Poznej své memy #4: Scumbag Steve

Thumbnail play icon
73 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:327
Počet zobrazení:5 580
Scumbag Steve, v překladu možná jako parchant nebo zmetek Steve, ztělesňuje pokryteckého, bezohledného, sobeckého a poněkud hloupějšího člověka, který nedodrží své slovo. Steve patří mezi velmi oblíbené memy a jeho kšiltovka si našla cestu i k jiným než jen ke Stevovi.

Přepis titulků

Můžu na vteřinku na tvůj počítač? - Mám hodně práce. - Bude to jen vteřinka. Díky. ZAVIRUJE HO Ale... Ta hlášení jsem po tobě chtěl do pondělí, kde jsou? O ŽÁDNÁ HLÁŠENÍ NEPOŽÁDAL Jako internetový vědec ze sebe nemůžu holky setřást.

Mezi námi... dnes večer mám rande. ŽÁDNÉ RANDE NEMÁ PO PRÁCI MÁ V PLÁNU JÍST CEREÁLIE SE SVÝM PSEM, SPRINKLESEM A potom se vsadím, že bude chtít jít ke mně a... dělat se mnou vylomeniny. Překlad: Shial www.videacesky.cz POZNEJ SVÉ MEMY Scumbag Steve je série obrázků mladého muže stojícího mezi dveřmi s baseballovou kšiltovkou.

Text v obrázku obvykle poukazuje na neetické nebo podrazácké chování. Původní témata pro Scumbag Steva jsou například zapůjčení nečeho, co nikdy nevrátí, přijít někam nepozvaný a zůstat mnohem déle, než by měl, nebo se pokusit vyspat s vaší sestrou.

Původní obrázek pochází z obalu hudebního CD s názvem "Můj gangster", od rapové skupiny Beantown Mafia. První známý obrázek se objevil na Redditu 21. ledna 2011 a získal přes 8000 pozitivních hodnocení. Mladý muž na fotce byl identifikován jako Blake Boston. Netrvalo dlouho a Scumbag Steve se rozšířil přes internet. Doména scumbagsteve.com byla zaregistrována 27. 1. 2011. Na BuzzFeed byla zveřejněna kolekce toho nejlepšího.

Matka Blakea Bostona, která vytvořila fotky Scumbag Steva, je citována v článku na Daily Mail: "A to jsem si myslela, jak jsem cool, když jsem je dávala na internet. Díky bohu, že nikdo neviděl ty ostatní, byly mnohem horší.! Mem se dále rozšiřoval díky Facebooku, několika generátorům memů, Tumbleru, Memebase a FunnyJunku. Bylo vytvořeno taktéž velké množství odnoží.

Kšiltovka byla přidána na další fotky, aby upozornila na pokrytecké nebo podrazácké chování. Nejznámějšími jsou asi Scumbag Brain, Scumbag Stacy, Scumbag Christian a Scumbag DNA. Memy jsou vždy o pobavení. Někdy reagují na důležité sociální a politické problémy.

V lednu 2011, v reakci na prezidenta Mubaraka, který v Egyptě blokoval přístup k internetu, byla vytvořena odnož Scumbag Steva. Jmenovala se Scumbag Mubarak a na těchto obrázcích má Mubarak často stejnou kšiltovkou jako Steve a text poukazuje na tehdejší údálosti útlaku v Egyptě. Takže kdo je vlastně Blake Boston aneb Scumbag Steve?

Jako většina lidí, kteří se stanou memy, nevěděl, co vůbec mem je. Musel se vypořádat s vtipálkama, kteří se mu hackovali do osobních účtů, ale na druhou stranu dostal tisíce zpráv od médií a fanoušků. Chcete mi říkat, že jsem parchant a kokot a podobně, tak fajn, já vám to ještě vrátím! 3. května 2012 vydal Blake hudební video o Scumbag Stevovi. Video se stalo virálním a získalo hned první den milion zhlédnutí. Scumbag Steve je postava, kterou všichni s oblibou nenávidíme.

A i když je zábava přidávat vlastní text na obrázky, nesmíme zapomenout, že za fotkou je opravdový člověk, který má city. Stejně jako my. Foreste, ty jsi mi snědl cereálie?

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tenhle seriál je skvělý, je vtipný a má velkou informační hodnotu. Samozřejmě je určený pro ty, kteří se o memy zajímají (celkově - ne jen že si posílají ty vtipy s ksichítky na FB).

Scumbag Steve je v rámci memů docela dost známý.

195

Odpovědět

Lidé co se v meme vyznají tak nejspíše Scumbaga Stevea znají. Stejně jako já.

183

Odpovědět

Nikdy neslysel o scumbag steve meme.

1823

Odpovědět

Tak jsem zase asi jedinej, kterej před schlédnutím videa totálně netušil o co jde, a po jeho schlédnutí mu to bylo pořád ukradený?

1826

Odpovědět

Jop je nás víc, tohohle memu jsem si navíc ani nikdy nevšiml..

1820

Odpovědět

Pro ty co už nějakej ten pátek sledujou 9gag FJ atd. todle cenu nemá a lidi co neví o co go to stejně nezajímá.

1840

Odpovědět

Existují i lidé, kteří anglicky neumí, na 9gag nebo Memebase tak nechodí a memy čtou přeložené na nějakých českých stránkách. Videa mi přišla zajímavá, protože rozebírají hlavně jejich vznik a upřesňují jejich význam.

195

Odpovědět

Na 9gagu jsem každej den a zajímá mě kde se vzaly a tak.
Překládejte dál

194

Odpovědět

9gag nesleduju, ale zajímá mě to. Nicméně děkuji za snahu vyjádřit se za desítky lidí včetně mě a bojovat tím za naše potřeby. Kéž by bylo víc takových, kteří globalizují své názory a vztahují je i na druhé.

191

Odpovědět

Myslím že není "hypokratický", ale pokrytecký.

181

Odpovědět

Jednou jsem s ním viděla nějaký rozhovor (z něhož tady byla ukázka) a to meme na něj IMHO dokonale sedí :D.

183

Odpovědět

To bylo i na 9gagu:
Tries to prove he's not scumbag
.
.
...
nearly kills his mother.

182

Odpovědět

Tu čepku bych si hned koupil! Né snad proto, že by se mi líbila, ale pro jedno video.
Asi tu nikdo neví o nějakém cz obchodu že? :)

183

Odpovědět

2:15 - ne Christian, ale křesťan. A tenhle díl vážně nestál za moc.

187

Odpovědět

Ano, křesťan, ale od prvního dílu nepřekládám "oficiální" názvy meme, protože většina to tak požadovala. Osobně bych to jinak přeložila.

182

Odpovědět

Boris? to není Boris ale Forrest :D

180

Odpovědět

Omlouvám se, opraveno.

180

Odpovědět

Meme jsou tak skvely, ale tenhle serial je tak kokotskej a tak desne to kurvi...
Proste vysvetlovat tohle se neda.

1834

Odpovědět

"Meme jsou tak skvely"........... ne, radši nic psát nebudu, nechci rozpoutat zbytečnej flame o tom, jaká je meme p******a.

1817

Odpovědět

Ten konec to zabíjí :D

184

Odpovědět

cumfag steve

1817

Odpovědět

No snad víte proč jste z tady toho udělali seriál. První díl byl celkem dobrý, ale od té doby nic moc.

1825

Odpovědět

To sem zvědavej, jestli tu budou rozebírat i I can count to potato :D

180

Další