Chytré objektyNeumíš to s Photoshopem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:114
Počet zobrazení:5 773

Donnie se vrací v dalším videu, aby vám ukázal jak pracovat se Smart Objects neboli Chytrými objekty. Jako vždy v jeho tutoriálu můžete najít dvojsmysly, úzce spjaté s jeho životem. Jaké má problémy tedy dnes? A změní se něco do budoucna? Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

Jmenuju se Donnie a ty to neumíš s Photoshopem. Za těch deset dílů jsi to pořád nepochopil, blbečku? Možná tentokrát někdo z milionů diváků konečně uspěje. Řekněme, že jsi byl delší dobu pryč a po návratu na tebe čekala kupa mailů. Jeden z nich říká, že jsi delikvent. A že máš platit alimenty svojí odcizené ženě. Na dítě, které nemáš. A chceš udělat obrázek co říká: "Jsi šílená, doktoři to vyloučili.

Odval se k televizi a dívej se na telenovely." Pojďme najít obrázek, který nám pomůže vyprávět náš příběh. Uděláme to trochu jinak. Neotevřeme ho přes Bridge. Otevřeme ho přes Photoshop. A otevřeme ho jako Chytrý objekt (Smart Object). Neboj se. Nenech se tím názvem zastrašit. I ty ho zvládneš použít. Budeme vyprávět příběh o tomhle prckovi. Nazveme ho...

Ronnie. A Ronnie chce na výlet. A Ronnie s sebou chce vzít nějaké kamarády. Miliony přátel. Protože jestli se Ronniemu nepodaří dokončit svou práci, možná... se to podaří jednomu z jeho kamarádů. Vytvoříme... skupinu vrstev "Kamarádi" a dáme tam Ronnieho. A uděláme to, že Ronnieho zmenšíme, aby se sem vešli i jeho kamarádi.

Hlavní na Chytrých objektech je... Je to trochu ironické, že to učím zrovna tebe. Pochopils to? Hlavní je, že když uděláš nějaké změny, děláš je pouze v kopii a pak to můžeš vrátit a udělat nějaké jiné věci. Protože je Ronnie tak daleko od kamery... tak to trochu rozmažem. A ty si říkáš: "Počkej, jestli chceš Ronnieho později použít, jak to..." Drž hubu.

Přestaň kecat, protože ti to ukážu. Zduplikujem Ronnieho. Jak můžete vidět, mačkám Option a hýbu kurzorem. (u Win CTRL+J) Vytváří to nové vrstvy do skupiny. A můžeme vytvořit partu malých Ronníků. Třeba tohle je... Jonnie. Tohle je... Lonnie.

A tohle je... Fronnie. Ronnieho malé kamarády můžeme otočit, převrátit... Cokoliv... Prostě je pořád kopírujem. Všichni tihle chlápci se snaží dosáhnout místa, kde můžou naplnit svůj osud. Otázka je jestli to zvládnou. Teď tu máme mrtě Donnieho... Ronnieho přátel.

Můžeme začít... kopírovat... skupinu vrstev. A vytvářet tak spousty a spousty Ronnieho přátel. I když někteří tvrdí opak, Ronnie možná není moc efektivní, ale má spoustu přátel. Proto uděláme dostatek skupin. Jenom pro pořádek uděláme další skupinu s názvem "Malí přátelé."

A všechny tyhle tam dáme. Tak teď chceme... udělat větší přátele. Vezmeme Ronnieho a dáme ho sem. A vy si říkate: "Momentíček, vždyť jsi použil filtr. Použil jsi rozmazání. Tys to posr..." Drž... Říkal jsem, abys přestal kecat. Nebudu to opakovat. Teď musíme jenom odstranit filtr.

A máme Ronnieho zpátky. Je v pohodě. A ty si myslíš, že když jsme ho zmenšili, ztratil tím svoje rozlišení. Chyba. Ronnie má pořád prvotřídní jakost. Teď uděláme nějaké středně velké Ronnieho kamarády... kteří jsou blíž u kamery. Můžeš udělat pár Ronníků kde chceš. Teď když máme Ronnieho a všechny jeho kamarády, můžeme...

Můžeme přidat pozadí, kde by si mohl Ronnie se svými kamarády hrát. Mohli by cestovat ošklivou ledovou jeskyní, která je bez života a nikoho nezajímá.* To vypadá dobře. Teď nachystáme dokonalý stěr* na případný e-mail od sociálky, které tím vzkážeme: "To nebyl Ronnie." "Byl to nějaký jiný chlápek."

Takže teď dvojkliknem... na Chytrý objekt a otevřeme kopii toho objektu. Chceme ho změnit, aby to nebyl Ronnie, ale někdo jiný. Řekněme... malý Ricky. A chceme se ujistit, že všichni ví, že ten rozdíl každý pozná, takže půjdeme do Obraz - Přizpůsobení - Odstín a nasycení a vybereme barvu, která víc sedne malému Rickymu.

Ohnivá hořící barva... protože malý Ricky má očividně jiskru, která mění ledovou jeskyni na tropické místo. A očividně lístky na Joshe Grobana a práce stačila k tomu, aby se tak stalo. Takže uložíme ten objekt a teď to aktualizuje všechny Chytré objekty v otevřených dokumentech. A když se pak podíváme, změnili jsme plavající oddíl Ronníků na skupinu malých Ricků.

Možná teď někomu dojde, že Ronnie nikdy tu cestu nepodnikl. Nedokončil výlet. Ronnie nikdy neměl šanci kvůli... pobývání v přítomnosti odpadu a kvůli pokládání notebooku na klín. Přeložil: Rizyk www.videacesky.cz Ale to se teď změní, malý Ronnie.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tohle je dost zabavny serial akorat se na nej nesmi divat male deti :)

181

Odpovědět

Proč je hvězdička u toho "dokonalý stěr" v 5:39?

180

Odpovědět

Ricky moze moze byt jak Ronnie od Donnie tak Ricky je od Dicky a dick je penis vulgarne :D

181

Odpovědět

Mě se zdá, že to půlka lidí nechápe...
Úplně skvělej webseriál, výbornej příběh, výborně profilovaná postava, skvělej humor, díky za překlad :)

180

Odpovědět

zas mele o nějakých hovnech OMG to je sráč debilníí! musí bejt těžce vyhulenej aby mlel takový sračky

183

Odpovědět

tomino ty jsi dobrej fool : )

180

Odpovědět

Ten optimismus z minula mu moc dlouho nevydržel :D

200

Odpovědět

Vtipné na chytrých objektech je, že to vysvětluju tobě, pochopil jsi to?:D

180

Odpovědět

divny ze nerekl donnie

180

Odpovědět

cepheas : DESATY!

180

Odpovědět

No lol... chudák, ten má ale komplexy :D

180

Odpovědět

Mě tento "tutorial" náhodou dost pomáhá XD

180

Odpovědět

Cepheas: tak to si to teda všem natřel ... :P
Ale dobrej díl, začíná se mě to líbít ;)

180

Odpovědět

Earl co to meleš?:D

180

Odpovědět

ale houby, proc by to byl fake????

180

Další