Epizoda 2 (S01)Riley Rewind (S01E02)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:273
Počet zobrazení:6 797

 Druhý díl webseriálu Riley Rewind se točí kolem Angely. Přestože ji Riley sotva znala, rozhodne se použít svou schopnost a změnit Angelinu budoucnost. Podaří se jí to, nebo nadělá víc škody než užitku?

Přepis titulků

Pamatujete si Angelu? Dnes jsme zjistili, že spáchala sebevraždu. Prý nechala vzkaz. Stálo tam: „Všem jsem ukradená.“ Nemůžu tomu uvěřit. Nebyly jsme kamarádky nebo tak. Ale byla... Byla dobrý člověk. Jak jsem říkala, loni jsme se potkaly jen jednou.

Proboha. Podívej se, jak vypadám. Možná, kdyby jí věnoval pozornost aspoň jeden člověk... Jediný člověk, který by se zajímal. Možná by to dopadlo jinak. Asi se musím vrátit. Nejspíš si myslíte, že moct vrátit čas je nějaká superschopnost, díky které můžu všechno spravit. Ale není to tak jednoduché.

Pamatujete tu krev z nosu? Teče ti krev z nosu. Když se vracím moc daleko nebo moc často, začne se mi hroutit tělo. Kašel, bolest hlavy, krev z nosu. To je daň za cestování v čase. A Jay tyhle věci hrozně řeší. Riley, myslím, že bys to neměla dělat.

Je to těžký, ale přemýšlej. To tady mám jen tak stát a nic nedělat? K čemu mi ta schopnost je, když tím nikomu nepomůžu? I kdybys ji zachránila, co potom? Co když spáchá sebevraždu později? Nemůžeš ji po zbytek života zachraňovat. Ale měla bych to zkusit. Tak jo. Ale buď opatrná. Má paní.

Prokážeš mi tu čest a doprovodíš mne na ples? Jasně, Trevore. Dáma řekla: „Jasně, Trevore.“ - Sláva! - Hurá! Ahoj, Angelo! Co chceš? Jen si popovídat. Chodíme spolu do třídy a... nikdy jsme si moc nepovídaly, takže...

Protože nemáme nic společnýho. Proto bychom si měly popovídat. Poznat se. Třeba se i skamarádit, protože... Nejsi mi ukradená. Nemám zájem. Lez za mnou a seženu si soudní příkaz. Chtěla jsem si jen popovídat. Povídej si se mnou a seženu soudní příkaz.

Ahoj, Riley. Líbil se ti můj kostým? S mámou jsme ho dělali do půlnoci. No jasně. Byl parádní. Děje se něco? Ne, promiň, jen jsem trochu roztěkaná. - Řekla ti něco Angela. - Ne, nic. Tváří se tvrdě, ale ve skutečnosti je citlivá. Dej ji čas.

Ať už jde o cokoliv, přejde ji to. Ty ji znáš? Jo, jsme spolu v debatním týmu. Vlastně byli, než odešla. Kup jí vanilkový košíček s polevou. Je po nich jak divá. Nebo se bavte o kočkách. Jo, na kočky se vždycky chytne.

Zkusím to. Díky, Trevore. Angelo! Angelo! Hej! Mohly bychom si po škole zajít na košíčky, znám skvělou cukrárnu. Jsi lesba, nebo co? - Co? Ne. - Tak mi dej sakra pokoj. Angelo, počkej. Chci, abys věděla, že nejsi sama.

Podívej. Střední je jen začátek. Ať už je to tu jak chce těžký, jednou to skončí. Život je těžkej, ale vždycky se to může zlepšit. Věci se spraví. Jen ti chci pomoct. Tak jo. Jen mi chceš pomoct.

Jo, opravdu chci. Nenamáhej se, pánbíčkářko, jsem mormon, miluju vědu a uctívám ďábla. Tak jo. Jestli jste si mysleli, že spřátelit se se sebevražedkyní bude jednoduchý, zvedněte ruku. Potřebuju nový plán. Košíčky a kočičí videa. Myslíš, že jí pomůžeš?

Ještě jsem to nevzdala. Budoucí Jay už ti určitě řekl, co si myslí. Ano, řekl. Snad víš, co děláš. Lidi, mohli byste mi dnes pomoct s výzdobou? Lidi z výtvarky mají ptačí chřipku. Údajně. - Asi ne. - Já ti pomůžu. - Riley?

- Promiň, už dnes něco mám. Dost těch keců, dámy. Na dráhu! Chci, abyste běžely rychlostí světla. Viděla jsem všechny filmy o cestování časem a pořád se v tom ztrácím. Už se to ani nesnažím pochopit. Stačí se podívat na Návrat do budoucnosti. Jedno jsem se ale naučila. Vraťte se zachránit jeden život a zpackáte život někomu jinému.

Nazdárek. Půjdu na ten trapáckej ples s kýmkoliv, kdo mi dá cigaretu. Já mám. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Měl by se toho místo Riley ujmout Richmond :) http://www.youtube.com/watch?v=4N1M7Kwl81A

10

Odpovědět

Jen pro šťourali, časový paradox nemůže nastat, protože se vrací její mysl, ne tělo + po stejné časové rovině, která se stala. :)

55

Odpovědět

No, nejsem si jist, ale takto to tam myslím nebylo ani naznačeno. Pokud uvažujeme, že "cestuje" jen mysl z aktuální přítomnosti do minulosti, která sice už nastala, ale v bodě kdy se rozhodla vrátit, se stejně musela vytvořit paralelní časová linie ve které je jen její tělo a ve které ale není její mysl (protože, ta se vrátila do jejího těla, ale v jiném čase), což zase z praktického hlediska by nemělo být možné. Takže, pokud bych vycházel z toho, že mysl a tělo nelze rozdělit, tak zde máme klasické rozdělení času v momentě kdy se vrátí v čase. Potom lze spekulovat, co se děje v čase ze kterého cestovala (a podle prvotní úvahy je v ní jen tělo a ne mysl).

32

Odpovědět

Už jsem dokoukala všech 5 aktů... Pro lidi, co nenávidí cliff hangery na konci seriálů, nekoukejte na to. Budete akorát zklamaní. Obecně seriál není špatnej. Je to dost odpočinkový.

21

Odpovědět

Ta muzika na konci mi připomíná hry z devadesátých let :)

51

Odpovědět

Paráda! Těším se na další díl. :)

72

Odpovědět

Nemůžu si pomoc, je to jak Butterfly effect. Jsem jedinej?

15

Odpovědět

No jediný asi nebudeš, ale v Butterfly effectu šlo o něco jiného. Společné to má spolu jen to cestování v čase. Tam se totiž vrátil něco změnil a pak přeskočil zpět a tady, když se vrátí tak musí prožít daný časový úsek celý znova. To ale nemění nic na tom že je dutá když nechápe, že musí dělat ty samé věci, jít na stejná místa aby nezměnila něco jiného a změnit jen to co chce.

231

Odpovědět

Díky té vážně hudbě ve chvíli morálního ponaučení je to něco jako dlouho naučný video.

22

Odpovědět

"Kašel, bolest hlavy, krev z nosu. To je daň za cestování v čase." Cože?!? Tak, k***a, vypadá každý mý ráno. O to nemluvím o tom, jak vypadá, když jednou za čas vyrazím večer ven.

204

Odpovědět

To taky cestuješ časem, ale dopředu. :D

231

Odpovědět

V tom případě ti doporučuji navštívit doktora, protože to není normální...

102

Odpovědět

Kravinka, ale stejně mě zajímá, co bude dál.

181

Odpovědět

Já nevim, taková neošklivá zábava od Raye a Anny, budu to sledovat dál :D

251

Odpovědět

Muselo to dát práce a přitom taková blbost :D

484

Odpovědět

Pelíšky? :D

21

Odpovědět

Poznámka: Scénář napsala Anna podle vlastních zkušeností po tom, co její mladší sestra spáchala sebevraždu...

387

Odpovědět

Jsem jediný kdo by ji ještě podkopl stoličku ?

1441

Odpovědět

Neni nad spravnou pomoc sebevrahum :-D

30