Stíny a světlaNeumíš to s Photoshopem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:105
Počet zobrazení:3 407

Fňukáte, že vám Donnie neukázal nic pořádného? Tak teď se můžete podívat na jeho mistrovské dílo. Takové život shrnující dílo jde samozřejmě udělat pouze ve Photoshopu. Zase se dočkáme hovoru s wowkařem a dojde i na nový odkaz. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Zdroj: http://www.mydamnchannel.com

Přepis titulků

Jmenuju se Donnie a ty to neumíš s Photoshopem. Ale jak moc ses snažil? Moc ne. Někteří počůránci si minulý týden stěžovali, že neukazuju pořádné fintičky. Vy pořád otevíráte svoje otvory na koblihy a stěžujete si: "Donnie ty nás to neučíš!" Prostě... zavřete všechny otvory na vaší hlavě!

A tady to máte. Tady to máte, chytrolíni! Přestaňte se štourat v nose a pustíme se do Photoshopování. Takže chceš vidět něco velkého. Pojďme se podívat na mistrovské dílo ve Photoshopu. Řekněme, že jsi pracoval na obraze vyprávějicím životní příběh. Kronika tvého života. A teď je načase podělit se o něj se všema... hlupákama, co tě tak dlouho sledujou. A ten příběh jde vyprávět jen pomocí Photoshopu.

O prstenu nekonečného utrpení a jeho rozkazovací síle. O tom, jakounad tebou mají on a jeho držitelka nadvládu. Děvka. Dračí děvka. A o bitvě, kterou vedli ti, které jsi pokládal za své přátele... ve světě, který sis vytvořil, aby ses dostal víc do kontaktu s lidma, ale to moc nefungovalo. A z přátel, které sis myslel že máš, se stali zrádci.

A dal sis práci s... a jeden z nich prodělal příšerný... růst chlupů, a tak jsi to chtěl zvěčnit. Chceš vidět něco pořádného? Musel jsem vytvořit ty chlupy, protože se měnily každý den. O tomhle já mluvím. O využití Photoshopu... pro kompozice...

k vyprávění příběhu. Nevím, jestli to zvládneš. A vidíme tu motiv, že? Dobro proti zlu. Světlo a stín. A to se možná musíš naučit. Jak se světlo se stíny doplňuje. A někdy jsou proti sobě, a když si myslíš, že máš světlo, tak skončíš se stínem. Tak se podívejme na...

Prstenovou děvku. V tomhle případě jsme začali s děvkou, která... byla taková plochá a bez života. Chyběla jí ta zlost a... zákeřnost, kterou musíme ukázat. Jak toho dosáhneme? Jak dostaneme něco tak úžasného, jako je tohle... aby to vypadalo reálně a tak? Tohle jsme udělali. Drž si klobouk, protože tohle je Photoshop rychlostí světla.

Duplikuješ tuhle vrstvu. Vezmem tu vrstvu a půjdem na Obraz - Přizpůsobení - Jas a kontrast. Zatrhni Použít odkaz, protože lidi, co dělají Photoshop, se ho snaží dělat lepším i když nevědí, co dělají. Stáhni jas co nejvíc dolů, aby to vypadalo tak temně a ohavně, jak to jen jde. Stáhni i kontrast, aby to vypadalo realisticky. Klikni na OK a teď máme... Můžeme vytvořit nějakou hloubku.

Jediné, co uděláme... Použijeme nástroj, na který jsi zvyklý. Gumu. Vezmi si gumu a vyber nějakou správnou velikost. 60 Použijeme rozumné Splynutí, aby to vypadalo přirozeně. A pak tady máme... tohle světlo dobra svítící dolů. A chceme ukázat, že to světlo dopadá na části Prstenové děvky, kam patří. A vytvoříme hloubku. Můžeš to udělat všude, kde si myslíš, že to světlo dopadá.

Neboj se, ještě je tu hodně temnoty. Vidíš, že tomu přidáváme hloubku. V těch záhybech špinavých křídel Prstenové děvky... kde světlo bude vynikat a stíny se budou vytrácet. Cokoliv si myslíš, že vypadá dobře. A pro dosažení opravdové zrůdnosti, ošklivosti a ohavnosti jsem vytvořil vrstvu Zvýraznění a tam toho můžeš přidat víc. Už ani nevíš, co je dobré a co zlé.

Tady nahoře je světlo, co svítí dolů a smyje všechnu tu temnotu. Září dolů z místa, ze kterého může pocházet štěstí a radost. Nějaký průhledný gradient, nějaký pruh. Vytváří to pocit, že tady je něco dobrého, co smyje temnotu... a dokáže odstranit všechnu bolest. Vezmi Gaussovo rozmazání, aby to vypadalo víc přírozeně a nebesky.

Nějak takhle. Snížíme průhlednost. Tolik zoufalé temnoty. Tolik zákeřnosti. Lidi, o kterých jsme mysleli, že jsou přátelé... se proti nám obrátili způsobem, který jsme nečekali. Jako třeba, že dovolili, aby se ta flashka dostala do rukou nějakého namyšleného blbečka na webu, který zveřejnil všechno včetně tvé závěti.

Fakt neoprávněné. A možná chceš té osobě říct, že... narušila tvou důvěru. To kouzlo musíš přerušit, člověče! - Co je? - Víš, co se mi stalo? Furt jseš ohledně té flashky jak night elf?

- Prostě se s tím smiř. - Víš, co jsi udělal? Ty blbečku, uveřejnili to, takže to všichni vidí. Mám v Peopleburgu teď důležitější věci na práci. Kvůli tobě. - Vole. - Uveřejnili to a teď mě zabijou. Tak si doplň zdraví lektvarem, blbečku. V opravdovém světě! Zabijou mě! To je teda drsný. Co ti na to mám říct? Co třeba: "Konec hry, vole"?

Konec hry? WTF? O čem to mluvíš, jakej konec hry? Počkej chvilku. - Ne, ne, počkej chvilku. SKRIPTY - VYPNOUT PEOPLEBURG - Počkej, vole. JSTE SI JISTI, ŽE CHCETE VYPNOUT PEOPLEBURG? PEOPLEBURG SE VYPÍNÁ. - My jsme offline? Jsme offline? Peopleburg je offline? Tys vypnul Peopleburg!

Vole, zrovna jsme dodělávali ten quest a tys to posral. Dobře. Tak jo, víš co? Já tě zabiju, Donnie Hoyle. Zabiju tě. Kdo to je? Přeložil: Rizyk Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Excellent post but I was wondering if you could write a litte more on this subject? I'd be very grateful if you could elaborate a little bit further. Appreciate it!

180

Odpovědět

I tried to get the feed for the RSS for this website & for some odd reason it isn't displaying in Google Chrome. Does anyone have any ideas???

180

Odpovědět

xskarab: jo to třetí video je dobrý :D

180

Odpovědět

Kyuubi58: každej si ho nehoní nad Peopleburg... Takže my jsme zaostalí jen proto že nevíme kdo to je za člověka? Jdi se léčit

180

Odpovědět

xskarab dal si to sem zbytecne ma to 5 dilu posledni je nejdulezitejsi tak nwm proc to sme davas

180

Odpovědět


Odpovědět

dchary a ten typek na hradbach je ze hry peopleburg vy ste tak zaostali omg

180

Odpovědět

peopleburg je hra co vytvoril donnie se podivejte na videa na jeho channelu a kisame boze ty si retard

180

Odpovědět

peckááá xD bude teda i ten překlad toho speciálního videa?

180

Odpovědět

Peopleburg je podľa mňa WoW server na ktorom hrá ten magor :D

180

Odpovědět

ja sem si toho nikdy nevšiml :D

180

Odpovědět

Panebože, tak ten má dost :D. Tohle je jeden z nejlepších dílů :D. Hlavně ten kočkoanděl :D

180

Odpovědět

Snad v každým dílu je na začátku nějaká chyba :-D

180

Odpovědět

Všimly jste si že na začátku není SUCK ale SULK ?

180

Odpovědět

Budete překládat to video z odkazu?

180

Další