Ohlédnutí za Hříšným tancemThe Onion

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 41
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:365
Počet zobrazení:6 259

Po delší době se na náš web vrací satirické zpravodajství The Onion, se kterým se tu budete ode dneška setkávat každý pátek v 8:00. Dnes tu máme jeden příspěvek z filmové sekce. Kritik Peter Rosenthal vám poskytne velice, velice detailní vhled do všem známé klasiky Hříšný tanec s Patrickem Swayzem a Jennifer Gray.

Přepis titulků

Silvie! Ano, Mickey? - Jak voláš na svého miláčka? - Ke mně, miláčku! - A když neodpovídá? - Miláčku... - A když pořád neodpovídá? - Řeknu jen: "Baby..." Tady Peter Rosenthal, filmový kritik Onionu. Dnes se podíváme na nesmrtelnou letní klasiku z roku 1987, Hříšný tanec. Z nenápadného filmu o Baby Houseman a její dovolené s rodiči se vyklubal hit.

Nízkorozpočtový snímek nejen že svými výdělky předčil všechna očekávání, ale také mnoha lidem sebral iluze o tom, že dívky čekají, jak se sluší a patří, než začnou zkoumat svou sexualitu. Rodiče, jakkoliv je to nepříjemné, sexualita není něco, co se jako kouzlem objeví, když je dětem 18. Začínají mnohem dřív. A Hříšný tanec dívky jasně učí, že najdou-li si zabezpečeného, zdvořilého partnera, jako je Johnny, mohou začít sexuálně žít zcela dle své vůle.

Baby poznáváme jako vykulenou tatínkovu holčičku, kterou ku jejímu překvapení vzruší eroticky nabitý hříšný tanec, jehož svědkem je jednoho večera v klubu. Tančit neumí, ale chce se učit a Johnny Castle jí je dokonalým učitelem. Chemie mezi nimi je elektrizující ale Baby se toho naučí nejvíc, když sama cvičí na mostě.

Děvčata, nejpodstatnější část sexuální výchovy si odbudete o samotě jen se svým tělem. Vidíte, jak se rozčiluje? Zjistit, jak funguje vaše tělo, lze pouze metodou pokus-omyl. A ať už to děláte kdekoliv, jste normální. Možná dokonce cítíte potřebu masturbovat. Možná jsou vaše potřeby tak vysoké, že se dráždíte i několikrát denně. Ať už používáte ruku nebo hračky, třeba kartáč, jste na nejlepší cestě za pravým sexuálním sebeuvědoměním.

Pro Baby to nebyla vždy procházka růžovým sadem. Nejprve si se svým otcem byli blízcí a navzájem se respektovali, ale poté nepřekousl fakt, že jeho dcera cítí sexuální potřebu. A to je to nejhorší, co otec může udělat. Protože ať se vám to líbí, nebo ne, dcery si potřebují sexuálně ulevit stejně jako všichni ostatní.

A taky si uleví. Vy jim jen můžete pomoci vybrat si správně. Podívejte, jak se Baby dotýká Johnnyho pozadí. Hravě a s úctou mu dává najevo, že po něm touží. Jistě, něco k němu cítí, nicméně v průběhu filmu si nevyznají lásku ani jednou. Láska, děvčata, nemusí nutně předcházet fyzickému sblížení. Občas prostě stačí, že vás dotyčný přitahuje.

Touha nebo i zvědavost jsou dostatečně pádnými důvody, proč zkoumat svou sexualitu. Jen se podívejte, koho si za svého prvního partnera vybrala Baby. Zkušeného, trpělivého člověka, který se přizpůsobuje jejímu tempu. A narozdíl od většiny mladých hochů si uvědomuje, že ženský orgasmus závisí především na klitorálním dráždění. Nemusí se brát. Ani spolu oficiálně nechodí.

Na podzim Baby odjíždí na vysokou a k mírovým sborům, ale teď se jen baví a užívá si. Když konečně dojde na očekávanou zvedačku, jako by ta mladá dáma říkala: "Tady jsem, světe. Zdravá, sebevědomá, ovládající kouzelnou moc své vaginy." Souhlasný pohled jejího otce je možná nejvíce povznášejícím momentem celého filmu. Pro filmovou sekci Onionu Peter Rosenthal.

Překlad: Maty www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jako, rozumím tomu všemu ale stejně si neodpustím říct : Jesus Fucking Christ!

61

Odpovědět

Som divný že mi na tomto nič divné neprišlo? Proste rozobral film do hĺbky. Určite poučné.

82

Odpovědět

co to je za sracku?


rip patrick... tohle dokazuje, ze Buh neni, nebo je to srac kterymu jsme ukradeny.

325

Odpovědět

Paráda, díky :-)

120

Odpovědět

Takže se The Onion vraci?? :)

350

Odpovědět

Je to tak. :)

350

Odpovědět

+Matyonion je o jejich zpravach.. ne o tyhle sracce s 0 views. dej se dohromady

127

Odpovědět

+MatyZprávy budou, čili není nutný se rozčilovat. :) Pokud chceme pravidelně věšet na web příspěvky od Onionu, nevidím důvod, proč jednou za čas neuploadovat i něco z jejich "filmový sekce," byť má v některých případech třeba nižší sledovanost. Hodnoty 76 640 a 0 views mi ale úplně zaměnitelný nepřijdou. :)

80

Odpovědět

Takhle nějak bych si představoval Freudův profil na csfd...

520

Odpovědět

SAKRA co jsme to právě teď viděl ? :) Nicméně s větou co přijde po zvedačce nejde nesouhlasit :D

400

Odpovědět

No já jsem se začala někde asi v půlce šíleně smát. A docela se za to stydím.

411

Odpovědět

Objevování svého vkus v oblasti humoru je u dívek normální a nemusí se za to stydět. Každý si potřebuje smíchem ulevit...:-)

1430

Odpovědět

Ehm...obsahu té kritiky sice nemám co vytknout a plně s ní souhlasím, ale teda od Onion jsem čekal, no, humor.

3614

Odpovědět

Tak vážný zpravodajský server jako The Onion si něco tak povrchního jako humor nemůže dovolit. :D

1260