Zápis měřeníNeumíš to s Photoshopem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:108
Počet zobrazení:4 474

Donnie Vás dnes naučí pracovat s pomůckou o které neví ani samotní programátoři Photoshopu. Pomocí Measurement logu bude zapisovat výsledky měření aby porovnal rozdíly dvou fotek. Pozn.: Po zhlédnutí videa se můžete podívat na tuto stránku, kterou Donnie zmiňoval. Tak co? Byli byste schopni něco vytvořit? Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

Jmenuju se Donnie a ty to neumíš s Photoshopem. A ubližuješ tím všem kolem sebe. Šuline. Nejprve - minule jsme měli lekci a někteří se nechali trochu unést. Mně se to moc nezamlouvá. Měli jsme lekci s ... Ronniem a ten se teď všude objevuje. Iron Chef.

Je všude na Internetu a lidé ho dávají na místa, kam vůbec nepatří. Musíš se sám rozhodnout, co je správné a co špatné, ale, prosím, nestahuj Ronnieho a neupravuj fotky lidí. Prosím, nestahuj Ronnieho a nehackuj se na cizí stránky, abys tam změnil fotky. ProsimNestahujRonnieho .com Dneska si budem povídat o vlastnosti ve Photoshopu, která se bohužel téměř nepoužívá. Používá se tak málo, že ani lidi, co Photoshop vytvořili, neví, že existuje.

Jmenuje se Zápis měření (Measurement log) Zápis měření se používá k porovnání vlastností fotek z technického hlediska. Takže například, když chceš změřit, jak rychle se šíří podivná vyrážka. Nebo chceš přeměřit různé cesty na letecké fotce, abys potvrdil, nebo vyvrátil obvinění z pronásledování. Nebo máš DNA data pro rodičovský test. Ale dnes použijeme Zápis měření trochu jinak. Budeme se to učit trochu jinak, abys udržel pozornost.

Uděláme z toho hru. A otevřem... divadlo Photoshopu a zasadíme naše hlavní hrdiny. A udělal jsem tyhle dva... rozkošné chlapce a půjdeme do Okno - Uspořádat - Zarovnat vertikálně, abychom je viděli vedle sebe. Budeme porovnávat vlastnosti těchto dvou fotek. A jen abys věděl...

já jsem ty fotky upravil, takže mají podobné vlastnosti a to kvůli očím, protože lidský obličej měříš podle vzdálenosti očí. Což nám umožňuje porovnat další vlastnosti. Tohle je syn. A tohle je otec. "Čau synu, jak se máš?" "Dobře, tati..."

"Jak to jde s tím tvým akné?" "Jak to jde?" "Dobře. Vyčistilo se to. Ani bys to nevěděl, kdybys nežil s Carol Breckmuler." "Nevytahuj tu záležitost s Carol Breckmuler, jsem tu abych viděl, jak rosteš." Pojďme změřit, jak syn roste. Půjdem do Okno - Zápis měření. Tady dole se otevře okno a tam se budou zaznamenávat všechny naše měření. Vem si Pravítko. (Ruler) Znamení mužství je vzdálenost mezi jeho ušima.

Tak poznáš, jak je chlap chytrej. Takže kliknem a potáhnem Pravítko od ucha k uchu. Kliknem na Zaznamenat měření. (Record measurements) A to zaznamená vzdálenost. Mrknem tady... Docela široký. Teď musíme jít akorát do druhého obrázku a změřit vzdálenost od ucha k uchu. Kliknout znova Zaznamenat a teď je můžeme porovnat. U syna je ta vzdálenost kratší.

"Přesně tak, jseš kratší! Kraťásek! Přeješ si, abys měl takovou kebuli, jako mám já, co?" "Asi jo." "Teď se podíváme na nabušenost. Změříme vzdálenost ramen." Opět vybereme Pravítko a změříme od ramene k rameni. Klikneme na Zaznamenat. A uděláme to samé tady.

A můžeme je porovnat. Taky neodpovídají. Tak jako tvůj táta neodpovídal tobě. Proč mě prostě nenecháš na pokoji? Proč kvůli tomu nebrečíš ještě víc? Očividně jsi odvedl kus práce. Byl tam zrovna strašidelný klaun, když mě fotili. Strašidelný klauni mi jsou u prdele. Je mi blbě z toho, že mí synové nic nedokázali. Možná to nezměří, kolik homerunů odpálil nebo kolik holek vylouskal na maturitním večírku.

Možná změříš fotku podle toho, jak se fotka jeho syna vyvine. Změříš fotku podle toho, jak se fotka jeho syna vyvine. Místo abysme zůstali u téhle fotky, měli bysme chtít, aby tahel fotka měl časem fotku svého syna. Počkej chvilku, bavíme se o fotkách nebo o rodičovských testech? Můžeš tyhle měření vzít a exportovat je do textového dokumentu. Ale v tomhle případě už na tom nezáleží, takže je vymažem.

"Hej, co to děláš?" A teď už nás zajímá jen jeden výsledek. Pozitivní. Přeložil: Rizyk Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Naprostej souhlas s Shirley. a navíc, pro prokročilejší uživatele photoshopu se opravdu najdou užitečný tipy ktery nemusí znát.
nazyvat tohle americkym humorem je samotna americka tupost :D

180

Odpovědět

Ako, fakt by ste mali ku každému dielu asi písať obrovským písmom, že to je v prvom rade fiktívny seriál, ktorý má pobaviť, nie tutoriál, lebo ináč niektorým naozaj nedôjde :))
Ináč ako stará photoshopistka sa ja osobne bavím výborne, ďakujem za preklad tohoto skvelého dielka :)

180

Odpovědět

Folwar: Asi tak. Někteří pomalejší asi zřejmě ještě nepochopili.
Sice, trochu jako návod ano. Každopadně autor videii je myslím internetový komik a vybral si právě photoshop kde by mohl tropit depresivní vtipy. Photoshop mu dělá jenom kulisu.
Pokud si ovšem někdo myslí, že je tehle chlápek opravdu takhle na dně... mno, měli by jste jít o dům dál :).

180

Odpovědět

Kdo bere tyhle videa jako tutoriály, tak je řádný k***t.

180

Odpovědět

seriál je to dobrý ale fakt mě štve ta jeho mluva jak se kouše

190

Odpovědět

:D nelubi sa tak sa nelubi , mno :D ale to Ride: Mal by si natocit vlastny webserial Bullshit: You Suck at Photoshop a tam by si ako Donnie hovoril o svojom nevydarenom zivote a ako sa preto triznis pozeranim tohto serialu :D (rozumej , nie ako urazku) Ja to ani nepozeram kvoli tomu Photoshopu ale kvoli Donnieho zivotu :D a tento humor mi vyhovuje

180

Odpovědět

pochopim kdyz nekdo u prvniho dilu rekne - nelibi se mi to uz se divat nebudu. Ale psat u 12 dilu - dil od dilu se ujistuju jak to jsou trapna videa - tak proc se divas na 12 dilu neceho co te nebavi a prijde ti to nudne a trapne? :D nejaky novy zpusob sebetryzneni nebo co?

180

Odpovědět

Ride, další debil ...

180

Odpovědět

Pokud někdo napíše do názvu svých videí "Neumíš to s Photoshopem" a první hláška co slyšíte je "Hi i´m Donnie and you suck with Photoshop". Tak já od takového videotutoriálu očekávám, že mě bude při každém kliku myši v programu Photoshop stírat jakej jsem retard, a naučím se spoutu nových zajímavých věci ve Photoshopu. A ne že se tady budu "bavit" nad tim jak se tady nějakej rádoby "bavič" snaží dělat vtipná videa o naprostym h*vně. Kdyby to aspoň bylo vtipný, jenže ono to je spíš trapný a ubohý jak tady už napsal Jany, naprosto s nim v tomhle souhlasim. Díl od dílu se ujišťuju že chlapík jménem Donnie asi nemá co na práci a vymýšlí trapná videa, kde se snaží vtipnou formou ukázat jak to umí s Photoshopem. Ale chyba lávky - je to trapný! Jenom se ujišťuju, že americký humor nemá s průměrným humorem,který průměrný člověk dokáže pochopit nic společného.Věřím, že se tu povede dlouhosáhlá diskuse na téma Donnie =)

183

Odpovědět

True True, Líp bych to nenapsal.. :-) Anebo možná jo ale nechce se mi :P

180

Odpovědět

Jany: Ten seriál je hlavně o dvojsmyslech a o nějakým životním příběhu té postavy Donnieho. Jestli ti tahle forma nevyhovuje, tak chápu, ale neurážel bych to, protože jako taková "psychologická studie" mi to přijde skvělý. :-)

180

Odpovědět

Jany: Pro ty kdo to nepochopili - ještě jednou. Tohle není NORMÁLNÍ videotutoriál, který by měl někoho něco naučit. Možná tak max. ukáže možnosti photoshopu, ale určitě ne perfektní videotutoriál. Pokud to video je hodnoceno jako ubohost, zbytečnost - nikdo se na to nemusí dívat ;)-

180

Odpovědět

Totalni hovadina. spousta kecu a podstata nikde. Cilem autara asi neni az tak nekoho neconaucit jako spise upozornit na svoji osobnost, ktera je spise ubohost. Pro me tedy ubohost a zbytecnost.

181

Odpovědět

to MissingNO. : to jako když v ňákym videu někdo řekne sem pí*a, tak to budeš řikat taky?

180

Odpovědět

Donnie mi silně připomíná učitele u nás na průmce :D

180

Další