FirebaseOats Studios

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 18
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:186
Počet zobrazení:11 663

Internetový projekt Oats Studios zatím každý týden vydává nový a úžasný krátký film nebo video. Snad se jim podaří sehnat dostatek financí a udržet kvalitu. Podpořit jejich tvorbu můžete přímo na jejich stránkách nebo na stránkách Steamu.

Poznámky k překladu:

Při překladu jsem využil ekumenický překlad Bible.
MKSEARCH byl tajný armádní projekt CIA, v rámci kterého probíhaly experimenty na lidech.

Přepis titulků

VAROVÁNÍ: NÁSLEDUJÍCÍ VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO DĚTI A MLADISTVÉ "VŽDYŤ ZDE NEMÁME TRVALÝ DOMOV, NÝBRŽ VYHLÍŽÍME MĚSTO, KTERÉ PŘIJDE" ŽIDŮM 13:14 PROVINCIE AN GIANG – VIETNAM 1969 ÚSTŘEDNÍ ZPRAVODAJSKÁ SLUŽBA INCIDENT OMEGA 15 212 MRTVÝCH. 2425 VOZIDEL. Šel na rýžové pole a začal se modlit. A pak se vše vzneslo...

Vzhůru k nebesům... Tebe já nehledám. ZÁKLADNA Seržant Hines, je to tak? Jacob Palmer, Ústřední zpravodajská služba. To se mnou jste mluvil. Tohle je seržant Carr z Pozorovací skupiny. Jste daleko od přátel, seržante.

Vaše jednotka si po vašem odchodu myslela, že jste dezertoval. Požadovali vojenský soud. Stále vás to přitahuje? Musíte to zabít, že? Pozdě. Říční bůh tohle udělal před třemi dny. Pošlete sem chlapy, ať to uklidí. Pojďte, vyrazíme. Chci vám něco ukázat.

Slyšel jste někdy o základně Quatro? Kousek od Tay Ninh na hranicích s Kambodžou. Tu základnu jsme postavili, abychom říčního boha našli. - Víte, kdo to je? - Něco po vás potřebuju, Hinesi. Dám vám informace a vy uděláte, co vám řeknu, jasné? Říční bůh býval vietnamským farmářem. Ti, kteří přežili jeho útok, jsou v polní nemocnici v Quatru. Někoho vám tam představím.

Kluka jménem Bracken. Jediný z těch, co přežili útok říčního boha, může mluvit. - Jacob Palmer? - Ano. Majore Brickersone. Podle velení nám to tu můžete pomoct objasnit. Vietnamčíci nám dali na prdel. Čekali jsme na posily, ale když dorazily, tak... byly to příšery podobné lidem. Nemohli jsme je zabít.

Aspoň ne střelbou. Takže jsme se stáhli na základnu Tarheel. Tedy, pokoušeli jsme se, ale... Tarheel tam nebyla Prostě tam nebyla. Pak jsem nařídil letecký útok. Tu džungli jsme zapálili... a všechno jsme spálili. A on si tam jen tak stál...

Neutíkal. Necítil bolest. Nezranitelný. Napalm se na něj prostě nalepil. To nikdy nepochopím. Nedává to smysl. Nejsem tu, abych vám něco vysvětloval. Události v Tarheel jsou tajné.

Jsou tu muži, kterým věřím, které znám, se kterými krvácel. Říkají, že se jim stalo něco nevysvětlitelného. Říkají, že viděli ďábla. Ďábla. Ano. Chci, aby nám vaši muži pomohli toho ďábla zabít. CIA by měla začít vysvětlovat, co se to tu kurva děje, jinak si říkáte o vzpouru. Uveďte své jméno.

Bracken. Desátník Richard Bracken, pane. Dobrá. Vyličte nám události ze základny Tarheel. Jak jste přišel k těm popáleninám? Co se stalo? Ten den začal nějak divně. Něco... U řeky něco bylo.

Velitelství to objevilo... Měli jsme o tom zjistit víc. Poslali s náma i kameramany. Viděli jsme to. Bylo to... Nevím, co to bylo. Co se stalo na základně Tarheel, desátníku? Stříleli jsme na všechny strany. Obklíčili nás.

Všechny kamarády to rozmrdalo. Jakože zle. Viděl jsem, jak mě pozoruje. Říční bůh. Díval se přímo na mě. Nic takového jsem nikdy necítil. Jsem v džungli... a koukám se na tu...

věc. A najednou jsem v Jižní Karolíně, v den našeho odjezdu. Tím nemyslím, že to byl sen nebo tak. Byl jsem prostě v Americe. A? Letadla... byla všechna zničena. Útočili na nás.

Byl tam nějaký ruský letoun, ale ne jako MIG nebo tak. Měli nějaký modrý napalm. Hořel jako propan. A všichni hořeli. Upalovali nás. Vojáci hořeli. Jako v pekle.

Stalo se to? Stalo se to na základně Charleston? - Jsou všichni mrtví? - Charleston je v bezpečí. Ale ono se to stalo. Stalo. Protože pak... Freddy a kluci... Vytáhli mě ze zákopu.

- Pořád jsem ještě hořel. - Tady? Jo, tady. V džungli. Byl jsem... zase tady, ale hořel jsem. Jako by mě z Jižní Karolíny vytáhli do Vietnamu. U řeky bylo hodně mých přátel. Oživoval mrtvé.

Jako duchy. A jejich... vnitřností tvrdly... Jako u švábů. Vypadali jako pavouci nebo tak něco. Ptal jsem se, jestli ještě někdo viděl... toho boha. Ale nikdo další ho neviděl.

Díky, seržante Brackene. Desátník Bracken odletí zpět do Států. Nastoupí do programu MKSEARCH a jeho jméno vymažeme ze záznamů. Bude prohlášen za nezvěstného jako těch 318 dalších, o které jsme přišli. Od této chvíle... Základna Tarheel nikdy neexistovala. Odpočiňte si, za pár hodin vyrazíme. Já už teď nespím.

Zkuste to. Všichni ti muži... Dnes večer zemřou, to víte, ne? Nejsem si jistý, zda vám záleží na tom, jestli zemřou. Nezáleží vám ani na to, jestli zemřete vy sám. Možná to takhle funguje. Kdo jste, čím se stáváte, tyhle detaily se vám pomalu vytrácejí z paměti, že?

Můžu vám pomoci. Mám... takové sny... Spíš jsou to vize. Snaží se mi něco říct. Ale já jim nerozumím. Zní to jako hluk.

Mluvil jsem s vojáky z vaší předchozí jednotky. Slyšel jsem o vás vše. "Hines nemá umřít." "Hinese chrání ruka Boží." V cestě se vám objevily věci, které vás zaštítily. V ten správný okamžik vás ochránily. Zaštítily vás před každým šrapnelem. Bylo to jako...

kdyby sám život věděl, že přicházíte. Jako by se vás vesmír snažil udržet naživu. Chránil vás, jako by pro vás měl nějaký plán. A říční bůh? Ten muž, kterého jste nucen lovit? On je omyl. Prostě a jednoduše chyba. Život chce, aby zmizel.

Ale kdo je to? Prostý vesničan. S Vietcongem neměl nic společného. Měl ženu. Měl děti. Zármutek ho dotlačil do bodu... kdy se kolem něj začalo rozpadat předivo časoprostoru. Místní vesničané, kteří ho znali...

mu začali říkat říční bůh. Bloudil kolem Mekongu a za sebou zanechával jen zkázu. Myslím, že ani sám neví, že ty věci dělá on. Tyhle zrůdnosti, které se zhmotňují díky jeho podvědomí a mění hmotu uvnitř mrtvých. Oživuje je k obrazu svého vlastního pekla. Nakonec... došel do základny Vietnamské lidové armády a prosil o pomoc.

V té době už na něm nezbyla žádná kůže, všechna shořela. Neviditelnost. Telepatie. Jako bůh, který se prochází po Zemi. Jeho mysl není ničím svázaná. Stáhněte se! Zapálíme džungli, spálíme úplně všechno, dokud ho nezasáhnou plameny a neumožní nám ho sledovat.

Najdeme ho. Tohle je zbraň elektromagnetická puška. Střílí projektily rychlostí asi jedné dvacetiny rychlosti světla. Ale tohle je skutečný klenot. Vytváří magnetosféru. S pozitivní a negativní polaritou. Tohle všechno má udržet realitu nenarušenou, abyste mohl fungovat. Před rozpadem časoprostoru budete ochráněn.

Říkáme tomu pouzdro relativity. Zesiluje to váš dar. "Oblecte plnou Boží zbroj, abyste mohli odolat... svodům... ďáblovým." CHCETE-LI PODPOŘIT PRÁCI OATS STUDIOS MŮŽETE TAK UČINIT NA NAŠICH STRÁNKÁCH ODKAZY JSOU V POPISKU Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Takže dnes už se používá pro špatnou entitu pojem "bůh" (říční bůh) a pro dobrou ochraňující všemocnou sílu pojem "vesmír"(Jako by vás chránila vesmírná síla)?
Kam jsme to dopracovali? Hrajeme si na ateisty jako civilizovaný člověk, ale stále po duchovnu prahneme?
Hlavně že citujeme Bibli, to jo... :)
Je mi z toho mdle. :)

314

Odpovědět

čekal jsem, že to bude pokračování toho minulého. Místo toho další film, který sice vypadá slibně, ale zase má moc otevřený konec.

20

Odpovědět

Motivace ricniho boha me vysloveně zklamala. Dokážu pochopit, že vonclove mám kvéry který střílejí náboje rychlosti, že v ty pusce musí být zabudovaná celkem slušná elektrárna. Tak zejo... CIA. Dokážu taky pochopit, že na světě jsou zvířátka o kterých nemáme ani páru. A proto by říční bůh taky mohl existovat. A pokud by to byl bůh tak by zřejmě byl spiše spravedlivý než aby měl pochopení pro koncept dobra a zla.
Ale že se z někoho stane bůh tím že mu zabijou děti a manželku... tak to je víra v pohádky. To se pokud vím povedlo naposledy Herkulesovi. Ale ten měl uz narození náskok! Jeho otec už bůh byl a je všemu ne jen tak ledajakej, byl to přímo jejich manažer.
Kdyby řekli že říční bůh povstal protože mu tam ti vonclove pálili les a strasili srnky tak by to dávalo mnohem větší smysl. Takhle je to další povídání na téma kterak chudák do ještě větší nouze přišel...

134

Odpovědět

Jo no.. v tom případě by se mohl bejt říční bůh klidně i Kramný

10

Odpovědět

Dobrý, než vytáhli pušku s projektilem o rychlosti 1/20 světla, taková kravina zkazí celý dojem. JInak ty m16 s krátkými zásobníky působí velice smutně.

25

Odpovědět

Proč smutně?

02

Odpovědět

Krátké zásobníky se ve Vietnamu používaly u pravidelné armády standardně, vojáci byli nuceni mířit a ne kropit. Zásobník má kapacitu 20 nábojů, ale vzhledem k podmínkám v jungli se rády sekaly a tak si tam kucí cpali jenom 19. Dlouhé byly k vidění spíše u speciálních jednotek, hloubkový průzkum, mobilní útočné síly, zelené barety... A taky tam cpali ne 30, ale 28-29 ze stejného důvodu jako u dvackových...

21

Odpovědět

+LOKOBBPoužívali se protože třicítkové nebyli a ne kvůli úspoře munice. Palebný průměr vojáka ve Vietnamu byl vyšší i s krátkejma zásobníkama než v moderních konfliktech. Rozdělení speciálních jednotek a zelených baretů dokazuje to že vaše vědomosti jsou tak z PC her...

11

Odpovědět

+LOKOBB30 ranky ve vietnamu nebyly. Většina punkerů to řešila svářením dvou zásobníku k sobě alá 40 ranka (https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/993656_10200255807390124_1165358506_n.jpg?oh=46ac1963bccb917b85ca984f2e4b23a6&oe=59D4A746 - uprostřed dobový originál, jinak AS repliky. Občas se ale ukázaly i extrémní případy - https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p75x225/1538742_10201150766683547_210869007_n.jpg?oh=5f6dadfa35d79e100f861ba60ad9c205&oe=5A0F8F14

00

Odpovědět

+PetersonZajímavé informace, motivovali me ke googleni abych se dozvedel více a např zde pamětníci tvrdí, že je tam viděli už v roce 68 http://m14forum.com/m16-ar15/8318-m16-30-round-magazine-intro-date.html , nicméně byli opravdu spíše raritou.

Morce: Smutné, protože jsem zvyklý je vídat se zásobníkem dlouhým a už ve hře vietcong jsem někdy v duchu skuhral nad kapacitou krátkých zásobníků. Vzhledem k modernímu způsobu střelby vojáků např v afghánistánu, kde bez míření chrlí munici směrem na oponenta než přiletí letectvo, mi přišlo že i tehdejší vojáci by ocenili větší kapacitu zásobníku, hlavně když jsem slyšel něco o problémech ráže této zbraně v hustém porostu.
A mimo to, subjektivně mě připomíná ta zbraň s krátkým zásobníkem spíše dětskou hračku a evokuje myšlenky na kanadské omezení kapacity zásobníků, půlku filmu jsem přemýšlel zda je to kanadská produkce.

01

Odpovědět

Celkem slusny. Predevsim pak vizual, efekty, ale mohlo tam byt mnohem vic mysticna a desivy atmosfery smerem k hororu. "Zaporaka" ukazali prakticky hned, jak prislo na vec, obnazenyho a to do slova. :D

11

Odpovědět

Pripomína mi to príbeh Correia Larry - Lovci monster.

00

Odpovědět

V čem přesně ti humorná fantasy připomněla tenhle kousek? :D
Ale čtení to je dobrý. (y)

00

Odpovědět

+Devil's ChildPríbeh Owenovho otca. Ten spomína na Vietnam, alebo Koreu. Tam stretol Vlkodlaka, Minotaura, Sirenu a iných. Tiež to vysvetľuje, odkiaľ má Earl svoju bundu.

10

Odpovědět

+sochasOK, chvíli jsem myslel, že ti ten voják připomíná Frankse :D

00

Odpovědět

Další a poslední film série Volume 1, se bude jmenovat ,,Zygote,, a vyjde 12. července. Hraje v něm Dakota Fanning a snad herec a raper Ed Skrein. Ale nejsem si tím jistý, jestli je to on.

10

Odpovědět

Ve skutečnosti by měly vyjít krátké filmy ještě dva, zmiňovaný Zygote a ještě něco dalšího.
Zdroje: https://goo.gl/Tak61C, https://goo.gl/s3th47

00

Odpovědět

Vsetko je to o drogach a kdo si mysli ze nie je idiot. V tej dobe boli podavane silne drogy vojakom a mohlo sa to kludne odvijat od toho ze nepoznali realitu. Je to sice kratky film ktory bude mat mozne pokracovanie ale myslim, ze toto bude smerovat k tomu co som skor uviedol.

22

Odpovědět

dobře provedené, námětově docela zajímavé..ale zase ne tak moc..nic moc nového, vlastně klasické klišé: hrdinský solo hrdina předurčen k něčemu hrdinskému, asian mythology s dalším klišé mrtvé manželky a velkého žalu proto bum, jsem řiční bůh lačnící po pomstě..sci-fi rádoby technicko-fyzikálně študovaný gibberish a oblek jako z komiksu Pán času, ale horší..a týpek co při popáleninách 3.-4. stupně v "polní nemocnici" vede vlastní talk show bez větších problému..It´s all in the details guys..sry, jsem prostě moc zháčkaný ..provedení a vizuál 5/5..zbytek 2/5

82

Odpovědět

Varovanie, predtým než si to pustíte: Nepapajte pri tom gaštanové pyré, už vám nikdy nebude chutiť... Video je to skvelé, pôjde rovno k legendám ;)

12

Odpovědět

Dr. Manhattan style

20

Odpovědět

Je to super. Akta X až po Krajní meze nadopované steroidama.
P.S.: Kojot Pítrson už nebude?

20

Odpovědět

Dost dobrý! Provedení se mě líbilo, překlad taky pěknej...
a nyní koutek zeleného fetišisty - tvůrci si očividně nechali poradit, protože na rozdíl od většiny velkorozpočtových filmů byla výstroj u pěšáků velice OK. Teda, krom té děsné tiger-stripe uniformy co měl hlavní hrdina. A strejdovi ze CIA taky mohli dát do střepinový vesty výplň... ale to už bych byl moc hnidopich :-D

50