Páteční pivkaPřijde chlápek do baru...

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:577
Počet zobrazení:6 622

A je tu druhá řada webseriálu, kde jsou zfilmovány klasické hospodské vtípky, nyní jen v trochu odlišném prostředí. A jako první host přichází do nového baru chlápek se zvláštním pátečním zvykem.

Přepis titulků

PŘIJDE CHLÁPEK DO BARU... Páteční pivka - Zdravím, co to bude? - Tři piva. Najednou. Najednou? To si je tak užijete víc či co? Ne, je to tradice. Doma jsme si v pátek vždy dali tři piva s bráchama. - To je milý. - Odstěhoval jsem se, ale tradici stále dodržuju. - Tak tady jsou tři piva pro tebe a tvý bráchy. - Na zdraví. DALŠÍ PÁTEK - Zdravím, co to bude?

- Tři piva. Najednou. - Hej, ty jsi ten, co pije za svý bráchy. - Jo. - Stacy, tři pivka pro pána a jeho bráchy. - Hned to bude. - Chodili jste i do klubů prohánět holky? - Pro jeho bráchy? To nic. Jdi něco dělat... Na zdraví. DALŠÍ PÁTEK Jedno, druhý...

Jen dvě. Panebože. Jeden brácha zemřel? Ne. Jen jsem seknul s chlastem. Na zdraví. Na zdraví... Ochranka! Překlad: Ninjer www.videacesky.cz

Komentáře (45)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

heeej nejlepší video jako kdyby od první série vyměnili celý produkční tým - zasmál jsem se od srdce

180

Odpovědět

Nechápu proč to má tak nízké hodnocení, já se u toho docela brutálně nasmál :D

181

Odpovědět

asi sem divný nebo jiný ale proč volal tu ochranku??????????? mě to fakt nedošlo...

180

Odpovědět

souhlasím se scalex(em)...i když znám, tak to byl fajn vtip, bohužel ovšem pohřbený tím, co následovalo po pointě. Možná jsem hloupej, ale na tom smíchu a "security" nevidím nic vtipnýho...no, bohužel:-)

180

Odpovědět

ty vole scalex ty už nic nepiš prosim tě a dej si další hambáč ty tlustokožče

183

Odpovědět

vždyť to je dobré :D

182

Odpovědět

nechci se nějak chlubit, ale tenhle vtip se vypráví už mezi lidmi tak rok?
ale jinak vidět to ztvárněné, super :))

184

Odpovědět

scalex: Tak zaprvý "přičmoudlík" rozhodně zaujal, ale určitě to není hlavní důvod, proč se na to lidé koukali... ani zdaleka.

Zadruhý ses sice hezky rozepsal, ale tohle je jen tvůj názor, nikde není psáno (a už vůbec se neučí na filmové škole), že by po "pointě" nemohl být nějaký "dovětek", zvlášť u filmového vtipu.

Ano, tobě to takhle nesedí, pochopil jsem, ale to neznamená, že to automaticky musí z principu vadit všem ostatním. Například mně to nevadí a určitě mnoha dalším lidem taky ne. Naopak mnoho lidí ten "dovětek" upřímně pobaví - Všimni si, že třeba něčí zdejší hláška "security" má 21 plusů... Podobně je tomu i na youtubu.

Takže já respektuju tvůj názor, ale pochop, že to, co říkáš je jen tvůj osobní pohled na věc, ne že jsi objevil nějaké PRAVIDLO, které tento seriál porušuje a tudíž je špatný a basta fidli.

182

Odpovědět

.... tak to si musím zapamatovat XD

181

Odpovědět

Ninjer: a to si právě myslím, že je chyba - ten dovětek. Vtipnost vtipů spočívá v údernosti. V tom, že čekáš, co přijde a ona přijde pointa, která tě rozseká. Všechno, co přijde z úst vypravěče potom, je zbytečné nebo dokonce trapné. Copak jsi nikdy nepotkal nějakého blba, který ti vyprávěl vtip a když řekl pointu, tak pokračoval "Hehehe... chápeš, že jo? Hehehe, von říkal, že seknul s chlastem, ale přitom chlastá za ty bráchy dál, hehehe... ten byl dobrej, že jo?"

Shodou okolností jsem tenhle konkrétní vtip (pití za bráchy) viděl zfilmovaný na jednom festivalu krátkých filmů asi před deseti lety (bohužel na internetu se mi to nepovedlo dohledat). Místo piv tam byly panáky, což napomohlo větší svižnosti (chlápek do sebe vždycky kopnul tři panáky během 4-5 vteřin) a když si třetí týden objednal jen dva panáky a barman se zatvářil soustrastně, tak chlápek řekl: "Ne ne, Josh i Jack jsou živí a zdraví, ale já jsem definitivně sekl s chlastem." Načež do sebe kopnul dva panáky, hodil na stůl drobný a odešel. Střih, konec, titulky.

Celá síla vtipu je koncentrovaná do tohohle okamžiku, kdy lidem, co ten vtip neznají, začne docházet ten logický konflikt mezi jeho slovy a jeho činem a jak bláznivé to celé je. Proč to, propána, zničit tím, že se aktér vtipu bláznovsky rozesměje a barman zavolá ochranku? Jestli chtěli autoři k zfilmovanému vtipu přidat nějakou další hodnotu, tak se jim to krutě nepovedlo a těmi dovětky to zkazili. Prostor pro vlastní iniciativu neměli mít na konci, ale raději na začátku, kde to nezničí pointu. A taky to ostatně dělali - takové ty okamžiky, kdy zaslechneme konec barmanova rozhovoru (těsně před příchodem hosta). Tam podle mě mohli být kreativní do aleluja a přidat si třeba další půlminutu děje. Větší prostor taky mohl dostat ten přičmoudlík u baru (co byl v minulé řadě). Evidentně z celého seriálu zaujal zdejší diváky nejvíc právě on. 8^)

185

Odpovědět

Ta cerna pipinka je moc pekna, chtel bych ji prozkoumat.

185

Odpovědět

jako vtípek není marný, ale ten konec, jak se smál, to celé zabil a strhnul k trapárně

180

Odpovědět

hmm, tak se na to asi přestanu dívat... dívala jsem se jen kvůli štamgastovi... :)

181

Odpovědět

Chcem tam toho týpka !!!! :D jak seděl vedle a blbě čuměl :D :D Vždy nejvíc pobavil :D :D

180

Odpovědět

scr00chy: Mě připomíná spíše Pierce Brosnana (v tom náhledu) :)

180

Další