Cesty a maskyNeumíš to s Photoshopem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:173
Počet zobrazení:6 079

Jako každé úterý, jako každou sobotu, vám přinášíme další díl zábavného tutoriálu. Dnes se podívám na Cesty ve Photoshopu, tabulku na kterou jste nikdy předtím neklikli. Podívejte se tedy k čemu slouží :) A Donnie dnes lehce nahlédne i na Ebay. Proč, to se dozvíte ve videu. (Ale myslím, že už tušíte.) Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

Jmenuju se Donnie a ty to neumíš s Photoshopem. A dokud se nezlepšíš, tak zůstaneme u tvojí blbosti. Jdeme na to. Dneska bude trochu pokročilejší lekce, přestaneme dělat dětské věci a začnem s nástroji pro velké kluky. To znamená, že použijeme pořádné nástroje. Dneska tady máme fotku, která půjde na eBay, takže chceme změnit pozadí toho předmětu.

Tohle je pozadí, které jsem vybral, abych vystihl duchovní náladu. V tomhle případě použijeme snubní prsten. Už ho nebudu potřebovat, takže ho můžu prodat na eBayi. Otevřeme to. A teď víš co. Kopírovat, vložit. Můžeme ten prsten různě vyčistit. Vyčistíme...

hanbu... a nenaplněné sny. Teď se budeme ale soustředit na pozadí. Já tě viděl! Tys chtěl vzít gumu a vymazat pozadí. Tohle už nikdy nedělej. Uděláme to tak, jak se to dělá. Což znamená, že použijeme nástroj pro Cesty.

To je tahle tabulka, na kterou jsi nikdy neklikl. A nakreslíme nějaké cesty, protože jsi doteď využil Photoshop jen na 75 dolarů. Tohle tě zvedne tak na 250 dolarů. Klikni na Vytvořit novou cestu (Create new path), vezmi Pero (Pen tool) a uděláme jednu jednoduchou věc. Klikneme, vytvoříme bod a začneme dělat cestu. Vytvoříš bod, potáhneš, uděláš ohyb a pokračuješ v tvorbě cesty.

Vidíš jak je to lehké? Stejně jako všichni ostatní - od narození vytváří svou cestu. Jestli se netrefíš s bodem, můžeš na něj kliknout a posunout ho na správné místo. Pořád dělej body. Body na cestě. Všichni dělají ve svém životě rozhodnutí. A body na cestě. Možná ti ta cesta pomůže obrátit na nový list a poznáš nějaké nové nástroje.

Možná moje nová cesta... Uděláme ještě cestu pro vnitřek prstenu. Možná, že na mojí cestě se budu muset smířit s tím, že nějaké moje nástroje třeba nefungují. Možná je problém v tom, že můj nejdůležitější nástroj nefunguje. Možná je ten nástroj určený k dělání dětí a ten můj to nedělá.

Možná se rozhodla, že se vydá najít někoho kdo má funkční nástroj na tvorbu dětí. A pořádně velký. Máme teď obě cesty... Počkej chviličku. - Co je? - Přihlas se! - Přihlas se!

- Já musím... - Čekej. Všichni dejte na ty kalhoty NEED... Já musím založit aukci. V Orgrimmaru? Ne, vole! Kur.. V opravdovým světě! - Jasně, ale čekat nebudeme... - Zavolám ti zpátky. Takže máme cesty. A teď uděláme výběr z našich cest. Vrať se k první cestě.

Pravým tlačítkem, Udělat výběr (Make selection). Pak klikneme pravým na druhou cestu, akorát teď budeme vybírat z výběru, protože je uprostřed. Teď máme náš výběr, přejdeme do vrstev. A tohle skvělý trik. Sjeď myší dolů a klikni Přidat masku vrstvy (Add layer mask). A dívej co se stalo - zbavil ses pozadí. A nemusel jsi použít Gumu. A teď máme tohle úžasné pozadí.

Vyexportuju to do JPEGu... a dáme to na eBay. Dáme ho na eBay a budeme doufat, že se ho zbavíme jednou provždy. Prostě nahrajeme fotku. Úž úplně cítím svobodu. Jako kdyby ze mě někdo vysával pytel plný bolesti. Dobře, teď můžeme... sjet dolů, kliknout na Uložit a ukázat a... zveřejnit položku.

A je to. Panebože. Je to tam. Já to tam nechci. Dělej, vole, čekáme! Poslouchej, jak můžu zrušit aukci? Prsten? Jak zruším aukci na eBayi?

Myslíš opravdovovou aukci? Ne, kámo. Toho prstenu se musíš zbavit! - Ne, udělal jsem obrovskou chybu - Ne! Neruš to! Jak to zruším? Já to chci zrušit! JÁ TO CHCI ZRUŠIT! Přeložil: Rizyk Korekce: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

dej sëm pls ještě nějaký na youtube je už je jich přes 20

180

Odpovědět

Čím dál tím lepší.

180

Odpovědět

I wanna cancel it, I wanna cancel it!
Asi zatím nejlepší díl :D

180

Odpovědět

Takovej psycho seriál :D

190

Odpovědět

Jen takový nedůležitý detail, mám pocit, že u té úpravy pozice bodu říkal Donnie “command-click”, což není v překladu „kliknutí”, ale „kliknutí se stisknutou klávesou Command”, což je klávesa přítomná na počítačích od Applu :-)

Ale důležité to není, samozřejmě :-)

180

Odpovědět

:D mě to dostává víc a víc...z toho je uplný psychologický drama :D já na to koukám s otevřenou pusou a nemůžu temu uvěřit. skvělé. Já jenom každou chvílu čekám kdy se sesype. TO je naprosto intenzivní ten jeho stav :)

180

Odpovědět

Já chci Donnieho domů. Čert vzal děti, on je sladkej :-D

190

Odpovědět

V Orgrimmaru ?? Tak to mně dostalo =DD

190

Odpovědět

LoL Ring of Infinite Sorrows :D :D

180

Odpovědět

Cim dalej tym lepsie

180

Odpovědět

pls uploaduj to častejšie

180

Odpovědět

Borec. :D

180

Odpovědět

Ten wowkař me dycky rozseka :D

180

Odpovědět

Ring of Sorrows :-D

180

Odpovědět

Počkejte si na díl s dovolenou, to bude teprve bomba :D

180

Další