Epizoda 5 (S01)Riley Rewind (S01E05)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 2
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:254
Počet zobrazení:6 086

A je tu velké finále! Před Riley leží nelehký úkol, a to zachránit školu a nic netušící spolužáky před výbuchem bomby. Jestli se jí to podaří, se dozvíme v posledním díle Riley Rewind.

Přepis titulků

Někdy si přejeme vrátit se v čase a něco změnit. Chceme odčinit křivdy. Chceme napravit chyby. Ale ve skutečném životě... druhou šanci nemáme. Co nám pak zbývá? Zbývají nám výčitky. Zbývá nám lítost.

Zbývají nám vzpomínky na chvíle, které bychom si přáli změnit. To jsme moc nepromysleli. Takhle to teď ale nebude. SUPERHRDINKA Vím, o co se snažíš! Co jsi zač? - Pusťte mě ven. - Proč to děláš?! - Otevři dveře. - Kdo jsi? Jestli si chceš radši pokecat s poldama, zařídíme to.

Nevím, o čem to mluvíte. Ale víš. Řekni nám, proč to děláš! Pusťte mě ven! Fakt vtipný. Zamknout mrzáka v komoře. Počkejte, až se to všichni dozvědí. V té tašce máš bombu. Asi za hodinu vybouchne a zabije všechny, co přijdou na ples.

Málem zabila mě. A jestli mi neřekneš, kdo jsi a proč to děláš, zavoláme policii. Nic nám neřekne. Necháme to na policii. Dávám ti tři sekundy na vysvětlení a pak tě udám. Tři. Dva. - Jedna. - Angela Won. Co?

Angela Won včera spáchala sebevraždu. A všem je to ukradený! Dokonce ani nezrušili ples. Chovají se, jako by nikdy neexistovala. Není to fér! To kvůli nim je mrtvá a všem je to ukradený! Proč mají žít? Když ji dohnali k tomu, že si vzala život.

Proč se mají smát a tancovat, zatímco ona leží v hrobě? To oni... by měli zemřít. Ne ona. - Tys ji znal? - Ne. Neměl jsem příležitost. Ale přál bych si to. Měl ji rád.

Záleželo mu na ní. Kdo jsi? Mám v ruce telefon. Devět... jedna... Edward. Edward Baker. Edwarde, přivedu ji zpátky.

Co? Vrátím se. Nedělej to. Udejme toho psychopata a nechme to být. Když se vrátím, můžu Angelu zachránit. A jak? Dáš dohromady sebevražedkyni a psychopata? To je šílený. Ale všechno se tím vyřeší. Bude šťastný a ona bude naživu. - Jak dlouho se vracíš? - Záleží na tom? Sakra záleží.

Riley, kašleš krev. To není prdel! Ještě nikdy jsem tě takhle neviděl! Tohle... Nevíš, co se může při dalším návratu stát. Mohla bys umřít! Chápeš to? Mohla bys umřít! Celý tohle posraný cestování časem tě zabíjí, a ty to ignoruješ.

Celý je to neuvěřitelně pošahaný, ale... Riley, jsi naživu. Neriskuj svůj život. Ne pro někoho, kdo se rozhodl zemřít. - Můžete mi říct, co se to děje? = Ne! Sklapni! Já vím. Podívej... Vím, že máš pravdu, Jayi. Ale když to neudělám, někdo umře.

Někdo už umřel. Jak mám žít s vědomím, že jsem tomu mohla zabránit? S vědomím, že jsem se o to mohla pokusit. Omlouvám se. Musím udělat, co je podle mě správné. Promiň. - Můžu Angelu zachránit. - Mohla bys umřít! Jak dlouho se vracíš? - Jsi v pořádku?

- Najdu ve škole bombu. Jsem pěkně na nic. Ničím se kvůli někomu, kdo už zničený je. Angelo. Hej. - Nemáme nic společnýho. - Třeba se i skamarádit... Ahoj, Angelo. ...pomoct s výzdobou... Doprovodíš mne na ples? Teče ti krev z nosu.

Proboha! Fuj! Edward. Edward. Edward? Edwarde! Haló, je tu nějaký Edward? Jo. Znáš ji?

Šeptá tvoje jméno. Ne. Tak jo. Pomůžeš mi ji dostat ke zdravotnici? Jo. - Promiň, zeptám se někoho jiného. - Není třeba. Pomůžu ti. Těch posledních pár týdnů, pro ostatní vlastně jen pár dnů, bylo docela drama. Třeťáku jsem si užila až až.

A už to stačilo. Teď se uklidním a budu se starat o normální věci jako udělat řidičák. Na ten jsem netrénovala. To je fuk. Mimochodem, zdravotnici dala moje diagnóza pěkně zabrat. Zdá se, že symptomy cestování časem nespadají do její specializace. Mám hodně odpočívat a do konce pololetí jsem omluvená z těláku. Nakonec by se dalo říct, že jsem zažehla jiskru mezi holkou, co se chtěla zabít, a klukem, co chtěl zabít všechny ostatní.

A to zachránilo několik životů. A je to tak mnohem lepší, ne? A víte co? Ty nový brýle se mi vlastně líbí. Možná v nich půjdu zítra do školy. Jsem teď přece něco jako superhrdinka, takže je mou občanskou povinností postavit se čemuko… Riley Brown.

S vracením v čase se bohužel musíte rozloučit. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

No doufám že jí tu moc nevezmou. To že dala dohromady psychicky narušenou holku s potencionálním masovým vrahem myslím ještě bude chtít vrátit.

70

Odpovědět

Já nevím celou dobu tam brečí že nechce být superhrdinka a nechce zachraňovat životy a teď najednou..chce je zachraňovat i kdyby při tom měla zemřít a jak řekl její kámoš správně..zachraňuje psychouše co chce všechny zabít a sebevražedkyni....nebylo by lepší třeba zachraňovat lidi co přejede auto na silnici ?..Zastavit vlak který vykolejí ?...

34

Odpovědět

vycpávačka no koukám na to jen kuli holce raye xS

22

Odpovědět

Ray William Johnson je v =3 dost vtipnej a originální a kdyby si tenhle počin furt nepropagoval,tak by mě ani nenapadlo, že to režíruje. Nudná vykrádačka Misfits.

528

Odpovědět

Vykrádačka Misfits ? Hele, když už se tu oháníš tímto seriálem, doufám že ti došlo, že Misfits jsou v podstatě satira na superhrdinské filmy. A britové umějí satiru sakra dobře, proto jsou Misfits tak úspěšný. A Riley je v podstatě žánrově někde jinde, tam satiru opravdu nehledej, spíš je to indie superhero film. A nudná - já se celkem bavil, to je hodně subjektivní pocit ;)

391

Odpovědět

5:03 To ve škole taky děláme, že si ze srandy nenápadně utíráme ruce do oblečení jiných podobným přátelským gestem. Akorát my je máme většinou jenom mokré z umyvadla a ne celé od krve. :)

240

Odpovědět

Ten konec byl asi nejlepší scéna ze seriálu- myslím Muže v Černém...

262

Odpovědět

Celkem dobrý, klidně bych uvítal i pokračování.

790

Odpovědět

Nic převratnýho to nebylo a ani mě to moc nenadchnulo. Stejně se mi to ale nějakým způsobem hodně líbilo a já děkuju za překlad, klidně by to mohlo pokračovat, líbí se mi to :-)
Nic moc, ale zbožňuju to.

693

Odpovědět

"Nic moc, ale zbožňuju to." - tuhle větu slyším snad poprvé v životě. :-D

880

Odpovědět

+BugHer0Zřejmě český překlad "Guilty pleasure" :D

351