Příběh Elona Muska ve 3 minutách

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:155
Počet zobrazení:10 004

Nabízíme vám ve zkratce všechny důležité momenty ze života Elona Muska, světoznámého podnikatele a vynálezce. Dozvíte se třeba, kolika různým odvětvím se věnuje, kde studoval nebo kolik má na kontě.

Přepis titulků

Toto je příběh Elona Muska ve 3 minutách. Elon Musk se narodil v Pretorii v JAR roku 1971 Maye Muskové, kanadské modelce a dietoložce, a Errolu Muskovi, inženýrovi a pilotovi. Velice brzo si oblíbil čtení a ve 12 jako samouk v programování napsal počítačovou hru jménem Blastar. Tu poté prodal za 500 dolarů. Musk byl obětí surové šikany. Jednou skončil v nemocnici poté, co ho shodili ze schodů. I přesto Elon řekl, že věří, že smyslem jeho života je jednání, které nejspíše umožní pokrok civilizace, sníží pravděpodobnost příchodu doby temna, nebo tu dobu zkrátí, pokud k ní dojde.

Dva roky studoval na Queen's University v Kanadě, než přestoupil na Pensylvánskou. Na té provozoval neoficiální noční klub v pronajatém domě. V roce 1995 zahájil doktorské studium na Stanfordově univerzitě. A po dvou dnech zase skončil, aby se věnoval podnikání na tom internetu, o kterém najednou všichni mluvili.

Se svým bratrem založil Zip 2. O čtyři roky později za svůj podíl dostal 22 milionů dolarů, když prodali Zip 2 Compaqu. Část těchto peněz použil k založení X.com, online platebního systému jednoduchého na užívání. Dnes je lépe známý jako PayPal. Když ho v roce 2002 koupil eBay, Muskův podíl stál 165 milionů dolarů. Odhodlaný bojovat proti změně klimatu založil SolarCity a Teslu. Elektrárna SolarCity plánovaná v Buffalu bude třikrát větší než ta největší v USA. A plánuje stavět ještě větší elektrárny.

Tesla se stala největším výrobcem elektromobilů a čtvrtou nejdražší automobilovou firmou světa. Musk také navrhl projekt Mars Oasis, tedy komercializaci vesmírných letů a kolonizování Marsu ve snaze uniknout neodvratnému vymření lidské rasy na Zemi. I kdybyste přežili, nikdo nechce zůstat sám na planetě jenom s krokodýly, šváby a Twinkies. Musk založil SpaceX se 100 miliony dolarů z vlastní kapsy. V únoru 2018 SpaceX úspěšně provedl pokusný start nejvýkonnější rakety světa, Falconu Heavy.

Ano, to jméno pochází od jistého hloupého, odporného, špinavého chudáka. S Falconem Heavy také poslali do vesmíru Tesla Roadster, který teď zrovna obíhá kolem Země. V karosérii je vidět její odraz. Šach mat, příznivci ploché Země. Když neposílá sportovní auta do vesmíru, pracuje na HyperLoop, vysokorychlostní dopravě, která posílá cestující v kapslích podtlakovými tunely.

Lidé by se tak měli dostat z LA do San Franciska za méně než hodinu. To je rychlejší, než přejet autem napříč LA. Když stál v roce 2015 v zácpě, tweetoval: "Postavím tunelovací štít a prostě začnu vrtat." A tak vznikla The Boring Company. Nedávno zvěřejnili plány plamenometu, který si předobjednalo 20 000 lidí. Američtí celníci varovali, že plamenomet neprojde mezinárodní kontrolou. Musk zareagoval změnou názvu produktu na "přístroj pro zvyšování teploty". V roce 2018 má Elon Musk jmění odhadované na 20,4 miliard dolarů.

Chtěl by zemřít na Marsu, jenom ne při dopadu. To byl příběh Elona Muska ve 3 minutách. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nic o tom, že si chtěl za všechny prachy koupit vysloužilou raketu, kterou by odpálil na Mars? :)

01

Odpovědět

Pěkné video, až na tu maličkost, že Elon Teslu nezaložil. :-)

12

Odpovědět

Elon Musk založil X-COM. To vysvětluje spoustu věcí! :D

22

Odpovědět

Poznámka k překladu: billion je česky miliarda.

41

Odpovědět

Pokud vím, tak ten roadster letí směrem k Marsu, nikoliv, že obíhá Zemi! Ušité horkou jehlou to video, za coz videacesky nemůžou, ale to někteří asi nepochopili.

74

Odpovědět

ani jedno, obíhá kolem slunce 😊

92

Odpovědět

Roadster obíhá kolem Země po takové elipse, která může dosahovat až do vzdáleností, ve které se pohybuje Mars.

65

Odpovědět

Musk je pán ale Teslu nezaložil, neklamte láskavo.

54

Odpovědět

Elon Musk nezaložil SolarCity ale to jeho bratr Peter a Lyndon Rive, Elon pak společnost po letech odkoupil.

103

Odpovědět

Jsou to jeho bratranci.

00

Odpovědět

Ahoj, proč poslal do vesmíru ten kabriolet - krom toho že je to cool?

62

Odpovědět

1. Užitná zátěž rakety, při které obvykle používá blok z betonu. Ale v rámci marketingu SpaceX namísto 2 tun betonu poslali Muskovu Teslu, což jim zvedlo sledovanost v celém světě.
2. Červený roadster s figurínou kosmonauta si lidé zapamatují snáze, než beton.
3. Je to reklama na Teslu i SpaceX. Lidé si řeknou, že když dokáže Musk vyslat do vesmíru automobil a zprostředkovat přenos z vesmíru, dokáže určitě cokoliv.

Takže kromě bodu 1 se jedná o čistý marketing. :)

572

Odpovědět

Jedna z teorii je, že se potřeboval zbavit těl 2 předavkovanych prostitutek, tak jednu dal do kufru a druhou do skafandru... co je na tom pravdy asi dlouho nezjistime. :) #jk

161

Odpovědět

Poslední dobou se mu bortí Tesla. A ta až padne, tak mu padne vše.

1134

Odpovědět

nechapem tie ich minusy, teraz prerusili vyrobu nejakej vlajkovej lode, automobilovej

410

Odpovědět

+v m vargaTesla nyní dočasně přerušila montáž svého stěžejního Modelu 3, který je prvním vozem automobilky určeným pro masový trh. Firma se již delší dobu potýká s problémy na výrobní lince, které podle některých analytiků pravděpodobně zavinilo její nedostatečné testování před spuštěním.

102

Odpovědět

+v m vargapretože to nieje pravda :) aj keby tesla padla, spacex je stále najlepšia spoločnosť na výrobu rakiet na svete... nikto sa výsledkom spacex ani len nepriblížil... + tesla nepredáva len autá. + zisk nieje všetko. Amazon bol stratový skoro po celú dobu svojej existencie... tak sa proste budujú spoločnosti... na dlh ... nie vďaka tomu, že dostaneš mesačnú výslužku 100K :D aneb, ako si podnikanie predstavujú sedláci :)

136