Rilo Kiley - Portions For Foxes / With Arms Outstretched

Thumbnail play icon
77 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:126
Počet zobrazení:3 368

Jelikož jsem vás včera díky aprílovému žertíku s racky ochudil o Alternativní okénko, rozhodl jsem se to odčinit a přidávám sem trochu alternativní hudby o den později a v dvojnásobném rozsahu. ;-) Rilo Kiley jsou podle serveru Last.fm s 2400 poslechy mou vůbec nejposlouchanější kapelou. Tato parta vznikla v roce 1998 v Los Angeles a skládá se z frontmanky Jenny Lewis, kytaristy a zpěváka Blakea Sennetta, basáka a klávesisty Pierra de Reedera a bubeníka Jasona Boesela. Jedná se o kapelu, která hraje především indie rock. Své první album Take Offs and Landings vydali u Barsuk Records v roce 2001, poté přešli k vydavatelství Saddle Creek, pod jehož jménem vydali desku The Execution of All Things (2002) a následně opět změnili stáj a přešli k labelu Brute/Beaute, u kterého vydali album More Adventurous (2004). V roce 2004 začali být Rilo známější. Sennett a Boesel vydali album se svou kapelou The Elected a Jenny Lewis propůjčila svůj zpěv vedlejšímu projektu Bena Gibbarda (Death Cab for Cutie) s názvem The Postal Service (dost možná se tu také objeví). Album More Adventurous se na konci roku 2004 dostalo do několika hitparád a jeho úspěch se stupňoval vystoupeními v talk show Conana O'Briena a Jimmyho Kimmela. Zatím poslední album Under The Blacklight vydali Rilo Kiley v srpnu 2007. Toto album bylo trochu popovější a ohlasy na něj byly rozporuplné. Kapela vyniká především hodně osobitou hudbou a hlasem charismatické frontmanky. Ostatně do Jenny se snad ani nejde nezamilovat. :-) Videa Rilo Kiley se bohužel poměrně těžko shání, ale povedlo se mi vybrat aspoň tato dvě, i když mají spoustu dalších skvělých skladeb.

Portions For Foxes Díky této písni jsem kapelu objevil. Hrála mi v počítači několik dní dokola, až to došlo do stádia, kdy jsem si řekl, že potřebuji od Rilo Kiley víc hudby. Tuto energickou skladbu budou určitě znát všichni fanoušci seriálu Chirurgové.

With Arms Outstretched Jako druhou píseň jednu trochu pomalejší. Jedná se o záznam z živého koncertu, takže uvidíte, že Jenny opravdu umí i naživo a navíc dokáže bez problémů roztleskat a rozezpívat celé publikum. Kéž by se mi poštěstilo vidět je někdy naživo.

Znáte Rilo Kiley? Jakou píseň od nich máte nejraději? A která z těchto dvou vás zaujala více?

Přepis titulků

Mám pusu od krve, protože se celý týden koušu do jazyka. Pořád si na něco stěžuju, ale nikdy nic neřeknu. A mluvení vede k dotekům. A ty doteky vedou k sexu. A najednou je všechno tajemno pryč. A to je nežádoucí. Zlato, já jsem nežádoucí. Jsem pro tebe špatná, špatná, špatná.

Vím, že jsem osamělá, ať jsem s tebou, nebo bez tebe. Ale už jen to, že jsi poblíž, mi dává jistý pocit úlevy. Osamělost najednou vede k nočním můrám. A noční můry vedou k tomu, že ti zavolám. A když ti zavolám, řeknu: "Přijď sem!" A to je nežádoucí. Zlato, já jsem nežádoucí.

Jsem pro tebe špatná, špatná, špatná. Je to nežádoucí. Zlato, je to nežádoucí. Je to špatné, špatné, špatné. Protože jsi jen bezpečnostní opatření pro chodící mrtvolu, jako jsem já, jako jsi ty. Stejně budeme všichni...

kořistí pro lišky. Všichni budeme... kořistí pro lišky. Stojí před tebou mladičká holčina. Je moc krásná a je do tebe fakt blázen. A najednou je s tebou v posteli. A mluvení vede k dotekům. A doteky vedou k sexu.

A najednou je všechno tajemno pryč. A to je nežádoucí. Nemám ti to za zlé. Jsem na tom stejně. Taky mi bývá občas smutno. A ty jsi nežádoucí. Mí přátelé říkají, že tě mám nechat. Že jsi pro mě špatný, špatný, špatný. Jsi nežádoucí.

Zlato, jsi nežádoucí. Jsi nežádoucí. Zlato, jsi nežádoucí. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nemuzu si pomoct ,ale Jenny ma uzasnej hlas a navic je videt ze se koncertovanim opravdu bavi *thum up* ..portions for foxes je navykova :D

180

Odpovědět

Díky za přidání, je to úžasná hudba a ještě úžasnější zpěvačka. Na internetu jsem našel že byla jak u Conana tak u Fergusna, nechtělo by se vám přeložit některé z těchto videí? Děkuji

180

Odpovědět

Dik za moj novy objav :) pocuvam stale dookola... Rilo Kiley ma proste dostali :D

180

Odpovědět

Bohužel, tentokrát mě to moc neoslovilo.

180

Odpovědět

Nejlepší od nich je moneymaker

180

Odpovědět

Mě osobně se tato kapela moc nelíbí. První písničku jsem vypnul někde v půlce, druhá už se mi líbila víc, ale ta kytara byla strašná. Takovej randál.
Nemám moc rád tenhle styl hudby...

181

Odpovědět

hmmm, neznášam návykovky, neviem sa potom na nič sústrediť :( ale vážne, je to paráda, mám rád nové veci

180

Odpovědět

jako vždy zajímavá hudba,ocheckuju tvůj účet na last.fm určo tam najdu novou zajímavou hudbu :)

180

Odpovědět

Osobně doporučuji například písně Dreamworld (http://www.youtube.com/watch?v=j6cbcm-Aedo), Breaking Up (http://www.youtube.com/watch?v=yGnJYMRC9NE), Silver Lining (http://www.youtube.com/watch?v=jVtSSCzASR0) a Always, ale mají 4 výborná alba. :-)

180

Odpovědět

Taky jsem je neznal, ale musím prohlásit, že je to jsou úžásné písničky. Díky za přestavení...A teď mě omluvte mám na stredju Googla dotaz :D

180

Odpovědět

Neznal jsem je, ale libilo se. Zvlaste ta prvni pisnicka. Pokud se Ti podari najit vic, nebude to na skodu. :-)

180

Odpovědět

Opravdu si vybral dvě skvělí písničky... a jejich texty jsou opravdu skvělé.

180