Zakrývání chybNeumíš to s Photoshopem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:210
Počet zobrazení:4 659

Další díl You Suck at Photoshop. Dneska se s Donniem z MyDamnChannelu podíváme na tvary, barvy, odstraňování předmětů apod. Samozřejmě jako každý jiný díl - berte to s nadsázkou a hlavně chci upozornit na výskyt místy ne zrovna slušných výrazů. Každopádně doufám, že se vám bude líbit a další díl zase v sobotu.

Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

 

Přepis titulků

Přeložil: Rizyk Korekce: scr00chy www.videacesky.cz Čau, jmenuju se Donnie a ty to neumíš s Photoshopem. Část 2: Zakrývání chyb Pojďme promarnit dalších pět nebo šest minut mého života a uvidíme, jestli to napravíme. Dneska budeme dělat něco lehčího než minule. Bylo to moc obtížné. Budeme dělat věci ze staré školy. Vyjmeme objekt v popředí z jeho pozadí a změníme to pozadí, takže bude vypadat, že zmizel.

A přihodíme k tomu záři objektivu. (Lens flare) Bude to jeden z těch starých úžasných triků. Takže začnem otevřením Bridge. Potřebuješ fotku, u které dokážeš odstranit pozadí. Něco nějakou celistvou texturu, kterou předěláš. Možná máš fotku kamaráda.

Nebo možná někoho, koho bys chtěl trochu změnit, udělat si z něj srandu. Nebo víš co... Třeba máš fotku kočky, kterou tvoje žena zachránila a přitáhla domů, aniž by ti něco řekla. A udělala z tvého domu záchod pro kočku. A pak když má důležitou obchodní poradu o víkendu, odmítne, abys ji vzal do útulku.

A musíš ji místo toho hlídat. Máš takovou fotku? Já jo. Takže ji otevřu. Tady mám fotku. A v podstatě se pokusím zbavit té kočky.

Prvně si udělám pořádek ve vrstvách. Udělám novou složku pro vrstvy s názvem "Nový koberec." Protože... Vím, co jsi chtěl! Já to viděl! Tys chtěl použít Klonovací razítko, že? (Clone Stamp) Špatně. Polož to. Tak se to nedělá.

Budeme to dělat takhle. vezmeme nějaké vzorky koberce, položíme je a předěláme koberec. Všechno bude v pořádku, uklidni se. Dobře. Máme vrstvu nazvanou "Nový koberec". Složku pro vrstvy "Nový koberec". Zkopírujem... pozadí, abychom později viděli, co jsme udělali.

A pak.. A pak začnem s výběrem nějakého vzorku koberce. Vezmeš Markýzový nástroj (Marquee) a začneš vybírat... Počkej chvilku. Nedělám si srandu. Co?

Hej blbečku, přihlásíš se a půjdeš s náma na ten raid? Poslouchej! Říkal sem ti, že musím dělat tut.. Počkej chvilku. Potřebuju vzkřísit! - Nemůžu... - To mě nemůžete vzkřísit? Teď nikam nemůžu jít.. Donnie!! - Čekej!

- Zase spolu dovádíte, co? - DONNIE! - ČEKEJ!!!! Má na sobě ty kožený kalhoty? Ty kalhoty s vyříznutým zadkem? Kámo, to není žádná porada. - Zavolám ti za chvilku. - Není. Čurák Coppler. Jsem pořád tady. To není žádná firemní porada!

Dobře. Musím... na pár hodin odejít, tak... si dokonči vyplnění kočky kobercem, budu hned zpátky. Dobře, jsem zpět. Jestli sis dal záležet s tím zakrytím kočky kobercem, mělo by to vypadat nějak takhle. Nejspíš ne tak dobře, nejspíš jsi s tím měl hodně problémů.

A jestli jsi měl hodně problémů, musíme najít způsob, jak zakrýt chyby, takže to uděláme hned. Vytvoříme novou vrstvu s názvem "Skvrna". V našem baráku to není problém, tyhle věci máme úplně všude. Takže prostě vytvoř tvar skvrny. A vyber.. Možná tvoje kočka vlastně čůrá hovna.

Jako to dělá naše kočka, takže vezmem chcanko-sračkovou barvu. A... vyplníme to. A chcem akorát vzít tuhle vrstvu CTRL+A Trochu to...

rozmažem (Gaussian blur). Jen zjemníme okraje. Jen pár pixelů, nebudem to přehánět. Protože se to do toho koberce vpilo a udělalo šmouhu. Teď nastavíme tu vrstvu, změň to na Násobit. (Multiply) Teď máme dobrou skrvnu. Musíme Průhlednost hodně snížit, aby to vypadalo, že to tam je dlouho. (Opacity) Jo... Teď to začíná vypadat jako můj koberec. Vezmem Mazací nástroj. (Eraser) Nějakou pěknou velikost.

A klikáním to trochu upravím, protože žádná skrvna není tak přesně tvarovaná. Takže umažem některý části. A možná.. některá čůr-hovna byla prostě větší, protože Bridget Jones - ta kočka, měla ten večer jídlo z konzervy. To vypadá jak dobrá skrvna, to trochu zakrývá naše problémy a můžeš ji posunout, kam se ti zlíbí.

To vypadá opravdu dobře, teď budem... mluvit... Dělej, pojď hrát. Dej mi ještě pět minut! - Máš menzky? Přihlaš se! - Prosím, nech toho. - Nebuď podpantoflák. - Nech toho. Takže co tu máme.

Máme kočku. Je pořád tady, jestli chceš, můžeš jí dát někam jinam. Můžeš taky... Můžeš vzít tu kočku... Myslím, že bys mohl.. Možná dát tu kočku do pytle. Cokoliv se ti zlíbí. Jestli používáš...

Zmenši... velikost gumy.. Prostě.. odstraň ty okraje. Aby vypadala, že tam je natlačená. A já...víš co.. Ta kočka mi nic neudělala, jen... ..přišla..

Přišla ve špatnou chvíli. A já.. neříkám, že proti ní něco mám. Ale možná...víš co. Prostě přišla... do mého života, když jsem potřeboval pozornost. Já chci taky jen tak chodit kolem a.. značit si své teritorium a...

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

vysvetlete mi nekdo jak mam zrusit tu kocku :D

190

Odpovědět

Tys chtěl použít klonovací razítko !!!
Já jsem teda chtěl :-D

190

Odpovědět

LOL u tý kočky v Bridgi "piss_factory.jpg" :D

190

Odpovědět

jak udelal ten trik v 6:05 ze najednou ta kocka byla jakoby v pytli? ale jinak cool serial :D pobavi

190

Odpovědět

když jsem tohle poprvé viděl taky mě to hrozně dostalo, ale nečekal jsem, že to někdo dá sem :D

190

Odpovědět

By mě zajímalo jestli na ten raid fakt potom šel :D

200

Odpovědět

říká "Cock Coppler"

190

Odpovědět

Co to řiká Čur... Coopler? Jak je ten čůr..?

180

Odpovědět

Jeeemine.... to na konci nema nervy, ale mu asiže jeho ženska dačo robí.....

180

Odpovědět

Ale ta kočka vlastně za nic nemůže, jen přišla ve špatnou chvíli :D Líbí se mi čim dál víc :D

180

Odpovědět

Dokoukal jsem včera celou sérii a super, díky, díky Vám sem to našel :D

180

Odpovědět

kazde desiate video ktore pozeram vzdy je tam nieco s wowkom :P wowko je vsade!!

180

Odpovědět

Ty fotky Danea Cooka a pod tim "Douche". :D

180

Odpovědět

hokaj: Ten konec je tak schválně :) Neboj, nedali bychom tady nějakého zmetka.

180

Odpovědět

Úplne super:D:D:D

180

Další