Americký kouč v Londýně

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 156
Počet zobrazení:14 616

Důkaz, že si Američané dokáží udělat legraci sami ze sebe, se objevil na internetu v podobě skeče lákajícího americké diváky na živé přenosy Premier League. Trenér amerického fotbalu Ted Lasso (Jason Sudeikis) navštívil Tottenham, aby si vyzkoušel, jak se trénuje "ten druhý fotbal". A řekněme, že navzdory oblíbenosti v Evropě, není kopaná pro Američany nijak snadným sportem.

 

Přepis titulků

Jak se máte? Tady Ted Lasso, novej kouč Tottenham Hotspurs. Rád bych mluvil s královnou. AMERICKÝ KOUČ V LONDÝNĚ Jmenuju se Ted Lasso, jsem novej trenér Tottenham Spurs. Přizvali mě, abych tu zavedl svůj trenérskej styl. Fotbal je fotbal, ať jste kde jste. Vždy budete mít trávník, kopačky a helmy. Fotbal je ve Státech mojí specialitou, ale tady mají fotbal trochu jinej. Nakopni ho!

Zavolej je, ať si oblíknout výstroj a začne se konečně hrát. Oni už chrániče mají, kouči. Je tu hodně... menších podobností. Za mýho koučování budou hrát tvrdě všechny čtyři čtvrtiny, jasný? - Dva poločasy! - Cože? - Poločasy! Fajn, tak půlky. Budou hrát tvrdě obě půlky. - Budeme hrát, dokud nebude vítěz nebo poraženej.

- Nebo remíza! - Cože? - Nebo remíza. Dokud nebude vítěz, poraženej nebo remíza. Ona jde remíza? Kdyby měla ve Spojenejch státech hra skončit remízou, sakra, to může bejt napsaný ve Zjevení jako důsledek Apokalypsy. Jestli máme tuhle sezónu nějaký cíle? Jasně, chceme se probojovat až do playoff. - Žádný playoff není. - Žádný playoff? Moje práce je hned o to snazší.

Remízy a žádný playoff. Proč to vůbec děláte? Problém jsem měl s napadáním. Napadni ho! Tohle není napadání. - Jen se tam válí. - To je fotbalový napadání, pane. To je ono, Gary, takhle se napadá! Abych se na to připravil, četl jsem knížky, sledoval fotbalový filmy, ale popravdě se nejlíp naučíte tu hru hrát, když ji budete hrát. - Čtverečkem se střílí?

- Kroužkem. Kroužkem se střílí. Teď jsem tě zmátl a nevíš, co máš dělat. A teď zastav... dobrá. - Konec zápasu. - Pro teď je konec. Patnáct nula. Dáme si to znova. Několik věcí dělají trochu jinak, některé jsou opravdu pošetilé. Přihraj mu. Pořád přihrává zpátky, co se děje? Je dobrý moct hrát tam i zpátky bez nějakejch zas*anejch keců rozhodčího.

Můžeš mi vysvětlit, jak to byl ofsajd? Myslím to vážně, vysvětli mi ofsajd! Vůbec to nechápu. Nejprve jsem se musel naučit rozpoznat konkurenci. Vymysleli jsme systém karet, abych mohl dělat americká přirovnání k anglickým týmům. Stačilo jen propojit co nevím s tím co vím. Manchester United, strašně prachatej, lidi je buď milujou, nebo nenávidí. Dallas Cowboys. Liverpool, bejval skvělej, dlouho ale nevyhrál titul.

Taky Dallas Cowboys. - Cardiff City, ve znaku drak. - Jak se jmenuje ta buchta z Her o trůny? Khaleesi. - Manchester City. - Jennifer Lawrence. - West Ham United. - Pickupy. Po tomhle tréninku vám můžu zaručit, že porazíme Cowboys, Cowboys a Jennifer Lawrence. Jestli se učím rychle? Řekl bych, že trochu jo. Začínám chápat, proč je to skóre tak nízký, koukněte na ty prťavý brány.

To jsou cvičební brány. - Ťuknul do toho míče hlavou, to se smí? - Naprosto smí. Tři body! - Žádný body. - Žádný? Proč? - Musí dovnitř. No ták, Robe, musí dovnitř, abys získal tři body. Jeden bod. Existuje nějaká mobilní aplikace, kde bych se mohl naučit pravidla? Si trénujou důvěru?

- Kdo je ten s těma oranžovejma kopačkama? - Gareth Bale. - Odkud ten je? Z Anglie? - Z Walesu. - Z Walesu? - To je další země? - Ano i ne. - Kolik zemí je v týhle zemi? - Čtyři. Učím se a chci se učit. Tihle mladí kluci... prostě moc nechápou, co po nich chci. Chci od vás 60% nasazení po 1000 % dobu. Skákejte!

Jako malý holky! Všechno je mi fuk. Mám štěstí, že se tím živím. Všichni udělejte robota. Na pár hráčů si musíte zasednout. Blondýno, ty mě ničíš! Co to máš za velikost gatí? Třičtvrťáky. Můžete mi sehnat jedny ze ženský sekce?! Seber ten míč do ruky!

To je porušení pravidel. Jako týmovej hráč jsem celej den schválně nepoužíval ruce. Z respektu ke hře. Myslím, že to ušlo. Hráči vás víc respektujou. Ocení, nejenom že dokážu udělat většinu aktivit bez použití rukou, ale že jsem se vůbec snažil. Po pár dnech tréninku mi dali hráči přezdívky. Začalo to nevinně, ale teď na mě tak i volají. - Co to je za přezdívku? - Kokot. - Víte, co to znamená?

- Prostě obyčejný "frajer". Fajn týpek, snaživej... Někdo, kdo naslouchá, kdo vás popohání. Kokot je někdo, komu nevadí bejt sám. Rád si všechno osamocenej promýšlí. U každý práce to učení nějakou dobu trvá, ale říkám vám, že teď jsem v Tottenhamu a tady taky zůstanu. To si můžete bejt jistý... Vteřinku... Ne, dostal jsem padáka. JE TO FOTBAL.

JEN JAK HO NEZNÁME. Premier League na NBC a NBC Sports Network Živě v televizi, online nebo na mobilu. Existuje nějakej třetí fotbal, co bych mohl zkusit?

Komentáře (50)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

SPOILER K SERIÁLU
Škoda že tady z Teda udělali fakt honibrka. Seriál Ted Lasso je za mě skvělej, možná nejpříjemnější překvapení posledních 5 let. Postava Teda v něm má o dost jiný charakter, motivaci i výsledky.

40

Odpovědět

cca 0:45 nemluvi od dusledku apokalypsy, ale o pricine (cause for the apocalypse)

210

Odpovědět

Pěkné videjko...jinak wanker=honič a ne k***t, ono to stejně nedává tolik jako smysl wanker, když říká, že "k***t" je ten komu nevadí být sám.

237

Odpovědět

nebo honibrk

230

Odpovědět

+sankacoffeeNebo masturbátor

2212

Odpovědět

Ale jako u většiny nadávek nejde u překladu tolik o "smysl" té nadávky, jen prostě o to, jak moc sprostá ta nadávka je. Nebudeš třeba "dumbass" překládat jako "hloupá p***l"...

Ve videu jde o to, že "wanker" je naprosto běžná britská nadávka (která tě má prostě jenom označit, že jsi blbec, většinou se to nijak přímo neodkazuje na masturbaci), zatímco v USA ji moc neznají.

252

Odpovědět

rozdíl mezi klasickým fotbalem a americkou verzí fotbalu :)

http://bit.ly/14PQbUl

257

Odpovědět

Nechci nijak zbytečně kecat do překladu, ale myslím, že ve chvílí, kdy je v titulkách "ten čtverec je brána? Ne kruh je brána" by mělo být spíš "Čtverec je střela? Ne kolečko je střela." Ptá se ho totiž jak se na PS3 ovladači střílí na bránu. Takhle mi to přijde nelogické jak je to v titulkách.
Jinak je video výborné a jako velkému fandovi NFL a am. fotbalu obecně mě neuvěřitlně pobavilo :)

181

Odpovědět

Opravil jsem to, i když to slovíčko "goal" coby "střela" mi tam stejně moc nesedí.

182

Odpovědět

+BrousitchPodle mě nemluví o ovladači - vždyť tam ten gól už padl, takže nemá, co by mačkal. Není to spíš narážka na tohle http://www.youtube.com/watch?v=rVoa16q65PU ? (Což chápu jako gól z půlky - a tím "circle" je míněn středový kruh, který si ten trenér plete se čtvercem, protože v americkém fotbalu se "vykopává" ve středovém čtverci).

182

Odpovědět

+BrousitchPřesně takhle "absurdně" jsem to pochopil i já.

180

Odpovědět

+BrousitchTo není absurdní, je to správná verze. Ve FIFě se střílí kolečkem i čtverečkem, takže by to nebyl žádný fail pro toho trenéra. Je to prostě "Gól ze středového čtverce?" "Ze středového kruhu" - žádná záhada.

181

Odpovědět

Abyste si nemysleli, že Američany fotbal vůbec nezajímá, tak vězte, že popularita MLS - Major League Soccer je v současnosti větší, než popularita NHL a podle jedný ankety pomalu dohání i NBA a MLB.

212

Odpovědět

tak i vysokoškolskej americkej fotbal NCAA je v Americe oblíbenější než NHL :D

221

Odpovědět

+anonymus360Vysoškolský americký fotbal NCAA je nejpopulárnější sport v USA. Ten nemůžeš srovnávat s ničím. Na zápasy první divize třeba v Michiganu, Alabamě nebo v Texasu chodí přes 100 tis. lidí. To si tady člověk v Česku neumí ani představit.
http://i205.photobucket.com/albums/bb193/scodoublet/Droid%20Wallpapers/Michigan_Football.jpg

230

Odpovědět

+anonymus360dejf: A nejvtipnější na tom je, že atmosféra je tam horší než na Tottenhamu, kam přijde 37 tis. lidí :D. Ono když jsem viděl to americké fandění, tak ni na některých stadionech v české lize je během zápasu lepší atmosféra.

193

Odpovědět

+anonymus360Mattos- Nevím co si viděl za zápas, ale fanoušci am. fotbalu to je jiná liga než fanoušci kopaný. Nedávno byl v seattlu překonán rekord v hlučnosti - http://www.novinky.cz/koktejl/321088-fanousci-na-stadionu-vyvolali-serii-zemetreseni.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.novinky.cz/koktejl/321088-fanousci-na-stadionu-vyvolali-serii-zemetreseni.html ,jinak fanoušci svojí hlučností ztěžují hlavně komunikaci útočícího týmu. Nefandí jenom celý zápas, ale zápas ve fotbale pro ně začíná už ráno u stadionu kdy se sejdou a společně grilují apod., neoblečou se jenom tak, že si vemou triko v barvě svého týmu, ale celý kostýmy např. Raiders fans - https://www.google.cz/search?q=seattle&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ElK4UrnmIsnKhAfCy4GYCA&ved=0CDMQsAQ&biw=1280&bih=885#es_sm=122&espv=210&q=raiders+fans&tbm=isch" target="_blank" rel="nofollow">https://www.google.cz/search?q=seattle&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ElK4UrnmIsnKhAfCy4GYCA&ved=0CDMQsAQ&biw=1280&bih=885#es_sm=122&espv=210&q=raiders+fans&tbm=isch
Na zápasech jsou orchestry, roztleskávačky apod., prostě američani fotbalem žijí a naše kopaná se s tím nedá srovnávat ...

11

Odpovědět

jediný fotbal, na který se dá koukat http://youtu.be/xIl45f6i1PU

197

Odpovědět


Odpovědět

+danny-vnejlepší je slepý fotbal, u toho se vždycky nachechtám, jak sebou mlátí o zem, slepýšové :-D

http://www.youtube.com/watch?v=gwALivViwPg

1810

Odpovědět

Kdyby to někoho zajímalo, tak "evropský" fotbal není jenom evropský
http://bit.ly/12ihoSC

187

Odpovědět

Evropský fotbal - "football" - hraje se nohama/kope se nohou.
Americký fotbal - "football" - míč je 1 stopu (foot) dlouhý.
Jinak super video :D.

212

Odpovědět

Zajímavost: Většina lidí si myslí, že soccer vymysleli v USA, aby odlišili sporty a často jim kvůli tomu nadávají. Ve skutečnosti vzniklo v Anglii v roce 1880.

183

Odpovědět

+senrimerMyslím ten výraz samozřejmě.

210

Odpovědět

+senrimertady někdo kouká na vsauce

203

Odpovědět

Mě pobavilo, že ve FIFě mu dal 5 gólů Wojciech Szczęsny - brankář. :D

194

Odpovědět

mno szczesny je ale brankář arsenalu, tzn 5 vlastních gólů od svýho gólmana a jako přídavek jeden vlastní od walcotta - útočníka arsenalu.)

190

Odpovědět

Když hledá ještě třetí fotbal, tak bych mu doporučil australskej fotbal, ať to má kompletní :D

200

Odpovědět

a ešte je tu keltský futbal (tzv. hurling) :)

220

Odpovědět

+etienneehurling neni gaelic football viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Hurling a http://en.wikipedia.org/wiki/Gaelic_football Irové jsou na to dost háklivý :)

200

Odpovědět

Fuj slepice :)

2412

Odpovědět

Počkat Premier League je Liga Mistrů ?? :D Jinak mě video jako fotbalistu pobavilo

201

Odpovědět

Nie je to chyba v popise. Premier League je Anglická liga a Champion leage je Liga majstrov

191

Odpovědět

Omlouváme se, máš samozřejmě pravdu a už jsem to opravil. Brousitch zřejmě nebude zapřísáhlým fotbalovým fandou a nevěděl to. ;-)

200

Odpovědět

Jako fotbalistu (ukamenujte mě :-D ) mě to strašně pobavilo. Je to prostě reklama pro američany, aby si trochu všimli evropskýho fotbalu. Vlastně nevím, proč se jim říká oboum fotbal. Z Football jasně.. u obou používaj nohy :-D

Naprosto mě to rozsekalo.. :-) Ten trenér má opravdu smysl pro humor, že do toho šel :-) Tleskám mu a tleskám tomu humoru:
"Jo, máš tři body!"
"Musíš trefit bránu, pak budeš mít tři body."
"Jeden bod.." Zabíjte mě :-D

2031

Odpovědět

Je to herec, teraz v kine idu jeho Millerovci. Pravdupovediac, nez som si to pustila myslela som, ze to napasuju ako reklamu na ten film.

190

Odpovědět

Fotbal je dobrý jenom k tomu, aby si z něho někdo dělal p***l

http://www.youtube.com/watch?v=vd11uN9p-w0

1931

Další