CarnageHistorie komiksových postav

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 27
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:93
Počet zobrazení:6 199

V prvním díle pátrání po historii komiksových záporáků jsme viděli Venoma, vesmírného parazita, který znepříjemňoval život Spider-Manovi. Další potíže si pak Peter Parker užil s jeho vyšinutým potomkem, který si říká Masakr.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Psychopat silnější než Spider-Man a Venom dohromady... Vítejte u WatchMojo.com Dnes spolu prozkoumáme komiksový původ Masakra a jeho hostitele Cletuse Kasadyho. Kasady je pryč. Zůstal tu jen Masakr! Jako u většiny komiksových postav existuje více verzí jejich minulosti. My budeme sledovat příběh z komiksu Spider-Man #344 z roku 1991, který byl později rozšířen v dílech 360 až 363.

Jakožto potomek vesmírného symbionta Venoma zdědil Masakr genetické informace Spider-Mana a Eddieho Brocka. Ovšem hlavní zdroj jeho síly pocházel od jeho hostitele, vyšinutého masového vraha Cletuse Kasadyho. Kasady byl v dětství týrán. Když osiřel, umučil rodinného psa a zabil vlastní babičku, když ji shodil ze schodů. Byl poslán do chlapecké polepšovny, kterou však podpálil poté, co zabil ředitele ústavu a dívku, která ho odmítla.

S diagnózou vraždícího maniaka si odpykával doživotí v Rikerově věznici. Nakonec se sešel v jedné cele s Eddie Brockem, hostitelem Venoma a padouchem, kterého porazil Spider-Man. Později se Brockův symbiont dostal do vězení, aby svého hostitele osvobodil. Během záchrany tato asexuální mimozemská entita porodila červeného potomka. Novorozený symbiont potřeboval hostitele a přes řeznou ránu pronikl do krve Kasadyho. Společně zmasakrujeme celou zem! Masakr, hm?

To se mi líbí... Tak vrah získal nezměrnou super-sílu a dokázal uniknout z káznice. S nově nabytou svobodou a silou rozpoutal Kasady na Manhattanu vražedné šílenství. Vraždy byly zcela náhodné; oběti si vybíral třeba z telefonního seznamu. Každý brutální čin označil slovem "masakr" napsaným na zdi jeho vlastní krví. A tak se Masakr stal jeho novou identitou. Při střetu se Spider-Manem Carnage pavoučího hrdinu snadno porazil díky mnohem větší rychlosti, hbitosti a reflexům. Měl také schopnost tkát sítě, regenerovat se a proměňovat.

To Kasadymu umožnilo nejen vytvořit ze symbionta kostým, ale také proměnit paže v ostré zbraně nebo chapadla k lovení obětí. Proti takovému nepříteli Spider-Manovi nezbývá, než uzavřít spojenectví s Venomem, a také ho vysvobodit z ostrovního vězení. Společně masového vraha porazí pomocí zvukových vln vytvořených reproduktory z rockového koncertu. Symbiont je zdánlivě mrtev a Kasady uvězněn v sanatoriu Ravenloft, ale i přesto vrah znovu unikne.

Část mimozemské entity totiž přežila v jeho krvi. Vyšinutý zabiják s nadlidskými schopnostmi, který se vyžívá v krveprolití, tak zůstává jedním ze Spider-Manových největších nepřátel a populárním zloduchem komiksové série. Pohrajeme si jako taťka se synem? Až s tebou skončíme, nezbude ze Spider-Mana ani co by se za nehet vešlo. Ale můžeme to zkusit, ne?

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Z nějaké příčiny je u tohoto videa tag "historie komiksových postav" místo "Historie komiksových postav" (to samé Venom a Ra's al Ghul). A výběr videí pod tagem počátky superpadouchů, to nechápu už vůbec.

00

Odpovědět

Ano, štítky u těchto sérií budeme muset vyladit. :-)

00

Odpovědět

Je super, že to překládáte, ale jména padouchů a hrdinů se zpravidla nepřekládají... Obzvláště u komiksů, jistě, je pár výjimek, ale Carnage mezi ně nespadá...

63

Odpovědět

Už jsem jednou podobné stížnosti řešila u Dr. Dooma, kdy jsem použila překlad Dr. Zkáza. Tyhle překlady se objevovaly v 90. letech v kresleném seriálu a nemám proti nim zhola nic. Občas je i jednodušší je použít, protože se snadněji skloňují (vypadá líp Masakrovo nebo Carnageovo?). Vám to trhá žíly, mně ne, takže sorry not sorry. :D

1110

Odpovědět

Komiksy a cartoons, na nichž jsem v 90. letech vyrůstal, používaly pro Carnage jméno Spider-masakr. Takže za mě je to ok :)

00

Odpovědět

masakr? no to si děláte p***l

79

Odpovědět

Při opravě překlepu a opakování slova jsem titulky uložila ve špatném formátu. Aneb překrýt jednu chybu druhou je super řešení. :D Opraveno, díky za upozornění. :)

81

Odpovědět

Tie titulky mi prídu akési zvláštne, niečo s nimi nie je v poriadku. :D
+ "serial killer" neznamená vrah masový, ale sériový. ;)

64

Odpovědět

Väčšina ľudí v tom podľa mňa aj tak nevidí rozdiel :)

45

Odpovědět

+TAguA pri tom tam veľký rozdiel je. Sériový vraždí postupne, jedna-dve obete každý mesiac napríklad. Masový vyhodí do vzduchu celý autobus ľudí. Náhodou je to zaujímavé. :D

51

Odpovědět

+TAguU něho je to jedno, zabíjel oběma způsoby :D

21

Odpovědět

Je to jen u mě, nebo se i Vám zobrazuje špatně diakritika v titulcích? (Firefox 41.0.2)

52