Steven Spielberg vs Alfred HitchcockEpické rapové bitvy historie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:232
Počet zobrazení:7 982

Bitva slavných režisérů se referencemi na jejich díla jenom hemží. Najdete je všechny? Který z filmařů je vaším favoritem? Čekali jste takový zvrat, nebo to byla příliš zákeřná zápletka? Víc otázek než odpovědí... Kdo vyhrál? A kdo přijde příště? To je na vás!

Kdo přijde příště?

Lewis a Clark vs Bill a TedShaka Zulu vs Julius Caesar

 

Poznámky:

 • Now picture a 3-billion-dollar dream machine Spielbergovo jmění se odhaduje na 3 miliardy dolarů. Několikrát řekl, že jeho povoláním je převádět sny ve skutečnost. Také je zakladatelem DreamWorks Studios.
 • Who can block bust all over your crop duster scene! Blockbuster je označení pro veleúspěšný film, čili trhák. Scéna s kombajnem se objevila v Hitchcockově filmu North by Northwest.
 • Try to Duel with me, Alfred, you must be Psycho! Narážka na filmy Duel (Spielberg) a Psycho (Hitchcock).
 • I'll bring back JAWS and take a bite of your Lifeboat! Narážka na filmy Čelisti (Spielberg) a Lifeboat (Hitchcock).
 • I'm Always so on top of my game! I get the Vertigo! Vertigo je pocit slabosti a desorientace při pohledu z velké výšky. Rovněž je to Hitchcockův film, zatímco Always je dílo Spielbergovo.
 • My jet's in The Terminal, waiting for me to Murder! ya. Spielberg vlastní jeden z nejdražších soukromých tryskáčů na světě. Terminál (Spielberg), Vražda! (Hitchcock).
 • I rock the Academy and the DGA! Spielberg získal tři Oskary a cenu Directors' Guild of America za celoživotní dílo.
 • You rock as many Oscars as that schlep Michael Bay! Hitchcock získal 5 nominací, ale ani jednu neproměnil. Spielberg je Žid, proto použil výraz "schlep", což je člověk, který hromadí nepotřebné cetky.
 • Next time you're filling up those jowls with three steaks and soufflé "Jowls" jsou Hitchcockovy typické povislé tváře. V dokumentárním filmu z roku 2013 byly zmíněny jeho zvláštní stravovací návyky. Například dokázal sníst tři steaky s přílohou sladkého dezertu soufflé.
 • Check the trades; see me Amblin' to my next big play! Amblin' je krátký film z roku 1981, se kterým Spielberg zaznamenal velký úspěch a na památku po něm pojmenoval svou produkční společnost Amblin Entertainment. "To amble" je výraz pro kráčení / pohyb kupředu.
 • I produce cartoons and make games for all ages. V 90. letech Spielberg produkoval několik úspěšných animáků (Animaniacs, Freakazoid!, Tiny Toon Adventures) a podílel se na vzniku her Medal of Honor a Boom Blox.
 • You produce Jimmy Stewart making one of two faces! James "Jimmy" Stewart se objevil ve vícero Hitchcockových filmech (Vertigo, Rope, Rear Window). Často opakoval a střídal dva "univerzální" obličejové výrazy (překvapený a vážný).
 • Maybe next time I visit, you'll be a bit more gracious! Spielberg se snažil sejít s Hitchcockem během natáčení filmu Family Plot, byl ale odmítnut.
 • Now kiss my full moon and just bask in my greatness! "Full moon" (úplněk) je výraz pro holý zadek. Zároveň slouží jako odkaz film E.T. mimozemšťan, kdy kolo s hlavními hrdiny vzlétne v noci během úplňku.
 • That was a close encounter of the turd kind Narážka na film Blízká setkání třetího druhu, v originále Close Encounters of the Third Kind. Hitchcock zaměnil slovo "third" (třetí) za "turd" (hovno) v návaznosti na Spielbergův holý zadek.
 • No defense against Hitchcock once he presents! Alfred Hitchcock Presents byl televizní pořad uváděný v letech 1955-65.
 • C'mon! Fish puppets and Muppets to stir the fears up! Hitchcock se směje loutkám použitým v Čelistech a Jurském parku, protože mu údajně nenahaly strach.
 • I squeeze screams out of chocolate syrup! Krev ve sprše ve filmu Psycho byl čokoládový sirup.
 • Ask anybody, "What's your favorite Sam Jackson part?" No one's gonna say, "What's-his-name from Jurassic Park!" Herec Samuel L. Jackson ztvárnil svou životní roli zabijáka Julese ve snímku Pulp fiction, který bývá označován za jeden z nejlepších filmů všech dob. Naopak malou nevýraznou roličku inženýra Johna Arnolda si střihl v Jurském parku.
 • Every single frame a painting made exactly how I wanna make it. Každá scéna ve filmu Barry Lyndon byla aranžována tak, aby na první pohled vypadala jako klasický obraz malovaný na plátně. Také jde o narážku na YT kanál Every Frame a Painting, který rozebírá filmařské techniky.
 • Do another take and get it right, 127 times! Během natáčení Osvícení museli herci Jack Nicholson a Shelley Duvall opakovat jednu scénu 127 krát, než s ní byl Kubrick spokojený.
 • Like Clockwork, make you all hurt, beat Spielberg The Color Purple! Kubrick naráží na dva filmy - svůj Mechanický pomeranč a Spielbergův The Color Purple. V pomeranči je rozebírána otázka násilí, tzv. "ultraviolence".
 • I swoop low with the telephoto; no Bruckheimer, I work solo. Telefoto je typ kamerové čočky, se kterou Michael Bay rád natáčí převážně záběry zespoda. Jerry Bruckheimer je producent akčních filmů, se kterým Bay spolupracoval například na filmech Armageddon a Pearl Harbor.
 • I set up shop and got a few drops of that Got Milk money! Bay ve svých začátcích natočil reklamu "Got Milk?"
 • Rose to The Rock, now I got that socks made of silk money! Narážka na film Skála. Silk je značka, která vyrábí sojové a mandlové mléko.
 • Got a gift from above and the eyes of an eagle! Bay prohlašuje, že se s režisérským talentem narodil; Eagle Eye je film, za jehož produkcí stál Spielberg.

Přepis titulků

EPICKÉ RAPOVÉ BITVY HISTORIE Představ si dítě před projektorem, z tvých filmů učí se být lepším režisérem. A teď si představ snílka v miliardovým impériu, jak se tvé scéně s kombajnem převelice směju! Jenom Psycho jako ty mě vyzve do souboje, svýma Čelistma překousnu tvý Záchranný lodě, Vždycky hraju nejvyšší hru, až mám z toho Vertigo, v Terminálu svůj tryskáč parkuju; čeká, až dokončím tvoji Vraždu! Oslňuju Akademii a DGA se na mě směje, ty máš stejnej počet Oskarů s Michaelem Bayem. Až si zase budeš nacpávat steakama hubu, koukni do časáku, jak kráčím k dalšímu filmu.

Vymýšlím všem generacím animáky a hry, tvým dílem je Jimmy Stewart a jeho dva ksichty. Doufám, že budeš vděčný, až tě příště přijdu navštívit, tak mi polib úplněk, ať tě aspoň cizí sláva může ozářit. To bylo Blízké setkání posraného druhu, ale nebude mít pěkný konec, to ti řeknu. Půlku svýho jmění musíš Williamsovi vyplatit, tak se drž, můj um by tě totiž moh oslnit. Jsem mistr nervydrásajícího napětí, nikdo se neubrání, když Hitchcock uvádí. Svoje filmy řídím s brilancí dirigenta opery, ty filmařinu ničíš víc než Megan Fox Transformery. Z tvých trapných loutek padám smíchy na hubu, já vymáčknu zděšený řev i z čokoládovýho sirupu! Jsem největší machr, co kdy stál za kamerou, chtěl ses divákům marně zavděčit posledním Indianou.

Stop a dej mi Paralen, hlava mě bolí z těch rýmů. Alfrede, nemáš styl, já jsem mistr dialogů! Jeden jedinej film jsem doteď od tebe znal a víc krve bylo ve sprše, když jsem se při holení pořezal. Chtěl jsi bojovat v první světový, ale kvůli tloušťce tě do armády nevzali. Je to pravda, najdi si to na Wikině, a teď mi dovol blbouna Stevena urážet. Díky Válce světů jsi pro mě ten, co zklamal, je to sračka, jako kdyby ji Michael Bay dělal. Zeptej se koho chceš, kde nejlíp Sam Jackson hrál? Nikdo neřekne "V Jurským parku, jak se tam jmenoval?" Moje scénáře nejsou... uhlazený. Kurva! Ale za mikrákem jsem... nejvíc zlý. Čurák! Quentin Tarantino je...

génius! Největší drsňák od peněženky po penis! Génius je silné slovo, ale není k němu důvod, jenom ve spojení s Kubrickem by mnohem lépe znělo. Vše co dělám, to má vizi, každý záběr jako obraz, přesně takový, jaký chtěl jsem ho mít. Budem to točit pořád dokola, až se to povede, stodvacetsedmkrát! Donutím vás mě milovat, jsem drsnej, a taky umím rýmovat! Jako mechanický stroj vás rozdrtím a Spielberg bude mít fialový modřiny. A.I. Umělá inteligence je promrhanej potenciál víc než ninja želvy! To stačí!

Už jsem slyšel dost vašich sraček! Proto se snížím na vaši úroveň a předvedu, co pravá hvězda dokáže! Zaberu vás zespoda se svým telefoto, nepotřebuju Bruckheimera, zdrtím vás sólo. Jestli jsem se něco naučil, tak to, že jde o zkurvený prachy! Vydělávám dolary, jó! Zkurvený prachy! Dokonce i Mark Wahlberg vydělává prachy! Postavím scénu a i na mlíku vydělávám prachy! Stojím pevně jako skála v hedvábných fuseklích, protože mám prachy! Necítím se provinile, na kritiku seru.

Nosím šeky po bankách a podpisuju koulema! Dávám lidem to, co chtěj, kritici tvrdí, že jsem zlej. Na recenze nemám čas, protože točím díl druhej! Mám oči jako jestřáb, je to můj dar shůry, nikdo se mi nevyrovná, když přijde na výbuchy! Kdo vyhrál? Kdo přijde příště? Vy rozhodnete! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jen 211 hodnoceni ? ;(

00

Odpovědět

Kubrick winner

51

Odpovědět

35m views.. in behind video ma pres 1m :D sila

20

Odpovědět

Vím, že se to tu už řešilo víckrát, ale opravdu se to musí na silu rýmovat? Přijde mi, že je to na úkor kvality a dost to svazuje celý překlad. Režiséři jsou super battle, ale překlad je docela výrazná kaňka.

48

Odpovědět

Pro ty, kdo chtějí doslovný překlad, není problém použít google překladač. Snažím se vyjit co nejvic vstric vypisovanim poznamek, ktere casto zaberou vic casu nez prace na videu. Vetsina slovnich hricek v cestine proste nefunguje a bez dokonale znalosti osobnosti by i pri doslovnem prekladu nekomu spousta věcí unikla. Me rymovani bavi a protoze vis, ze se to tu nekolikrat resilo, znas asi i me stanovisko. Vyznam prekladu zmenim v co nejmensi mire a dela to tak spousta prekladatelu. Jen proto, ze je to rymovane, jsou změny vic viditelne. Proc si s prekladem nepohrat, kdyz mame v nasem jazyce tu moznost?

286

Odpovědět

Ještě by stálo možná za zmínku (nemusí ani do poznámek), že Spielberg měl narážku na Baye a oba tady ty režiséry v tomhle videu hrál jeden člověk. Ano, taky jsem si toho nevšiml a našel jsem to v castu u origo videa. Docela drsné co udělají kostýmy :)

52

Odpovědět

Všichni čtyři měli narážku na Baye ;)

80

Odpovědět

Dokonalý, jak tam u Baye vybuchl i ten pták. :D

100

Odpovědět

Zajímavé. Tři zmínky o Bayovi předtím než se tam objevil a proč se tam vlastně objevil?

81

Odpovědět

4 zmínky, každej ho zmíní jednou ;)

50

Odpovědět

skvelá časť to bola ... len mi tam chýbal k dokonalosti už iba Nolan

44

Odpovědět

Prosím tě. :-D Kdyby tam byli všichni, tak by tohle video nemělo 4 minuty, ale tak půl hodiny. :-)

20

Odpovědět

Jenom k poznámkám - The Rock (Skála) je asi nejlepší (ergo jediný všeobecně kladně přijatý) Bayův film z roku 1996 se Seanem Connerym a Nicem Cagem. S Dwaynem nemá nic společného. Ten první film natočil až v roce 2001.
Na okraj bych ještě doplnil, že A. I. Umělá inteligence je scifi od Spielberga, který ho ovšem dokončil po Kubrickovi (sám Kubrick si ho vybral a předal mu své podklady), proto mluví o promrhaném potenciálu (Želvy Ninja zas byl velmi záporně přijatý film od Baye, respektive v jeho produkci)

190

Odpovědět

Moje nejoblíbenější ERB, viděl jsem to na YT tolikrát a pořád jsem si myslel, že je to Peter Jackson a ne Kubrick :D

815

Odpovědět

v chrome nevidim poznamky..

21

Odpovědět

V IE taky ne :D

40

Odpovědět

tak to je husty :D to sem necekal

190

Odpovědět

Jak to, že tam není Zdeněk Troška? To je bordel, tohle.. :-))

Jinak ty nedovyplněný poznámky, to je chyba nebo nějaký specifický druh humoru, který jsem nepochopil?

162

Odpovědět

Koukám, že jsem vás poznámkama pěkně rozmazlila. :D Nejsou tam, protože jsem je nestihla dodělat. Ale už jdu na to, ráno na vás budou čekat. ;)

280

Odpovědět

Kubrick je z nich nejlepší režisér, co film to unikátní dílo.

326

Odpovědět

Vynikající ERB, jeden z nejlepších vůbec a moc děkuju za překlad :-) Jinak u mě zvítězil Král dialogů :-D

334

Další