KřivkyNeumíš to s Photoshopem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:115
Počet zobrazení:4 825

Dnešní díl navazuje na předchozí Donnieho námluvy. Donnie sice mluví celou dobu o rajčatech, ale všichni chápeme o co mu jde. Navíc dojde zase na telefonát o WoWku. Jak se bude Donnieho život dále vyvíjet? Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

Jmenuju se Donnie a ty to neumíš s Photoshopem. Protože jseš retard a... je mi z tebe blbě. Chce se mi zvracet. Dnešní lekce je hodně jednoduchá, ale ty to stejně posereš, blbečku. Vybral jsem to nejjednodušší, co šlo... pro tebe. Budeme dělat zátiší. Taky známé jako "bez života." Najedu na Bridge a najdu fotku pro zátiší. Jen abys věděl, potřebuješ něco, co se nehýbe.

To je totiž zátiší. A my začneme s rajčaty. Dvě chutná rajčata. Kulatá, šťavnatá rajčata. Nemáme fotku, kde jsou spolu, protože jsi je vlastně nikdy neviděl. A ani je nikdy neuvidíš... venku. Spolu. Takže musíš použít Photoshop a svou představivost a dát je dohromady. Už jsem udělal nový dokument. Už jsem odstranil pozadí pomocí cest, ale ty jseš ten chytrák!

A určitě jsi použil Rychlou masku (Quick mask), abys je oddělil od pozadí. Nebo jsi použil Kouzelnou hůlku. Nebo ses díval na Teletubbies a namazal sis koule dětským krémem. Takže sláva našemu chlapákovi! To je fuk. Máš tady ta dvě oddělená rajčata.

A když je dáš k sobě, všimneš si, že jsou trochu rozdílné. Ale toho si všimneš jen teď. Ne předtím... když jsi je měl možnost vidět... v dodávce pro převoz motokár. Jak z nich uděláme pár? V podstatě je odstín... pro tebe barva, trochu rozdílná. A můžeme pracovat s různými variacemi odstínu.

Nebo pro tebe ty temné a světlé věci. Já vím, cos chtěl udělat! Tys šel na Odstín a nasycení, že? (Hue and saturation) Jo jasně a až to budeš mít, tak si zapni Pastelkový filtr... (Color pencil filter) a udělej nějaké mráčky. Vytiskni to a dej to svojí chůvě. A pak si dojez svačinu.

Kreténe. Ne, dospělí použijou Křivky. Takže si teď vytvoříme Kanál. (Channel) Ale ty nevíš, co to je, takže... teď řeknu pár věcí, které budou znít hodně srandovně. Budou ti znít jako cizí jazyk, takže chvilku vydrž. Vem si nějakou Gumu nebo cokoliv sis vzal, abys získal to rajče. Ale já si udělám kanál, který oddělí...

tu baculatou a chutňoučkou část rajčete od té zelené. Vybereme tuhle část vrstvy a najedem na... Vrstva - Nová přizpůsobovací vrstva - Křivky (New adjustment layer) Otevřem ty křivky a... Tohle ti vůbec nic neříká. Nikdy předtím jsi je nepoužil, protože to je těžké. Křivky ti v podstatě umožní ovlivnit odstín a vytvořit kontrast mezi různými kanály pomocí bodů na téhle křivce.

Takže ze všeho nejdřív uděláme... Musím všechny odstíny trochu snížit, takže všechny RGB kanály posuneme k temnějším oblastem tady dole, světlejší jsou tady nahoře. Dáme tady dolů bod a trochu potáhnem a ztemníme celý obrázek, takže to bude mít trochu jiný odstín. Pak půjdem na... červenou a nejdříve si pohrajem se středními tóny a přidáme tu červenou. Trochu vytáhnem stíny. Prostě si s tím hraj, dokud nebudou vypadat... jako chutná šťavnatá rajčata, což taky jsou.

Je tady trochu žluté v tomhle zeleném kanálu. Takže u středních odstínů trochu ztlumíme tu zelenou, aby vynikla ta červená. Potvrdíme OK a máme... dvě výborná rajčata, kterých se nikdy nedotkneš. A ani nechceš, aby se jich někdo jiný dotýkal. Možná bychom je... mohli dát do nádoby. Kdo to posral? Čau, kámo... Co je?

Já na tohle nemám čas. - Musíme si promluvit. - Co? Myslím hned. Co? Co je tak důležitého? Co je tak důležitého? Vyhodili jsme tě z guildy, vole. Bylo to společný rozhodnutí. Jseš na Hordu moc namyšlenej. Běž za světlem. Běž za svými cíly.

Jen ne tady s náma ve hře. Donnie? Přeložil: Rizyk Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Celkem pěkný,ale po osmi dílech mě ty kecy okolo celkem serou.

180

Odpovědět

Málá chybka - běž za svými cíli podle vzoru stroji, ne cíly.

180

Odpovědět

uz to ide sorry za spam

180

Odpovědět

neak my nebezia titulky neviete cim to moze bit ? vzdy my sli a dnes na ziadnom videu

180

Odpovědět

to je hrozné, jak to někteří lidé nechápou :D tak si alespoň přečti komentáře nebo info u toho videa :D vždyť je jasné, že nejde ani tak o návod, jako spíš o příběh...že?
konec docela smutnej :D

180

Odpovědět

Sakra, doufám, že si děláte pouze srandu a ve skutečnosti chápete, že "vysvětluje" pod stresem, lítostí, ... :D

180

Odpovědět

jn souhlasím,nebo spíš on mluví,ale nějak divně koktá nebo co. :o
sledoval jsem všech děvět dílů,které byly s českým překladem nahrány na tento server,sledoval jsem to pro pobavení,ale už mě prostě (na 50%) irituje to,jak divně kokotá nebo mluví,mno nevim co to je!

180

Odpovědět

vzdyt ten chudak neumi ani mluvit :(

181

Odpovědět

konci: jn v kazdym je chyba ale myslim ze v druhym a jeste jednom jsem ji bud nenasel nebo tam neni

180

Odpovědět

Donnie si asi něco kompenzuje

180

Odpovědět

Lol, nejlepší je ten nápis vždycky na začátku je v tom nějáká hovadina - dneska You suck a Photosack.(Cucáš(možná saješ) Foto-sáček.) :D Jdu si pustit všechny nápasiy znova, je to bezva :D

180

Odpovědět

musite si t ozapnout znova na tom konci mozna parkrat a bude to jinak smolar donnie xD

180

Odpovědět

Rikam ze nerypu jen me zajima jestli to je pravda kazdy totiz rika neco jineho

180

Odpovědět

to chceš u každýho slova mít na výběr, co to všechno může znamenat? nebo ti stačí normální překlad? :)

180

Odpovědět

Nechci rypat ale nekde sem videl u prekladu ze pouzita fraze se slovickem funny muze taky znamenat "zvlastni" napriklad I feel funny

180

Další