Poznej své memy #10: My Little Pony

Thumbnail play icon
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:236
Počet zobrazení:5 414
Pod minulým videem se objevila žádost o přeložení specifického dílu z tohoto webseriálu o My Little Pony. Díl je tentokrát trochu delší, ale o to nabitější informacemi. Také se setkáme s další "temnou" stránkou Forresta.

Tímto dílem také ukončujeme pravidelné vysílání pořadu Poznej své memy. Děkujeme, že jste ho sledovali.

Přepis titulků

Válka... Válka se nikdy nemění. Uběhly roky od prvního útoku. Mysleli jsme, že jsou bezmocní. Mýlili jsme se. Když udeřili, udeřili tvrdě. Zkoušeli jsme se bránit, ale bylo příliš pozdě. Časem jejich počet exponenciálně rostl. Byli poháněni neznámou silou.

Byli nezastavitelní. Forreste? Ty si hraješ s panenkama? Ne, Kristýno. Já s nimi zkoumám. Pusu. Překlad: Shial www.videacesky.cz POZNEJ SVÉ MEMY My Little Pony.

Spousta obyvatel internetu miluje tento animovaný seriál a jeho postavy z Equestrie. A stejná spousta je nesnáší. Narůstající množství oddaných fanoušků se stalo posedlým propagací poníků na celém internetu. Fanoušci pocházejí z odlišných skupin, než pro které je seriál určen. Místo mladých žen a dětí jsou fanoušky mladiství a dospělí.

Jsou to muži. Jsou to "Bronies". Co je Bronie? Proč se poníci objevují po celém internetu? Proč je Twillight Sparkle tak rozkošná? Abychom dostali odpovědi, musíme se vrátit do doby, kdy tohle šílenství začalo.

10. října 2010 vydalo My Little Pony: Friendship Is Magic svou první epizodu na síti Hub. Tento animovaný seriál byl vytvořen Lauren Faustovou, dříve známou díky Powerpuff Girls. Stejně jako série hraček My Little Pony, měl být seriál určen pro děti a mladé dívky. 19. října blogger na Cartoon Brew, Amid Amidy, vydal článek o My Little Pony pod názvem "Konec tvůrci řízené éry v animaci pro televizi" V článku stojí, že animované seriály jsou dnes tvořeny pro marketingové účely.

Aby výrobci hraček lépe prodali své zboží dětem. Kritika senzacechtivosti v Amidiho článku upoutala pozornost Cartoon board z 4chanu, kde brzy následovala zdlouhavá diskuze. Tato debata zatřpytila...

zaměřila zájem o seriál nejen na Cartoon board, ale taktéž na hlavním vláknu /b/. /b/tards, né zrovna známí pro roztomilý obsah, přijali tuto ironii za svou a memy a vlákna plná poníků zaplavila fórum. Fóra s poníky s více než 200 příspěvky byla na denním pořádku. A tak se zrodila subkultura známá jako /b/ronies. Bronies.

Může se zdát zvláštní, že by 4chan ujížděl na takové roztomilé a dětské záležitosti. Poníci zrovna do jejich reputace moc nepasují. To je častá a mylná představa. 4chan obohatil média podobnými tématy jako třeba Pokémoni, Robot Unicorn Attack, Boxxy a Nayan Cat.

Forreste, je to Nyan Cat, ne Nayan Cat! Děkuji, Kristyno. Nyan Cat. Ne každý na 4chanu uvítal nával poníků a jejich kouzelného přátelství. V typickém stylu hádek na 4chanu začali hateři poníků spamovat fóra pornem a brutálními obrázky, které nelze zveřejnit.

Napětí vyvrcholilo 26. února 2011, když moderátoři na vlákně /b/ a Cartoon board začali blokovat uživatele, kteří cituji: "Zakládali nekonečná vlákna s poníky, kde byly pouze obrázky reakcí." To rozpoutalo občanskou válku mezi těmi, kteří milovali seriál s poníky, a těmi, kteří je přirovnávali k rakovině. Blokování Bronies pouze povzbudilo a bránili se zakládáním vláken "Moderátoři spí".

A jak bitva pokračovala, poníci si hledali cestu na internetu jiné cesty. Velká spousta Bronies uprchla pronásledování 4chanu a založila si Ponychan. Zcela nové obrázkové fórum pro a od Bronies. Stránka Equestria Daily shromažďovala informace o statistikách a kultuře Bronies.

Časem poníci zmizeli z /b/ vlákna. I když se mohlo zdát, že se ohně války uklidní na obou stranách, ti, kteří usilují o šíření kouzelného přátelství poníků, a ti, kteří je považují za rakovinu internetu, jsou uvězněni v neřešitelné situaci. Je předpovězeno, že jeden Brony dokáže sjednotit stádo a uvede novou éru lásky a tolerance po celém inernetu. Nemám pravdu, Pinkie Pie?

Nyní bychom rádi... využili tento čas a podívali se na obvyklé komentáře a fráze. Brohoof. Založeno na slovu "brofist", používají Bronies tento výraz jako vyjádření souhlasu pro obrázek zveřejněný od jiného Bronieho. Může být ve formě obrázku nebo textu. Nekrmte Parasprity. Paraspriti jsou ničivá malá stvoření, poprvé představena v 10. epizodě seriálu s názvem "Swarm of the Century".

Bronies dali tento název všem haterům a trollům, kteří zkouší zničit jejich zábavu s poníky. Miluj a toleruj. Přes všechnu nenávist od Paraspritů... nebo trollů se Bronies snaží následovat odkaz laskavosti v seriálu a zůstat nekonfliktní. Miluj a toleruj se obvykle používá ve vyhrocených situacích ve snaze vyjádřit pohrdání vtipnou, odlehčenou formou.

A vítejte ve stádu. To je termín, kterým Bronies oficiálně vítají všechny, kteří se stali fanoušky seriálu. Výborně, Kristýno. Brohoof? Zatímco spousta tvůrců duševního vlastnictví jsou proti celosvětovému používání, šíření a upravování, Faustová extrémně podpořila a komunikovala s komunitou. Často diskutovala s fanoušky prostřednictvím své DeviantArt stránky a občas přes Cartoon board.

Je si vědoma staršího obecenstva a přijala nový fandom. 27. května 2011 Faustová a její tým vydali prodlouženou verzi klipu Equestria Girls. Exkluzivně pro Equestria Daily. Aby ukázali svou oddanost fanouškům, seriálu a poníkům všeobecně. Zponíkovaná verze písně od Katy Perry "California Gurls" přímo poděkovala všem Bronies.

Další ukázkou interakce tvůrců s fanoušky je šilhavý poník, kterého fanoušci pojmenovali Derpy Hooves. Milovníci poníků se této postavy ihned poté, co se objevila v pilotním dílu, chytili. Faustová vysvětlila, že šilhavost poníka vznikla možná díky chybě v animaci a zvažovala použití Derpy Hooves v další epizodě. Je zajímavé vidět, jak tak roztomilé a přítulné téma může způsobit takový rozruch.

Někteří lidé poníky milují. Někteří je nesnáší. Někteří je chválí jen na základě ironie. Ale jak bylo řečeno, pokud nemá někdo poníky rád, je to jen proto, že je zatím neviděl. Což nás vede k zajímavému experimentu. Moment, cože? Spusťte to.

Na jaké straně poníkové barikády jste vy? Dejte nám vědět v komentářích. Brohoof!

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tak tohle byl snad jedinej poradnej dil :-D

210

Odpovědět

To snad ne ta nákaza už je i tady... :( proč to lidi dělají když je to hovadina zaměřená na prodej hraček...Vážně nechápu jak se to může někomu líbit,jedině že by to byl obrovský hromadný trolling.

1831

Odpovědět

Spousta informací tam sice je, ale to video úplně pomíjí ten základní fakt - že ten seriál je prostě dobrej. Vtipnej, roztomilej, chytrej. Nehledě na spoustu narážek a referencí, které rozhodně nejsou cíleny na malé děti a dospívající slečny, ale vyloženě na fantasy, geek a nerd komunity.

Já byl nejdřív zvědav, proč je toho všude tolik. Když jsem pak asi od tří lidí slyšel, jak je to vtipný, tak jsem to zkusil - že by to mohla být taková dobrá infantilní zábava. A po pár dílech jsem to prostě začal mít rád. Úplně bez ironie. :)

A co se týče toho, že je to vytvořeno proto, aby Hasbro prodalo víc hraček... eh, to pochybuju. To by opravdu cílili na malé holky a děti. Z aktuální divácké základny si nejspíš většina lidí hračku Hasbro nekoupí. Je to prostě jen další dobrý a kvalitní seriál, který si stáhnou - vedle Hry o trůny, Sherlocka nebo Firefly.

251

Odpovědět

Ten serial je delany hlavne k prodeji tech hracek. To, ze se z toho stala takova senzace byla naprosta nahoda.

203

Odpovědět

me jen trochu zarazilo to ze to zacali na 4chanu spamovat pornem a gore aby ty diskuze zavrely

ja mel vzdycky za to ze na 4chanu je p***o a gore jako doma

191

Odpovědět

Heh... já si radši zůstanu u temné strany síly :D

183

Odpovědět

O nic horší, než ostatní memy, ale taky o nic lepší = naprosto useless s**t. Asi můžu bejt jen rád, že mě takovýhle p******y míjej velmi širokym obloukem.

1848

Odpovědět

tak osobně patřím do Furry komunity a ti kteří vědí co čem tato komunita je tak vědí že spousta lidí odtamtud má právě k Bronies velice blízko

díky za překlad - sand si pár lidí uvědomí že ne každý kdo má rád roztomilé věci musí být nutně gay, slaboch nebo mainstream

207

Odpovědět

Yes yes yes yes yessss! Ehm,yes.

217

Odpovědět

Rainbow Dash is the best pony!

246

Odpovědět

asi jsi chtěl napsat Applejack...ale odpouštím ti tvou chybu

214

Odpovědět

+utopianNeviem čo máte za problém z klávesnicou ale chápem že ste chceli napísať Vinyl Scratch.

212

Odpovědět

Jakožto Brony mám radost z toho, že jste poslední díl věnovali MLP :-P

215

Odpovědět

porad to nechapu, nekdo na to napsal kritiku, pak vznikla velka debata na tema komerce detskych serialu... a kuli tomu se na to lidi koukli aby se mohli vyjadrit?(just kidding)
jestli mi to nekdo objasni budu vdecny (mam to v kategorii jako harlem shake atd)

190

Odpovědět

Ted už je všeobecně známo, že Hub (televizní stanice) vytváří děj tak aby Hasbro (společnost co vlastní práva na MLP) mohlo prodávat co nejvíce hraček. To ale celkově nemá nic společného s celkovým fenoménem který okolo toho vznikl. Ve videu to prostě není moc dobře napojené, tot vše.

190

Odpovědět

No pokud jsem to správně pochopil, tak prostě ta kritika mohla vyznít nějak příliš upjatě, přísně a odborně, tak jim přišlo jako fajn a vtipná reakce se postavit na druhou stranu barikády, i když by teoreticky s ním jinak souhlasili.

190

Odpovědět

Čekal jsem kdy to dorazí taky sem...well played videačesky...well played

181

Odpovědět

Tak vysvetliť čo je komunita Bronies v priebehu 7 minút je nemožne ! :D Táto komunita... teda lepšie povedané subkultúra sa v priebehu jedného-dvoch rokov rozšírila do takej miery že fanušikovským obsahom konkuruje takým velikánom ako Star wars či star trek. Len taký príklady:
-Najdlhší fan. fic (príbeh napísaný fanúšikom) na svete je práve MLPfics "Fallout Equestria: New Horizon" ktorý ma vyše 900 000 slov.
-Neexistuje známy film, seriál či hra ktorá by nebolo z "ponyfikovaná".
-Na 4chane už nájde board ktorý je venovaný čisto len pre poníkov /MLP/
-EQD ma dennú návštevnosť 25 až 35 000 ľudí.
-Bronies boli vyhlásený za najlepší fandom roku 2012.
-Najvetčšie stretnutie fanúšikov MLP (Bronycon) sa konalo v lete 2012 a prišlo tam vyše 4500 ľudí :)
-80% bronies sú muži s priemerným vekom 21 rokov :D
-Tvorcovia seriálu a komunita bronies majú k sebe veľmi blízko... okrem príkladov ktoré boli vo videu taktiež môžte nájsť desiatky ďalších odkazov priamo v seriály.
A je toho proste hrozne veľa :D

Inak slovo Bronies alebo Brony nevzniklo spojeným 4chanovského /b/ a ponies je to kombinácia slov Bro a pony alebo bro/ponies.

187

Odpovědět

Mě to sice vůbec nezajímá ale co se týká vzniku toho slova tak to vzniklo spojením anglických slov Brother a Ponies, česky bratr a poník což by dohromady bylo Braník ale více se používá anglické označení nebo její počeštěná verze broník.

Psali o tom v jednom časopise a na jednoho "nakaženého" jsem narazil.

182


Odpovědět

+EM4CZ"bro" je zkratka od "brother"

180

Odpovědět

Škoda, že už to nebudete překládat. No nic a co kdybyste místo toho vysílali Dorkly Bits? Takhle by to tu bylo 2krát týdně. Myslím, že by se to hodně lidem líbilo. :)

184

Odpovědět

Trošku jsem přemýšlel. Craftcon vs Bronycon, Minecraft vs MLP. Já osobně bych se radši přidal ke komunitě Bronies, lidé jsou tam průměrně věkově starší a i když je to v některých věcích kontroverzní, tak to není armáda dětí. Bez urážky.

203

Další