Pokémon: Hororový trailer

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:150
Počet zobrazení:6 671

Svět Pokémonů se zdá být idealistickým místem, kde lidé a Pokémoni žijí v míru. Ale pokud se na to podíváte z pohledu Pokémonů, tak idylické to možná nebude. Vlastně to může být docela děsivé.

Přepis titulků

Ryane, uděláš hororový trailer na Pokémony? No tak, prosím, mami. Já ti nevím. Bude brzo tma. Nepůjdu daleko a budu doma na večeři, slibuju. Jaká jsou pravidla? Žádné souboje, vyhýbej se městu a buď doma před setměním. - Chápu to. - A? - Pokud uvidíš člověka?

- Mami, žádný člověk nikdy... - Když uvidíš člověka? - Když uvidím člověka, uteču. Vrať se na večeři. Díky, mami. Vyrůstat ve Viridianu bylo normální. Žili jsme v nejhlubší části lesa, takže kolem nebylo moc jiných Pokémonů. Bylo tu ticho, mír a nikdy se nic nedělo. Aspoň jsem si to myslel. Mami, jsem doma.

Mami? Mami, proč jsou naše věci před... Uteč... Já chtěl bych být ten nejlepší, jako nikdo přede mnou... Pikachu, volím si tebe. - Připraven, kluku? - Na co? Ať už je ten souboj za námi. - Souboj?

Já s tebou nechci bojovat. - Nemáš na výběr. A už je to mnohem lepší. Dojdu pro tvého trenéra. Tohle je tvé poprvé? Co se děje? Zmlátili mě a teď jsem... Ten člověk, co odešel, nás vyléčil. - Proč by nám člověk pomáhal? - Pomáhal? Musíš se toho hodně naučit. Nechávají nás bojovat až na pokraj smrti.

A když už jsme téměř mrtví, vyléčí nás. A už je to mnohem lepší. Nutí nás to dělat stále dokola. A už je to mnohem lepší. Proč neodmítnete bojovat? Nemusíte je poslouchat. Myslíš, že jsme to nezkoušeli? Zlomí tě. Pusť mě ven! Netušíš, jaké je to být zavřený v té kouli týdny, měsíce nebo i roky.

Nemáš co dělat, nic nevidíš, s nikým nemluvíš. - Začneš přicházet o rozum. - Ash je mým pánem... Kdo jsi. Odkud jsi. Raději budu po zbytek života bojovat, abych získal ty dvě až tři minuty svobody, než být zavřený v té kouli a přicházet o rozum. A už je to mnohem lepší. Doufala jsem, že tě uvidím. Pusť mě!

Vím, že mě slyšíš! Pikachu, volím si tebe! Ne... Mami? TENTO HALLOWEEN VÁS Bojuj, nebo z té koule už nikdy nevylezeš. CHYTÍ Omlouvám se, mami.

Moc se omlouvám. Všechny chytit mám. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hodně dobré.

110

Odpovědět

Přesně tohle mě napadlo, když jsem viděl Pokemony poprvé - že to jsou vlastně kohoutí zápasy s pokemony

171

Odpovědět

To se říká často. V anime to vyřešili tak, že pokemoni mají lidskou inteligenci a mají zápasení rádi protože se tím posilují. Navíc málokdy jde nějaký pokemon s trenérem nedobrovolně (koukal jsem na sérii XY, a například Ash nechytil jediného pokemona po zápase - všichni se k němu přidali dobrovolně.) a byli i situace, kdy pokemoni trenéry opustili. V anime je dobré, že fakt všichni kdo s pokemony zachází špatně jsou nakonec záporáci nebo alespoň rivalové.

Ve hrách je to složitější, protože tam mají údajně inteligenci normálně zvířecí. Tam už je ta etičnost více sporná, ale fakt je, že tu máme "zvířata, které ovládání laserové paprsky", takže se mi nezdá, že by prostě lidi neposlali do háje kdyby chtěli :D Navíc je víckrát naznačeno, že pokemoni lidi ochraňují a tu utopii udržují - například existuje in-game legenda, že pokemoni zmizí pokud jsou v blízkosti střelné zbraně. A tak se lidé střelných zbraní zbavili. Myslím, že se dá mluvit o jisté harmonii a rovnováze a pokemoni i ve hrách proti soubojům nic nemají.

80

Odpovědět

+Cathan"...máme "zvířata, které ovládání laserové paprsky", takže se mi nezdá, že by prostě lidi neposlali do háje kdyby chtěli..." - tohle je blbost. Zvíře prostě naučíš, že jseš silnější než on, i když to není pravda. Podívej se v jakých podmínkách žijí zvířata v cirkusech. A stejně má velká šelma nebo několikatunový slon respekt ze 70kg človíčka s bičem v ruce. /// Kdybych si měl osobně ospravedlnit etickou stránku věci, tak pokemoni v soubojích neumírají, pouze omdlí. Navíc nikde ani není řečeno, že cítí bolest, nebo že je to stresuje. Takže asi ok?

10

Odpovědět

+TaanNěkteré díly byly o tom, že chobotnice z hlubin rozmlátily město. Takže etický rozměr "zneužívání zvířat" tento seriál nepotlačuje. Někteří pokémoni prostě mají rádi lidi, někteří pokémoni nemají lidi rádi.

01

Odpovědět

+LKdyž se dobře podíváš, tak Cathan má ten svůj příspěvek rozdělený na dva odstavce. Jeden je zaměřený na seriál a druhý na hry. A já reagoval na ten druhý. Takže jaké díly a proč?

00

Odpovědět

+TaanJop. ve hře je to prostě složitější. Kladné postavy ve hře ale neustále zdůrazňují, že pokemoni jsou přátelé a parťáci, a postavy které je zneužívají jsou představeny jako hloupé nebo přímo zlé a záporné.
Je také zdůrazňováváno, že lidé a pokemoni jsou přátelé a vzájemně si pomáhají dobrovolně. Tady už ale často pak funguje představivost hráčů, kteří vidí v pokemonech otroky nebo vidí celou tu společnost jako dystopickou. Já bych to ale asi neporovnával právě s těmi kohoutími zápasy - faktem zůstává, že pokemoni získávají skrz boj zkušenosti které potřebují ke svému vývinu. Takže souboje jsou pro ně vlastně výživa.

30

Odpovědět

ako sa nahlasuju videa na preklad z you tube, som podnaoily este zo vceera ,ale pre nostalgikov, led to tu este zilo, je toto povinnost , Malviviendo, el Documental

13