3D vrstvyNeumíš to s Photoshopem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 7
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:123
Počet zobrazení:3 636

Donnie má novou známost a snaží se jí vyjádřit náklonnost. Jeho život ovšem nevypadá o moc líp. Opět mu volá jeho kamarád přes Skype, dočkáme se nějakého zvratu? Ve videu se věnuje 3D vrstvám a 3D objektům. Pozn.: V překladu se objeví na začátku slovo Fergatesní. Donnie narážel na písničku Fergalicious od Fergie, což má být kombinace slov Fergie a Delicious (delikátní, lahodný...), český ekvivalent pro takové slovo neexistuje, jen tak pro informaci. Pokud jste prošvihli předchozí díly, najdete je zde.

Přepis titulků

Jmenuju se Donnie a ty to neumíš s Photoshopem. Ale nebuď smutný. Protože, ne každý má schopnosti, které přinutí dámy... Aspoň jednu dámu říct: Fergatesní. Takže hanba na tebe. Řekněme, že jsi poznal někoho nového na Facebooku. A zpočátku to trochu skřípalo, ale potom, co jste si popovídali po telefonu, jednou nebo dvakrát, vážně cítíš, že by to mohlo být něco výjimečného a jsi připravený přejít na další úroveň.

Chceš udělat obrázek, který bude říkat, že jí rozumíš. Chápeš, jaké to je projít si rozvodem. Ty víš, jaké to pro ní musí být vychovávat dva dospělé syny, kteří pořád žijí doma a taky jsou polo-profesionální motokáristé. A to se neskutečně podepsalo na jejich životech, protože řekla, abys byl jejich motokárový manažer.

Chceš obrázek, který všechno tohle říká. Pojďme do obrázků najít obrázek, který vyjadřuje tenhle závazek. Co si myslíš o domu? Nebo... možná ti patří i pozemek. Záleží, co si můžeš dovolit. Tím, že uděláme něco s tím domem, můžeme naznačit něco ve smyslu "Patříš sem." Pokud si to myslíš. Takže co můžem udělat? Dát tady nějaký nápis, co říká: "Vítej v mém životě."

Dát dopředu nějaké balónky. Nebo můžeš s tím domem provést něco radikálního, co by vyjadřovalo: "Chci tě tady na myslím to smrtelně vážně." Jako třeba... obrovské předělání stěny na straně domu, které umožňuje... skladování motokár a příslušenství. Takže začneš dělat takovou vrstvu. Uděláš do baráku dvě obrovské díry s dveřmi a rampami.

Takže můžou do tvého baráku jezdit motokáry. Ale co vážně musíš udělat, je, aby to říkalo: "Myslím to vážně." Tím, že tam vložíš motokáru. Tím naznačíš: "Ano, jsem ochotný mít motorová vozidla v obýváku." Použijeme ve Photoshopu 3D vrstvy.

Najedem na Vrstvy - 3D vrstvy - Nová vrstva z 3D souboru. A možná sis stáhl 3D objekt, o kterém si myslíš, že vypadá jako motokára. Otevřem ho a Photoshop ho přivede jako 3D objekt. Tady ho můžem vidět. A možná jsi s ní mluvil a ona ti vysvětlovala, že její synové nejsou normální lidské výšky, protože to, co jim dělal otec v dětství, zahrnovalo hodně kávy a velmi omezující jednodílné elasťáky, které museli nosit.

Takže nejsou normální lidské výšky. Mají tak 65 % výšky normálního člověka. A chceme to zahrnout do fotky. Takže se musíme ujistit, že ty motokáry jsou dost malé pro... ta malá stvoření. Začneme dvojklikem na 3D vrstvu, takže můžeme manipulovat s tím objektem. Máme tady spoustu nástrojů k použití.

Můžeme otáčet objektem. Tohle jsou osy X, Y. Tohle je osa Z. Taky můžeme přetáhnout 3D objekt. Posunout nebo upravit velikost. Začneme s otáčením, vezmeme nástroj na rotaci. Pokusíme se udělat, aby to vypadalo, že vyjíždí z... Vyjíždí z obýváku a je připravená užít si den nelegální jízdy po sousedství. Protože není šance, abys měl povolení na takové věci v tomhle sousedství.

Přichystáme to tak, aby to teda vypadalo, že vyjíždí a pak to zmenšíme. Posunem to dolů. A co budeme dělat dál... vytvoříme narychlo masku vrstvy. Takže to bude vypadat, že je kára uvnitř domu. Musíme povolit transformaci na 3D scénu. Je mi jasné, že to všechno zapomenete, takže to jen tak projedu.

Použijeme Mnohoúhelníkové laso. (Polygonal laso) A uděláme takový rámeček kolem levé a horní části garáže - obýváku. A pak... zatímco je 3D vrstva vybraná, klikni na Přidat masku vrstvy. A vidíš, že to vypadá, jako by náš závodník byl uvnitř domu. Teď už to jen doděláme. Dvojklik na 3D vrstvu. Připomínám...

nejsou to hobiti. Ale nemají do nich zas tak daleko. Musí to odpovídat jejich menší postavě. Můžeš udělat spoustu věcí, aby to vypadalo líp. Můžeš změnit Zdroj světla. (Light source) Můžeš přidat stíny, aby to vypadalo, že to jede z domu. Nebo můžeš udělat něco... co vyjadřuje fakt, že jsi přeměnil svůj dům na garáž.

A ukázat, jak to nejspíš po čase bude vypadat. Možná chceš přidat nějaké specialitky, Víš... aby se cítili vítáni. Udělej cokoliv, co si myslíš, že ti pomůže prosadit tvůj nápad... u osoby, které to pošleš. A když jsme u toho posílání. Běž do Soubor - Uložit pro Web a zařízení. Uložíme to jako JPEG. Půjdem akorát na Face...

Ne. Půjdem akorát na Facebook... nahrát tam tu fotku. Aby to ona... a ostatní viděli. To není vůbec úchylné... Přeložil: Rizyk Korekce: scr00chy www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Fuuuj, ta ne, myslela jsem, že si najde nějaqkou kost:D

180

Odpovědět

Ta co chtěla v min. díle upravit fotku se jmenovala Sandy.. stejný jméno je i na schránce.. že by náhoda.. :D

180

Odpovědět

v ďalśej časti bude znova WOWkar :D už sa teśim na preklad

180

Odpovědět

Taky se mi nedari spustit videa dneska. Ale jestli to nema neco spolecneho s youtube. Hazi mi to u nich nejaky errory.

180

Odpovědět

dobry no zrusim full screen a uz to dojede do konce.Nwm jestli je problem u me

180

Odpovědět

omg muzu to poustet znova jak chci ale nedojede mi to uz ani do toho konce :( predtim jsem to pustil 5x za sebou a dojelo do konce ted nic

180

Odpovědět

Škoda, že na toho wowkaře se vysral :D

180

Odpovědět

hehe cg donnie k novému vztahu.. ale na WoWkaře už kašle :-D

180

Odpovědět

už je celkem dost vystresovanej :-D ani se mu nedivím

180

Odpovědět

Je to dobré jako vždy, asi musí mít hodně volného času.

180