ZygoteOats Studios

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 18
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:151
Počet zobrazení:12 674

A je tu předposlední krátký film projektu Oats Studios režiséra Neilla Blomkampa, alespoň tedy jeho první sezóny, tentokrát s Dakotou Fanning v hlavní roli. Dnes to bude komornější a o dost více hororové. Tak se pohodlně usaďte a užijte si film. Kdybyste byli rádi, aby Neill v natáčení podobných krátkých i delších filmů pokračoval, můžete ho podpořit třeba na Steamu.

Přepis titulků

VAROVÁNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO DĚTI A MLADISTVÉ DŮLNÍ PROVOZ DALEKÝ SEVER POLÁRNÍ KRUH POČET ZAMĚSTNANCŮ – 98 Z TOHO NAŽIVU – 2 Záložní generátor spuštěn. Vodu. Kolik tu toho je?

Kolik máme jídla? Možná tak na den. Spíš míň. - Do prdele! - Vody máme velmi málo, pane. Vemte si to a zbytek vypijte. No tak. A jídlo taky. Musíte jíst. Vy jste na prvním místě, pane. Jste přeci z První třídy. Mým účelem je zemřít. A První třída má žít. Nepapouškujte ty slogany! Tím vám akorát otravovali mysl.

Postarejte se o sebe. Najděte si něco k snědku. Varování. Výpadek elektrické energie. Musíme se dostat do budovy Alfa do korporátního bunkru. Je to u hlavní šachty. Je to naše jediná šance. Ale nebude to tam? Do Alfy má přístup. Musíme se zkusit dostat do bunkru. Mají tam druhou kuchyni, zásoby jídla a hromady zásob.

Můžeme se tam schovat a v bezpečí počkat na záchranu. Záložní generátor spuštěn. V trubkách jsme zatím byli v bezpečí, pane. Co kdybychom se přiblížili kyselinovým lázním? Mohli bychom se tam schovat. Pro přístup sem to nemá správné otisky. Pokud tu zůstaneme, umřeme, Barklayová. Umrzneme, pokud v trubkách dojde šťáva.

Zemřeme žízní nebo hůř... O těch trubkách to ví. Ví to všechno, co víme my. Nakonec se to sem dostane. Tady nebudeme v bezpečí. Naučím vás to používat. Dostanete nás přes druhou budovu. Jste třídy Kanár, že? Ano, pane.

Robot třídy Kanára. Pracovník třídy C. - Vezměte si to. - To my nesmíme, pane. Dělejte, co říkám. Vaše pravidla a zákony mě nezajímají. Pracovníci třídy Kanára mají přístup k biometricky odemčeným zbraním. A je to. Odemkl jsem vám pušku. Jinak to nepůjde. Tak tu zatracenou zbraň seberte! Na boku to má pojistku. Zatažením za ni zbraň odjistíte. Tady to je. Zatáhněte za ni. Ano, to je ono.

Teď z ní můžete střílet. Opřete si pažbu o rameno. Pořádně. Jo, přesně tak. Až vystřelíte, kopne to. Ne víc než sbíječka, na kterou jste zvyklá, ale nelekněte se. Musíte toho zmrda trefit. Teď to položte. Hlavní ode mě. Dva zásobníky, víc nábojů nemáme.

60 nábojů. Já mám svou pistoli s výbušnými nábojnicemi jako zálohu. - Máte batoh? - Ano, pane. - Tak ho vezměte. Dejte do něj jídlo a vodu. Něco je špatně. Jako by bylo světlo... Jako by ve mně bylo světlo. Jako by ze mě zářilo.

Něco je špatně. Jako u Richarda. Už vím, co tím myslel. Cítím to. Corlov jednu z těch věcí otevřel. Mělo to 40 krysích mozečků, spojených dohromady, a tvořících funkční mozek. Holebrook ukradl z ohrady prasata, vyřezal jim orgány a navlékl je na ovčí orgány.

On ty věci vytvořil. To to světlo. To světlo mu to řeklo, donutilo ho to udělat. A Holebrook... vykuchal všechny ty horníky. Všechny je vykuchal. A udělal z nich tu velkou... Pak rozřízli ten kámen a já viděl to světlo, Barklayová.

A hned jsem to věděl. Cítil jsem to. Hned jsem to cítil. Jakmile jsem to světlo uviděl, vyřízl jsem si oči. Ale už bylo pozdě. Už bylo pozdě. Vypadneme odsud, jasné? Tohle je vaše zbraň. Vemte si ji. Pojďte mi pomoct vstát.

Pomozte mi. Až otevřeme ty dveře, do druhé budovy je to asi 100 metrů. Tam se to může dostat. Přijde to bez ohledu na to, co uděláme. Takže miřte přesně. - Miřte přesně, slyšíte? - Ano, pane. Vidíte? Máte světlo? Ano, pane.

Tady máte masku. Tak jo, máme jen jeden pokus. Nezastavujte. Půjdeme rovně. 100 metrů k budově Alfa, rozumíte? Ano, pane. Jděte za světlem. Běžte! Vstávejte, pane! Prosím! Držte mě!

Běžte! Přístup povolen – John Quinn. Kyslík doplněn. Kam teď? Do části pro vedení. Je to před námi. Obytné prostory a zasedačky, ty jsou opevněné. Zamítnuto.

Nedostatečný přístup. Zamítnuto. Nedostatečný přístup. Je to u dveří. Nezastavujte se. Venku to neudržíme. Přístup povolen – vojín Phillip Marshall. Připravte si zbraň. Přebijte! Došly vám náboje! Jdeme, honem! Únik atmosféry v sekcích A až C.

Zahajte evakuační procedury. Před námi je kuchyně. Dveře jsou manuální, jděte tam. Zajistěte dveře. Pane, musíme jít. Prosím, pane. Vezměte si ji, Barklayová. Řeknu vám, kam jít.

Vezměte si to. - Co? - Berte. - Jsme tak blízko! Bože, jsem v prdeli. Něco ve mně je špatně, cítím to. Něco je špatně. Horší se to. To ta věc. O roboty se nezajímá. Možná to zpomalím. "Pro důlní práce je nutné používat roboty." Protokol 7, směrnice 9. Ale víte, kolik skuteční roboti stojí?

Včetně údržby? Roboti... stojí víc než sirotci. Koupili jsme vás od skupiny Strata. Společnost vás koupila, když vám byly dva týdny. Vy jste člověk, Barklayová. Ten čárový kód, co máte na sobě, je jen na zmatení inspekce. Abychom je zmátli, koupili jsme i pár robotů.

Jste třída Kanár, ne? Co máte na práci? Vaší prací je plazit se hluboko v důlních šachtách asteroidu. Vaší prací je zemřít, pokud narazíte na kapsu jedovatého plynu. Myslíte, že by něco takového robotovi ublížilo? Tady, vezměte si tu zbraň. Vemte si ji. Vy se odsud dostanete a všem o tomto místě řeknete. O sobě a o tom, kdo jste.

O tom krystalu a jak se blýská. Řeknete jim to. Počítač vás nepustí dál. Ale když si vezmete můj otisk, tak se odsud dostanete. Pamatujte, až mě ta věc dostane, vytáhne ze mě všechno, co vím. Bude vědět o tom bunkru. Vy to zvládnete, Barklayová. Vezměte si to a běžte! Běžte!

Vezmi si mě! Běžte! Hej, podívej se na mě! No tak, ty zmrde! No tak, ty zmrde, zabij mě! No tak! Zabij mě! Detekováno vážné poškození elektrické sítě. No tak!

No tak! Nebezpečná úroveň metanu detekována v sekcích B, C, D, E a F. Nebezpečná úroveň metanu detekována v sekcích B, C, D, E a F. Jste-li zranění, zachovejte klid a vyčkejte... Zamítnuto. Nedostatečný přístup. Ne!

Zamítnuto. Zamítnuto. Zamítnuto. Nedostatečný přístup. - Zamítnuto. Nedostatečný přístup. - No tak! - No tak! - Přístup povolen. finanční ředitel Kevin Bateman. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

"Release the plague, Jeffrey..."

10

Odpovědět

Dakota by mohla hrát dospělou Newt, v nějakém novém Vetřelci.

00

Odpovědět

Těžko Anežko - vzhledem k tomu, že Newt nepřežila cestu ve stázovém boxu (nebo co to bylo za kapsli) a během spánku se utopila... :(
Bylo to řečeno na začátku třetího dílu. Proto tam taky neúčinkuje.

40

Odpovědět

Prečo nejde kurna HD?

10

Odpovědět

Dakotě Fanning se po Brimstone zalíbilo střílení :) Téměř dokonalý kraťas, jen mi scházely k ůplnému prožitku české titulky.

23

Odpovědět

A proč sis je nezapnul? :-)

100

Odpovědět

Tohle by si zasloužilo dlouhý film. Dakota Fanning ůžasná a ten chlápek taky. Určitě nejlepší ze všech tří filmů.

90

Odpovědět

Rukou mu zůstalo v záloze ještě dost, když si otevřel ty jedny dveře, tak by zvládl i ty druhé na konci ne ? Ale jinak super :) Neill Blomkamp byl jeden z kandidátů na režírování nejnovějšího Vetřelce, škoda že z toho sešlo.

100

Odpovědět

Covenant si na sebe vydělal, ale profit nic moc, takže nejspíš ještě jednou nechaj Scotta to definitivně zazdít. Pak by se toho mohla chopit čerstvá krev.

20

Odpovědět

Celkom v pohode :) len mi vadilo par veci :) Boli na polarnom kruhu a ked bezali vonku bola na zemi trava... Ked mu usekla ruky mohla sekat dalej az do konca.. :) No a ked bol v urovniach E a B ci kde vsade metan, taka Ripleyova by ho tam nalakala a odpalila ho s nim.. :) Viac sa mi pacila dzungla.

40

Odpovědět

Skvostná příšera!
Úžasný kraťas.
Mé sci-fi srdéčko je potěšeno.

161

Odpovědět

Já tedy moc krátkých filmů neviděl, ale tenhle je top. Herecký koncert dvou lidí. I v prvních asi sedmi minutách, kdy se vlastně nic neděje a probíhá jen dialog, tak to má slušný grády. Rakka a Firebase se mi líbí, ale tohle je o level výše.

91

Odpovědět

Pokud jsi moc krátkých filmů neviděl, doporučuji napravit zde: Krátkometrážní

Na jedné adrese najdeš všechny u nás přeložené kraťasy seřazené dle hodnocení od nejlepšího po nejhorší. ;-)

41

Odpovědět

+BugHer0Už na to koukám, to může být možná záživnější než dlouhé filmy. Aspoň se dá rychleji vystřídat taky víc žánrů. Dík.

51

Odpovědět

Zatím ten nejlepší díl. Snad si to nejlepší nechávají na konec. Jen je škoda, že to má tak otevřené konce. Kdyby raději místo 4 udělali jeden dlouhý s uceleným příběhem bylo by to lepší.

71

Odpovědět

Skvělý!

21

Odpovědět

Tohle se mi z uvedených zatím líbilo nejvíc.

22

Odpovědět

Jop, tohle mi přišlo nejpovedenější, asi hlavně díky tomu, že to bylo mnohem komornější a uzavřenější než ty ostatní :-)

81

Odpovědět

+XardassAtmosféra je díky tomu skvělá, jn. Mi se dost pozdává to monstrum. :) Když si člověk čte fantasy typu Warhammer, kde jsou podrobné popisy zmutovaných uctívaču Chaosu, tak se neubrání myšlence, že to by asi zfilmovat nešlo, aniž by to působilo komicky. Tihle borci by to asi dokázali. :)

40

Odpovědět

+XardassZdvojený post, prosím smazat.

00