Parte: Hřbitovní historky

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:122
Počet zobrazení:4 535

June by mohla být zcela normální dospívající dívka, ale to by nesměla žít v márnici a její spolubydlící by nesměli být duchové. Ale oproti střední škole se i hřbitov zdá jako úžasné místo.

Poznámka:
Sandy/sandy - Jedná se o narážku na jméno ducha a na pískový odstín barvy vlasů (sandy).

Toto video je pouze pilotním dílem a nemá žádná pokračování. Autor na svém FB tvrdí, že jednal už s několika produkčními společnostmi a animátorskými studii, ale zatím k žádné dohodě nedošlo. Takže si prozatím užijte tuto jednohubku.

Přepis titulků

Kéž by pan Ušák nezemřel. June, každý jednou zemře. I vy dva jednou zemřete? Ano, zlato, i my dva. Ale to se ještě velmi dlouho nes... Pospěš, June. Nechceš přijít první den na střední pozdě. Moment, Sandy, hned tam budu. - Myslíš, že bych si měla vzít čepici?

- Podle mě ti sluší. June, moc nad tím přemýšlíš. Spíš přemýšlej nad všemi těmi lidmi, kteří budou tvými přáteli. Snad si nikdo nebude myslet, že jsem divná. Proč by si to někdo myslel? To jako fakt? June, nebuď jak Ustrašená Wendy. Je to jen škola. - Dobré ráno, June.

- Dobré ráno. Dobré ráno, pane Catfielde. Dobré, Dmitri. Všichni tady tě milují. Víš proč? Jsi ta nejchytřejší živá osoba, kterou známe. Jsem jediná živá, kterou... June, nemůžu uvěřit, že míříš do školy. A ne do ledajaké. Jdeš do školy pojmenované po mně. Po generálovi Trulishi Gramplinovi. Musíme tento moment zvěčnit fotografií.

Všichni pojďte sem. Vždyť o nic nejde. Nesmysl, právě se stáváš dámou. Všichni se usmějte. Budete tu beze mě v pohodě? O nás se neboj. Běž ven a udělej si pár přátel. Ta je ta podivínka ze hřbitova. Už jsem o ní slyšela.

Je jiná a vůbec ji neznám. To mě děsí. Tohle jde vážně skvěle. Čarodějnice! Tři, čtyři, pět. Skvěle, parkování zdarma. Jaký smysl má tato hra? Můžeme zkusit jinou. To je zbytečné.

Co jiného můžeme dělat, když tu June není? June by určitě věděla. Na co čekáme? Jdeme se jí zeptat. No dobře, vy padavky! Vítejte na světových dějinách. Na dějinách světa. Karma, schwarma a Dali Larma. K sakru, Vinci Raspe, co to děláš tomu sralbotkovi?

Ukazuju mu, kde je lavice, pane. To je snad zločin? Koukej sklapnout. S těmahle kecama na mě nechoď! Mladíku, hned jdeme do kanceláře ředitele Steinstiena. Vy ostatní si vezměte učebnice... Začněte se učit vlajky! Tak ty jsi ta holka ze hřbitova. Jo, jsem.

Ale jmenuju se June. Omluv je, že na tebe koukají. Nikdy předtím tě neviděli. Někdo i tvrdil, že jsi nestvůra sešitá z jeleních mrtvol. Vyučovali tě doma nebo co? No... A ti bezbožní Irokézové si mysleli, že je král Filip ochrání. Pára ti dodá neuvěřitelnou sílu, díky které můžeš plout i proti proudu. Rád tam nechávám zuby. Abych je bodnul fakt hluboko!

Ano. Já vždycky chodila jen do normální školy. Já jsem Lisa Rose a tohle jsou moje nejky Daisy a Violet. Jsme Květinky! Tady je. Našla jsem June a už si udělala pár přátel. Přátelé jsou dobří pro obchody. Co to nosí za hrozné oblečení?

Ta má socha je úžasná. Ale potřebovala by vyleštit. V pohodě, hřbitovanko? Jo, promiň, Liso. Nejsem Lisa! Jsem Lisa Rose. Jo, Lisa Rose. Omlouvám se, Liso Rose. Je to hloupá chyba, ale jsem si jistá, že ji už neuděláš. Ale víš co?

Překvapuješ mě. Na někoho, kdo žije mezi mrtvolami, vypadáš dobře. Líbí se mi tvůj přívěšek. - Díky. - Co za něj chceš? Moment... Ne, ne, ne... June, její kabelka je jako malý obchoďák. - Sandy. - Je to odstín blond, ne sandy. Ale dobrý pokus. Vyměním ho za svůj lesk na rty.

Táta mi koupí nový. - Ten lesk jsem chtěla já. - Sklapni, Violet. Třpytí se... Ne, díky, Liso Rose. Můžeš to odložit. Promiň, asi jsem slyšela špatně. Odmítáš můj dárek? Není to dárek, když chceš... Je to nějaký sentimentální přívěšek od tvých mrtvých rodičů?

To je podivně přesný popis. Ano, je. Páni, hřbitovanko. Nabízela jsem ti své přátelství. Většina by pro něj zabíjela. Chceš být populární, nebo chceš být za magora? Jo, magore. To je výzva!

June, popadni pistoli. Nechci být populární ani divná. Chci být obyčejná holka, která chodí do školy. Tak si zapamatuj tohle, hřbitovanko. Odmítnutí tohohle lesku bylo největší chybou tvého života. Aspoň neřekla, že máš hroznou čepici. Čarodějnice! Tak takhle dopadla má šance na zapadnutí. Nebuď taková Ufňukaná Debbie.

No tak, June. Vzchop se a dej se do toho. Tak snad zítra. Zítra to nebudu znovu zkoušet. Celý den byl hrozný. Všichni mají předsudky a rozhodně nepomohlo, jak jste mě ve třídě rušili. Všichni mě museli považovat za blázna, když jsem vám něco říkala. Ale June, nikdo tě neslyší mluvit na duchy, pokud nechceš. Moment, zase jsem to obrátil.

Měla jsem šanci být normální, a zkazila jsem to. Ne. Myslím, že jsme to zkazili my. Jdeme. Než odejdeš, můžeš otevřít tuhle skříňku? Díky. Požádal bych tě dřív, ale vypadalas zaneprázdněně. Jaký to úžasný muž. Ahoj, ty jsi June.

Na hodině dějepisu jsi byla odvážná. Bylo to hloupé, protože Lisa Rose je nejbohatší dívkou v celém Ludburrow, ale i tak to bylo odvážné. Mimochodem, jsem Blatsy. Ahoj, Blatsy. Šla jsem domů, takže... Domů? Páni, já taky. Můžeme jít spolu.

June, běžíme! Páni, ty vážně žiješ v márnici. Jo. Nemůžu se divit, že mě považují za podivínku. Jistě že jsi podivínka, ale to je boží. Všichni jsme trochu divní. Já mám problém se žlázami. A mně je stále 15 už od roku 1959. Je normální být divná? Jo.

Je to divné, co? Rád jsem si popovídal, June. Ahoj zítra. Blatsy, počkej. Chceš poznat mou rodinu? Jistě! Lidi, chci, abyste se seznámili s Blatsym. Můžete se mu zjevit. Je to přítel.

- Ahoj, Blatsy. - Jsem poctěna. - Krásné kovové zuby. Ehm, Blatsy? Vypadá, jako by právě viděl ducha. Tohle říkáme pokaždé, ale tentokrát je to vážně vtipné. Blatsy, jsi v pohodě? Tohle je tak hustý! - Hurá.

- Oslava přátelství. Stvrďme toto přátelství fotografií. Takže... Zdá se, že si ta holka našla kamaráda. Ale fakt si myslí, že jí to pomůže prolézt střední? No... My budete její květinky na hrobě. - Vrať mi můj dalekohled. - Sklapni, Violet. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Humor a scénář jako pro malé děti, nechápu proč to sem cpete, takhle vysoký hodnocení si to rozhodně nezaslouží. Ani se nedivím že je jenom jeden díl..

118

Odpovědět

Možno je to tými troma pivami, ale smrť jej rodičov ma náramne pobavila.
.
.
PS.: Ani neviem prečo, ale vždy po piatom pívu hutorím po slovensky.... Já totiž okrem niekoľkých dialektov ovládam všetky jazyky sveta. Because I'm Ra's al Ghul !!!

23

Odpovědět

pive*

00

Odpovědět

+RezolutOdpusť mi mou českoslovenštinu. Ono se to po těch pivech asi nepřepnulo ouplně. :-P

01

Odpovědět

Mi připomíná ten morbidní miniseriálek xD

21

Odpovědět

Bolo to super. :)

120