VenomHistorie komiksových postav

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:170
Počet zobrazení:7 511

Každý správňák musí mít svůj protipól, jinak by neměl s kým bojovat. WatchMojo pokračuje v mapování historie komixových zloduchů, a tak se dnes díky nim podíváme na nejznámějšího antagonistu ze série o Spider-Manovi.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Nejznámější Spider-Manův protivník, Venom, je organismus z vesmíru, který k přežití potřebuje hostitele. Vítejte u WatchMojo.com, já jsem váš průvoce, Derrick Allen, a dnes společně prozkoumáme historii tohoto symbionta a jeho nejznámějšího hostitele, Eddieho Brocka. U většiny komixových postav existuje více verzí jejich minulosti. Rozhodli jsme se sledovat originální příběh z komixů.

Symbiont se původně spojil se Spider-Manem. Po boji, ve kterém si Spider-Man poškodil svůj kostým, se s ním symbiont spojil v příslibu nového a silnějšího obleku. Poté, co Reed Richards, člen Fantastické čtyřky, Spider-Manovi doporučil, aby kostým více prozkoumal, Spider-Man zjistil, že oblek je ve skutečnosti parazit, který se s ním pokouší fyzicky i psychicky splynout. Vydá se tedy do kostela, kde snad silný zvuk a vibrace zvonů symbionta vyženou a kostýmu ho zbaví.

Jako prvního však zvony málem zahubí Spider-Mana. Později je odhaleno, že během jejich spojení symbiont pochopil lidské emoce a začal se jimi řídit. Obětuje se tedy, aby Spider-Mana zachránil. Slabý a umírající propadne ze zvonice dolů do kostela. Tam se spojí s Eddie Brockem, mužem se sebevražednými sklony a zvláštním vztahem ke Spider-Manovi.

Brock byl uznávaný novinář z New Yorku. Během práce na případu sériového vraha Sin-Eatera Brock objeví muže, který se k vraždám přizná. Jakmile však podezřelého nahlásí, zjistí, že pravého vraha už dopadl Spider-Man. Muž, kterého objevil Brock, je blázen, co se rád přiznává ke zločinům. Brock je ponížen, zdiskreditován, vyhozen z práce a opustí ho žena. Ze všeho začne vinit Spider-Mana, vrhne se na intenzivní tělesný trénink a živí v sobě nenávistnou posedlost Spider-Manem. Jeho vztek a kondice přilákají symbionta, který mu dá stejné schopnosti, jako má Spider-Man.

V mnoha směrech je dokonce silnější. Po splynutí se symbiontem Brock získá i všechny informace o Spider-Manovi, včetně jeho tajné identity. Brock si začne říkat Venom, jed, který otráví Petera Parkera i Spider-Mana. Zároveň se však bojí, že ho kostým opustí, aby se ke Spider-Manovi vrátil, a proto přísahá, že zabije Petera i celou jeho rodinu.

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Super, že je tenhle pořad zpátky! Jen bych byl rád za překlad některých méně známých postav, tedy těch, u kterých jejich origin není/nebyl k dostání u nás. Jinak ale vážně díky za návrat pořadu!

70

Odpovědět

z Carnage som mal vzdy hruzu, mohli by ste ho prosim prelozit ako dalsieho? :)

52

Odpovědět

Ještě mohli zmínit že postavu Venoma vymyslel fanoušek a Marvel ho od něj odkoupil. Pokud vím, tak 220 usd

22

Odpovědět

To si pleteš. Ten fanoušek (Randy Schueller) vymyslel Spideyho černý kostým, ne postavu Venoma. V roce 1983 Marvel pořádal soutěž pro začínající autory a umělce. Schueller zaslal návrh na příběh kde by Spider-Man šel za Reedem Richardsem, který by mu navrhl nový kostým, který by byl silnější. Taky přišel s tím aby kostým byl celý černý. Tehdejšímu šéfredaktorovi Jimu Shooterovi se ten nápad líbil a tak ho (jak říkáš) za 220 dolarů koupil. Schueller pak dostal i možnost ten příběh napsat, ale nedobrali se k žádnému výsledku. Když později Shooter psal Secret Wars tak chtěl aby si hrdinové prošli nějakou změnou a u Spider-Mana si vzpomněl si na ten černý kostým. Co je třeba zajímavé tak původně měl být Venom (nebo hostitel Venoma) žena.

121

Odpovědět

+Elhonzokomiks Secret Wars jsou prakticky reklamou na sérii marvelovských figurek od Mattela a Spider-manův kostým byl tehdy moc náročný na výrobo, proto ho museli v Marvelu předělet (zdroj Ultimátní komiksový komplet - Marvel)

13

Odpovědět

A kde se vlastně ten parazit - symbiont vzal? "z kterýcho pekla to vylezlo" ?

Odpověděl by mi někdo kdo to zná celé ???

90

Odpovědět

Když se konali Tajné Války tak bytost zvaná Beyonder sestavil planetu Battleworld z různých částí planet po celém vesmíru. Když si Spider-Man poničil svůj klasický kostým tak ho Hulk a Thor nasměrovali k zařízení které dovedlo opravit jejich kostýmy. Spidey si ale spletl přístroj a namísto toho použil zařízení které drželo v zajetí symbiont který se později stal Venomem. Když se symbiont spojil se Spider-Manem tak si podle jeho podvědomí vytvořil vzhled dle nového kostýmu v kterém se představila Spider-Woman. Když se pak hrdinové vrátili domů tak si Spidey ten "kostým" přivezl s sebou a zbytek je historie. Jinak symbionti pocházejí z planety Klyntar a rozmnožují se asexuálně. Mezi Venomovo "potomky" patří třeba Carnage, Scream nebo Lasher.

220

Odpovědět

+ElhonzoMenší oprava. Nejsou z planety Klyntar. Klyntar je jejich původní jméno. Špatně si to pamatuju. Jejich domovská planeta není známá.

110

Odpovědět

+ElhonzoRozmnožují se asexuálně? Můžeš to nějak upřesnit?

00

Odpovědět

Jen tak dál, dobře že to je zpátky. Jen dvě malé výtky. Uvádět v tomto případě výraz "komix" je špatně. Komix je druh undergroundového komiksu a Marvel ( nebo konkurenční DC) nic takového nevydávají. A Spider-Man se zásadně píše s pomlčkou.

101

Odpovědět

Pravda, pomlčka mi utekla, budu si víc ověřovat, jak se jména postav správně píšou.
Co se komixu týká, tak je to prostě počeštěná verze od comix (ještě líp by mělo být komiks). Možná je mezi comix a comics rozdíl, ale v češtině to není jak rozdělit a myslím, že je to zbytečný detail, pro obsah videa nedůležitý. :)

108

Odpovědět

+hAnkoNo rozděluje se to právě podle toho komiks/comics (kupř. komiksy od Marvelu nebo DC), nebo komix/comix (což jsou ty undergroundová díla). Neříkám že je to pro obsah videa nějak důležité, ale tak nazývejme věci pravými jmény. A prosím neber to jako nějaké hnidopišství. Já jen že nesprávné používání tohoto slova vídám poslední dobou docela často.

72

Odpovědět

+hAnkoKdo není na komiksy/komixy/comicsy zaměřený a není fanoušek, je mu to celkem putna. :D Spadám do této kategorie, tak se omlouvám, jestli to někoho pohoršilo. Bohužel budu terminus technicus používat asi pořád špatně, protože jsem líná si to někam zapisovat a pokaždé to kontrolovat. Takže se omlouvám ještě jednou. :)

49

Odpovědět

+hAnkoNo tak děkuji aspoň za to pomlčku no :-D

90

Odpovědět

+hAnkoPromiň, ale dá se předpokládat že na tyhle videa se budou dívat hlavně komiksový fandové, proto argument "nejsem komiksový fanda a je mi to putna" asi není úplně na místě....nic ve zlém :-)

10

Odpovědět

prosím přeložte toto https://www.youtube.com/watch?v=54dJz_ynMcs

jinak
super Venom je jeden z nejlepších záporáků společně s Carnagem jsou opravdu perfektní...

03

Odpovědět

To je naprostá paráda, ovšem nejsem si jistý, že je to převoditelné do češtiny při zachování vtipu. :-)

20

Odpovědět

+Corwin8pravda to mi nedošlo, škoda, video je to super....

20

Odpovědět

Takže ten parazit mal Spidermana rád ? Celkom šok.. O.o

131

Odpovědět

Tak jak řekli ve videu. Byl to první člověk (jako druh), s kterým se dostal do kontaktu a poprvé cítil nějaké emoce "Lítost, lásku atd." s Brockem zase cítil soustředěnou nenávist a zrovna vůči Parkerovi. Hmm teď mě tak napadlo a připadá mi to hodně děsivé. Že symbiont se jakoby zamiloval do Parkera (protože sdílel jeho emoce a myšlenky, vzpomínky). Peter prožil ztrátu ve strýčku Benovi a Gwen Stacy a obecně je to hodný milující hoch. Takže tyto emoce v podstatě musel převzít i Symbiont. Peter odkopl Symbionta - rozešel se s ním. Symbiont byl ublížený, ale pořád k Peterovi něco cítil, proto ho nenechal umřít. A našel "útěchu" ve vzteku/nenávisti Eddieho Brocka, který stejně jako Symbiont byl posedlý Spider-Manem/Peterem Parkerem.
Takže: Symbiont je jenom žárlivá bejvalka, která skončila s TÍM kokotem :D

521

Odpovědět

+DinoCopa teď tu o karcoolce.

214

Odpovědět

+DinoCopCelkem máš pravdu, protože v pár vydáních kde byl Venom hlavní záporák u Spideyho, tak u dvou případů co si vybavuji ho nedokázal zabít. Nebylo vysvětlený proč, snažil se tak moc (Eddie), podrobil si ho, zničil ho. Ale nezabil...

Dřív jsem si myslel, že to bylo z důvodu, že Venom je u Spidermana něco jako Joker u Batmana, že jsou to padouši, ale bez svýho hrdiny budou ničím...
Ale asi to spíše je v tom poměru jak píšeš, že Eddie ho nesnáší k smrti a Symbiont ho nenávidí, ale furt cítí jeho emoce..

91