Kasabian - Underdog

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:299
Počet zobrazení:5 222

Dnes se v Alternativním okénku přesuneme od trip hopu a psychedelie k indie kytarovce. Připravil jsem si pro vás totiž překlad skvělé písně Underdog od kapely Kasabian. Jelikož sepisuji tento článek krátce před půlnocí a síly mi rychle ubývají, nebudu vás tentokrát zatěžovat obsáhlými informacemi o kapele a jejím hudebním stylu. Jen zmíním to, že Kasabian pocházejí z anglického Leicesteru a skládá se ze ze 4 členů (na turné s nimi vyjíždí ještě kytarista Jason Mehler). Na britských ostrovech mají Kasabian dost zvučné jméno a možná je budete znát i vy. Loni vystoupili na vůbec 1. ročníku Open Air Festivalu v Panenském Týnci a tato píseň je podle hlasovnání návštěvníků webu http://www.misfits.ura.cz/ nejlepším songem ze soundtracku ke 2. řadě britského seriálu Misfits, na jehož překladu se podílím já, xxENDxx a bakeLit. Přiznám se, že jsem se ještě nedostal k naposlouchání jejich alb, ale píseň Underdog jsem si nesmírně oblíbil. Někdo tvrdí, že je píseň obecně o lidech, kterým nepřeje štěstí, a o tom, jak se musí takoví smolaři se svou situací popasovat. Jiní tvrdí, že je píseň přímo o kapele, protože se prý po vydání jejich 2. alba očekávalo, že zapadnou stejně jako spousta ostatních kapel. Pravda je možná někde úplně jinde... Dávám sem živé vystoupení ze studia, protože oficiální videoklip má zakázan vkládání na jiné stránky. Zhlédnout ho můžete zde.

Přepis titulků

Klidně mě zabij, jestli si troufáš. Já budu dál kráčet se vztyčenou hlavou. Nenechám se jen tak něčím vykolejit. Jsem totiž outsider. Celý život je pro mě jako ukolébavka. Nenechám se jen tak něčím vykolejit. Nenechám se jen tak něčím vykolejit. Láska je jasnými barvami nasprejovaná na zdech.

Potloukal jsem se po ulicích, až mi nakonec nic nezbylo. Ke svému plášti a dýce jsem přišel v jedné barové rvačce. Tamní zákazníci zbožňují bojovníky. Rádi vidí šampióna padnout k zemi. Přijde mi, že nevím kudy kam. Vždycky musím prohrát, abych mohl zvítězit. Nějak se toho nemohu zbavit.

Asi bych s tím měl rychle začít. Klidně mě zabij, jestli si troufáš. Já budu dál kráčet se vztyčenou hlavou. Nenechám se jen tak něčím vykolejit. Jsem totiž outsider. Celý život je pro mě jako ukolébavka. Nenechám se jen tak něčím vykolejit. Nenechám se jen tak něčím vykolejit.

Zapomeň na to. Nikdy nebudu skákat, jak pískáš. Sice máš v rukou peníze i moc, ale teď nebude po tvém. Nemůžu se ohánět názory lidí. Na těch teď nezáleží. Budu se trpělivě krčit ve stínu, dokud tě někdo nesvrhne z trůnu. Přijde mi, že nevím kudy kam.

Vždycky musím prohrát, abych mohl zvítězit. Nějak se toho nemohu zbavit. Asi bych s tím měl rychle začít. Klidně mě zabij, jestli si troufáš. Já budu dál kráčet se vztyčenou hlavou. Nenechám se jen tak něčím vykolejit. Jsem totiž outsider. Celý život je pro mě jako ukolébavka.

Nenechám se jen tak něčím vykolejit. Dej mi vědět, až budeš mít dost. Polož své zbraně na podlahu. Nenechám se jen tak něčím vykolejit. Peníze na účtě, nechal ses hezky zaprodat. Nenechám se jen tak něčím vykolejit. Nenechám se jen tak něčím vykolejit.

Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Písnička hrála když Nathan ochutnával bonbony a pití na bowlingu těsně před jeho zatčením. Jinak kapela je super, doporučuju pořízení všech tří alb protože na nich jsou písničky stejně kvalitní. Pro milovníky anglické indie a alternative rock muziky je tahle kapela nutnost ;-)

191

Odpovědět

pecka, diky!

180

Odpovědět

přesně co říkala eva taky si tu pisničku nepamatuju ale je skvělá díky vám a už se těšim na další řadu misfits ty jsou hodně dobrý

180

Odpovědět

Zrovna jsem to poslouchal a koukam, ze to tu najednou je :D Bylo to mimochodem ted ve filmu London Boulevard.

180

Odpovědět

alternativní okénko se mi fakt líbí..zatím sem dáváš vesměs vše, co mám ráda a poslouchám (a to sem spíš na metal, takže se tady najdu ve vícero hudebních oknech :D)

180

Odpovědět

Misfits miluju, písničku si nepamatuju. ALE díky za obojí!!! Kvalitka. Pomohli jste mi teď objevit Kasabian. Ta akustická verze je pro mě lepší

btw. Kelly ve slovenštině byl super nápad;-)

180

Odpovědět

BugHer0: Ale to né, já si tu jen léčím mindráky, znáš to :D.. :)

180

Odpovědět

Tahle verze se mi líbí o moc víc :) ještě štěstí, že sem nešla dát ta první verze :)

180

Odpovědět

Pesnicka je celkom znama, naposledy som ju pocul v zaverecnych titulkoch Takers

Ale dobra je. ALe original sa mi paci viac

180

Odpovědět

Tahle verze je lepší než oficiální videoklip ;-) 10/10

180

Odpovědět

bakeLit: V popisku jsem psal, že oficiální klip má na YouTube zakázaný vkládání, tudíž sem nejde vložit. Chtěl jsem přidat obě verze pro porovnání, ale mně se tahle líbí stejně, i když beru, že asi není tak dynamická. Nicméně jsem do popisku dal odkaz na videoklip, takže si můžou lidi tady pustit song s titulkama a pak si přehrát video. V tom problém nevidím a evidentně se ta písnička líbí i takhle. :-)

180

Odpovědět

No kapela by se snad i cekat dala, coz o to. Ale ze prelozis zrovna tuhle, to jsem necekal. :)
Misfits nesleduji, takze nevim, ze se diky tomu pisen stala znamou (takze ve vysledku to asi ani takove prekvapeni neni :D)
Kazdopadne jeste jednou palec nahoru, jen tak dale. ;)

180

Odpovědět

Bugu, proč sakra tuhle verzi, co není vůbec nabitá energií? :(

181

Odpovědět

carlos: Proč jsi to tady nečekal? :-)

180

Odpovědět

Wow, tohle jsem tady necekal. Paradni vkus BugHer0, tahle je imo jejich nejlepsi :)

Jinak komu se tohle libilo, urcite si zamiluje akustickou verzi (tak jako ja :))
http://www.youtube.com/watch?v=E7eA9sl2bk4

180

Další