Poznej své memy #5: Troll Science

Thumbnail play icon
76 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:354
Počet zobrazení:6 388
Troll Science - trollí věda, jak můžeme česky říci, je mezi mými osobními oblíbenci a kdo nezná, rozhodně doporučuji vyhledat a pobavit se. Co někteří lidé... pardon, trollové vymyslí, je neuvěřitelné. :)

Přepis titulků

Když dáme magnety blíže k sobě, pojede to auto rychleji? - Jo, budeš mít záporný a kladný... - Dobře, tak to otestujeme. Ahoj, Robe, jak to jde? Co myslíš? To nebude fungovat. Proč bys to říkal? - Protože takhle magnety nefungují. - Sleduj a uč se. Problém? Překlad: Shial www.videacesky.cz POZNEJ SVÉ MEMY Troll Science, známá taktéž jako Troll Physics, je série rage komiksů, ve kterých je navrhnut vynález na základě špatných předpokladů o vědě a fyzice.

První známý výskyt Troll Science byl z 13. září 2010 na fóru F7U12 na Redditu. Šířil se skrze Reddit a 4chan. 30.

září byla zaregistrována doména trollscience.com. Troll Science pochází ze stripoého komiksu od Billa Wattersona jménem Calvin a Hobbes. V komiksu se vyskytuje podprahový vtip, ve kterém se Calvin ptá svého otce na vědeckou otázku a dostane dlouhou, rozvláčnou a nevědeckou odpověď. Bože, to se bude stahovat věčně. To se dá snadno napravit. Jak?

Jenom to prostě... Jak tohle pomůže? Gravitace stahuje ukazatel stahování rychleji. Obecné síly magnetismu a gravitace jsou častým terčem nedorozumění a Troll Science komiksů. Oblíbené jsou například: auto, které jede rychlostí světla díky otočené svítilně. Rychlejší stahování dat díky otočení monitoru a gravitaci.

A zbroj založená na magnetu. Vesmír je ohromný a složitý prostor. Zákony vědy nám někdy mohou zamotat hlavu. Z toho důvodu spousta lidí snadno příliš zjednoduší nebo zkomplikuje, proč by měla fyzika působit jinak, než tomu doopravdy je.

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

U toho vodního generatoru elektřiny,kdyby existovala nějaká taková membrána tak by to snad i šlo :D

182

Odpovědět

když vstupuje nová bublina do nádoby, tak musí vytlačit nějakou vodu nahoru, aby se tam vešla. Síla, která tlačí tuto vstupující bublinu dolů je vlastně tíha vodního sloupce až k hladině. Každá bublina uvnitř táhne provázek nahoru silou odpovídající tíze vody, která by se vešla do té bubliny (archimédův zákon). Takže celkový objem bublin uvnitř musí být větší, než objem sloupce od vstupující bubliny k hladině. To nejde udělat, leda že by bubliny byly čím dál tím menší.
Ale taky jsem ze začátku měl pocit, že to musí fungovat :D

190

Odpovědět

Troll Science většinou spoléhá na obecně rozšířené "věděcké" představy a selský rozum. Fyzika je neúprosná, ale jako zábava je to dobrá. :D

210

Odpovědět

Nuda, Nuda.....

1914

Odpovědět

prelozte diel uncle dolana :D

181

Odpovědět

gooby pls

180

Odpovědět

Dalo se... Dozvěděl jsem se pár ne moc zajímavých informací, ale u těch konkrétních případů jsem se relativně pobavil, i když by asi... určitě stačilo, kdybych si je našel na netu. Ale byly tu větší blbosti - 5/10

184

Odpovědět

UGLY BITCHES LOL :D

182

Odpovědět

1:42 Trollestia :D :D Inak prosím tých ktorých nechápu meme a 4chanovskému humoru nech zbytočne nekazia hodnotenie videa :).
BTW teším sa dalšie :D

187

Odpovědět

Já naopak prosím ty, kteří meme rádi, aby zbytečně nezlepšovali hodnoceni u videí, která se na meme fenoménu snaží dost trapně přiživovat.

187

Odpovědět

+MigilenikAké priživovanie preboha zase... Know your meme je najvetčšia databáza memeov a nepočítajuc 4chan je práve ich stránka najviac zodpovedná za ich rozšírovanie.
KniHovna čo ako ???

181

Odpovědět

+MigilenikJsi trochu mimo Migileniku. ZoidySVK má pravdu.

181

Odpovědět

Trošku blbost, nemyslíš?

183

Odpovědět

Tanhle pořad nesnáším už dlouho, ale tohle už je vážně moc. Nejenom že lidi z KnowYourMeme jsou zábavní jak bradavice, ale jejich tvorba je tak užitečná jako rady Apple Expertů.

Shial, najdi si holku, kluka, psa, kočku, prostě život, cokoli co tě udrží dál od překládání týhle blboviny.

Vždyt informační hodnota toho pořadu je naprosto nulová. Očekával jsem pořad kde se o memíčkách něco dozvim, ne pořad, kde dostanu rychlej výcuc toho, co bylo na 9gagu v kurzu rok zpět. Je to jako koupit si časopis o motorech v domnění, že se dozvim něco o motorech, a místo toho dostal abecední seznam motorů v podání lidí, kteří by mohli nudit za vlast.

1943

Odpovědět

Tak na to nepozeraj ;)

186

Odpovědět

+zoidySVKKaždý má svůj názor a komentáře jsou přesně od toho, aby jej divák mohl napsat. Odpověď typu:"Tak se na to nedívej" je naprosto zbytečná vzhledem k negativnímu komentáři. Když se mi video nelíbí, je logciké, že se na něj nebudu znovu dívat, nebo pokračovat ve sledování seriálu. Byť je to 5. díl, pořád jej Migilenik mohl vidět jako první. Souhlasím s tím, co napsal Migileník o informační hodnotě, zábavnosti a očekávání od tohoto seriálu.

PS: Ničím neznevažuji práci překladatelů, která je precizní jako obvykle.

181

Odpovědět

+zoidySVKjen pro pořadek:
viděl jsem prvni
viděl jsem druhej abych se ujistil ze to je vazne tak špatný
viděl jsem tento protože jsem si naivně myslel, ze s troll science se to neda podělat

184

Odpovědět

+zoidySVKTak vidíš nabudúce budeš vedieť že to nieje podľa tvojho vkusu humoru ;) ??? Ja tiež nechodím na rôzne webseriály ktore nepozerám a len tak zo srandy nerozhadzujeme nízke hodnotenia...

181

Odpovědět

+zoidySVKTakže každý bude hodnotit jen ty co se mu líbí takže to skončí tak že všechno bude mít 9-10 hodnocení ? =D

180

Odpovědět

+zoidySVKNěco jiného je říct svůj negativní názor a něco jiného je tu arogantně plácat a snažit se ponižovat překladatele. To je něco, co opravdu nepochopím, a schovávat se za svobodu říct si svůj názor opravdu u mě neobstojí.

Ve zkratce se Migelenik chová jako malý rozcapený děcko.

181

Odpovědět

+zoidySVKJakee: Ono to tak už skoro je :-D

180

Odpovědět

Shial je holka a život má :D. A ať překládá dál. Nechápu, proč sem do videa leze někdo, komu se to nelíbí. Asi jako kdybych lezla do videí One Direction a psala jim, že nestojí za nic. Je to jednoduchý - nelíbí, nedívej.

181

Odpovědět

Člověče měl by ses poněkud vzpamatovat. Pokud se ti tohle video nelíbí, nikdo tě nenutí na něj koukat a stačí ho případně ohodnotit dle tvé představy, ale ne shazovat překladatelku, která to dělá z dobré vůle a zabíjí tím čas, protože ji to baví stejně jako nás ostatní. A ty osobní narážky si příště nech od cesty...

181

Odpovědět

Může mi někdo vysvětlit k čemu je tenhle pořád? Myslel jsem, že tam třeba budou říkat něco o původu memů a ne že nám vyjmenují, co je na těch memech zábavnýho, načež nám každej z nich ukážou na 3 sekundy abychom si je ani nestihli přečíst.

1825

Odpovědět

Co takhle použít tlačítko "Pauza" ?

1816

Odpovědět

Na knowyourmeme je více informaci o memech.

180

Odpovědět

Výborné :D. Troll science je jeden z nejlepších memů. Hlavně to s tím Newtonem :D.

1812

Odpovědět

Mně se nejvíc líbilo bublinkové perpetuum mobile.

182

Odpovědět

Mohlo by to byť dlhšie.

1810