Sabaton - Uprising

Thumbnail play icon
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:305
Počet zobrazení:7 838

Pár skladeb od švédské partičky Sabaton jsme tu už měli. Tentokrát vám přinášíme jednu ze skladeb na albu Coat of Arms, ve které je popisováno Varšavské povstání ke konci druhé světové války.

Přepis titulků

Varšavo, povstaň! Pamatuješ, jak nacisté prosazovali svou vládu v Polsku? Rok 1939 a Spojenci se otočili zády. Z podzemí se šíří šepot o naději a svobodě. Město je zoufalé, ale nikdy neztratilo víru! Ženy, muži i děti budou bojovat a umírat bok po boku! Jejich prolitá krev bude dobrovolně zaplacenou obětí. Varšava, město ve válce!

Hlasy z podzemí, šepoty o svobodě. 1944 a pomoc, která nikdy nepřišla. Volám Varšavu, město ve válce! Hlasy z podzemí, šepoty o svobodě. Povstaň a vyslyš povolání do boje! Dějiny na tebe čekají! Warszawa, walcz! Mysl, duše i srdce, vše v duchu starých tradic.

1944 a Spojenci jsou stále otočeni zády. Bojují o ulici za ulicí, v době naděje i zoufalství, bojují na vlastní pěst a nikdy neztratili víru! Ženy, muži i děti budou bojovat a umírat bok po boku! Jejich prolitá krev bude dobrovolně zaplacenou obětí. Varšava, město ve válce! Hlasy z podzemí, šepoty o svobodě. 1944 a pomoc, která nikdy nepřišla.

Volám Varšavu, město ve válce! Hlasy z podzemí, šepoty o svobodě. Povstaň a vyslyš povolání do boje! Dějiny na tebe čekají! Warszawa, walcz! Všechny lampy v tomto městě byly zničeny už před lety. Poruš zákaz vycházení a skryj se ve stokách.

Varšavo, je čas povstat! Všechny lampy v tomto městě byly zničeny už před lety. Poruš zákaz vycházení a skryj se ve stokách. Varšavo, je čas povstat! Varšava, město ve válce! Hlasy z podzemí, šepoty o svobodě. 1944 a pomoc, která nikdy nepřišla.

Volám Varšavu, město ve válce! Hlasy z podzemí, šepoty o svobodě. Povstaň a vyslyš povolání! Dějiny na tebe čekají! Warszawa, walcz! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (40)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

taky maličko přispěji do diskuze... nebudu přímo citovat kdo co řekl, ale prostě jen přispěji... taky poslouchám spoustu kapel... nebudu vypisovat, jen k Sabatonům tedy:

ALBA: nejraději mám Coat of Arms... díky tomu albu jsem je začal poslouchat, předchozí taky dobré, Art of War, Attero Dominatus... Carolus Rex není špatné, ale sami myslím řekli, že je to jen pokus udělat album o třicetileté válce. Heroes... pár písniček... celé album nějak... neřeším
Že zpívají o bitvách a o válce neberu nijak že jsou výjimeční (Iron Maiden - Aces High nebo Accept - stalingrad) ... takže budiš

ALE TEĎ MI JDE O TOHLE: pro kontrolu jsem si dal ctrl+f a jesli tu někdo zmínil "na živo" nebo "live" ... nezmínil... viděl jsem je 4x naživo a pojedu v únoru po páté... Ghost Divison, Altero Dominantus, nahoře zmíněné Uprising... Galipolli, Panzer Battalion... takové písničky naživo ANI NEMŮŽETE srovnávat s youtube klipem nebo 320mp3... je to skoro jako jiná kapela :D nejsou jen Sabatoni ale spoustu dalších rock/metalových kapel, a podle vystoupení já hodnotím kvalitu kapely... velice podivnou shodou okolností jsem byl na koncertu Rytmuse... když odcházel, jeho gorily mu rozráželi cestu mezi fanoušky a on si v těch s svých černých brýlích a s nosem pěkně nahoru kráčel pryč... já si z povzdálí popíjel pivo :D
Kdyby mi někdo řekl: Pošli mi od těch Sabatonu nějakou dobrou písničku ... tak opravdu nevím, asi bych mu poslal lístek na nějaké jejich vystoupení :D

Nevím co to bylo za Mástry, tuším 2010... kdy jsem chyběl a byl v práci, jeden kámoš, největší Punk ... samé exploited na sobě, sex pistols a pod. si pořád ze mě dělal srandu že Metal je trapný... pojeď se mnou na Visáče... no šel se na Sabatony podívat ze zvědavosti... do práce mi přišla SMS: "tyvole to si děláš p***l to jsem ještě neviděl SABATON!" :D :D
*omlouvám se že jsem se rozepsal ;)

41

Odpovědět

Námět skvělý, ale proboha metal? To ještě opravdu někdo poslouchá?

225

Odpovědět

Filmy na celý týden ke stažení ZDARMA p**o!www.thepiratebay.se

014

Odpovědět

Myslím, že je třeba říct, že za ten rok 1944 si Poláci částečně mohli sami, a to proto, že akci nekoordinovali se sovětským velením. Koordinace je ve válce rozhodující věc. A ty kecy o tom, že Sovětům stačilo jen přejít řeku - to není jen tak ve válce. Navíc Varšava nehrála v sovětské strategii žádnou významnou roli, proto nijak nespěchali s jejím dobytím.

511

Odpovědět

Koordinace je důležitá, to bezesporu, ale je třeba vnímat širší souvislosti. Opomeneme-li fakt, že už od rozpadu carského Ruska komunisté vytvářeli silný tlak na připojení bývalých vedlejších zemí, mezi něž patřila i významná část Polska, pomineme-li, že při dobývání Polska počátkem války sovětské jednotky cíleně pobíjeli polskou inteligenci a důstojníky, pak proti tezi že sovětská armáda "nestihla" včas dorazit hovoří to, že podobně "nestihla" i několik dalších povstání při svém postupu, takže se to dá jen stěží považovat za souhru okolností.

60

Odpovědět

Song je s**t, a Varsavske povstani (stejne jako Prazske) byla jen zbytecna p******a, narizena exilovymi vladami jen aby ukazali jako ze nejak zasahli do valky...

236

Odpovědět

0:54 - Rok 1939 a Spojenci se otočili zády. WTF? Vždyť Anglie a Francie v reakci na napadení Polska vyhlásili Německu válku. Sice jim skopčáci nakopali p***l, ale snaha byla.
Jinak písnička sice jednoduchá, ale chytlavá a klip docela fajn. Hlavně Peter Stormare v roli nacistického důstojníka. Scéna se zapálením modelu Varšavy je skvělá. Nacisti jsou nejlepší záporáci všech dob - mají styl, vzbuzují hrůzu a člověk si přeje, aby co nejrychleji zdechli.

533

Odpovědět

Jo, vyhlásili válku. Ale zůstali pěkně doma. Byla to podivná válka, chcete-li Sitzkrieg. :-P

481

Odpovědět

+TceldTo ale nebylo tím, že by nechtěli pomoct, ale v té době byla většina evropských generálů banda zkostnatělých, arogantních snobů, která se myšlením zasekla v první světové válce. To, že náckové přijdou s novým způsobem boje a převálcují Polsko během dvaceti dnů, nikdo z nich nečekal ani ve snu. Pak už toho moc dělat nešlo. A stejně se z toho nepoučili.

56

Odpovědět

Válka v sedě :D Ale řekl bych, že v tomhle songu de o to, že když vypukla vzpoura ve Varšavském getu, tak sovětské jednotky mohli zasáhnout a Varšavu poměrně snadno osvobodit. To se ale nestalo, kvůli rozkazům od Stalina. Nechali prvně Němce potlačit vzpouru a teprve pak obsadili město.

212

Odpovědět

+bzzzTo si pleteš - Varšavské povstání a povstání ve Varšavském ghettu jsou dvě rozdílné akce, které dělí více jak rok.
I s tím osvobozením od Stalina to není tak jednoduché. Varšavské povstání udělali Poláci také proto, že nechtěli aby Varšavu osvobodili a následně ovládli Rusové. A navíc nezapoměli na zradu v 39 a Katyň.
Řekl bych, že tenhle song je o odvaze ;-)

190

Odpovědět

Tak to je krásné překvapení!! Jedno z mých TOP. :3

103

Odpovědět

Dobrý song, i když mám od nich jiné favority (Final Solution je vynikající). Desku Coat of Arms mám od nich asi nejradši. Chytlavý, nenáročný, melodický metal. Jinak mi ale přijdou dost přeceňovaní. Z posledních čtyř desek mě baví právě jen Coat of Arms, jinak je to až na pár jednotlivých písní nuda. Art of War a Carolus Rex jsou nepovedené pokusy o epické koncepční album (podle mě se k téhle jednoduché hudbě nějaké složité a komplexní pokusy o koncepci nehodí) a Heroes zase narychlo spíchnutá slátanina.

13

Odpovědět

V hudbě mi chybí potřebná erudice, abych to mohl posoudit jinak než jako konzument, ale Sabatoni mě prostě baví. :-) Nepochybuji o tom, že je jistě plno kvalitnějích metalových kapel, které zpívají (či křičí) o dracích, síle, Vikinzích, lásce (jakože osudové), depkách a tak, ale to mě nebaví. :-D
Album Carolus Rex se mi líbí, protože jsem fanoušek geniálního stratéga Karla XII. No a díky Heroes jsem se dozvěděl, že se Belgičani bránili, a u Far From The Fame jsem naměkko...takže tak. :-)

160

Odpovědět

To je jako napsat, že z Nightwish se ti nejvíce líbí Dark Passion Play, a zbytek se ti zdá zbytečně přeceňovaný :D Člověk si musí uvědomit, jakým albem a kterou skladbou se kapela proslavila a od toho ji hodnotit dál. Proto fanoušek Sabaton nikdy neřekne, že Art of War je přeceňované, protože je to jedna skvělá skladba za druhou. To, proč jsou slavní, není styl hudby, ale to, o čem skládají. Která kapela se věnuje válkám, aby proto byla slavná? Sabaton vypráví o historii, ne o tom, jak nějaký elf v lese ztratil ponožku :D Nejen, že melodie jsou chytlavé, ale v jednoduchostí je za prvé síla a a druhé kapela svojí jednoduchostí vzdělává lidi. Já se přiučil hodně, ať už to byla bitva o Gallipoli nebo třeba obrana Belgie, jak zmínil tady kolega.

80

Odpovědět

zeby sa vratilo metalove okienko? :) kazdopadne prelozili by ste aj nieco od In Flames?

btw: Sabatoni dobra volba ;)

321

Odpovědět

Taky jsem si cítil jak v Jiříkově vidění, když jsem otevřel hlavní stránku a vykoukl na mě Sabaton.

Taky bych byl rád, kdyby se metalové okénko vrátilo. Kdyby se překládaly jsem známější kapely, se sledovaností (důvod jeho zrušení) by podlě mě problém nebyl. Ale už jsem na svůj dotaz několikrát dostal jasnou odpověď, takže už nedoufám :D

190

Odpovědět

Taky jsem si cítil jak v Jiříkově vidění, když jsem otevřel hlavní stránku a vykoukl na mě Sabaton. :D

Taky bych byl rád, kdyby se metalové okénko vrátilo. Kdyby se překládaly jsem známější kapely, se sledovaností (důvod jeho zrušení) by podlě mě problém nebyl. Ale už jsem na svůj dotaz několikrát dostal jasnou odpověď, takže už nedoufám :D

00

Odpovědět

+SvarecShit, chybička se vloudilo :)

00

Odpovědět

Metalové okénko to vyloženě nebude, ale sem tam se tu nějaká metalová skladba objeví. :-)

130

Odpovědět

ájé, tihle učitelé dějepisu jsou prostě všude :D

240

Odpovědět

ale naucej te toho vic nez ve skole :D

213

Odpovědět

+SpunakHlavně v Heroes upozorňují na méně známé nebo již pozapomenuté příběhy. Zbytek, věřím, by měl být tak nějak součástí všeobecného vzdělání a přehledu. :-)

130

Odpovědět

+Spunak:D jj :D Heroes je dobre :3 a jinak soucasti vseobecneho vzdelani tim si nejsem jistej :D posledni dobou si rikam ze nekdo ani nevi ze naka druha svetova byla :D

71

Odpovědět

+SpunakMě ty jejich texty přijdou upřímně většinou docela nepovedené :) Zajímavý námět nestačí. Často ani nepoznám ze samotného textu, o čem to je. A na Heroes je těch zajímavých námětů a příběhů spousta, ale hudebně je to absolutní nuda.

36

Odpovědět

+SpunakTohle je první diskuze pod skladbou Sabatonu kde čtu nějakou kritiku... Kdekoliv na youtube ať si najdu jaké video chci, nikde jsem neviděl žádné špatné slovo... A najednou na šeské stránce se najde týpek, kterej řekne, že jsou hudebně absolutní nuda... Sabaton má ze všech skupin nejblíže Manowaru a pro čechy je to naprostá nuda.
Metal asi nebude tvů styl Svare, že? Já když poslouchám Sabatony a v poslední době hlavně Heroes tak se mi do krve dostane tolik adrenalinu, že bych zvedl auto jednou rukou (takovou má Power metal hlavně díky Sabatonu a několika dalším skupinám sílu) a ty tu budeš tvrdit, že je to hudebně nuda a dokonce ani z textu nepoznáš o čem to je...
možná to není pravda ale možná taky je, ale nemáš náhodou poškozené uši vlivem DnB nebo diska?

Češi prostě dokážou vždycky zkritizovat i ten nejlepší produkt a úplně ignorovat ty kladné stránky...

54

Odpovědět

+SpunakOverlord: Najdi si libovolnou českou recenzi Heroes (http://metalopolis.net/art_reviews.asp?id=7258). Komentáře na youtube moc vážně brát nejdou, tam když někdo napíše kritiku, už to musí být fakt echt s****a (což zase Sabaton nejsou).

Jinak já poslouchám téměř výhradně metal. A rozhodně ne žádný superkomplexní progresivní metal á la Dream Theater nebo Opeth. Mám rád např. Within Temptation, In Flames, Nightwish, Firewind, Epica, Dark Tranquillity. Nic nějak bůhvíjak složitého. A např. Coat of Arms považuji za super power metalovou desku natřískanou chytlavými hitovkami. Ale Heroes mě prostě nudí, nejsem hudební odborník, tak ti nenadefinuji proč... prostě mi to nepřijde tak chytlavé a energické, až na pár skladeb. To samé s odstupem Art of War nebo Carolus Rex (které mě chvíli bavily, než se oposlouchaly).

btw. fakt mě vždycky rozesmějou ty řeči o tom, že češi jen kritizují a nadávají. I v zahraničí je dost negativních názorů, stačí navštěvovat jiné než fanouškovské stránky :D

A co se týče těch textů, mě prostě nepřijdou nějak chytře vymyšlené :) V podstatě samé dost jednoduché obraty, atd. To, že mají dobrý námět, ještě neznamená, že jsou dobré.

23

Odpovědět

+SpunakOverlord: Tvůj komentář je taková hovadina, že jsem si musel najít heslo semka a po dloooouhý době se přihlásti.
Nikde nevidíš kritiku, protože ne každej má potřebu pouštět si písničky, který ho nebavěj, jenom aby je zkritizoval. Takže je jasný, že pod Sabatoním videem uvidíš samou chválu.
K tý český stránce - já se vůbec divím, že si někdo troufl je zkritizovat. Sabaton jsou u nás snad nejpopulárnější na celým světě, takže se divím, že má někdo dost odvahy postavit se místní Sabaton army. A že češi nedokážou ocenit kvalitní produkt? Tohle není o češích, ale o tom, že ne každej má stejnej vkus jako ty. Plus s tím produktems to vystihl - Sabaton jsou jedna z těch kapel, co vydávaj alba jako produkt, ne jako něco, co by mělo mít bůhvíjakou uměleckou hodnotu. Každých pár let vyplivnou pár písniček podle tý samý šablony a fanboys jako ty si můžou stříknout do kalhot z toho, jakej mástrpís to zas kluci nevydali. Tohle je metalovej ekvivalent toho, co dělaj interpreti typu One Direction, akorát maj trochu jinou cílovku. Pokud tě to baví - dobře pro tebe, ale ne každej to vidí stejně.
Největší hovadina - proč každej metalista automaticky usuzuje, že když někdo nezbožňuje jeho oblíbenou kapelu, že musí poslouchat pop, disko nebo cokoli takovýho?
A nakonec ty texty. Jak řekl Svarec - že má text zajímavej text ještě neznameá, že je automaticky dobrej "OMG Sabaton zpívaj o druhý světový, tak si z toho naděláme do kalhot" Ne, to fakt ne.

15

Odpovědět

+SpunakMyslel jsem si, že jsem to po sobě dost četl, ale očividně ne - "že má text zajímavej NÁMĚT"

00

Odpovědět

+SpunakTakhle to dopada kdyz pisete reakci v patek vecer... Napsal jsem tam spoustu s****k, ktere vyzneli uplne jinak nez jsem puvodne zamyslel... Panove Humr13 a Svarec mate castecne pravdu, to uznavam... Pokud si myslite, ze maji metaloce skupiny mezi sebou ekvivakent one direction tak se spolu nemame o cem bavit.
Uz takhle se stydim za to, ze jsem zklamal sam sebe a vyblil takovej hate komentar, takze se Svarec omlouvam za urazky a opoustim diskuzy pod timto videem.

00

Odpovědět

Hrdinové. Ale stejně se najdou lidé, kteří se diví, že Poláci nesnáší rusáky (neplést s Rusy!), když jim nejdřív povraždili elitu v Katyni a pak nechali Varšavu vykrvácet...

243

Odpovědět

Jakej je rozdíl mezi rusáky a Rusy?

72

Odpovědět

+bzzzRusy mám rád - je to národ lidí s velkým srdcem a zarputilostí, propojující vlivy západní racionality a východního spirituálního křesťanství s prvky jiných náboženství a komunit. Rusové jako všechny velké národy svádějí svůj vlastní odvěký souboj dobra a zla, který se promítá do umění i do každodenního života. Patří k nim nespočet velkých literátů (Dostojevskij, Puškin, Sorokin...) skladatelů a hudebníků (Čajakovskij, Rachmaninov, Musorskij, Ashkenazy...), ruská baletní škola, ale i vynálezci, vědci a někteří vojevůdci. A navíc Rusky jsou nepopsatelně nádherné... :-)
rusáci jsou zakomplexovaní mužici klanící se těm nejhorším asijským despotům a vodce (půlka obyvatel Ruské federace umírá kvůli alkoholu!), kteří nedrží slovo a nešťastným řízením "osudu" jsou na okraji Evropy, do které ale nepatří.

89

Odpovědět

+bzzzUpřímně stále nechápu. Zní mi to jak kdyby si řekl, že Američany máš rád, protože uznávají osobní svobodu, kvůli jejich vědcům, hercům etc... ale nesnášíš Amíky, tlustý fastfood žrouty, co válčí všude po světě jen kvůli ropě etc. To sis prostě kladné vlastnosti Rusů pojmenoval Rusové a záporné rusáci? :D

211

Odpovědět

+bzzzUznávám, že je to trochu složitější. :-) Ono Rusové také mají negativní vlastnosti - můžou být děvkaři, sobci, rasisti a vrazi - ale stále tam probíhá ten souboj dobra a zla jak v jednotlivci, tak v národu, stále tam je snaha o něco - nějakou formu štěstí pro sebe, svou rodinu nebo vlast. Zatímco rusáci jakékoliv náznaky vnitřního rozporu utopí ve vodce - rusák je člověk sloužící pod "trvalou despocií Orientu" (Ortegův pojem) nám stejně vzdálený jak radikální islamisté.

15

Odpovědět

Po ránu rozesmálo :) Klip strašný, hudebně to je obyčejný metalový průměr a projev spíš k smíchu :)

1473

Odpovědět

Něco s tebou asi bude špatně, když tě takové události rozesmějí.

267

Odpovědět

+DethroAle on se nesměje událostem, ale tomu provedení.

Jinak souhlas zazou, ten úspěch Sabaton tak nějak chápu, ale prostě mě nebaví, a to obzvlášť s vědomím že je tolik výrazně zajímavějších skupin.

914

Odpovědět

+DethroSměšné je, když se parta hudebně spíše slabých a nezajímavých zateplenců v tvrďáckých hadrech rozhodne jako milion dalších profitovat z velice smutné události, ke které nemají co nového říct.

322

Odpovědět

+DethroJinak abych jenom nehanil, třeba A Lifetime Of War je výborná skladba https://www.youtube.com/watch?v=zvdbDw5bXnQ , ale to je pro mě bohužel jedna z mála výjimek.

00