Epizoda 1 (S01)Riley Rewind (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:546
Počet zobrazení:9 316

Je tu první díl webseriálu Riley Rewind z dílny studia Runaway Machine, tedy Raye Williama Johnsona a Anny Akany. V prvním díle se seznámíme s hlavními protagonisty seriálu, kteří momentálně žijí blížícím se maturitním plesem. Další díly budeme vysílat každou neděli ve 20:00. Do komentářů nezapomeňte psát vaše názory a hodnocení pilotního dílu.

Přepis titulků

MATURITNÍ PLES Objednala jsem si nové brýle. A poslali mi je ve špatný barvě. Jen se podívejte. V tomhle do školy nemůžu. Ostatním budu jen pro smích. Tak jo, přiznávám. Nejsem ve škole zrovna oblíbená. Takže si nemůžu dovolit udělat takovou blbost a vzít si hrozný brýle.

Nebo pozvat největšího hezouna ze třídy na maturiťák. K čemuž se chystám. NULA Ahoj, Jimmy. Ahoj... - Riley. - Riley, jasně. Ahoj. Tak mě napadlo... Máš nějaké plány na ples?

Ne. A co kdybychom třeba... šli spolu? Vlastně už něco mám, takže nemůžu. Právě jsi řekl, že nic nemáš, takže... Ne, ne, ale vlastně... a... totiž... Ne.

Koho zajímá nějakej ples? Jen lidi, co netančí a nerandí, aby si mohli zatančit a zarandit. Neumím lhát. Není mi to jedno. Je fakt sladkej. VYSNĚNÁ LÁSKA Tak jako tak, chtěla jsem to alespoň zkusit. Celkem pětkrát.

Ahoj, Jimmy. - Ahoj... - Riley. Riley, jasně. Ahoj. Pojďme spolu na ples. Ne. Ahoj, Jimmy. Co takhle jít spolu na ples? Ne. Pojď se mnou na ples!

Asi bych to měla vysvětlit. Mám tak trochu takovou schopnost vracet se zpět v čase. O nic nejde. Prostě se hodně přetáčet. Pomáhá, když se dívám na hodinky. Můžu se vrátit zpět, ale nejde to vpřed. Takže, když se vrátím zpět, musím všechno prožít znovu. Ahoj, Jimmy!

Tak mě napadlo, že bychom spolu měli jít na ples. Teče ti krev z nosu. Jenomže jsem o tom nikomu neřekla. Proč taky? Lidi mě už tak mají za podivína. Vlastně to není úplně pravda. Někomu jsem o tom řekla. Žes toho kluka nepozvala na ples? Pozdě, Jayi. A?

Totální trapas. Můžeš se vrátit v čase, ale skutečnost nezměníš. JAY Kdyby měla smrt dospívající dceru, byla by to Angela Won. ANGELA Jdi k čertu, ty krávo. Angela je takový přízrak, který splývá se zdmi. Loni jsme se jednou potkaly, ale...

skoro ji neznám. Myslím, že nikdo z nás. Superžena ve mně se chce vrátit v čase a zachránit ji před těma... mrchama, ale... mám takové pravidlo. Kdybych chtěla, asi bych mohla zabránit vraždám nebo vyhrát loterii a dát všechny peníze na děti v Africe. Ale já přece nejsem žádný superhrdina.

Není mojí povinností zachraňovat ostatní. Nebo jo? Stát! Lorde Trevore, přistupte. A když se z jednoho ponížení oklepu... Má paní. TREVOR Tak jo, ten kluk vyparáděnej jak rytíř ze středověku je Trevor Cunningham.

Předseda kostýmového klubu a sběratel různých druhů hub. Je to opravdu hodný kluk. Ale není to můj rytíř na bílém koni. Abych tak řekla. Povídá se, že je do mě zabouchnutej už nějakou dobu. Snad mě nepřišel pozvat na ples. Prokážeš mi tu čest a doprovodíš mne na ples?

Neeeeeeeee! Na druhou stranu, nikdo jiný mě asi nepozve. Jasně. Nejspíš. Dáma řekla: "Jasně, nejspíš." - Sláva! - Hurá! Ať tě to ani nenapadne. Tohle si chci pamatovat.

To bylo tak milý. Ale Trevor Cunningham? To jako vážně? Předseda kostýmového klubu? Ten, co sbírá různý druhy hub? Už jsem viděl hezčí klučiny, ale nikdo jiný ji nepozval. Jo, když už jsme u toho, mohli byste mi pomoct s výzdobou? Lidi z výtvarky mají ptačí chřipku. Údajně. - To těžko.

- Já ti pomůžu. Riley? Jasně, dneska nic nemám. No tak, Jayi. S tvou pomocí to bude vypadat mnohem líp. Máš na tyhle věci talent. Když přijdu, přestaneš mi líbat zadek? Paráda. Sejdeme se ve čtyři. Pomůže nám i Quinn. Quinn? Můj bratranec, zrovna se sem přestěhoval.

A je tak trochu... Dost těch keců, dámy. Na dráhu! Chci, abyste běžely rychlostí světla. Nevím, proč mám tu schopnost. Ráda si představuju, že jsem se narodila na vzdálené rozpadající se planetě. A že mě rodiče poslali na Zemi, abych zachránila náš druh. Ale tenhle příběh už je zabraný. Pravdou je, že od tří žiju se svou adoptivní mámou. Co bylo před tím, netuším.

Jdi za ním a promluv si s ním. QUINN Proč jako? Protože nad ním poslední hodinu a půl slintáš. Nazdárek. Nazdar, Quinne! Půjdu na ten trapáckej ples s kýmkoliv, kdo mi dá cigaretu. Jay kouří.

Viď, Jayi? Možná byste měli jít ven a dát si kuřáckou pauzu. Jupí, cigáro! Jayův milostný život je momentálně jak ze špatného filmu. Takže teď zastávám roli jeho dohazovačky. Jakou květinu ti mám vzít na ples? No tak, nejsem blbej. Poznám, když se klukovi líbí jinej kluk. Totiž...

Nedivím se ti. Jsem neodolatelnej. Jenže... jsem s tím ještě nešel ven. Ale doufám, že se to letos změní. Nová škola, nový začátek. Takový klišé. Co ty na to? Tyrkysovou. Tyrkysová mi sekne.

Tak, jak to šlo? - Naprosto parádně. - Jak jinak. Navíc... mě pozval na ples. Co? Kéž bych se mohla vrátit a vidět to. Ani náhodou. V žádným případě se nevracej. Bylo to úžasný a nechci, aby se to podělalo. Dobře, nebudu si zahrávat s časoprostorovým kontinuem.

Slibuju. V žádným případě. Aby sis uchoval tu svou chvíli. VŠEM JSEM UKRADENÁ Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

je neoblibena protoze je na rasisticke skole a nesplachne potom co se v****e
Peter Parker byl v Amazing Spider-manovi taky nesmyslne neoblibenej

62

Odpovědět

zatím tak průměr, nebudu kritizovat děj, uvidíme, kam nás další díl zavane... jediný můj problém - vypadají hrozně staře :-/

21

Odpovědět

Mně to připadá, že forma a hereckej výkon je strašně zkopírovanej od Felicii Day (The Guild). Ta forma by mi nevadila, ale snaha Anny (ať už vědomá nebo ne) působit, mluvit a gestikulovat stejně jako Felicia, akorát hůř mi strašně vadí a kvůli tomu se mi to moc nelíbí.

27

Odpovědět

Blbost. Věnujte čas překladu něčemu hodnotnějšímu :)

1440

Odpovědět

Méh, nerad bych byl hnusnej... ale asi budu muset.

Nemám nic proti Rayovi... i když jeho =3 už není co bejvalo, snaží se ho zajet a dřív nebo později si tu cestu k rádoby stand up show vyšlape nebo vykecá, všechno je o praxi. Je od něj hezký, že propaguje seriál kterej napsala jeho slečna a ve kterým hraje (tuším že se podílel na hudbě)... ale je smutný, když z celýho pilotu jedinej náznak herectví je právě z jeho strany a to má jednu jedinou repliku.

Je smutný, když lidi co hrajou tak krátký scény s lehkými texty nejsou schopní vdechnout charakteru duši. Přece to není tak těžké ne? Smutný je, že právě RWJ by měl tyhle věci jako rejža ohlídat... aby herec hrál ale nepřehrával (to je zas problém herce Quinna... není z něj cítit přirozený gay vypadá spíš jako karikatura zženštilosti homosexuála), etc, etc, etc...

Prostě na to, že jsem tady zatím skouknul všechny web-seriály v anglickém znění to vypadá, že asi jeden vynechám.

2013

Odpovědět

Celkem souhlasím. Ale osobně tomu dám ještě šanci, protože Anna nehraje zas tak špatně.

00

Odpovědět

Herectví na úrovni p***a a i ten Twilight má lepší love story.

1635

Odpovědět

Anna Akana? Spíš Yoko Ono ne?

629

Odpovědět

Pripomína mi to film Next s Nicolasom Cageom od Lee Tamahoriho

55

Odpovědět

Nechci být kritický ale budu...Takže pokud si chcete přečíst něco pozitivního nečtěte dál.

Další seriál z "ideální střední školy" kde je každý hezký, každý řeší naprosto nedůležité problémy, každý se chová nelogicky a hlavně každý středoškolák už není středoškolákem několik let. Už jen tohle mě dokáže naprosto odradit a navíc mě přijde, že cílová skupina jsou spíše holky (ale teď nic proti nikomu kdo se na to dívá :D ).
Navíc mě celkem mrzí, že shodou okolností španělský seriál, který jste sem hodili včera první díl o tom klukovi, co má superschopnosti, má méně shlédnutí a horší hodnocení a přitom mi přijde mnohem zajímavější a v mnoha ohledech lepší.

337

Odpovědět

Riley Rewind a Anna Akana na VideaČesky!! Díky, díky, díky moc Veru!

287

Odpovědět

Triky jsou fajn, Anna je fajn, ale scénář je příšernej... No nevím dám tomu ještě šanci...

97

Odpovědět

Pěkná holka a neoblíbená šprtka. Ale no tak. Pak nějaká romantická kravina o dvou gayích a o holce co chce kluka. Pěkná kravina, která by se mohla líbit jedině teenagerům. Oprava tennagerkám. Za poslední dobu největší kravina co jsem kdy viděl. Jsem proti překladu aspoň si ušetříš práci protože každej pabl umí říct chci to překládat, protože ho to nestojí námahu. ale pak se na to stejně nebudou koukat. Btw super schopnosti jen proto aby to zvedlo sledovanost jinak to tam nemá žádnej smysl.

1221

Odpovědět

samotny serial nie je postaveny na 2 gayoch a zamilovanom dievcati. ma to 5 epizot a prva nerovna sa vsetky. samozrejme, nie kazdemu sa to bude pacit, ale uprimne - povedz mi 1 serial/film/skec co sa paci uplne kazdemu?
Riley Rewind ma medzi EN hovoriacimi divakmi velmi dobru uspesnost a da sa predpokladat ze medzi ostatnymi divakmi bude uspesnost podobna.
takze, prekladat to zmysel ma - to ale neznamena ze to musia pozerat aj ti, ktorych to nezaujalo. divakkov bude stale dost.

112

Odpovědět

to že sa to odohráva na strednej tak trošku naznačuje že je to určene teenegerom ;)

70

Odpovědět

Ocenil bych roli Raye, ta mně přišla po sledování hlavní hrdinky z toho všeho nejzajímavější.

151

Odpovědět

to ta sklamem. zial, Ray sa v celom seriali vyskytne tusim len v dvoch scenach.

61

Odpovědět

Souhlasím s názorem, že dát hlavní představitelku takovou krásku a označit ji jako neoblíbenou šprtku je celkem na prd (typická Mary Sue:)), každopádně mě to tak jako tak zaujalo a ráda se kouknu na další díl.

233

Odpovědět

Taky mi to přijde divné, že do role neoblíbené šprtky dají takovou pěknou holku. Tohle se jim moc nepovedlo. Jinak vypadá to zajímavě, ale opravdu zhodnotit to budem moct až po dalších dílech.

174

Další