RakkaOats Studios

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 18
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:294
Počet zobrazení:14 899

Rakka je prvním z cyklu experimetálních krátkých filmů od Oats Studios. Ti mají ambice pomocí příspěvků od fanoušků postupně vytvořit velké studio a natáčet další krátké a v budoucnu třeba i celovečerní filmy. Tento první počin režíroval Neill Blomkamp (Chappie, Elysium, District 9), který je zakladatelem tohoto studia. Jednu z hlavních rolí si v něm střihla i Sigourney Weaver, kterou jistě netřeba představovat. Pokud se chcete o projektu dozvědět více a případně ho i podpořit, můžete tak učinit na stránkách Oats Studios na Steamu.

Přepis titulků

ČÁST PRVNÍ SVĚT Kdysi jsme byli lidská rasa. Byli jsme lidstvo. A teď... jsme jen prachobyčejní škůdci. Havěť. Přišli nás vyhubit. Ukradli nám historii a kulturu.

Naše památky pokryli umírajícími lidmi. Nářek umírajících se nesl na míle daleko. Pro ty, kteří přežijí, stavějí jakési množírny. Dezertéři říkají, že je to tam horší než v pekle. Z lidí se tam stávají inkubátory pro mláďata mimozemšťanů. Když dorazili na Zem, zabíjeli nás ve vlnách. Postavili obrovské stavby, které chrlí metan. Vytvářejí si vlastní atmosféru.

Zasadili své plodiny, čímž zabili naši floru, to vedlo ke globálnímu oteplování a záplavě našich měst. Válčili se Zemí, zapálili naše lesy. Je těžké tu dýchat. Nemožné dýchat, pokud jste blízko jejich stohů. Krysy. Hmyz. Lidé.

Nabourají se nám do mysli a paralyzují nás. Ovládnou náš nervový a limbický systém. A udělají z nás otroky. Podařilo se nám vyvinout chrániče mozků, které nás před jejich vlivem chrání. Vědí, že jich nemůžeme vyrobit dost pro všechny. Že je jen otázkou času, než bude celá planeta jejich. Ale my umíme přežít.

Živoříme ze zbytků jídla. A sbíráme odvahu k boji. Říkám si, zda už každý z nás v hloubi duše netuší, že jsme mrtví. Říkám si, jestli nás jediný prastarý instinkt nenutí bezcílně kráčet kupředu. Každá racionální myšlenka nám říká, že je po všem. Každá ohavná a klamavá emoce nám říká, že po všem není. Naši politici se nám snaží prodat naprosto odlišný příběh.

Pojďte s námi! Nebojte se! - Chtějí pro nás to nejlepší. - No tak... Vybudovali pro nás útočiště. Hotový ráj! Složte zbraně. Tady ho máme. No tak, ty hnusnej ksichte. Pojďte s námi!

Nebojte se! Vybudovali pro nás útočiště. Pojďte s námi, přátelé. - No tak, no tak... - Hotový ráj! Já do nového útočiště půjdu! Vemte mě s sebou, prosím. Tady ji máme. Má výbušniny.

Jednou za čas se nám něco povede. V jednom z tisíců případů. Je to dost na to, abychom bojovali dál. Záblesk naděje. Lidé za tohle zaplatí. Jako vždycky. I přes malá vítězství se zdálo, že je vše ztraceno. Že lidstvo brzy přestane existovat.

Dokud nepřišli oni. Jako andělé, kteří přináší paprsky polární záře. Jako biblická spása. ČÁST DRUHÁ AMIR A NOSH Nový svět změnil každého. Přizpůsob se, nebo zemři. Ve starém světě by Nosh už dávno bručel. Pyroman, co vyrábí bomby.

Ale tady nejen že přežíval, dokonce prosperoval. Nosh dokázal z nasbíraných odpadků vyrobit téměř cokoliv. Bomby, chrániče mozků, cokoliv. Potřebovali jsme ho a on to věděl. Kolik jich máš? Čtyři. - Ne. Potřebujeme jich víc. - Jasně. A platba?

Jako obvykle? - Jo, jasně. - A co... ta věc? Slyšeli jsme o ní. Jo... Ta není na prodej. Ty šmejde... - Ty jeden zkurvenej... - Počkej. Příteli... - Potřebujeme tvou pomoc.

To víš. - Jo. - Všechno má svou cenu. Můžeme ti zaplatit. - Jasně. Jasper... Jsem rád, že tihle zkurvenci přišli. Znamená to, že si můžu spálit, co jen chci, každý den, každou noc, bez zákonů a zasranýho vězení. - Oheň... - Oheň! - Co máš pořád kurva s tím ohněm? - Oheň! Jednoho dne zemřu a chcípnu v plamenech.

Prej potřebujete mou pomoc, ale proč? Aby se věci vrátily do starých kolejí? Dejte mi návnadu. - Návnadu? - Jo, návnadu, vaše lidi. Vaše lidi. Nemocné, co už nepotřebujete. Ještě slovo a ustřelím tomu zmrdovi palici. To by bylo boží, velká legrace. Ještě trošku! Dejte mi návnadu! Udělá to pak větší bum.

Sejmu celej konvoj. To vám pomůže, ne? Mám dost arzenálu na to, aby ten oheň ožil. - Bude to peklo! - Jsi zajímavý člověk, Noshi. Užij si to v ohni. To si piš. Nemocní lidí výměnou za odporné předměty. V časech míru by taková nabídka byla šílená, nemorální. Ale teď je možné cokoliv.

Madam, udělali jsme, co jsme mohli. Nereaguje. Tak jo, pojďme. Amira jsme našli v sektoru 7. Zprvu si mysleli, že je mrtvý. Odpad z jednoho z jejich experimentů. Amire? Amire? Amire?

Neublížím ti. Podívej se na mě. Můžeš nám pomoct. Zabte ho. Prostě ho zabte. - Má od nich nasráno v hlavě. Už není jedním z nás. - Přestaň! Neublížím ti. Vím, co ti udělali. To nic. Sundáme ti to.

Tak. Jsi volný. - Musíme zkontrolovat zraněné, madam. - Dobře. To nic. Já jsem Sára. Musím tě o něco požádat. Dám ti jídlo... a ty pro mě něco uděláš. Ano?

To nic, v pořádku. Musím se podívat, co ti udělali. To nic. Tento svět nás všechny změnil. Ale Amir se znovu narodil. Jako něco úplně jiného. ČÁST TŘETÍ OBLÉHÁNÍ Vidíš všechny ty muže?

Jdou do boje. Snaží se vrátit staré časy. A zastavit ty příšery. Co furt kurva dělá s tou věcí? Její dcera je pryč. To všechny dcery. Ti, na kterých experimentují a kteří přežijí... Ta hrstka...

má teorii, že je to proto, že mají nějakou predispozici. Jsou jiní než ostatní. A Amir je jedním z nich. Tito muži se snaží zastavit genocidu. Alfa týme, vpřed! Jsou připraveni se obětovat. Jdeme! Dnes ale nemusí zemřít.

Pomoz nám. Prosím. Řekni mi, jaké vidíš budoucnosti. Zahněte doleva! Nepřátelé na dohled! Můžeš nám pomoci to zvrátit, Amire. Můžeme je porazit. Cíl sestřelen. Opakuji, cíl sestřelen. Tak jo, lidi. Zkontrolujte si chrániče. Nikdo se na tu věc nebude dívat. Držte se z jejího dohledu, jasné?

Co vidíš? Vidíš naše vítězství, Amire? Teď! Můžeme se naučit je lovit? Můžeme je přinutit, aby se nás báli? Martinezi, jdi! Amire? Pamatuješ si, co ti udělali?

Ve dne v noci experimentují. Trhají lidi na kusy. Je zraněný! Zmrd jeden, nenechte ho utéct! Miliony lidí umírají. Nikdo nepřežije. Tohle ne. Ale jednou za čas se stane zázrak. Jeden z deseti milionů.

Jako ty. Někdo, kdo záhadně přežije... jejich krutost. Dali ti úžasné schopnosti. Dar. Nadlidskost. Nedívej se na to! Dívej se stranou! Zvládneš to co oni. Odlož to, Martinezi!

Odlož to! Nedělej to, Martinezi! Nedělej to! Amire? Prosím, řekni mi... Jaké budoucnosti vidíš? Uřež tomu zmrdovi hlavu. Amire, je načase použít to, co ti nadělili. Nemáš na výběr. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Teď už se těším na ten druhý, s Dakotou Fanning. Jsem zvědavý, kdy vyjde.
https://run2.online/run-3

00

Odpovědět

Má nějakýho kluka? Měl bych zájem.

00

Odpovědět

U Firebase píšou, že třetí bude mít název Zygote a hraje v něm Dakota Fanning. Takže je to pravda, mně se zdála ta bloncka v trailerech povědomá :) To si dám líbit.

10

Odpovědět

Celá první část odpovídá na otázku "Jak by to vypadalo, kdyby v XCOMU 2 na tu invazi nešli v rukavičkách?" :-D Upřímě už mi nějáká další military sci-fi chyběla, tak doufám že to nezbodají jako Elysium.

32

Odpovědět

husty, kdy bude dalsi dil ?

81

Odpovědět

Asi jsi to nepochopil. Nebude. :)
Je to klasický krátkometrážní film a pokud budou točit dále, budou to zase jiná témata.
Takhle "neukončených" krátkometrážních filmů tu byla už na VČ spousta. A jsem za ně rád, protože konec by byl stejně většinou na jedno brdo. :)

10

Odpovědět

Nechápu, proč Amira vylepšili a pak ho prostě nechali být. Mě to nedává žádný smysl :/

10

Odpovědět

uvidíme třeba příště proč

53

Odpovědět

zkoušeli jste kontaktovat tvůrce že by jste na steama hodili ty český titulky?

14

Odpovědět

jj Falling skies

21

Odpovědět

Teď už se těším na ten druhý, s Dakotou Fanning. Jsem zvědavý, kdy vyjde.

20

Odpovědět

Také vám připadá že německá Makrela a ostatní polici po celém světě jsou též pod nějakou nadvládou emzáků?

1430

Odpovědět

Hmm, zaráží mne množství mínusů.
To opravdu souhlasíte s trestuhodným konáním našich i zahraničních politiků?

918

Odpovědět

+mykanecŘekl bych, že to s tím nemá co dělat, jako spíš to, že to pod takovým videem většinu nezajímá, přičemž si k tomu domýšlíš, kdoví jak nejsi vtipný.

Třešnička na dortu se nad tím ještě idiotsky pozastavovat "co ty mínuska? ". Bože, ty jsi trapný.

1713

Odpovědět

+Kafka TamuraI mě při tom napadla jistá paralera se současným děním :D

53

Odpovědět

+mykanecSamozřejmě, že s tím souhlasí. Videačesky jsou jakýmsi přístavem pro sluníčkáře všeho druhu.

47

Odpovědět

+LovecCour42Ty si z toho děláš zedel, ale ono to tak daleko od pravdy není :D

61

Odpovědět

Pokud ti to udělá radost, tak Emmanuel Macron začal plnit volební program Marion Le Pen. Bod první, vyhnat „lůzu z východu“ a bod druhý „zakázat přesouvat továrny na východ“. Takže buď rád ty národovče - Marion Le Pen vyhrála spolu s Front national francouzské volby. :-P

02

Odpovědět

Lahůdková práce, poděkování.

14

Odpovědět

Nielův podpis je tam vidět ceou dobu. Říkal jsem si, že to je nějaký divný, pak jsem si přečetl popisek. Jasně, že v tom má prsty. :-D
Super, naprosto super. Líbilo by se mi, kdyby z toho byl film nebo možná i seriál. Potenciál bych tam viděl.

30

Odpovědět

Paráda!

33

Odpovědět

To bylo boží, Neil nezklamal, spíš se vyšvihl ještě i přes velké očekávání. Ani jsem nečekal, že něco bude tak brzo, když se o tom začalo psát před chvilou.

I když má být Volume1 grátis, tak to má Rakka na steamu cenovku €5. To má být (zatím dobrovolná) cena jen za jeden "film" (to by snad někomu řádně mrdalo) nebo celého volume? Já to z toho steamu nevyčtu, ani se tam v tom bordelu filmunepřízpůsobeného(zatím) klienta moc nevyznám. :)

@redakce Dají se vaše titulky nějak stáhnout? Případně to nějak zkooperovat s Ednou, když jste teď takoví galáni? Rád bych měl tento projekt na flashce i s titulkama... prosím.

12

Odpovědět

Jo a samozřejmě, kde jsem nechal vychování... díky moc za překlad. Za dvacetiminuťák zvláště.

20

Odpovědět


Odpovědět

+HonzaKDíky. A jak se k takovému odkazu dostanu příště, prosím tě?

01

Odpovědět

+Kafka TamuraPromiň, ale link ke stažení titulků tu nezveřejňujeme záměrně. Pak se naše titulky objevují vpálené v obraze videí, které někdo na svých pofidérních fan stránkách na Facebooku nahrává bez udání autorů videa i autorů titulků.

30

Odpovědět

+BugHer0Heč, já už na to přišel, :-) ale nikomu to nepovím!

00

Odpovědět

+mykanecjá už taky na to před pár lety přišel, koukal jsem se na VGHS o pár dní dřív většinou :)

00

Odpovědět

+BugHer0No to je strašné ale, chudáka překladatele potom pár lidí z fb nepoplácá po zádech, chápu :D Jinak mně šlo ale jen o tento Oats projekt a spolupráce s ednou se nabízí. Nikdo po vás nechce titulky ke všem videiím, co tu uvádíte. Ale citím tady děsně zarputilý přístup založený na přehnané křivdě z nedostatku uznání, přes který vlak nepojede, tak nic.

Nevadí, jak sednu k pc, tak se mi to věřím podaří vydolovat, když to zvládne i de*il jako mykanec.

25

Odpovědět

+Kafka TamuraTaky tě miluju…

00

Odpovědět

+BugHer0Vytahnout titulky mi zabralo tri vteriny. IMHO pokud nekdo zvladne vpalit titlky do videa, zvladne i tohle...

00

Odpovědět

More.

193

Odpovědět

moreeeeeeeeeeeeeee

01

Odpovědět

+moreeeeeeeeeeDyg mooore!

10
Další