Charles XavierHistorie komiksových postav

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:91
Počet zobrazení:4 259

Dnes si představíme dalšího hrdinu z komiksového impéria Marvel. Je jím nadmíru inteligentní ochrnutý muž, díky kterému spousta mladých mutantů našla bezpečný domov a své místo v životě. Říká se mu Profesor X. Poznámka pro ty, kdo by se chtěli nípat v tom, proč je Magneto zmiňovaný jako Magnus a ne Erik: (vyčetla jsem v komentářích na YouTube) Magneto se narodil jako Max Eisenhardt. Během pobytu v Osvětimi potkal svou ženu Magdu, se kterou se po skončení války přestěhoval na Ukrainu do města Vinnytsia, kde se jim také narodila dcera Anya a Max si změnil jméno na Magnus. O pár let později jejich dům vypálila mafie a Anya při požáru zemřela. Magnus uvolnil svou sílu, zabil mafiány a zničil část města. Vyděšená Magda od něj utekla na horu Wundagore, kde porodila dvojčata Pietra a Wandu, alias Quicksilvera a Scarlet Witch. Aby se dostal z Vinnytssie a našel Magdu, zaplatil Magnus za falešné papíry a stal se z něj Erik Lehnsherr. Jméno Magnus začal znovu používat v době, kdy se poprvé setkal s Profesorem X v Izraeli. (Ve videu říkají v Egyptě; kde je pravda už se mi nechce googlit. Fakjů, Marvele, s tvým zamotaným univerzem.)

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Ačkoliv je upoután na vozík, mutantské schopnosti Charlese Xaviera jsou velmi silné. Vítejte u WatchMojo.com, já jsem Derek Allan a dnes spolu prozkoumáme minulost Profesora X, zakladatele X-Men. Budeme sledovat příběh z původního komixu X-Men. Syn jaderného výzkumníka Briana Xaviera neměl o svých schopnostech tušení. Otce ztratil ještě jako chlapec při nepovedeném experimentu. Nedlouho poté si jeho matka Sharon vzala manželova bývalého kolegu Kurta Marka.

Charlesův nevlastní bratr Cain ho začal šikanovat, protože žárlil na jeho akademické a atletické úspěchy. Později Cain objevil kouzelný rubín, který mu propůjčil nadlidskou sílu Tak se zrodil Juggernaut, se kterým Profesor a jeho X-Meni budou mnohokrát bojovat. Když objevil svou mutaci a schopnost číst lidem myšlenky, využil je k tomu, aby exceloval ve všem, do čeho se pustil. Vedlejším účinkem byla ztráta vlasů v poměrně mladém věku. Magnuse potkal poprvé v Egyptě.

Společně probírali vztahy lidí a mutantů. Nakonec se shodli na tom, že se neshodnou, a z Magnuse se stal hlavní nepřítel Charlese a jeho X-Menů - Magneto. Když se Charles snažil zabránit mimozemšťanovi Luciferovi v napadení Země, skončil s rozdrcenýma nohama pod kamenným kvádrem. Zůstal ochrnutý a upoutaný na vozík. Po návratu do Států získal doktorát z antropologie a dále studoval psychiatrii a mutace. Založil školu pro mladé mutanty, aby je naučil využívat jejich schopnosti pro dobro lidstva.

Svým studentům přezdíval X-Men pro jejich eXtra schopnosti, které obyčejní lidé neměli. Jeho prvními studenty a superhrdiny se stali: Cyclops, Iceman, Angel, Beast a Jean Grey, známá také jako Marvel Girl.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

příště prosím Moon knighta

00

Odpovědět

To byl, ale debilní hlas...

92

Odpovědět

Ale Pietra a Wandu porodila Marya Maximoff, ne Magda. A ani to nejsou děti Magneta.

20

Odpovědět

No to asi záleží právě na tom, jakou verzi původu vezmeš... :-)

21

Odpovědět

+Corwin8No beru tu z hlavního vesmíru Marvelu (Earth-616), zbytek není kánon.

11

Odpovědět

+Corwin8Když taky vezmu Zemi a hlavní vesmír, nejlepší je OC1, zbytek není kánoe.

42

Odpovědět

proč už nedáváte v pondělí super padouchy?

150

Odpovědět

Takový krátký, vcelku málo informací, víc mě zaujala poznámka pod videem. :D A jeho hlas je docela otravný. :/

421