Pravidla ragby

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:936
Počet zobrazení:11 564

Občas neuškodí pustit si nějaké poučné video, v tom dnešním si zajímavou formou přiblížíme základní pravidla ragby. Českou podobu ragbyové terminologie, o kterou jde především, jak naznačuje ilustrační obrázek, jsem převzal z Wikipedie. Video sledujte pozorně a případně si dělejte poznámky, nedá se vyloučit, že si vás z něj někdy v budoucnu vyzkoušíme ;)

Přepis titulků

Ve hře jde o čestné zápolení dvou týmů v rámci pravidel, při němž se pomocí přenášení v rukách, přihrávání, kopání a pokládání míče snaží dosáhnout co nejvíce bodů. Díky široké škále dovedností potřebných pro hru v ní najdou uplatnění hráči všech tvarů, velikostí a schopností, jimiž mohou přispět. Skládka je, když je hráč s míčem držen a povalen na zem. Mlýn se utvoří, když se seskupí hráči z obou týmů a zaklíní se hlavami.

Mlýnová spojka mezi ně rychle vhodí míč. Při vhazování utvoří hráči dvě řady a další hráč vhodí míč do hřiště. Při snaze získat míč mohou hráči přidržet spoluhráče a zvednout ho. Moc hezké. Ruck je, když se nad míčem přetlačují jeden či více hráčů a pomocí nohou se snaží získat nad míčem kontrolu.

Hráčům není dovoleno na ruck skákat. Když hráče s míčem drží protihráč a přidá se i spoluhráč, utvoří se maul. Po osmdesáti minutách hry vítězí tým s vyšším počtem bodů. Do toho, borky. Překlad: petrSF www.videacesky.cz

Komentáře (87)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hej toto je zákerné, nič som nepobral :D

70

Odpovědět

Video je bohužel nefunkční, nicméně když bude stejně chtít někdo tento poučný snímek vidět tak může třeba zde:
Lynx Rules of Rugby
Lynx Rules of Rugby

(toto video není umístěno na žádném officiálním YouTube kanále, tak nezbývá než doufat že to nebude po čase opět staženo...)

00

Odpovědět

Díky za nalezení alternativního odkazu, video už zase funguje :-)

40

Odpovědět

Video opět funkční.

241

Odpovědět

nefunkční...

190

Odpovědět

Jj uz jsem taky zaregistroval, ze se do CR blizi podobna show jako je na videu. Mrknete na to: http://www.facebook.com/modelingovaliga

191

Odpovědět

Myslím, že mám ještě mezery v dalších sportech. Např. vodní pólo, plavání, serfování a podobně. Mohli byste někdo najít video v podobném duchu a přeložit? :D

270

Odpovědět

EHM.... v tom videu se mluví ?

260

Odpovědět

ehm, ale toto nie je Rugby :-/

190

Odpovědět

Vůbec jsem z toho to rugby nepochopil :D i když to asi stejně nebyl účel toho videa...

230

Odpovědět

Dobře a teď vážně. Kdo z chlapů četl ty titulky :D:D:D:D

200

Odpovědět


Odpovědět

Video znam, ale titulky k nemu vazne nejsou treba. :)

210

Odpovědět

Ohledně modelkovské ligy, je to fakt fraška, protože kamarádka to provozuje a za trénink má 300,- a povětšinou jen běhaj v těsnym prádle okolo hřiště a na konci tréninku po sobě skáčou a celej trénink je nahrávanej... Fakt nechutný a podívám se na to jen parkrát abych vědel, jak moc nechutný to je.

181

Odpovědět

no a takhle to vypada se skladkama v realu:-))
http://www.youtube.com/watch?v=i0dH5-2Yqmw

190

Odpovědět

A o co, že v tom videu šlo? Já jen, že jsem za zadíval jinam, než na titulky... :D

180

Další