Sabaton - 40:1

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 442
Počet zobrazení:14 223

Švědští Sabaton - má oblíbená učebnice dějepisu! Některé stránky jejich styl popisují jako heavy, jiné jako power. Hlavním tématem jejich písní jsou bitvy z obou světových válek a jiné ozbrojené konflikty. Nijak války neprosazují, jen chtějí, aby se nezapomnělo na zvěrstva, jaká na sobě lidé navzájem páchali.

Na nejnovějším albu Coat of Arms najdeme např. skladbu Aces in Exile, která vypráví příběh letců v bitvě o Británii, kde samozřejmě zpěvák a autor textů Joakim Brodén neopomenul zmínit zásluhy českých pilotů.

40:1 je o 700 statečných polských mužích v čele s kapitánem Raginisem, kteří v bitvě o Wiznu dlouho odolávali obrovské německé přesile v počátcích invaze do Polska roku 1939.

Přepis titulků

Zahrajem vám 40:1! Pokřtěni ohněm, čtyřicet na jednoho. Ticho před bouří… očekávají rozkaz. Pár jich bylo vybráno... aby čelili obrovské převaze. Rozkazy z velitelství: Bojujte, udržte pozice!

Na začátku září přišla… válka zatím nepoznaná. Žádná armáda nesmí vkročit na území… které chrání polská ruka. Pokud nejdete čtyřicet na jednoho… vaše síla bude rychle přemožena. Přemožena! Pokřtěni ohněm, čtyřicet na jednoho.

V duchu Sparťanů. Smrt a sláva. Polským vojákům se nikdo nevyrovná. Zloba Wehrmachtu byla zastavena. 8. září začíná... Říše zuřit. Palba z minometů a zbraní. Zůstaň ukryt, bunkry nepovolí. Kapitán přislíbil svůj život.

Budu zde čelit svému osudu! Zvuk dělostřeleckého útoku. Tak nelítostně zní hřmot zbraní. Tak pojďte, ukažte, co umíte. Přijď, peklo, přijď, potopo, nikdy se nezastav. Pokud nejste čtyřicet na jednoho… vaše životy budou brzy zmařeny. Zmařeny!

Pokřtěni ohněm, čtyřicet na jednoho. V duchu Sparťanů. Smrt a sláva. Polským vojákům se nikdo nevyrovná. Zloba Wehrmachtu byla zastavena. Nezapomínejte na padlého vojáka. Nezapomínejte na otce a syny ve válce. Nezapomínejte na padlého vojáka. Nezapomínejte na otce a syny ve válce.

Nezapomínejte na padlého vojáka. Nezapomínejte, jsou pohřbeni v historii. Žádná chamraď nesmí vkročit na území… které chrání polská ruka. Pokud nejdete čtyřicet na jednoho… vaše síla bude rychle přemožena. Přemožena! Pokřtěni ohněm, čtyřicet na jednoho.

V duchu Sparťanů. Smrt a sláva. Polským vojákům se nikdo nevyrovná. Zloba Wehrmachtu byla zastavena. Ne, ne, ne! Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (272)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Dostali tehdá hroznej čoud ti Poláci, ale o tom se zpívá složitě.

00

Odpovědět

nejde

185

Odpovědět

Z jakého filmu jsou ty záběry ?

192

Odpovědět

Co je tam za film?

181

Odpovědět

cau,chtěl sem se zeptat co je to za film?

195

Odpovědět

"Polským vojákům se nikdo nevyrovná....."
Naši vojáci by Poláky, kteří měli vůči nám lokální převahu, bez zásahu diplomacie cizích států tlačili až k Waršawě.
Polský a Německý voják je člověk ve zbrani, ČESKÝ VOJÁK JE VOJÁK TĚLEM I DUŠÍ!!

2019

Odpovědět

Já nechci nijak kritizovat ale překlad -second to none- by tady mohl znamenat ,,jiných není" ve smyslu že sou sami :)

201

Odpovědět

Ale notak. Vojáci všech národností bojují tělem i duší jako hrdinové. To dokázali Němci v Monte Casinu stejně jako Poláci ve Waršavě a stejně jako jacíkoliv jiní, kteří ve druhé válce bojovali.

231

Odpovědět

Snowi : velmi velmo sa tesimm ty si moj Boh videacesky , tvojim prekladom si ma stranse potesil

180

Odpovědět

Sabaton mají nový klip ke Screaming Eagles, takže se tu na něj můžete těšit. ;)

191

Odpovědět

My že jsme byli zbabělci kteří se nebránili ? Něco si zjistětě. Některé jednotky neuposlechly příkazu velení a bránili se. Padly desítky Českých a Slovenských vojáků v bojích s Němci, Madary i Poláky co vstoupili na naše území.

201

Odpovědět

Nalfein: posloucháš ty vůbec ten text? tam zpívají "Fight back, hold your ground" což je přeloženo správně

190

Odpovědět

1200 hodnocení, známka 9,09 - myslím, že by si sabatoni zasloužili reprízu - doporučil bych Final Solution nebo Back in Control.
Děkuji Snowi za překlad

200

Odpovědět

Chyba. 00:55 "je do walki o kraj!". Coz znamena neco na zpusob " Bojujte, za svou zemi". Ale jinak dobry.

180

Odpovědět

moc dobrý. pls výc od sabaton

180

Odpovědět

HUSTÝ...to jediné,co o téhle písničce mohu říct. :)

180

Odpovědět

Ahoj. Taky bych byl vděčný za další písničku od nich s překladem, třeba tu Aces in Exile.

180

Další