Deformace, zvlnění a vrstvyNeumíš to s Photoshopem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:325
Počet zobrazení:6 025

Přinášíme nový seriál, tentokrát pro ty, co se chtějí něčemu novému přiučit. Tento webseriál se v originále jmenuje You Suck at Photoshop a loni byl dokonce po boku seriálů jako The Guild nebo Dr. Horrible’s Sing Along Blog nominován na cenu Streamy Award v kategorii Nejlepší komediální webseriál. Je to série zábavných tutoriálů pro Photoshop a dnešní díl je pro opravdové začátečníky. Takže pokud jste Photoshop ještě nikdy nezapli, respektive zapli, ale nevěděli co s ním, tohle by vás mohlo trochu posunout. Tutoriály jsou vedeny trochu s odstupem, ironicky a celkově prostě jiným způsobem, takže doufám, že si je užijete :) Se seriálem se budete na našich stránkách ode dneška setkávat každé úterý a sobotu v 18:00.

Přepis titulků

Jmenuju se Donnie a ty to neumíš s Photoshopem. Neumíš, jseš lama, a proto jsme tady. Tak jdem na to. První tutoriál - deformace, zvlnění a efekty vrstvy. Je to pro začínající až pokročilé... ale pro tebe to bude neskutečně těžký. Šíleně pokročilý, takže si to prostě zpomal. Nejdřív si vem fotku.

Otevři si Bridge. Možná máš fotku svý rodiny. Nebo máš fotku někoho, komu na tobě záleží. Nebo možná máš fotku dodávky, ve který si to v pátek večer rozdává tvá manželka s tvým kámošem ze střední. Podívej. Takovou fotku tu mám. Tak ji otevřem a začnem s ní.

Řekněme, čistě hypoteticky, že chceš tý dodávce něco udělat. Myslím tu opravdovou dodávku. Řekněme ale také, že existujou určitý zákony, který ti v tom bráněj. Takže necháme Photoshop udělat tu špinavou práci za nás. Můžem... Mohli bysme...

ji trochu rozmlátit. Zapálit ji. Zkusil bych něco menšího. Pojďme dát něco na přední sklo. Můžem tam dát třeba pokutu za parkování. Nebo nějakou nálepku. Na ní by mohl bejt něco jako: "Jestliže se ta dodávka kejve, blbče, moje manželka zrovna šoustá s týpkem jménem Ricky."

Já tady vlastně mám kopii manželského certifikátu, takže ji dám dopředu na místo řidiče, aby ji každej viděl. Otevřem si to. Vrátíme se do Bridge. Najdem si to. Tady to je. První co udělám je CTRL+A a zkopíruju to. Zavřu to a vložím sem.

Teď mám novou vrstvu a obrátím to, aby to mohl přečíst. Zvolíme "Obrátit vodorovně" (Flip Horizontal). Skvělé. CTRL+T a trochu to zmenšíme. Prostě to tam vměstnám a odhadnu velikost. Vezmu si nástroj na deformaci (Distort). Někteří by možná vzali nástroj na perspektivu (Perspective), ale... to jsou šulini, takže my to uděláme...

Uděláme to správně. Dostanem to tam odhadem. Prostě to tipnem. A... dáme to, kam chcem. Tohle je docela dobrý. A pak bys možná mohl vzít nástroj na zvlnění (Warp) a trochu to zvlnit. Víš co.

Jako moje manželství. To je úplně rozvlněný. Tohle je docela dobrý. - Už akorát vezmem... - Donnie, kde jsi? Jsem ve sklepě! Dělám tady na daních! Drž hubu. Tak... zkusíme si efekty vrtsvy. Možná byste to mohli osvětlit (Lighten). To není úplně ono, nebo...

překrytí (Overlay) je dobrý. To vypadá trochu, jako by to okno bylo zmrzlý. Protože ten den byla zima. Zima je teď skoro každej den. Tak to máme. Vypadá to docela dobře. Co to děláš? Co? Já...

Dělám na daních. Jak to myslíš "na daních"? Odepisuju nábytek. Panebože! Tak to je... naše fotka. No. Víš co.

Je dobrá. Předtím. Potom. Přeložil: Rizyk Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tady vlastně ani nejde o vtip. Je to jen návod :D TROCHU vtipnej návod.

190

Odpovědět

Z tý plochy by se příznivci Rain Manovy teorie zbláznili :D :D

190

Odpovědět

A to má bejt jako vtipný? :D

184

Odpovědět

Náhodou to není tak blbý.S Photoshopem trochu umím, ale grafik nejsem a ani nechci být a jako samoukovi mi samozřejmě spousta věcí uniká, a tohle dokáže nakopnout.Takže i jako návod a inspirace to má svou hodnotu.

190

Odpovědět

On právě originální tvůrce to má na YouTube v takové kvalitě. Ale určitě tam jde spíš o ty kecy, není to tutoriál tak jak ho známe. Někteří si naděje na grafiky třeba nedělají a tohle je přesně způsob jakým by to udělali. Přece jen to byl nominant na komedii a ne na nejlepší návod.

190

Odpovědět

Dobré, akorát škoda té low kvality. Nešlo by sehnat v lepším rozlišení?

180

Odpovědět

tak ako grafikovi mi to nepripadalo ako nejaký tutoriál ako tu niekto píše.. akurát tam povedal, že to trochu zvlníme, nepovedal presne.. chápem, že to robil odhadom.. každopádne sa mi to celkom páči, teším sa na ďalšie diely :)

180

Odpovědět

Skvělý:)) Těšim se na další díly:)

180

Odpovědět

Urcite sa nebude pacit vsetkym no u mna velke plus, dalsie diely poprosim :))

180

Odpovědět

To je ubohé...

181

Odpovědět

Samozřejmě to nikdo neberte jako tutorial. Začínat první lekci něčí tak dílčím, jako je efekt deformace a vůbec nevysvětlit základy ovládání, vůbec nezapadá do jakékoliv logiky něco postupně učit.
Prostě je to funny video nalepeno na tématiku tutoriálu. Informační hodnota je nulová, místy dle možností jak to udělat rychleji i záporná.

180

Odpovědět

Photoshop CS4

180

Odpovědět

Čaute nevíte jaký je to photoshop ?

180

Odpovědět

To je všecko? :-(

180

Další