Poznej své memy #9: First World Problems

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:245
Počet zobrazení:4 866
Dnes se budeme zabývat velmi vážným tématem memu First World Problems, který popisuje velmi závažné problémy a situace v našich životech. Například, když jdete spát a jeden polštář je pro vaše pohodlí moc málo, dva jsou moc. Nebo máte žízeň a jediné, co je po ruce, je voda! Nejhorší ovšem je, když máte internet natolik rychlý, že už ani nevíte, co stahovat. Máme to ale těžký život, jen co je pravda...

Přepis titulků

Líbí se mi tvoje domácí kino. Jo... ale je jen pro dvanáct lidí. Překlad: Shial www.videacesky.cz POZNEJ SVÉ MEMY Je tu opravdu zima. First World Problems jsou frustrace a problémy, které zažívají pouze privilegovaní lidé v bohatých zemích.

Jsou obvykle používány ironicky pro pobavení a na odlehčení všedních starostí. Je tu moc horko. Fráze byla poprvé definována na Urban Dictionary 10. srpna 2005. Její první známé použití můžete najít na LiveJournal od uživatele jménem jameth v říjnu 2007. Fráze se časem rozšířila na Tumblr, který se jmenoval "The Real First World Problems" a vznikl v listopadu 2008.

Pár měsíců poté web Something Awful zveřejnil článek s názvem #firstworldproblems, který obdržel několik stránek s komentáři používajícími hashtag. Dodatečně bylo vytvořeno vlákno na reddit v lednu 2011, kde se uživatelé navzájem snaží překonat v absurdích stížnostech. Nemůžu dosáhnout na pití. Já taky ne.

Spoustu First World Problem obrázků můžete najít na stránkách jako BuzzFeed, Meme Generator, fórum Advice Animals na redditu a na spoustě dalších. Obrázky obsahují ilustrační fotku plačící ženy a dospívajícího chlapce opřeného o zeď doplněné o popisky problémů ve vyspělé společnosti. Fráze je taktéž oblíbeným tématem na Twitteru. Twitter nefunguje.

Kéž bych tak mohl tweetnout, jak je to na nic. First World Problems se dočkalo popularity i na YouTube. Klip od uživatele funnyz jménem The First World Problem Rap nahrán v červnu 2011 získal více než jeden a půl milionu zhlédnutí. Co se stane, když žijete ve společnosti s přemírou možností? Nudím se. Já vím.

Kéž bychom měli co dělat.

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zdá se mi to nebo byl význam zrovna tohoto MEME vysvětlen líp v popisku překladatele nad videem než v samotném videu?

200

Odpovědět

Meme uzasny fenomen pokud je nevytvari fakt retard tak je to skvela vec jak se zabavit ... first world problem staci 30sec uz jen na 9gagu a najdete tam spoustu veci ... ale todle co vytvorili oni to bylo absolutne trapne meli pouzit neco ciziho ... v kazdem dile zminovat pointu daneho meme a dokola opakovat 3zdroje ktere jsou v podstate vstupni brana na internet ... no cekal jsem od tohodle serialu vic divam se na to jen z nudy doufam ze se to zlepsi dobre byly akorat tak prvni 2-3dily

182

Odpovědět

Pobavilo mě, jak ta holka úplně nakonec řekne jak se nudí a vrhne na něj ten pohled "tak se spolu vyspíme, nebo co?"

192

Odpovědět

Hej jsem si všiml až teď že jsou to ti z Jobs Hunters :D

182

Odpovědět

Tyhle memy jsou hrozně dětinské a hloupé. Kdy budou poníci?

182

Odpovědět

LOL! Ten se povedl. :)

183

Odpovědět

Poníky sice nerozebíraj, ale mají tam Pokémony.. i když chápu, že poníky nic nenahradí ;)

182

Odpovědět


Odpovědět

+Shialjá mám teda nejraději tu starou sérii my little ponny, to je prostě stará klasika co miluju :D

186

Odpovědět

+ShialTak to jsem si nevšimla, že to tam mají, omlouvám se :) A díky za tip ;)

180

Odpovědět

Na tom druhém obrázku není ženská? :D

185

Odpovědět

Meme sucks ^^

1849

Odpovědět

Tak proč zrovna ty máš v avataru mem?

182

Odpovědět

+XeotroidProtože je to hater, co chce jen nasrat lidi. Ten nemyslí, ten jenom hatuje.

183

Odpovědět

+XeotroidXeotroide vyhrál si ;) první blb

1832

Odpovědět

+XeotroidProtože to je Zlosyn :D

180

Odpovědět

+Xeotroidzlosyn je nas vrchni hater a troll.. rekordni sbirka minusu, spolecne nenaviden napric generacemi- at si jeste zmeni jmeno na zlosin at je to komplet .)

180

Odpovědět

+XeotroidNechápu, proč mu ty mínusy dáváte :D to je jako byste chtěli potrestat katolického kněze tím, že mu dáte malého chlapce :D Já mu dávám plusy, aŤ je to jakýkoliv komentář :D

185

Odpovědět

He is back ! swimming around in the wawes of the foolish rage :D

181

Odpovědět

Kurva lidi, nekrmte ho. Ten vůl má z toho potom ještě radost.

183

Odpovědět

Art of Trolling.

180