Poznej své memy #6: Dolan

Thumbnail play icon
60 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:441
Počet zobrazení:5 700
Přáli jste si ho, tady ho máte. Úchylný, brutální a sexuálně závislý Dolan se vám představuje. Já ho považuji za nejšílenější mem, který snad kdy vůbec byl a jeho sláva ještě zdaleka nekončí. Dolan má za úkol bavit, šokovat i trollit najednou. Pokud nesnesete opravdu černočerný humor, tento mem raději vůbec nevyhledávejte. Poslední scéna ve videu je zpodobněním tohoto Dolanova komiksu.

Přepis titulků

Foreste, věděl jsi, že máš jen 4 prsty? Řekni to. No řekni to. Řekni to. Moment, snažíš se mě zase podvést? Gooby pls. Překlad: Shial www.videacesky.cz POZNEJ SVÉ MEMY Dolan je série komiksů vytvořena v Malování, ve kterém účinkuje spousta špatně nakreslených postaviček od Disneyho.

Hlavní postava Dolan, jehož jméno je kombinací jména kačera Donalda Fauntleroye, je obvykle zpodobněn jako psychopatický vrah a sexuální závislák. Komiks vznikl v létě 2010 na finském fóru. Obsahoval špatně nakreslené postavičky v Malování a titulky s lámanou angličtinou.

Tato angličtina zformovala Dolanův mem do dnešní podoby. První výskyt komiksu v angličtině byl na fóru 4chanu jménem "Zasměješ se, prohraješ" v srpnu 2010. Dolanovo fórum na Redditu bylo vytvořeno krátce poté. Dolan byl vcelku nenápadný až do března 2012, kdy významně stoupla jeho popularita díky jeho výskytu na 4chanu, Redditu a Tumblru. Pozoruhodným rysem Dolanova memu je kontroverzní zmatek okolo něj.

Proč je vtipný? Každý, kdo zveřejnil nechápající nebo nenávistný komentář, se dočkal odpovědí Dolanovým stylem řeči. Kromě Dolana obshuje komiks i další postavy jako třeba Dafty Duck a Bogs Binny. Nejoblíbenější je Gooby. Přítel, soupeř a Dolanova nemesis. Komiksy, ve kterých účinkuje Gooby, téměř vždy končí větou: Gooby pls.

Přestože je Dolan ve svém jádru mem o lámané angličtině, je často kombinován s memy o překlepech. Například: Několik komiksů bylo předěláno do částečně animovaných videí s použitím funkce Předčítání. Smrk, smrk. - Pls.

- Proč brečíš, Dolane? Protože ho nezabiješ, Gooby. Dobře, Dolane, zabiji pro tebe Spodermana. To myslíš vážně, Gooby? Ano, Dolane, myslím. Jsi opravdový kámoš, Gooby. Dolan je hluboce rozporuplný mem. Ať už ho milujete, nesnášíte, nebo nechápete, jedna věc je jistá. Dolan a jeho přátelé tu zůstanou.

Foreste pls. Ťuk ťuk. Vstupte. Byl jsem tu celou dobu.

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

My mame na Slovensku aj dedinu Dolany :D

190

Odpovědět

V Česku jsou taky, dokonce několik vesnic s názvem Dolany a já v jedněch bydlím,, true story.

180

Odpovědět

Vznikla i ceska alternativa "Opráski sčeskí historije" :))
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380029_576513349029724_1437354307_n.jpg

1810

Odpovědět

Opráski nejsou česká alternativa. Jen jedna její část. České dolanovské komixy se souhrnně nazývají kemix a vznikají převážně na http://www.okoun.cz/boards/ctycpistek_mame_kemix. Prvně byl przněn Čtyřlístek, potom přišel všehovládce Saýc a nakonec to vykrystalizovalo v široce známé oprásky.

A pokud by někoho zajímalo, který obrázek to nastartoval...
http://i.nahraj.to/f/em9.png

180

Odpovědět

Jedna z najhorsich KYM epizod.

A ked uz chcete postovat nake dolnan komixy tak chodte aspon na zdroj, ne na 9gag cansor.

http://me.reddit.com/r/dolan/top/

185

Odpovědět

To mi připomnělo Elektronik Superrsonik :D
http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/elektronik-supersonik

185

Odpovědět

V životě jsem ho neviděl :D

1811

Odpovědět

Koenčně intligentňý hmor. 10/10

1921

Odpovědět

Inteligentní humor? Zkus mi to vysvětlit jako amatérovi

182

Odpovědět

+StartySarty simtě, tose řpece neda´ vyzvjetlit, na ot musíž mít zdeˇlání a mozkvou kapacytu.

1912

Odpovědět

tento ma tiez dostal :D http://9gag.com/gag/6427463

186

Odpovědět

Kdo si na tom finském boardu (0:48) všiml Spider Masterminda z Dooma? :D

187

Odpovědět

Ač to nerad přiznávam tak některý dolanský komiksy sou tak retardovaný až se tomu fakt směju.;)

184

Odpovědět

Hm tohle meme stoji za vyližprd ale libi se mi na nem to Gooby pls akorat ja si to teda vyslovuju gůůby a ne góóby pls to uz nezni tak zabavne. A taky podle me opemeli rict to ze to neni jenom sexualni maniak a drogove zavisla postavicka ale celkove to je vsechno co lidstvo odsuzuje (takze i pedofil, uchyl a scatman padapada padapa)

185

Odpovědět

Konečně dolan!

189

Odpovědět

Párkrát jsem pozastavil, je celkem těžké v jednom videu rozlišovat tři řeči :D . Jinak vzhledem k mému věku (23) jdou ty meme trošku mimo mě, ale občas se některému zasměju.

1810

Odpovědět

http://tinyurl.com/adwab7o
Pro
mě jeden z nejlepších v poslední době! :D

185

Odpovědět

Vím, že se videa o memech podobného ražení moc lidem nezavděčí. Ale zrovna Dolan samotný (ti ostatní jako Bunny,Duck jsou fakt hnus) je jeden z mých oblíbenců.

Každý má nějakou úchylku. A jedna z mých je tento černý humor.
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4019655_700b.jpg

1811

Odpovědět

No ten je fakt černej..

183

Odpovědět

WTF? Proč tak nízké hodnocení, dyť je to super! :D

1838

Odpovědět

Tobě by se líbila i moucha na hovně snad :D

1819

Odpovědět

Kokakoli simtě

183
Další