Ozvěte se

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:653
Počet zobrazení:6 816

Co dělat proti šikaně? Občas stačí maličkost, nepřihlížet, ale ozvat se...

Po celém světě probíhá řada kampaní zaměřených proti homofobní šikaně na školách, toto video vzniklo na podporu irské kampaně Stand Up!

Přepis titulků

- Čau. - Čau. Jakej jsi měl den? OZVĚTE SE Tak už jsme sami. Ne, jsou tady lidi. Nikdo tu není. No tak. Věř mi. Já to věděl.

To je tvůj kluk, co? Do toho ti nic není. Chceš pusu? Hele, kdo je tu. Dneska tě nemá kdo držet za ruku, co? Já tě za ruku vezmu. Netolerujte homofobní šikanu. Zastaňte se svých lesbických, gay, bisexuálních a transexuálních kamarádů.

Překlad: petrSF www.videacesky.cz

Komentáře (126)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

gaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay ! :D:D
Ne ale vážne, To je také ťažké tolerovať ostatných ľudí ? Aj vy ste odlišný, všetci sme iný. A ide len o to či to dokážeme tolerovať.

210

Odpovědět

počas vedeckého výskumu, kde mužom, ktorým homosexualita nevadí a homofóbom pustili p***o- normálne, lesbické a gay sa ukázalo, že kým tá prvá skupina reagovala len na normálne a lesbické tak tá druhá- teda homofóbovia reagovali aj gay p***o.
čo myslíte, že s toho vyplýva ?????

182

Odpovědět

Měli bychom se zamyslet... Češi patří k nějvětším rasistům to už víme. Homosexualita se mi zdá jako normální věc. Měla jsem kamaráda a ten byl už odmalička spíše kamarádka :D Pomáhal s oblečením a tak ... Byl strašně hodnej a uměl se k holkám chovat. Pravá homosexualita se ukazuje už v pubertálním věku. Ovšem některé celebrity to berou jako modní doplněk něco čím se zviditelní. Což je docela hnusné.
Kamarád má přítele a žijí spolu už 15 let ;) Bojují o adopci ... ;) Když se vám to nelíbí tak je aspon berte vždyt vás tím snad nijak nepohoršují

201

Odpovědět

Efraim ... zamysli se nad sebou.

190

Odpovědět

Nejde o homosexualitu, ale spíš kde má tato společnost hranici. Co bychom měli tolerovat a co už ne. Kde je hranice? Měli bychom se pokusit získat nadhled nad naší společností a podívat se co je pro naši společnost, naše děti a vnoučata nejlepší a toho se držet. Protože tak jak je to nastavené teď tak menšiny začínají mít víc výhod a uznání než většina. Ty hranice je potřeba nějak stanovit, zatím mám pocit, že se stále posouvají a bojím se co už bude za chvilku normální.

1817

Odpovědět

Neviem či si kresťan alebo ateista doplň su už podľa seba.
Mali by sme ťa tolerovať, kde je hranica ? Mali by sme sa pozrieť čo je pre naše deti a vnúčata najlepšie. Či ich svojim nesprávnym príkladom nebudeš kaziť. Tie hranice treba stanoviť a určiť aký ľudia môžu byť a aký už nie.

A chceš vedieť čo je pre naše deti a vnúčata najlepšie ? Tolerancia, lebo jej nedostatok stojí za všetkými konfliktami ;)

201

Odpovědět

Zastanem sa za urážky a výsmech lebo ten je v každom ohľade zlý. Ale aby som podporoval homosexuála/lezbu?

Nie.

Homosexualita je údajne vrodená a jej uvedenie ako choroby a nie mentálnej poruchy bolo uvedené (v amerike) na základe Kinsey-ho štúdií. Niečo z nich:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SawFF7kHyWg

Ak aj homosexualita je vrodená a nevyliečiteľná - znamená to že ju mám podporovať?
Pedofília je taktiež vrodená. To mám podporovať aj ju?

Asi si nik neuvedomuje kam to smeruje. Ja beriem že proti homos. nemáme zbrojiť a ako som písal hore, výsmech je zlý. Ale podporovať to a nabádať ľudí aby sa prejavili? Ja keď mám úchylku aby ma všetci videli nahého, budem po ulici chodiť nahý? A všetci nech ma podporujú lebo - šak tým nikomu neubližujem a je to vrodené? Kde je tu morálka?

V Holandsku už vznikajú strany za pedofíliu či zoofíliu. Niektoré super citáty kolegov spomínaného Kinsey-ho.

„Incest môže byť uspokojujúcou, bezpečnou a dokonca obohacujúcou skúsenosťou“

„Je čas uznať, že incest nie je nevyhnutne perverzitou alebo formou mentálnej choroby, naopak, že môže byť niečím prospešným.“

alebo človek ktorí sa aktívne zúčastnuje Gay pochodov.

„Sex pred ôsmym rokom, alebo je neskoro“

Homosexualita - okey. Ale nech zostane tam kde je.

Taktiež je obrovský rozdiel medzi homosexualitov a prejavom homosexuality. Existuje mnoho ľudí ktorí "boli" homosexuálmi ale už nie sú. (Teda v skutočnosti vôbec neboli) (ale to na dlhšie)

Takéto veci treba zastaviť v zárodku. Okey, keď si Gay/Lezba, dobre. Ži si so svojím partnerom v byte, chodievaj do práce, do gay klubov... Ale nič viac! Žiadna výchova detí! Áno, homosexualita je vrodená ale je aj iná forma homosexuality - prejavovaná.(a teraz to tu každý poprie.)

Vychovajte takto dieťa, a dopletiete mu to tak v hlave že možno v 30-tke zistí že on vlastne ani nie je gay. (takých prípadov je mnoho)

Asi si nik neuvedomuje sekundárne následky a to že smerujeme k otvorenej sexualite medzi deťmi, pedofílii, zoofílií...

http://beo.sk/bioetika/236-homosexualita-fakty-versus-myty

189

Odpovědět

Boží.....

180

Odpovědět

:-)

180

Odpovědět

Proč zaměnovat nenormálnost s normálností.

1811

Odpovědět

Sak, tak proc ne. Sikana je svinstvo a v dnesni dobe jeden z velkych a hodne prehlizenych problemu.

180

Odpovědět

*thumps up*
Tak by to mělo být ;)

182

Odpovědět

Tak svým zbůsobem to šikana byla...slovní...pod šikanou se může brát i to, že ti někdo řekne že si pitchus;)
ale video moc hezké

192

Odpovědět

Popis videa, ale nesedí s obsahem. Tohle není šikana. Ano nebylo správné od hochů jak se vysmívali, ale to není šikana.(Sám jsem šikanu zažil a rozhodně nikoho, byť jen od slovních útoků neospravedlňuji)
Co se týče problematiky homosexuality v dnešní době, mám na to názor:
Dokud to nezasahuje do mého života, jsem tolerantní a vyhýbám se střetu a pokud následně vidím pár, který své "tajemství" potřebuje všem ukázat, odcházím.
Nic proti homosexuálům nemám, když to tak někdo cítí a je to jeho mentalita, tak s tím už stejně nikdo nic neudělá a osoba samotná za to nemůže, tak nač ho/ji soudit ?

1920

Odpovědět

Kéž by to tak doopravdy fungovalo, hned bychom to měli lehčí... :) I když si lidé myslí, že tato republika je tolerantní, není to tak... Vypadat to tak může, ale má ještě co dohánět... pořád se tu najde dost homofobů. A vážně miluju, jak o tom začnou diskutovat a rozsévat moudra lidé, kteří o této problematice nic nevědí... a vysvětlit si nic nenechají. Navíc je pravda, a je to dost smutné, že více zaujetí je proti gayům. V tomto opravdu výhodu nevidím, že jsem z "toho přijatelnějšího těsta", tedy lesba, jelikož nechápu, proč to někdo rozlišuje... když někoho milujete, není co řešit. :) Navíc, jak se říká - existuje více jak 470 živočišných druhů, u kterých byla prokázána homosexualita, ale jen 1, u kterého homofobie...

194

Odpovědět

Bifťa..tak to jsi to teda vůbec nepochopil/a!!!

181

Další