Offline

Thumbnail play icon
45 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:499
Počet zobrazení:6 422
V soutěži Staň se tipařem VideaČesky.cz zvítězil v kategorii krátkometrážní komediální filmy kraťas Offline z dílny Charlieho McDonnella. Slovy autora je Offline "krátký zábavný katastrofický film, který zachází s velmi reálnou hrozbou ztráty internetového připojení jako se skutečným koncem světa."  Za tip děkujeme Mikuláši Poulovi!

Přepis titulků

- Promiňte, pane Blythe? - Jede internet na plno? - V tom je ten problém. Servery by to nemusely... - Nesmysl! My jsem Digi BITwave! My jsme internet! Nastav rychlost na dvojité maximum! Ale vy to nechápete, pane Blythe! - Může to mít strašlivé následky! - Řekl jsem to jasně! Nebo tě mám předhodit babče? Pošmákla by sis, viď, Maud? Dobře.

Ne! Ty kávovej šmejde! Máme tu lékárničku? To je pro Gourmet Live. Určitě to znáš. Je to takovej mix Snapchatu a The Great British Bake Off. Musím fotit jídlo a pití, co je okolo a pak je tam nahraju a... Tady máš. - Neměla bys teď kafe omezit?

- Zemři, ty elfská zrůdo! Jasně. Tak, Kate... Co kdybychom spolu na chvíli zmizeli a otiskli na tiskárně něco jinýho než papír? Hele, Barry... - Já nechci... - To je tvůj ex? Je pořád ex, že jo? - Říkalas, že...

- Jo, jsem. Rád tě vidím, Barry... Barry, Jack mi sem jen přišel pomoct. - Tak prosím... - Jdu sem kvůli práci. To, že je pozdě, neznamená, že se můžete flákat! Sleduju tě! Jak se máš? Dobře, díky. Ale tohle musím dneska poslat a nechce mě to tam pustit. Takže...

univerzita, jo? Jo... Tenhle sen musel jednoho dne skončit. Jen jestli to tu beze mě zvládnete? Jasně. Už to máš spravený. Už by ti to mělo jít poslat... Akorát... - Nesnáším tyhle formuláře. - Co kdybych jen... Je to tu. Nechť se nad námi Bůh slituje!

- NE!!! - Gourmet Live! Gourmet Live! Co? Proč to nehraje? Máme tu vážný stav nouze, lidi. Wi-fi spadla a Jack říká, že to nejde spravit. - A ten pás z WrestleMania na eBayi mi určitě už někdo vyfoukl. - Jo. Jestli do 20 minut nepošlu tohle Chow mein, tak nemám v Gourmet Live šanci. Proč prostě nejdete domů?

Není čas, Jacku! Není čas! Moji trpasličí mágové! Seber se, Elizabeth! Ježiši Kriste! Vždyť je super těhotná! Ne, má pravdu. Má pravdu... Jacku, nerada tě ruším, ale ta moje přihláška se musí poslat do 30 minut.

A nemám žádnou kopii. Panebože... Dobře... Co takhle použít mobily? Nemáte 3G? Chtěl jsem si pořídit iPhone, ale Blythe nám pořád sliboval upgrade ... Jacku, tady! No jasně! Dongle!

S tím se na net dostaneme. Ale jak se dostaneme k Blythovi? Dobře lidi. Jsme tady. A musíme se dostat do Blythovy kanceláře o patro výš. Tu brání Maud, která sedí tady. Musíme ji nějak rozptýlit a dostat se do kanceláře. Dveře jsou zamčené, ale uklízečka má klíč a je... Je přímo tady. Můžeme si pospíšit?

Bože, Liz, asi ti praskla voda. Ty rodíš? Hele, to jestli rodím, nebo ne, není důležitý! Kdo teď asi popraví všechny ty orky? Dobře. Asi vím, jak na to. Hodně jsem na tom pracoval... Je to asi moje nejlepší dílo. Je to jako...

Brechtovo divadlo. Aj, aj, aj, aj... Mé bambino... přichází! Nestrachuj se, má malá... - dcerko? - Je v pohodě? Je... Její bambino je na cestě... Proč jste si objednala tohle Chow mein? Omlouvám se, ale tohle se nedá vydržet. Ještě chvilinku...

a můžete jít zpátky do práce. - Slibuju. - Je to úplná blbost! No... Vždyť... Tak špatný to není... Úplná blbost! Co to děláte? Když vám dám 20 liber, dáte nám klíče od Blythovy kanceláře? Dobře. Jó! Neee!

Bože, proč?! - Čau zejtra. - Měj se, Charlie. - Veselý Vánoce. Tak... Nechalas sis u mě pár věcí. Jo, to můžeš vyhodit. Dík. - Já ale nechci... - Dobře, jak chceš... Nechtěl jsem... Co se to sakra děje?!

- Zavolala jsem sanitku... - Proč?! Liz! Vždyť rodíš! Právě teď ti z vagíny leze dítě! Ale co moje Insane Dwarf Asylum? Tví trpaslíci můžou počkat, Liz. Trpaslíci můžou počkat. Zabiju tě. Zabiju tě! Kate se vyspala s Barrym! - Ty ses vyspala s tímhle slizounem?

- Musíme rozptýlit Maud a... Kate... Jo, je to tak. Vyspala jsem se s ním a rozešla jsem se s tebou, protože jsem se cítila provinile. Víš co? Kdybys nebyl tak slizkej a nechutnej misogynní mimoň, kterej se pořád potí, tak bych neudělala. Promiň, Kate. Byl jsem slizoun...

A je čas, abych za to zaplatil. Ne! - To nemůžeš! - Musím. - Barry, nestojí to za to. Prosím, ne... Vím, co musím udělat. Co kdybychom spolu na chvíli zmizeli a otiskli na tiskárně něco jinýho než... Jo!

Paráda! A máme ještě 10 minut! - Mohl bys to, prosím, udělat? - Jasně. - Díky. Víš, Kate... já se nezlobím. Neklapalo nám to a... udělalas chybu. Co kdybychom pak zašli na drink a nezkusili to znovu? To zní skvěle.

Nemůžu uvěřit, že jsem skoro přišla o kluka jako ty... Hele... Píše se to THEY'RE. Bože... Tohle by napsalo i mimino. Takhle bych to neformuloval, ale... třeba tě vezmou. Tady ti chybí čárka.

Tady by měl být nový odstavec. Jen můj nazor... Překlad: Atevi www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Další praktická ukázka toho, že co funguje na YouTube, nemusí fungovat u nás. Ten film má 322 000 zhlédnutí a z celkem 32 042 hodnotících lidí mu 97 % dalo palec nahoru. Negativních ohlasů je naprosté minimum. U nás je situace naprosto opačná. ;-)

80

Odpovědět

Charlieho videa na youtube odebírám už bezmála 2 roky, a po shlédnutí několika vlogů mapujících zrod tohodle kraťasu (nadšenej Charlie + nadšenej štáb = nadšené obecenstvo?) je pro mě trochu těžší ho zkritizovat. Ale je to tak, nízký hodnocení je dle mne v tomhle případě naprosto odůvodněný. Film jsem téměř nedokoukal kvůli pro mě až nepříjemně trapným scénám, divnýmu tempu a vlezlýmu pocitu necelistvosti (taky to na vás působilo jako 10min zpracování scénáře původně psanýho pro hodinovou stopáž?). Za mě 4* s doufáním lepšího následovníka.

30

Odpovědět

Tak tak...Charlieho sleduju už x let a vím, jakou z tohohle měl radost. Nicméně...snad natočí v budoucnu něco lepšího.

10

Odpovědět

WOW. Tak takéto nízke hodnotenie tu hádam ešte nebolo(čo mi pamäť siaha). Ale aby sme neboli zas taký zlý ďakujeme za kvalitný preklad. No a k videu, celý čas som čakal že kedy sa to rozbehne(lebo potenciál to malo)no a ono nič až do konca.Bolo tam pár záchvevov medzi vtipnosťou a trápnosťou ale trápnosť nakoniec zvíťazila.

100

Odpovědět

Takový blbý konec...

21

Odpovědět

jestli rodím nebo ne není důležité :D :D :D

124

Odpovědět

ale jinak slabota jojo

93

Odpovědět

skvelé :D dobre som sa zabavil hhh ,, zabiju tě ,, :D:D:D

85

Odpovědět

Chápu, že každý nemůže být herec, ale měli si někoho pozvat aby jim řekl jak děsně přehrávají. Navíc je to téma dost ohrané.

64

Odpovědět

Hodně slabé video, ale gramarnazi na konci trochu vylepšil.

468

Odpovědět

Souhlas. Bylo to ve všech ohledech co mě napadaj špatný jediný co tomu musim uznat je že to nebylo tak nudný aby se to nedalo dokoukat.

42

Odpovědět

*graMMarnazi :D

70