Skok Felixe Baumgartnera z jeho vlastního pohledu

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:558
Počet zobrazení:9 124
14. října 2012 pokořil Felix Baumgartner 52 let starý rekord Josepha Kittingera, když úspěšně absolvoval skok z výšky 39 km. Celkem pokořil vlastně hned tři rekordy, čtvrtý nechal Kittingerovi. Před skokem a během něj mu dával instrukce právě Joe Kittinger jr., jeho mentor a přítel. GoPro dostalo možnost zúčastnit se akce se sedmi kamerami, které dokumentovaly každičký moment, a my se tak nyní můžeme podívat na úžasné záběry z průběhu celého seskoku. Za tip na překlad děkujeme Janu Dočekalovi! Více informací o tomhle parádním seskoku najdete zde.

Přepis titulků

31 km nad zemí Joseph Kittinger vytváří nový rekord Letecký vzduchoplavec, kapitán Joseph Kittinger junior, je oblečen do tlakového obleku a chystá se k letu na okraj vesmíru. Kittinger, který váží 68 kg, na sobě táhne dalších 70 kg výbavy. Vědeckým cílem jeho výstupu je testování nového stabilizovaného 180centimetrového padáku, aby se po seskoku předešlo rotaci nebo ztrátě vědomí, než bude moct otevřít hlavní padák.

Balón stoupá do výšky 31 km nad zemí. O 52 LET POZDĚJI 39 KM NAD ZEMÍ VE SPOLUPRÁCI S GORPO Dobře, slyšíš mě, Felixi? Aktivuj kamery na obleku.

NAČÍTÁNÍ GOPRO KAMER... Výška: 173 cm, Věk: 42 let, Národnost: rakouská BRZDÍCÍ PADÁK, VÝŠKOMĚR, UZAVŘENÝ TLAKOVÝ OBLEK NAČÍTÁNÍ DOKONČENO Kamery jsou zapnuté, vidím červené kontrolky. Odpoj hadičku s kyslíkem, Felixi. Rozumím. Dobře, Joe, můžeme.

A tady je, svět jako na dlani. Uvolni bezpečnostní pás. Dobrá, postav se na venkovní schod, dívej se dolů a náš anděl strážný se o tebe postará. Jdu na to. Uvolni popruh na helmě. Kéž byste teď mohli vidět to co já. Někdy musíte být hodně vysoko, abyste pochopili, jak malí jste.

Za chvíli jsem doma. Nad se ti dobře dýchá. Rychlost: 878 km/h. Padáš už 25 sekund. Rychlost: 965 km/h. 1046 km/h. - REKORD: PROLOMENÍ ZVUKOVÉ BARIÉRY - Rychlost 1126 km/h.

Potřebuješ něco, Felixi? Rozumíte mu někdo? Už padáš jednu minutu. ...cokoliv! Už se dost dlouho nekontrolovaně točím. Nevím, jestli neomdlím. Zpomal, zpomal. Felix při stabilizovaném klesání. Minuta a třicet vteřin a je pevný jako skála.

Dvě minuty ve volném pádu. Pořádně to se mnou mává. Jsi velmi stabilní, Felixi. Padáš tři a půl minuty. Čtyři minuty volného pádu. Vytahuji padák. - Padák je venku a výška 2 km. - Padák vytažen. Tohle bylo fakt těžký. Felixi, jsme na tebe hrdí.

Skvělá práce, naprosto skvělá. Sám bych to nezvládl lépe. Ať se připraví zdravotníci. Skvělá práce, kamaráde. Překlad: Pamis www.videacesky.cz Kamera zabírá krok do prázdna a Kittinger vyskakuje a čeká ho 25 km volného pádu, než vytáhne padák. Jeho maximální rychlost je 988 km/h. Mise je úspěšná, přistává uprostřed pouště v Novém Mexiku se čtyřmi novými rekordy.

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

On October 24, 2014, Eustace made a jump from the stratosphere, breaking Felix Baumgartner's 2012 world record.

...the final number submitted to the World Air Sports Federation was ... 41,4190 km...

https://en.wikipedia.org/wiki/Alan_Eustace#Stratosphere_jump

Eustace vs. Baumgartner
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/62/Comparison_International_Standard_Atmosphere_space_diving.svg

00

Odpovědět

1:08 GORPO :D

171

Odpovědět

"I'm hauling ass" neznamená "Hází to se mnou", ale "Mám velkou rychlost/Letím rychle/Padám rychle/Valím rychle..."

45

Odpovědět

Tak kdo by to dal taky? Palec nahoru.
Kdo ne? Palec dolu.
Lajknu si to radsi sam...

2030

Odpovědět

Dechberouci, dramaticke a opravdu zajimave Video. Uprimne smekam klobouk, me desi jen predstava skocit bungee, natoz tohle. Na druhou stranu pritom padu to dlouho nevypadalo tak jak jsem si predstavovala. Vzdycky jsem si myslela, ze vidite jak se k vam zeme rychle priblizuje. V nekterych momentech bych si s nim vymenila. Respekt za to , ze neomdlel pri te rotaci. Me bylo zle jen, kdyz jsem to videla na videu.

211

Odpovědět

... Tolik kamer a ani jeden užitečnej záběr... to tam vážně neměli žádnou kameru, která by se koukala přímo dolu? Furt je tam jen jeho helma/část těla a okraj země... ani jeden přímej záběr na zem.

1831

Odpovědět

Napiš Red Bullu, ať s ním příště pošlou celej štáb, režiséra, osvětlovače a klapku, ať mají lepší záběry..

1157

Odpovědět

všude serou reklamy jak každej nosí gopro na palici a on to mít nemohl.. docela rád bych viděl pohled "z jeho očí" jak vidí Zemi

299

Odpovědět

+Zlopántak vzhledem k tomu že chtěl překonat rekord v rychlosti volnýho pádu tak by mu v tom hranatý gopro na helmě dělalo celkem slušnej bordel, navíc by to ještě víc narušilo jeho stabilitu...

20

Odpovědět

+ZlopánNeříkej mi, že by to v dnešní době nikdo neuměl zabudovat přímo do helmy... navíc s tim, kolik miliónů do toho museli vrazit, by je nějaká "investice" do dobře umístěný kamery nezabila... Když jedna kamera natáčí jeho helmu a druhá jeho tělo...

21

Odpovědět

Docela dobra reklama na GoPro...

203

Odpovědět

Jak se tam snažil říct legendární hlášku než skočil podobnou maly krok pro cloveka velky skok pro lidstvo to mě dostalo taková hlaska jak ze školky musíte bejt vysoko aby ste poznali jak jste malý ten má tak zakladku ten chlap ne nebo to vymejšleli ješte na zemi celej tým co říct :D

2043

Odpovědět

Get high - nemusite byt vysoko, staci byt sjeti :-)

275

Odpovědět

Čárky a jejich použití je učivo základní školy...

386

Odpovědět

+Sriber:D Grammer nazzi... gramatika nikoho nezajímá. Má pravdu, že to jak se tam nazačátku snažil ze sebe vymlátit nějakou dobrou hlášku bylo docela vtipný :D

1235

Odpovědět

+SriberNejsem Grammar nazzi. Nejsem dokonce ani Grammar nazi. Text bez interpunkce se ovšem blbě čte a dost často nelze poznat, co chce autor sdělit...
Popravit ne propustit! Popravit, ne propustit! Popravit ne, propustit!

310

Odpovědět

+Sriber"Gramatika nikoho nezajímá". Prosím, neměň svůj názor, opravdu si za touto větou stůj, a co nejdéle.

63

Odpovědět

Sám bych to nezvládl líp. :D

182

Odpovědět

Jsou chvíle, kdy jsem hrdý na to, že jsem člověk. Je jich sice málo, ale o to větší jsou.

714

Odpovědět

jsi hrdý, že jsi člověk, jen že nějakej cápek skočil z 40km? :O

3011

Odpovědět

Odpovědět

Tomuhle videu jsem musel dát 10/10:)

34

Odpovědět

Ta tepová frekvence :-O

351

Odpovědět

1:40 Felix je Darth Vader! :O :D

381

Odpovědět

Příjemné, odvážné, riskantní, zajímavé, líbilo se mi to, ale s tou "indie" vyděračnou muzikou můžou k čertu..

1114

Odpovědět

Co je take zle na hudbe?

50

Odpovědět

Její kombinace s videem. Pokud se ti líbí a necítíš se jí být vydírán, nehodlám ti vysvětlovat, proč se to tak děje.

119

Odpovědět

+VoteForPinkyTomu sa hovori dotvaranie atmosfery.

140

Odpovědět

+VoteForPinkyZaplať mi 10e, pošli mi Tvůj e-mail a vysvětlím ti to. Když ne, odcházím, nebudu s dalším Slovákem ztrácet čas.

123