O sexu jako o čaji

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:471
Počet zobrazení:15 186

Toto video vysvětluje problematiku okolo pohlavního styku pomocí jednoho šikovného přirovnání.

Přepis titulků

Jestli nechápete vzájemný souhlas, představte si, že místo sexu jim vaříte šálek čaje. Řeknete: "Chceš šálek čaje?" Oni odpoví: "Můj Bože!" "Šálek čaje by byl skvělý! Díky!" Pak víte, že chtějí čaj. Pokud řeknete: "Chceš šálek čaje?" A oni: "No, já... nevím," pak jim šálek čaje udělat můžete, nebo taky ne, ale mějte na vědomí, že ho nemusí vypít.

A pokud ho nevypijí, a tohle je důležité, Nenuťte jim ho. Že jste ho udělali ještě neznamená, že ho musejí vypít. A pokud řeknou: "Ne, díky," pak jim čaj nedělejte. Vůbec. Prostě jim ho nevařte. Nenuťte jim ho, nezlobte se na ně kvůli tomu, prostě ten čaj nechtějí, ano? Mohou říci: "Ano prosím, to je od tebe hezké." Ale když ten čaj dostanou, už ho vlastně nechtějí.

Jistě, není to od nich hezké, když jste se s ním tak snažili, ale to neznamená, že ho musejí pít. Chtěli ten čaj? Ne. Někdo může změnit názor, než se uvaří voda, vylouhuje čaj a přidá mléko. A změnit svůj názor je v pořádku. A oni stále nemají povinnost ho vypít. A pokud nejsou při vědomí, nedělejte jim čaj.

Lidé v bezvědomí čaj nechtějí. A nemohou odpovědět na otázku, zda chtějí čaj. Nejsou totiž při vědomí. Dobrá, možná při vědomí byli, když jste jim nabídli čaj, A oni souhlasili. Ale než se uvařila voda, vylouhoval čaj a přidalo mléko, upadli do bezvědomí. Prostě ten čaj odložte. Ujistěte se, že jsou v pořádku. A tohle je opět důležité: nenuťte jim ten čaj!

Tehdy možná souhlasili, to ano, ale lidé v bezvědomí čaj nechtějí. Pokud někdo s čajem souhlasil, začal ho pít a pak usnul, než ho dopil, nelijte jim ho do krku. Odložte čaj stranou. Ujistěte se, že jsou v pořádku. Lidé v bezvědomí čaj nechtějí. Věřte mi. Pokud někdo souhlasil s čajem minulou sobotu, neznamená to, že od vás chtějí čaj neustále.

Nechtějí, abyste neočekávaně přišli k nim, udělali jim čaj, a vnutili jim ho se slovy: "Minule jsi ho chtěl!" Nebo se vzbudili, jak jim lijete čaj do krku, a slyšeli: "Včera jsi čaj chtěl!" Pokud chápete, jak bezohledné to je, nutit někomu čaj, i když ho nechce, a chápete, kdy lidé čaj nechtějí, pak jak těžké je to pochopit se sexem?

Ať už je to čaj nebo sex, nejdůležitější je souhlas. A když už jsme u toho, jdu si udělat šálek čaje. Překlad: Batrachus www.videacesky.cz

Komentáře (75)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No..tak to si ho radši vyhoním.

81

Odpovědět

Ak si rozlejete svoj čas na stôl alebo do postele tak si to vyčistite sami a nenechávajte to na mamu.

170

Odpovědět

Takže odteď, kdy budu zvát někoho na nevinný čaj, budu hned považována za sexuchtivou? :D

182

Odpovědět

Je vám 16 let a právě jste zjistili to o čem jste podvědomě věděli už dávno a to sice že jestli vás na tomhle světě něco opravdu baví, tak je to pít s někým čaj. Samozřejmě že pořád budete pít čaj i sám, ale přednost bude to pití čaje s někým dalším. Takže pak dalších několik let kromě koníčků, školy a později i práce zasvětíte tomu aby jste si vyzkoušeli jaký čaj a s kým vás vlastně baví. A to od čajů u kterých si později říkáte že jste si ho měli raději dát sami až po ty kde vás společné pití čaje fakt bere.
 
S přibývajícími roky se sice s každého společného čaje naposadíte na p***l, ale furt je to něco co vás setsakramensky baví. Až dokonce jednou poznáte někoho s kým vás nejenže baví ten čaj vášnivě pít a nemůžete se toho nabažit, ale baví vás i spousty dalších věcí. Máte společné zájmy, pohled na svět a ten společný čaj, ten je prostě špičkovej - přes den, v noci, u Vás práci v konferenční místnosti nebo i prostě jen tak během přípravy večeře. Super!
 
Takže nakonec po dvou letech si prostě řeknete své ano, které kromě různých úředních formalit zahrnuje i to že čaj budete pít buďto sami a nebo jen spolu. Ale to vy stejně dávno víte a prostě ten druhý vám za to jednoduše stojí. Takže spolu založíte rodinu a následně budujete společný domov. Sice po pár letech cítíte že i když vás to pořád baví, tak už ten čaj není tak neskutečný jako na začátku - ale to taky víte a v pohodě.
 
Problém je že po čase si začnete všímat že toho druhého ten čaj prostě už tolik nebaví. Nebo baví - ale jen občas. Mnohem více ho baví jiné věci. Hned od začátku víte že tohle je docela problém - protože vás to nebaví jednou za 14dní.. Vás to s přehledem baví 5x v týdnu a kdyby na to přišlo, tak lidně i víc. Bohužel druhá strana to tak nemá. Jasně tak o to víc pijete ten čaj sám, ale stejně jako jste věděli už v těch 16 že nejlepší je to stejně s někým, tak teď už opravdu nemáte o čem pochybovat. Jinak i tak máte svého partnera vlastně pořád rádi, je to skvělej parťák pro život, máte spolu hypotéku, vychováváte spolu děti a kromě zatroleného společného pití čaje je všechno úplně v pohodě. Ok - tak o tom zkoušíte mluvit, ale fakt nepotřebujete žádný chytrý video na to aby jste věděli že nejvíc si společný čaj vychutnáte když to toho druhého baví stejně jako vás a né jen když "no tak když myslíš, tak teda si ten čaj dáme, ale rychle..." - V takovou chvíli vám ten čaj přímo zhořkne...
 
Ok - nebudu tlačit na pilu, ale co teď? Sportem se chuť na čaj opravdu neumenšuje (a že to tím zkoušíte zahnat dlouho) A tak chdíte po světě a společné pití čaje vám chybí čím dál víc. A pak nejednou se před vámi objeví možnost si ten čaj užít ač to teda není s tím s kým jste si řekli že ho budete pít... a tak i když jste to nikdy takhle neplánovali, tak najednou se cítíte jako v těch 16... Jéééé - jak vás to baví! I domů se už vracíte s lepší náladou a to že vlastně ten čaj doma tak často není už vás zdaleka tolik nesere. Vlastně je to v pohodě...:-)

Jenže pak se začne dít něco co jste sami nečekali - čaj všude jinde vás začíná bavit tak moc že se z toho stává až nečekaně silná vášeň. To ale neznamená že jste zcela přišli o rozum! Pořád chcete udržovat ten domov který máte, pořád máte rádi svojí rodinu, ale vedle tohohle všeho - vedle práce, vedle různých poviností, vedle budování domova vás baví pít čaj a najednou na sebe koukáte jak moc Vás to baví. Nemůžete se toho nabažit - sice je to jen o tom pití čaje a vy to víte, ale tak ok a vám to nevadí.

Pak ale jednou z těhle jednorázovek objevíte i někoho s kým vás to pití čaje fakt chytí za srdce... Víte že to nemá žádnou budoucnost - ale bože (!) ten čaj je stejně tak dobrej a možná ještě lepší jak před svatbou... i když tady to nemá budoucnost...

Ale jak říkám pořád jste nepřišli úplně o rozum. Svoje děti milujete, svého partnera máte opravdu moc rádi, záleží vám na něm a pořád je to člověk kterého si doopravdy vážíte a je vám s ním dobře. A i ten čaj s ním je fajn - i když je teda hrozně málo....
 
No a teď otázka - jak vlastně z toho ven? Co dál...

487

Odpovědět

tl;dr

185

Odpovědět

+StejkoTen text na tebe dlouhej...?
Jasný - úplně v pohodě - tohle téma taky není pro každýho :-)

910

Odpovědět

Kastrace... případně léčba závislosti na čaji.

810

Odpovědět

+misantrop....vskutku originální - hele poslyš - tobě to pití čaje taky až tak moc neříká, ne...? ;-)

126

Odpovědět

To ale vůbec není banální téma, i když k němu přistupuješ s tak sympatickou lehkostí. Taky mám takovou zkušenost - po třech letech přestaly být společné čajové dýchánky to, co na začátku. Ještě jsme neměli žádné děti, takže jsme z toho (i kvůli spoustě dalších důvodů) odešli. Co když to přijde příště?

Samotnou mě to zajímá.

61

Odpovědět

+ElisifCo když... No to kdyby člověk tušil co bude ;-)

Tohle je bohužel životní dilema a nejtěžší hádanka mnoha párů a neexistuje na ní žádná snadná a jednoduchá odpověď. Nikdo tady není dobrý a špatný. Na nikoho nejde ukázat a začít ho z něčeho osočovat...

Já sám dál budu pít čaj jak mi chutná protože mě to fakt baví :-) Zároveň s tím se ale budu dál s radostí a nadšením věnovat dětem a budu se snažit být tím nejlepším možným parťákem a oporou svému partnerovi.

Tak se uvidí kam s tímhle přesvědčením doplujem.

36

Odpovědět

+ElisifJednou provždy opustit společností vnucené nepřirozené hranice vlastní sexuality a žít jako svobodná, ale zodpovědná bytost?

21

Odpovědět

Pokiaľ chlap/žena je stále schopný/á piť čaj a má aj niekoho s kým by ten čaj rád pil/a ale problém je ,že ona/on ho piť nechce, mal by chlap/žena povedať jemu/jej ,že pitie čaju je pre vás dôležité. Ak nemá záujem ďalej s vami ten čaj piť , v tom prípade by som jej navrhol ,že budete piť čaj s niekým iným komu pitie čaju chutí (ak nebude mať iný návrh týkajúci sa pitia čaju). Je fér ak to ona/on bude vedieť ešte pred prvým pití, čaju. A je fér ak ona/on vaše rozhodnutie podporí pokiaľ ho s vami piť nechce. Ak vaše tvrdenie nepodporí a nebude ho chcieť s vami piť (v tomto prípade ide o jedinca ,ktorého nezaujíma potreba toho druhého ), v tom prípade by som sa rozhodnutia piť ten čaj s niekým iným nebál.

31

Odpovědět

+VerejnynepriatelOno to není tak že by jste si nedokázali sednout a říct si jak na to kdo máte chuť... Oba samozřejmě víte jak to máte vy a jak to má ten druhý. Jenomže u každého se ta chut na čaj prostě vyvíjí jiným směrem...

Ono se říká (snad mi odpustíte že nechám tu přesnou citaci) "sex je 10% vztahu, ale 90% problémů".

Takže to jak často vás pití čaje baví si prostě nejde nastavit bez toho aniž by to u jednoho z vás opravdu silně drhlo... Ano jsou věci které chtějí toleranci, porozumění atd ale zrovna v tomhle směru vás to tak baví nebo ne..

Zajímavé ale je to že jeden druhého pořád chápete - oba se máte rádi (a věřte mi že opravdu ano) a věci si neděláte naschvál. Oba by jste vlastně byli rádi kdyby jste na to měli stejný náhled, ale prostě to vnitřně tak nemáte, takže ani jeden nemůžete ustoupit bez problematického sebezapření. Tady v tom případě si vlastně nejde nastavit nějaké kvóty... (stejně jako nejde někoho nutit pít čaj, tak nejde někoho nutit žíznit po čaji...)

Ale jinak oba milujete vaše děti. Není to jediný smysl vašeho života, pořád vás baví i další věci, ale znamenají pro vás hrozně moc. Nežijete jen kvůli nim, ale i kvůli nim. A v tomhle si navzájem - jako rodiče - neskutečně sedíte.

Co se dětí týče - máte v tom partnerovi oporu - můžete se na něj spolehnout ve složitých situacích a jste vlastně pyšní na to že jste dokázali si takovýhle domov vybudovat.

Jen to společné pytí čaje...

Jinak si říct "budu pít čaj s někým jiným a spolu se budem jen starat o děti" - možná to na papíře jde napsat a samozřejmě by bylo skvělé kdyby si tohle šlo říct a byly jste s tím úplně v pohodě. Jenže prostě i když by to bylo určitě fér, bylo by to jistojistě elegantní řešení, tak bohužel tohle bychom nevydýchali. Následoval by rozvod, dělení majetku (ale to by přežít šlo), ale hlavně rozpad rodiny. Střídavá péče, dohadování se o děti a to v jim tomhle útlém věku nechcete zaboha udělat. A hlavně vy se s manželkou máte obrovsky rádi - to tak pořád je.

24

Odpovědět

No já teda nevím jak ostatní, ale nenapadlo vás třeba ten čaj zkusit pít jinak, nebo pít jiný čaj, nebo si ho dopřáti s přáteli. Pokud tohle opravdu nepřipadá v úvahu, tak pak přece existují čajovny, a jsou docela oblíbené a člověk tam může chodit i sám, akorát to leze dost do peněz. Nebo nezbývá nic jiného, než si uvědomit, že máme problém s přehnaným pitím čaje a buď to omezím, nebo půjdu na odvykačku. A poslední možnost je začít pít kakao!

153

Odpovědět

+bjeGTrochu se děsím toho co bych si měl konkrétně představit pod "pitím kakaa"... Ale někde hluboko uvnitř vím že to budu místo toho raději ochutnávat záletnickej čaj ;-)

"Návštěva čajovny" - hezké pojmenování - jo s touhle myšlenkou si hraju ač jinak bych to byl býval nikdy do sebe neřekl...

A mimochodem k tomu přehnanému pití čaje - jen tak mimochodem - kolik máte pocit že je pití tak akorát? Já myslím že to je tak aby to člověka bavilo a zároveň to nešlo na úkor dalších aktivit...

81

Odpovědět

+koubelkaSouhlas, a tohle téma zraje jako víno :)).
Fakt moc hezky jsi to napsal, nad tímhle by se měl každý zasnoubený zamyslet - a domluvit se s partnerem/kou, co by, kdyby. Sex je základní lidská potřeba, stejně jako například potřeba bezpečí.

00

Odpovědět

Podle mě je nejjednodušší nedostávat se do takové "duševní hloubky" při pití čaje, udržovat si odstup, nechat to mimo partnerský čajový set opravdu jen u jednorázovek a pokud vám to přijde nefér, tak využijte čajovny, ty jsou na to jako stvořené. Sice je pravda, že je tam čaj dražší, ale za to je to full servis. ;-)

50

Odpovědět

Já si dávám rád do čaje rum... ;)

211

Odpovědět

Před týdnem jsem poprvé dělala pečený čaj. Je kolem toho spousta práce, když ovoce fakt dobře neoloupete, může čaj zhořknout. Taky trvá uklidit kuchyň, ulepený bylo všechno, ale stálo to za to. Dala jsem čaj všem dobrým přátelům k vánocům a všichni byli nadšení. Už plánuju hromadnou ochutnávku pro kolegy v práci. Takže doporučuju, s domácím čajem uděláte radost každému a zvládne to i začátečník.

341

Odpovědět

Kde pracuješ? Nechceš tu hromadnou ochtnávku zpřístupnit veřejnosti? Hodně lidi by si rádo dalo dobrej čaj.

200

Odpovědět

+JménoMoc ráda bych. Když někomu chutná můj čaj, tak mně to dělá hroznou radost. Co se týče veřejnýho podávání, musím přiznat, že jsem o tom už nejednou přemýšlela. Viděla jsem o tom pár dokumentů a když člověk vidí to štěstí v očích unavených, vyčerpaných lidí, prostě ho to chytne za srdce. Ale asi zůstane jen u snění.
Co jsem si zjišťovala, jsou s tím spojené dost náročné hygienické normy, což radši nechám na profíkách, co s tím mají zkušenosti.

180

Odpovědět

A chce to pořádný černý čaj.

250

Odpovědět

Zítra vstanu a opařím se čajem

320

Odpovědět

If they are unconscious just teabag them ;)

151

Odpovědět

Muslim v manželství souhlas pro šálek čaje nepotřebuje.

3026

Odpovědět

Proč ty palce dolů? Intelektuální sluníčka nesnesou tvrdou realitu?

1622

Odpovědět

+nevimjmeno2Spíš bych řekl, že sis už sám dlouho nedal čaj.

318

Odpovědět

Prekvapuje ma, ze existuju ludia, ktori sa rozhodnu nepit caj az do okamihu, kedy nepodpisu zmluvu, ze do konca zivota nebudu pit caj s nikym inym. nastava tu vela problemov. jeden partner moze ocakavat castejsie pitie caju ako druhy. taktiez moze partner prist na to, ze caj nieje zly, len partner nevie spravit spravny caj. to moze viest k celozivotnemu nepitiu caju, pripadne k celemu radu problemov (tajne pitie s niekym inym, popijanie osamote, pitie netradicnych druhov caju,...). preto by si podla mna kazdy mal dat caj predtym ako sa zaviaze, ze ho bude pit len s danou osobou.

254

Odpovědět

Z takových se stávají degustátoři, kteří pak mají zásadní problém najít ten správný čaj, protože jim žádný nechutná a žijí v iluzi, že jednou někdy někde najdou ten správný.

214

Odpovědět

Kéž by si tohle video pustila vláda. Ne, já nechci sociální pojištění, já si klidně na důchod vydělám sám. Bohužel stát nás může znásilňovat jak se mu zachce.

274

Odpovědět

dal bych si kafe

200

Odpovědět

Pán je fajnšmekr :D

140

Odpovědět

+n2nNv0jj, někdo to rád hnědé

160

Odpovědět

Ále, přítelkyně vždycky tvrdí, jak nemá na šálek čaje zrovna náladu, když jí ho ale uvařím, většinou na něj chuť dostane a ráda se napije. Občas teda zmizne poměrně dost rychle a musím jít vařit ještě jeden... :-)

430

Odpovědět

Jestli správně chápu video, tak mi přítelkyně nemůže vyčítat, pokud si se mnou nechce dát čaj, že jej nabídnu také jejím kamarádkám, když už je uvařený. Nebo se snad pletu?

622

Odpovědět

To záleží na tom, jestli jsi dobrý přítel a připravil jsi jí ho (jako vždy) do jejího hrnečku - pokud ano, tak by bylo velmi nevhodné tento hrneček nabízet ostatním. Pokud však citová vazba mezi hrnečkem, čajem a přítelkyní neexistuje, pak je to sice smutné, ale nic tím nepokazíš. :-D

541

Odpovědět

+Corwin8Napadá mě ještě jedna otázka pro člověka Vašich kvalit.
Pokud za přítelkyní přijdou na návštěvu její kamarádky, je slušné je po přivítání pohostit nabídnutím čaje?

210

Odpovědět

No já nevím, nikdo nechce pít z oslitanýho hrnku. Ty bys asi taky nechtěl pít z hrnku, ze kterýho už pila půlka vesnice.

310

Odpovědět

+honz@Hrnek se očistí a bude jako nový. To určitě nepoznají... :-D

60

Odpovědět

+honz@No jistotu máš jenom v obchodě, že je nepoužitý, ovšem trochu děsivější je to v momentě, kdy si ten obchod chceš převést do skutečného významu... :-D

60

Odpovědět

+honz@Zkrátka není nad správnou analogii... :-D

10

Odpovědět

+honz@Když máš fakt velikou žízeň, tak si stejně nakonec řekneš, že o tolik nejde, pro jednou se nic nestane a z toho hrnku se napiješ taky.

80

Odpovědět

+honz@Corwine – nechej fantazii pracovat :)
http://goo.gl/mo3GR3

50


Odpovědět

+honz@Mohl by mi někdo alegoricky rozebrat tohle?
http://cdn.someecards.com/someecards/usercards/1340693713450_8195147.png

30
Další