První zlatokopka na světěStudio C

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 16
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:374
Počet zobrazení:12 547

V tomto krátkém skeči, který má na svědomí Studio C, uvidíte, jak vznikl pojem "zlatokopka". U jeho zrodu stál totiž pohádkový skřítek Rumplcimprcampr.

Přepis titulků

Ahoj, drahá. Kristepane! Copak tě trápí? Pan král. Když prý neupředu ze vší téhle slámy zlato, nechá mě popravit. Jejda. To je ale šlamastyka. Možná bych ti mohl pomoct.

Opravdu? To by bylo báječné! - Jsem Sára. A vy? - Rumplcimprcampr. Krucinál! Do kelu. Jsem to ale matlák. To snad není pravda. Kiks. - Co se stalo? - Ale to nic. Tu a tam mi někdo něco slíbí, a když z toho chce vycouvat, řeknu mu, že musí nejdřív uhádnout moje jméno.

A to neuhádne. Protože je ujetý. Rodiče byli hipíci. To mě mrzí. Nevadí, holt budeš muset hádat číslo občanky. - A pomůžete mi? - Ano, jistě. - Ale něco za něco... - Dám vám, co budete chtít. - I své prvorozené dítě?

- Platí. Cože? Ne! Jsi normální? Na to nikdy nikdo nekejvne, jen jsem tě zkoušel. Copak můžu vychovávat dítě? Žiju v lese pod kládou. Navíc je nahnilá. Smůla, už jsme si podali ruce. Děláš si srandu? Není ti to trochu blbý? Proč?

Jsem snad kvůli tomu, že ti dám své dítě, špatná matka? Ano! Dobře, dohoda padá. Ne, to není jen tak. Musíš přece uhodnout mé jméno. No jasně. Bylo dost divné. - Steve? - Cože? - Ne. - Nechám se podat. - Po jednom tipu?

- Jo. V sázce je tvé nenarozené dítě, a ty to vzdáš hned po prvním tipu? Upředeš už z té slámy zlato? No jo, asi nemám na vybranou. Předem upozorňuji, že jsem to dlouho nedělal. Máš to zapojené do zásuvky? Aha, manuál. To je ale primitivní. No nic. Vezmu trošku slámy...

Připrav se na zázrak. Jdeme na to. Přeď... Nevím jak na to! - Ale říkal jsi... - Já vím! Občas trochu přecením své schopnosti. Tak se koukej snažit. Nebo snad to dítě nechceš? Ne, nechci!

Uzavřeli jsme dohodu. Copak v sobě nemáš kousek cti? To se ptáš ty mě? Děláš, jako bys měla morálně navrch. Přitom rozdáváš děti jak kartičky baseballistů. - Zbytečně tu ztrácíme čas. - No jo, už přemýšlím, ty harpyje. Není to žádná hračka. Chceš udělat ze slámy drahý kov. - Tak těžké to přece nebude. - No jasně! Chceš, abych pomocí nukleární fúze změnil atomovou strukturu slámy!

Jen si skočím pro odstředivku. Koukej to nějak vymyslet, nebo ti dám i druhé dítě. Nejsem žádná školka! Dobrá, mám nápad. Půjdu si zažádat o půjčku, přinesu zlatou přízi, nějak ji tady rozprostřeme a slámou nakrmíme dobytek. Fajn.

Kruci, budu si muset vzít na tu kládu druhou hypotéku. Děkuji ti, Rumplcimprcaparte. Říkej mi Steve. Zatím. Děkujeme, že jste se dívali. Nezapomeňte nás pomocí připínáčku odebírat a poslat video přátelům. Kruci. 18 let na krku.

To se mám.

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Akorát poznámka: on se anglicky jmenuje Rumpelstiltskin, ale v 3:44, když se loučí, mu ta holka říká "Rumpelbuttskin".

120

Odpovědět

Tak to jsem upřímně nepostřehnul. :-) Díky, mrknu na to a předělám.

90

Odpovědět

+BugHer0BugHer0 znovu na scéně? Nebo jsi ani neodešel a já jsem jen slepej... každopádně tě rád vidím. :D

20

Odpovědět

+Matess.MeNeodešel. Jen tu teď působím čistě v roli překladatele. Conana překládám pořád každý týden já - občas i něco jinýho. ;-)

51

Odpovědět

Bože to je skvělý, rozhodně víc, vííííc, VÍÍÍÍÍC!!! :D

291

Odpovědět

Víc od Studio C, pls.

421

Odpovědět

Mám to v plánu. Jednou jsem se u jejich skečů zaseknul asi na dva dny a kolikrát mi přijdou i líp vypointovaný než KaP, ale asi bude trvat, než jim lidi přijdou na chuť... :-)

310