Rhapsody - Unholy Warcry

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:226
Počet zobrazení:4 189

Rhapsody je italská symphonic epic metalová kapela dnes již známá pod jménem Rhapsody of Fire. K nápadu Luchi Turilliho založit symphonic metalovou kapelu s prvky klasické hudby se v roce 1993 přidali Alex Staropoli a Daniele Carbonera. Skupina tehdy měla ještě jméno Thundercross. Po nahrání dema Ethernal Glory přišel zpěvák Fabio Lione.
Jejich hudba občas připomíná filmové soundtracky díky častému zakomponování symfonického orchestru. Čtvrté album Dawn of Victory zaznamenalo velký úspěch v Německu a Japonsku, kde se tradičně podobný druh metalu těší velké popularitě.
Unholy Warcry najdete na albu Symphony of Enchanted Lands II - The Dark Secret. V roli vypravěče příběhu se zde objevil Christopher Lee (Saruman z Pána Prstenů), který rovněž pěvecky hostuje ve skladbě The Magic of the Wizard’s Dream. Celé album je koncipované jako příběh o sedmi černých knihách démonického krále Nekrona.

P.S.: Omlouvám se za (ne)kvalitu videa, ale Rhapsody jste si přáli a s jejich klipy je to skoro tak těžké jako s Ensiferum atd. :-(

Přepis titulků

Byly to dobré časy pro všechny tvory na zemi. Osud však předznamenal, že temná věštba démonického rytíře by mohla přinést tragický konec tohoto míru a poznamenat jejich životy navždy. Jen jeden člověk mohl přejít černozemě obklopující Hargor a odvážit se hluboko do nitra jeskyní Dar-Kunor. Jeho jméno svět nikdy nezapomene. Je to Dargor!

V temnotě se skrývá tajemství Přísahal, že se vrátí pomstít prohrané války s bohy. Algalord, povstaň mocnější než kdy dřív v době míru a ne války. Ze zdí hradu se ozývají výkřiky svobody. Svoboda v zemi a naděje pro všechny. Naděje pro všechny. V tichu temných a zapomenutých jeskyní Dar-Kunor, hluboko uvnitř tajemná kniha čeká na bezbožný válečný řev. Nekron slíbil krvavé běsnění přinášející smrt a nenávist novému světu.

Od skalnatých hor po zlaté moře, po posvátné kopce barbarů, od zmrzlého severu a mlhavých jezer, po zdi Sethu a Elvishské pláně, všichni se mějte na pozoru! V tichu temných a zapomenutých jeskyní Dar-Kunor, hluboko uvnitř tajemná kniha čeká na bezbožný válečný řev. Nekron slíbil krvavé běsnění přinášející smrt a nenávist novému světu. Muka, bolest a krvavý déšť - Nekronovo vzkříšení. Musí zabít démonského krále, jinak budou čelit další bitvě.

Nekron by vládl ve jménu bezbožného vesmírného chaosu. A tentokrát by vládl neomezeně. Je to Kron, Kronův stoupenec. Přísahal, že se vrátí pomstít prohrané války s bohy. Byl jediný, kdo znal cestu. Žil v tmavých opuštěných jeskyních. Démon noci by mohl zachránit den. Mají to risknout nebo utéct? Dargor bylo jeho jméno!

V tichu temných a zapomenutých jeskyní Dar-Kunor, hluboko uvnitř tajemná kniha čeká na bezbožný válečný řev. Přísahali se semknout na posvátné cestě. Volaní osudem, je čas být mocní. Bezbožný válečný řev. Nekron slíbil krvavé běsnění přinášející smrt a nenávist novému světu. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (70)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hodně dobrý. :) Jde vidět, že jde o počin amatéra, ale právě to mě nadchlo. Klobouk dolů.

180

Odpovědět

Nic co by tu už nebylo.

180

Odpovědět

Mass Effect 4 ? :D Smekám, parádní grafická práce.

180

Odpovědět

dobre povedenej emzak na pul naga napul clovek s hlavou napul kobry a napul protosse

180

Odpovědět

sry preklik na jiny video melo to bejt k videu R'ha.

180

Odpovědět

Skvelý videoklip, vďaka za preklad. Existuje video aj vo väčšej kvalite, nešlo by titulky prečasovať na neho?
Tu je: http://www.youtube.com/watch?v=eU2GcuAm6EI&feature=related

180

Odpovědět

Hudba, zpěv a text 7/10, ale za Christophera a jeho epickej hlas musím přidat 3 hvězdičky. Pokud možno dejte sem i tu skladbu, kde kde PAN Lee zpívá =)

180

Odpovědět

Snowi: Podle vyslovnosti ano, ale nikdy jsem to tak nevidel napsane. Pak mi to prijde jako psat "jaxe mas" misto "jak se mas". Ale to mas fuk.

181

Odpovědět

Maara: to jedno L mi z příjmení opravdu vypadlo, ale jinak je to v pořádku. v rámci zachování správné italské výslovnosti by se to opravdu mělo napsat "Luchi" ;)

180

Odpovědět

Snowi: Rhapsody mam rad, ale v popisku videa je jedna chybicka => kytarista je Luca a ne Lucha. Plus ma v prijmeni dve "L"

180

Odpovědět

WoW! Vidím že sa tu vyléhl opravdu extrémní případ trolla. To nesmíte smazat, to je učebnicový příklad. Já tak nejak nemožu uvěřit tomu že to myslí vážně. Podle mňa je to chytrý člověk kerý konstruuje tyto agresivní bláboly a pak sa baví čtením reakcí na ně. Opravdu nemožu uvěřit, že by taková forma života mohla existovat.

180

Odpovědět

Dík moc Snowi. Třeba sa časem dostane aj na Holy thunderstorm :)

180

Odpovědět

Jsem zklamán :(((

180

Odpovědět

Hele Snowi neplánuješ v dohledný době něco od Static-X nebo Fear Factory? Já vím že industrial metal není moc populární, ale třeba písnička Skinnyman od Staticů hrála i v NFS Most Wanted a ohlasy na ní byly pozitvní. Obecně bych byl nadšenej kdyby si sem dala písničku od Staticů kde hraje Tripp, vím že je to hnusnej pedofil, ale (a možná právě proto) hraje jako ďábel sám.

180

Odpovědět

Nechcete tomu KbbK dat ban?

180

Odpovědět

ocko:

Ty ses asi taky čobol co?

180

Další