Thumbnail play icon

Elon Musk: Dostanu lidstvo na Mars

93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:198
Počet zobrazení:10 043

Jak jsem avizoval v nedávném videu o historii SpaceX, minulý týden opravdu proběhl historicky významný start rakety Falcon 9, při kterém poprvé došlo k druhému letu již jednou použité rakety, se kterou SpaceX loni přistálo na mořské plošině. Mise byla zcela úspěšná a raketa, která se tak podívala do vesmíru už podruhé, opět úspěšně přistála. Podle některých tak pomalu začíná nová éra kosmonautiky.

Elon Musk o tomto okamžiku snil už od založení SpaceX před 15 lety. Tento člověk je pro mnohé velkou inspirací – je to úspěšný podnikatel, který kromě SpaceX také vede společnost Tesla a angažuje se i v dalších projektech (umělá inteligence, tunely, Hyperloop). Působí dojmem, že mu nejde jen o peníze a že se upřímně snaží svou troškou přispět k tomu, aby budoucnost lidstva byla aspoň o něco pozitivnější. A když v něco věří, nebojí se pro to riskovat všechno. Proto jsou jeho výroky a názory často citovány, analyzovány a využívány v různých motivačních videích. A na jedno takové se můžete dnes podívat – pojednává o tom, jak se Elon Musk vypořádává s překážkami na své cestě za vysněnou kolonizací Marsu.

Pokud vás zajímá společnost SpaceX, můžete navštívit můj web ElonX, kde najdete všechny informace o této inovativní firmě.

Komentáře (59)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Koho zajímá o Muskovi víc, doporučuji knihu od Ashlee Vance Elon Musk. Hodně detailně je tam popsán celý jeho život i to, jaký je člověk. Samozřejmě se vše točí kolem technologií.

20

Odpovědět

Dost velke peniaze od slavnych ludi sa davaju na charitu a podobne veci. Viac sponzoringu do vesmirneho programu od svetovych "celebrit" a pojde to podstatne rychlejsie.
Schvalne, uz ste niekedy poculi, zeby nejaky slavny herec alebo spevak otvorene vyhlasil, ze podporil vesmirny program ? Drviva vacsina slavnych ludi so srdcom na spravnom mieste prispieva alebo rovno zaklada charitativne organizacie, ktore podla mna neriesia pricinu ale iba dosledok chudoby alebo inych problemov. Teda, zbytocne vyhodene miliony

143

Odpovědět

Máš pravdu ale pokus osídlit jiné planety není řešení. Navíc to bude stát miliardy a miliardy. Myslím, že bychom si měli udělat nejdříve pořádek tady a pak to zkoušet jinde..

00

Odpovědět

Super člověk, škoda že se ve videu o něm nic nedozíte..

51

Odpovědět

vice videi o Muskovi

211

Odpovědět

Ahoj, nechcete překládat co možná nejvíc od Muska? Je to dost inspirující člověk.

252

Odpovědět

Ať si každý říká co chce já jsem ale ráda že v době kdy se řeší velké spory a hrozí války existují lidé kteří nás posouvají dopředu

282

Odpovědět

Už máš hotový úkoly, že se tady vykecáváš ? :D

321

Odpovědět

Jarinin: Vis co vydelaj miliardy a zachran svet tady a urcite neinvestuj ani korunu do prozkoumavani vesmiru! A nebo drz hubu at si kazdy naklada se svojima prachama jak chce...

24

Odpovědět

To nejsou jeho prachy, "To jsou prachy nás všech". :D Budu muset víc pracovat, abych stačil postavit protixspace deštník a sundávat mu ty jeho rachejtle ještě v atmosféře, stejně tam chce akorát rabovat nejspíš ten kov do baterek - nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje.

214

Odpovědět

+JarininOk tak ziskej prachy nas vsech podobnym zpusobem jako on a zachranuj si svet tady a treba bude video i tobe a treba se nenajde zadny Jarinin ktery by rekl ze si debil co nema vizi ci vynakladas penize uplne blbe...
Libi se mne, ze ti co nic nedokazali casto radi radi jak by se mel kdo chovat pripadne jak by mel nakladat s penezi...

12

Odpovědět

+UzivatelDobře.

10

Odpovědět

+UzivatelTak tu nikomu neraď anonyme

00

Odpovědět

K tomu abych vyjádřil svůj postoj k videu snad nepotřebuji hned nutně vydělávat miliardy.

20

Odpovědět

A já mezitím sedím a masturbuji

280

Odpovědět

Já taky.

41

Odpovědět

Jojo, Elon a jeho SpaceX dokážou nabudit. :)

70

Odpovědět

nebyli jsme ještě ani na Měsíci a už letíme na Mars :D

1323

Odpovědět

Podívejte se, jak se svět změnil za posledních 30 - 50 let. Vidím jako docela pravděpodobné, že za příštích 30 - 50 let už můžeme klidně začít osidlovat Mars. To, že si to teď neumíme představit, je jen důsledkem toho, že se v dnešní době technologie vyvíjejí mnohem rychleji, než jsme schopni vnímat.

113

Odpovědět

A co tam chceš osidlovat, vždyť tam nic není, mrtvá planeta, máš snad Teraformátor nebo co? Bydlet ve skleníku a pěstovat brambory z hoven můžeš i tady. Lidská blbost je nekonečná jako vesmír. :(

835

Odpovědět

+JarininRadšej na marse pestovať zemiaky z hovien, ako žiť na zemi s kriplami ako ty...

614

Odpovědět

+ehmPá,pá.

69

Odpovědět

+JarininMrtvá planeta to rozhodně není.

46

Odpovědět

+NatenMyslíš něco jako v Avatarovi :) nebo nějaký bakterie žijící při ..............

21

Odpovědět

+NatenTak pojd, zapomeneme teda na naší mnohem živější Zemi, kde jsou problémy relevantněji řešitelné a poletíme rovnou kolonizovat Mars..Budem přece jako Mat Damon!

22

Odpovědět

+JarininZe všech stran slyším, jak oteplování tady a atomovky támhle,.. kdyby náhodou měli pravdu, tak asi lepší pěstovat brambory z hoven miliony kilometrů od toho shitstormu. :D Čím dřív začnou, tím dřív by ta kolonie mohla být autonomní.

81

Odpovědět

+TaanJednoduší a určitě levnější je se postarat tady než tam, ne?

15

Odpovědět

+JarininSaudská Arábie může být příkladem toho, že i o mrtvou zemi může být velký zájem, takže s tím "nic tam není" opatrně. Nikdo zatím přesně neví, co všechno se dá na Marsu těžit. Mimo to, dost lidem začíná být na Zemi těsno.

Jinak, už dnes potkáváš v supermarketech například rajčata, která se nepěstují v půdě ale v počítačem řízené omáčce chemikálií. Hovna potřeba nebudou.

11

Odpovědět

+jjkTakže těžit, drancovat, zabíjet malý Avatary, to by se ti líbilo. :(
Tý počítačem řízené omáčce se říká hydroponie a těm rajčatům se přisvěcuje umělým osvětlením, které má daleko do slunce a rajčata se trhají zelená a dozrávají cestou a chutnají jako umělá hmota. A co se týká těch hoven, myslím, že je to komplexnější hnojivo než to hydroponický.
Takže jestli chceš žrát umělý žrádlo a drancovat planetu přihlaš se do programu Elonor Dlaskový možná pro tebe jedna kryonická rakev zbude.

22

Odpovědět

+Jarinin"Takže jestli chceš žrát umělý žrádlo a drancovat planetu..."

No když je to "umělý žrádlo" v Kauflandu v akci, tak se o něj lidi můžou pobít, takže tuhle překážku asi dost lidí zvládne zkousnout. A drancovat planetu? Bez toho, aniž by někdo drancoval planetu, bys právě neseděl u počítače.

01

Odpovědět

+jjkA hovno, by mi scházelo. :D

10

Odpovědět

Pan Musk své finance směruje do projektu osidlování Marsu, když na Zemi je toho k řešení mnohem víc, pardon. A lidé z Videačesky, pravděpodobně vizionáři jako pan Musk, jsou nadšení z jeho investic, když dochází na Zemi ke globálnímu oteplování, terorismu, kterému by se přitom ale dalo zabránit..Z tohoto úhlu, poněkud úsměvné:-)..

03

Odpovědět

+Breakfast85Některé problémy, které máme tady na Zemi, můžeme vyřešit právě tím, že osídlíme Mars.

00

Odpovědět

+jjkTenhle postoj určitě zastává i Musk. Jednoho dne pak ale může litovat, že finance jím vyložené, neinvestoval do něčeho reálnějšího, smysluplnějšího, co je jak se říká více "při zemi"..:-)

02

Odpovědět

keby všetky peniaze čo idú na zbrane vo svete išli do výskumu už sme mohli mars dávno osídlovať... bodaj by bolo viacej takých ľudí ako je Musk je to vážne človek hodný obdivu

275

Odpovědět

Jasně.

012

Odpovědět

No, ono zbrojení je dost o výzkumu. Zvlášť, co se týče raket a letadel. Kdyby nebylo zbrojení, pravděpodobně bychom se do vesmíru dosud nepodívali.

251

Odpovědět

+J-KO výzkumu je jen malá část, co se týká financí. Drtivá většina dnešních peněz jde do masivní výroby jedné a té samé věci. Jen kolik jde na výbavu mariňáků, to pro jednoho je pěticiferná částka v dolarech, krát desetitísce vojáků...
Kdyby tohle všechno šlo do výzkumu a lidi žili v míru, tak se můžeme zabývat jen inovací a ne od každého mezistupně dělat miliony kopií, abychom se tím nakonec seřezali nebo aby to hnilo v rámci Strategie zastrašování.

10

Odpovědět

+MikePravda. Ale zase když uděláte jednu věc milionkrát, tak si sakra ohlídáte, aby byla tip-top a z toho zas vyplývá rozvoj efektivity výroby a tak. Ty věci jsou tak drahé právě proto, že se jich na světě zas tolik nespotřebuje.

01

Odpovědět

Elon Musk = Mirek Dušín amerického průmyslu. :D

152

Odpovědět

Inzerát Elon Musk: Dostanu člověka na Mars živého nebo mrtvého !
Cena letenky 10 mil. $. Životní podmínky nezaručeny. :D

1410

Odpovědět

Elon by moh začít tim, že alespoň nastřelí jak hodlá řešit ty největší překážky. Možná mu potom začnu věřit že na Mars doletí, teď ale ne.
http://danatenzler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=560975

48

Odpovědět

Doporučuji se podívat na jeho přednášku, na které představil Interplanetary Transport System: https://www.youtube.com/watch?v=H7Uyfqi_TE8 . O řadě věcí tam mluví.

71

Odpovědět

ani jeden z tých problémov mi nepríde ako neriešiteľný takže za mňa stále v pohode...

41

Odpovědět

Chtěl bych vidět jak bude mít pořešenou obranu proti radioaktivnímu záření z vesmíru během přeletu a jak vytvoří gravitační pole v raketě, aby se z lidí nestali mrzáci už v polovině cesty.

105

Odpovědět

jsou i jiný řešení, nejkrásnější mi přišla vesmírná loď v Interstellaru, jak pomocí odstředivý síly vytvořila gravitaci shodnou s tou na Zemi

btw jo je to porad jenom scifi..zatim

12

Odpovědět

+vlasy98Až do toho zainvestuje Gates, Buffet, Zuckerberg s Ortegou dohromady, pak z toho možná něco použitelnýho vzejde..Což je ale pořád méně pravděpodobný než, že se do tý doby sami vyhubíme..

27

Odpovědět

Na to pan Musk určitě nepomyslel. Teďka to kvůli tobě bude muset celý zrušit :(

60

Odpovědět

+BatrachusNevím proč by kvůli mně měl něco rušit. Jen mě zajímalo jak má pořešené některé technické části v rámci té vzdálenosti:D..

Asi sis to překladateli špatně přeložil..

00
Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)