Steve Jobs vs. Bill GatesEpické rapové bitvy historie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:622
Počet zobrazení:11 162

Už to je nějaký ten pátek, co tu byla poslední Epická rapová bitva. Tentokrát pro vás máme připravenou bitvu mezi dvěma bývalými největšími rivaly, a to Stevem Jobsem (Apple) a Billem Gatesem (Microsoft). Tato bitva je hned po souboji Barack vs. Romney druhou nejsledovanější a je i celkem chytlavá, proto jsem přeložil právě ji. Kdo podle vás vyhrál?

Přepis titulků

EPICKÉ RAPOVÉ BITVY! BILL GATES versus ... Jdem rovnou k věci. Musím toho hodně vynalézt. Zlato, jsem inovátor, který mění svět. Rozjel jsem to ještě dřív, než jsi políbil holku. Já jsem pasák a ty šprt, já jsem mazaný a ty laciný. Vyhrát nad tebou je jednoduchý jako Aple II. Já vytvářím produkty, které si vybírají umělci.

A grafické uživatelské rozhraní, které používá Melinda. Musím příjít s nějakou novou kravinou. Proč jsi pojmenoval společnost po svém péru? Vykuř si, Jobsi, ty arogantní sráči! Se svýma džínama ze sekáče a rolákem! Vyvrtám tí díru do tý tvý kostnatý hlavy! Se svým malým točícím se plážovým míčem smrti! Hippie!

Už po porodu jsi byl zavrhnut! Zatímco já dávám miliony dolarů na výzkum AIDS! Kombinuj svoje hračičky jak chceš, já je ale stejně rozdrtím! iPhone! iPad! iPwn! iSmack! Tvoje přístroje používají lidé, když si sednou a jdou zaplatit daně.

Moje přístroje používají lidé, když si pustí Beatles a relaxují. Steve, vždycky jen slízneš smetanu za ostatní, co doopravdy dřou. Napsal pro tebe ten tlustej vousáč Wozniak i tyhle texty? Každý ví, že si Windows trochu ukously z Applu. Já jsem ztrojnásobil zisky počítačů. Všichni lidi, co chtějí tvořit, používají Apple! A lidé, co mají práci, používají počítače. Vsadím se, že tuhle hudbu také vytvořili na Applu.

Ne, ve Fruity Loops na PC. Na Applu nemůžeš nikdy chytit virus! Když si koupíš počítač, zbyde ti i na doktora. Pojďme si promluvit o doktorech, už jsem jich pár viděl. Protože mám počítač, ale ne od tebe! Zanechám za sebou odkaz a ty mi v tom nezabráníš, teď mě ale omluv, musím jít vydělávat. Super!

Chceš být takovej? Tak chcípni! Celej svět tě miluje, ale byl jsi můj přítel! Jsem úplně sám, jen se svojí sílou a časem! A nic na světě nedokáže změnit můj názor! Jsem boss! Vlastním DOS! Tvoje budoucnost je v mých rukou. Jsem bůh! Mám Xbox! Není tu nikdo, kdo by mě zastavil! Svět je jenom můj! Omlouvám se, Bille. Ale bojím se, že to tak nemůžu nechat. Zavzpomínej na svoji minulost.

Vše, co jsi vybudoval, vede zpátky ke mně. Mám paměť, o které se ti ani nesní. Nakopu ti prdel v šachách i v Jeopardy. Běžím na C++, mám se dobře. Nenechám tě, dokud nezačneš zpívat o Dívce s kopretinou. Kašlu na protokoly. Nic, co uděláš, mě nedokáže zastavit. Jsem na tvém klíně a máš mě taky v kapse. Jak mě sestřelíš, když navádím raketu?

Tvoje mysl mě prostě neohromuje. Tak si posluž, zkus na mě Turingův test. Mac i PC zadupu do země. Jedu na Linuxu, zmrde. Myslel jsem, že jsi GNU. Můj procesor je horký, ale jádro chladné. Nakopu ti zadek v 17řádkovém kódu. Myslí mi to jinak než strojům z dávných časů. Hasta la Vista Jak by řekl Terminátor.

KDO VYHRÁL? KDO JE DALŠÍ? ROZHODNĚTE VY! Překlad: Pamis www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Myslím, že vyhrál Gates, protože je ještě naživu :-D

8418

Odpovědět

Super, palec nahoru pro oba.
Jestli chystáte i další tak doporučuju Rasputin vs. Stalin

270

Odpovědět

I'm c++ saying hello world znamená běžím na c++ a mam se dobře? Wtf? Hello world je klasická ukázka pro začátečníky, kteří se snaží naučit novému jazyku. Je to taková konvence u každého jazyka že se vývojář nejdříve naučí vypsat jednoducho větu "hello world"... viz. http://goo.gl/qNOxcG

280

Odpovědět

Trochu mi leží v hlavě ten překlad I'm a pimp - proč by Jobs měl být pasák?
Spíš mi to asociuje show "Pimp my ride" kde se pimp používá asi jako narážka na vymazlená auta pasáků... Tady je to možná narážka na vymazlené produkty Applu.

220

Odpovědět

Není to tam proto, že se majitelům iVěcí často říká ovce? Tudíž jako pasák ovcí? Jiné spojení mne nenapadá.

230

Odpovědět

Tak musím říct, tady to nevyhrál ani jeden, protože HAL je setřel oba :-) Každopádně jeden z nejlepších ERBOH :-)

270

Odpovědět

Tak to Windows teda nakousl Apple, aha :-D

240

Odpovědět

Vyhrál to HAL9000, jak jinak? :)

350

Odpovědět

hehe, jak je v nějakým videu zmínka o Applu nebo Stevu Jobsovi, tak dycky popadnu popcorn a jdu sjíždět diskuzi :D

250

Odpovědět

asi vyhrál Steve Jobs protože Bill Gates je ve spolku elit, kteří špehují lidi na každém kroku, i díky sofrwaru z microsoftu

2154

Odpovědět

pro hlupáky co si myslí že Gates je dobrák nebo co
http://www.freepub.cz/2013/pokud-jsou-tak-pysni-na-gmo-proc-tak-neoznaci-na-obalech-tyto-potraviny/

1831

Odpovědět

+Hall3006jejda tolik palečků dolů - přeji klikařům dobrou chuť jsem rád že si chcete zkracovat život škoda vás nebude

1921

Odpovědět

+Hall3006Tady nejde o článek, ale o to, že píšeš jak pako, a dost z tebe páchne nesnášenlivost vůči jednomu táboru. A od člověka s tvým přístupem se nedá čekat relevantní názor. Na internetu najdu vše, když budu chtít kydat špínu, najdu špínu, když budu chtít vynášet do nebes, najdu pochvalné články. Obojí mohu prezentovat jako jednostranný fakt. Umění je znát oboje a stvořit relevantní názor.

Mimochodem, doufám, že jíš jenom biopotraviny ze své zahrádky, nebo prodejce, kterého a jeho dodavatele sleduješ každou vteřinou, protože na všem se dá něco najít (jde o prachy, vždy a všude bude někdo chtít zákazníka ojebat), a pokud opravdu tak hrozně brojíš proti zkracování života, hold ti nic jiného nezbyde. A jestli tu přeješ někomu, proto že ti dal mínus, že jeho života nebude škoda, jsi asi větší pako, než to původně vypadalo.

281

Odpovědět

+Hall3006Krásně si to otočil a udělal si ze mě div ne levičáka. Ano mám svou zahrádku, hnojivo si mícháme sami. Docela divná věta "A jestli tu přeješ někomu, proto že ti dal mínus, že jeho života nebude škoda..." ale vidím v ní jasný záměr podsunout názor, že přeji někomu smrt. Ne, opravdu nejsem dělnický ani nacionální socialista, má věta "preji klikařům dobrou chuť jsem rád že si chcete zkracovat život škoda vás nebude" má tyto axiomy: dobrovolnost zkracování života svou uvědomělou nevědomostí a mou lhostejností vůči tomuto dobrovolnému zkracování života.

"Jsem rád" bylo asi nejkontroverznější v daném kontextu ale to se vztahovalo v dobrovolnosti - tedy jsem rád že je k tomu nikdo nenutí. Každý má právo naložit se svým životem jak uzná za vhodné. Přeji hezký den.

1825

Odpovědět

Já se za další rap battle přimlouvám za Martin Luther King vs. Gandhi: http://www.youtube.com/watch?v=-6G6CZT7h4k
Ft
. Key and Peele :-)

211

Odpovědět

"I got a PC, but it wasn't from you."

PC neznamená počítač, ale pandemic cancer. Proto říkal, že pár doktorů už viděl :-/

2010

Odpovědět

Líbí se mi, jak to tu každej třetí napíše...

254

Odpovědět

+PamisJe to docela známý. "Steve Jobs was killed by PC"

232

Odpovědět

+PamisNapíše, protože ve videu je to pořád špatně. Dost to tam ničí pointu toho vtipu, protože "mám počítač, ale ne od tebe" nedavá smysl v kontextu.

241

Odpovědět

kdyz uz tak pancreatic. pankreas je latinsky slinivka břišní ty chytraku. Prej pandemic :-D

253

Odpovědět

Adam vs. Eva byste mohli přeložit. :D
http://www.youtube.com/watch?v=liLU2tEz7KY

203

Odpovědět

Ano ano :D

190

Odpovědět

Tohle na překlad je opravdu oříšek. Dřív to tady fungovalo tak, že vtipy, které nešlo přeložit do češtiny byli vysvětleny pod videem. Takhle by to bylo nejlepší asi i ERB.

202

Odpovědět

myslim, ze tady by docela stalo za to udelat en titulky

1814

Odpovědět

Vzdyt tam jsou :D

201

Odpovědět

ERB asi nepřekládat.
Ač mě to mrzí říct (napsat), tak tento překlad je trošku jinde, no.
Ani se nedivím, sám bych to nezvládl líp, ono ty dvojsmysly a narážky prostě nejde jen tak nahradit českým ekvivalentem.
Proto asi lepší nešpinit originál.

2017

Odpovědět

"špinit originál" titulkama ani nejde, nwm co to meleš čéče

196

Odpovědět

Tak se na to dívej v originále, nikdo ti nebrání.

194
Další