Nevermore - Believe in Nothing

Thumbnail play icon
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:119
Počet zobrazení:2 548
Warrel Dane (zpěvák) a Jim Sheppar (basák) se rozhodli opustit svou předchozí kapelu Sanctuary, protože je nahrávací společnost nutila hrát tehdy oblíbený grunge (Nirvana, Pearl Jam), a tak si raději založili novou progressive/thrash metalovou kapelu – Nevermore.

Stejně se jmenovalo jejich debutové album vydané v roce 1995. Příštího listopadu vyšla druhá studiovka The Politics of Ecstasy. Jmenuje se podle knihy Timothyho Learyho. Název první kapitoly a první písně alba se rovněž shodují. Říká se, že právě toto CD je z tvorby Nevermore nejprogresivnější.

Na další desku fanoušci čekali tři roky. Dočkali se příběhu o muži, jenž pomalu přichází o rozum, protože ztratil jedinou ženu, kterou kdy miloval. Konec se nese poněkud v Shakespearovském duchu – všichni zemřou. V textech se prý odráží pocity z Daneova „rozchodu“ s přítelkyní. Ta se dala k nějaké náboženské sektě a on už o ní nikdy neslyšel. Pak ho prý trápily noční můry, ve kterých volala jeho jméno, když se topila.

Čtvrté album Dead Heart in a Dead World (2000) je o něco temnější a k jeho nahrání byly použity sedmi strunné kytary. Najdeme na něm dnešní příspěvek Believe in Nothing.

Pátá deska Enemies of Reality (2003) sklidila velkou vlnu kritiky kvůli nevalné produkci, a tak se v roce 2005 dočkala znovu vydání v již lepší kvalitě. This Godless Endeavor (2005) někdo nazývá koncepční, i když to tak podle kytaristy Jeffa Loomise není. Jde prý spíš o takové samostatné příběhy o životě. Například skladba Sentient 6 pojednává o robotovi, který byl navržen, aby vyhladil lidstvo. Robot však lidem závidí duši a emoce. Píseň je psaná právě z pohledu androida.

Zatím posledním počinem zůstává, a asi i zůstane, The Obsidian Conspiracy (2010), jelikož Jeff Loomis a Van Williams z Nevermore odešli a Dane se věnuje Sanctuary.

P.S.: Doporučuji vám zhlédnout na YouTube i nějaké tvrdší věci. ;)

Přepis titulků

Ve zvláštním novém světě, v tom příštím, všechny tvoje slzy možná zjistí, že jsi padl příliš daleko. Podívej se znovu, jeď se ještě projet. Copak je nemůžeme donutit, aby hodili nenávist za hlavu? A já stále v nic nevěřím. Spatříme někdy obrysy zítřka? V prázdné bouři, v beztvaré ztrátě naděje, kde můžeme zapomenout na hru.

A já stále v nic nevěřím. Dočkáme se někdy léku na náš zármutek? Nic není svaté, když není nikdo v bezpečí. Nic není věčné, tak spočtěte svoje dny. Nic není konečné a nikdo není skutečný. Modlete se za zítřek a najděte svůj prázdný klid. Nic není svaté, když není nikdo v bezpečí. Nic není věčné, tak spočtěte svoje dny.

Nic není konečné a nikdo není skutečný. Modlete se za zítřek a najděte své prázdné... nic. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Septic Flesh - Sangreal/Virtues of the Beast/Mechanical Babylon prosím :)

180

Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=rH3JjCpr6Aw tuhle pisnicku mam radsi od ATR :))

181

Odpovědět

ty jo, jsem to pustil, díval se na nějakou jinou stránku a po pár minutách si říkám, co to mám za písničku v playlistu, že ho nepoznávám :-) pěkné

181

Odpovědět

Deftones, A Perfect Circle, Godsmack, Stone Sour, Rammstein, Black Light Burns ..chybi tady toho spousta :)

181

Odpovědět

Taky se přímlouvám za Bodomity, ale spíš nějakou tu klasiku z prvních čtyř alb. Ty nový kusy fakt nemusím ...

181

Odpovědět

Já pro příště navrhuji Deftones, Sepultura, Overkill, Fear Factory, Pain, Hypocrisy, Testament, Exodus, Machine Head, Kreator a Static-X :-)

181

Odpovědět

Děkuju, Snowi ...

181

Odpovědět

Celkem pekne :) .. jinac souhlasim CoB bych bral tez prelozit od nic nakou pecku

181

Odpovědět

teď mě tak napadlo že tu ještě nejsou Children of Bodom ... skoro bych řekl že možná i chybí :)

181

Odpovědět

Very good. 9/10

181