Paradise Lost - Faith Divides Us Death Unites Us

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:132
Počet zobrazení:4 078

Paradise Lost pochází z anglického Halifaxu a jejich styl se označuje jako death, doom, gothic metal. Kapela si totiž od roku 1988 prošla několika různými obdobími. První tři alba (Lost Paradise – 1990, Gothic – 1991, Shades of God – 1992), se nesla v duchu death/doom metalu, ale Paradise Lost jsou známější hlavně jako jedni z hlavních průkopníků gothic metalu. Každopádně druhé album Gothic fanoušci extrémnějšího metalu považují za klasiku. Je melodické, uslyšíte na něm symfonický orchestr a ženské vokály.

Období gothic metalu kapela načala v roce 1993 albem Icon. Pokud tedy dáváte přednost čistším vokálům před growlem, předchozí tvorbu Paradise Lost asi raději vynechejte. Snad nejúspěšnější gothic deskou je Draconian Times (1995). Ve skladbě Forever Failure několikrát zazní hlas známého amerického kriminálníka Charlese Mansona.

Od alba One Second (1997) začali členové „Ztraceného ráje“ experimentovat s elektronickými prvky a válcovali hitparády v různých evropských zemích, jen v Anglii se jim příliš nedařilo. Odklon od metalových kořenů je mnohem patrnější na albu Host (1999), o něco méně pak na Believe in Nothing (2001). Na něm Paradise Lost kombinuje elektroniku s rockem.

Metalovým fanouškům svitla naděje s vydáním desky Symbol of Life. Na Wikipedii u ní v popisku dokonce najdete označení industrial metal. Zato desátý počin, Paradise Lost (2005) je už zase zaškatulkovaný do žánru gothic metal. Potom vyšlo ještě In Requiem (2007), z nějž stojí za zmínku například singl Enemy, a dvanáctku prozatím vydaných alb uzavírá Faith Divides US – Death Unites Us (2009). 23. dubna se fanoušci v Evropě mohou těšit na desku s pořadovým číslem třináct, která ponese název Tragic idol.

Přepis titulků

Upustit od toho, čím jsme byli, mrtví neporazitelní. Jinudy dnes vedou kroky lidí, mají odvahu čelit cestě. Přemoz bolest, nechci ji vidět polevit. Víra nás rozděluje, smrt nás spojuje. Přemoz bolest, nechci se v zoufalosti utopit.

Víra nás rozděluje, smrt nás spojuje. Slzy pro případ ztracený, navenek je stále tak zmatený. Rozervaná krajina stáří, smazala nesmazatelné. Přemoz bolest, nechci ji vidět polevit.

Víra nás rozděluje, smrt nás spojuje. Přemoz bolest, nechci se v zoufalosti utopit. Víra nás rozděluje, smrt nás spojuje. Nemohu spát, když se stahují mračna. Nemohu snít, dokud není po všem. Nemohu spát, když se stahují mračna. Nemohu snít, dokud není po všem.

Přemoz bolest, nechci ji vidět polevit. Víra nás rozděluje, smrt nás spojuje. Přemoz bolest, nechci se v zoufalosti utopit. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

dobře udělanej klip ale song a text horší 7/10

180

Odpovědět

chtel bych pozadat o dalsi pisnicku od SABATON a to o pisnicku swedish pagans. jestli by to slo prosim

180

Odpovědět

výborná volba, paradise lost jsou úžasní :)

181

Odpovědět

poprosil bych neco od kapelky Xadria nejlepe poslední album je to pecka vyznavaci NW urcite zaplesají :)

180

Odpovědět

Prosím Van Canto, myslím že jsou největší experiment za posledních pár let a určitě by tady měli mít své místo... Třeba y jejich vlastní tvorby The Mission

180

Odpovědět

Neposloucham moc metal, ale tohle jsem si pustil par krat! Klip je na tom nejvic hustej!

180

Odpovědět

to záleží asi len od pesničky toľko druhov metalu v jednom okienku nebude hodnotenie vždy rovnaké a velke zvlášť ked jeto 7:30 ráno

180

Odpovědět

Vypadá to, jako by o metalové okénko byl čim dál tim menší zájem. Hodnotilo jen 57 lidí a jen 3 komentáře (4 i s tim mym).

182

Odpovědět

Taky prosím ještě něco od eluveitie.

182

Odpovědět

Prosím snowi niakych nových In Flames alebo Eluveitie

182

Odpovědět

Super! Jedna z mých nejoblíbenějších kapel. Od nich můžu absolutně všechno ;-)

181