Sociální revoluce

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:565
Počet zobrazení:9 178
V dnešním světě už se zdá, že posledním soukromím, které člověk může mít, jsou jeho vzpomínky. Každá naše akce, činy, které vykonáme, lidi, které potkáme, to vše je součástí našich vzpomínek. Toho, co nás definuje a co nás náš celý život provází. Možná však v budoucnu narušíme i toto soukromí a budeme schopni vzpomínky převádět na informace. Nemá ale cenu se tím trápit, užijte si tuto virální kampaň doprovázenou úžasnými záběry. Myslíte si, že je taková představa opravdu skutečná? A jak si představujete budoucnost vy?

Přepis titulků

Mám pro vás jednu myšlenku. Jaký je nejvýkonnější počítač? Mac? PC? Co třeba velké sálové počítače, které mají v NASA? Ne. To tady nahoře, v našich hlavách... tam je ten nejvýkonnější počítač. A vaše oči, vidím, že je máte otevřené, to je dobře.

Ale víte, co vidíte? Mám na mysli... doopravdy vidíte? Vaše oči zpracují každou vteřinu 72 GB informací. Jsou tou nejvýkonnější kamerou na světě. Nepřipadá vám to neuvěřitelné? Kamera a fotoaparát.

A všechna ta data, ten kód, jsou za firewallem naší osobnosti. 86 miliard neuronů vyvinutých k chápání, porozumění, překládání, k tomu, abychom viděli svět kolem nás. Hory, řeky, rozlehlé savany. Zvířata všemožných tvarů a velikostí. Přátele, rodinu, milované. Lidi, kteří jsou právě teď kolem vás. Všechno, na co jste kdy narazili. To vše je tady. Jsou to příběhy a vzpomínky plné emocí.

Štěstí, smutek, radost, frustrace. Vaše lásky, vaše ztracené lásky. A tato kolekce příběhů... dělá vás vámi. Existující projekt, který končí až vaší smrtí. Vaše vzpomínky jsou vaším životem. Nad tím vším je naše genetická potřeba. Výjimečná potřeba sdílet.

Co nás dělá lidmi? Naše sebeuvědomění, schopnost sdělovat, kým jsme. Náš největší dar. Pojďme se trochu vrátit v čase. Jeskynní malby. Nejprve malujeme, abychom vyjádřili, že jsme tu byli. Poté proto, abychom vyjádřili, proč tu jsme a předávali vědomosti a zkušenosti.

Abychom tvořili na tom, co známe. To je evoluce. Přežití díky předávání. Sdílíme víc a víc. Nyní i přátele, oblíbené kanály na YouTube, naši pozici. Sdílíme naše intimní fotografie. Po pár panácích sdílíme ještě trochu víc. Pokaždé, když něco sdílíme, odráží se v tom naše osobnost. Naše já. Ale to je normální.

Inovace... mění všechno. Pokaždé. Před 20 000, 1 000, 10 lety. Zítra. Na tom vůbec nezáleží. Zásahy do toho jsou v pořádku. Ať už je to úsměv, tetování nebo mobil v kapse. Jakékoli narušení a inovace vytvářejí trhliny, díky nimž dokážeme neuvěřitelné skoky v technologii a komunikaci.

Dnešní svět je jako v ohni. Hoří daty a informacemi. Revoluce ale už čeká za rohem. Nic menšího než kompletní porozumění našim emocím. Jejich převod na informace. Čistá komunikace. Věřím, že stojíme před důležitým mezníkem. Před námi stojí internet nás všech. Internet čistých emocí, opravdového propojení, který nás konečně vezme za hranice jeskynních maleb.

To není žádné sci-fi. Doktoři dokáží mluvit s pacienty v kómatu. Umíme ovládat hračky naší vlastní myslí. Toto se už nyní děje. Svět sdílených emocí, kde jsou ty nejsilnější zážitky milionkrát nebo miliardkrát umocněny. Umíte si představit lásku? A umíte si ji představit miliardkrát silnější?

Empatie, opravdové vcítění. Nová budoucnost. Svět, který vytvoříme, kde nebudou existovat jazykové bariéry. Představte si, čeho budeme schopni dosáhnout. Zapamatujte si, co říkám. Zapamatujte si, kde jste byli. Nová generace sociálních médií přichází. Zítřek je budoucností, kterou všichni sdílíme.

Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (57)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Osobnost člověka, jeho individualita, jeho osobnost, duše, dalo by se říct, je u každého jedinečná, tvořená zkušenostmi a jeho vrozenou psychikou. To o čem video hovoří má možná pro někoho půvab, ale celý život žiji tak, jak považuji za morálně správné a tak, jak chci já. Jakési spojení myslí celého světa se mi nezdá. V něčem takovém nemůže existovat individualita, na to je nás moc, i kdyby tak vznikla jakási supermysl, nechtěl bych tím být. A opravdu by někdo chtěl obětovat svůj život za společnost megamozku nesoucího pravděpodobně názory většiny? Už jen proto, že většina myslí jinak, než já.

192

Odpovědět

a jak vite ze jiz nejste soucasti neceho takoveho pouze si toho nejste vedom?

200

Odpovědět

Jsem rád, že se zde konečně objevilo video od Devin Super Trampa či jaký má jméno (Ano, vím, na jména jsem úplně tupej). Ale chápu, proč to tak dlouho trvalo. V jeho epických videích, které jsou velmi často virální se moc nemluví, ale i tak by stálo za to přeložit aspoň ty originální písničky v nich. A ano, je to reklama, protože on se videama prakticky živí a youtube ovládl jeho život. :) Koho by to zajímalo, jeho kanál :)

http://www.youtube.com/user/devinsupertramp

181

Odpovědět

Může mi někdo objasnit, jak přišli na těch 72 GB? Neříkám, že to není možné, ale spíš mi připadá, že tam prostě plácli nějaké číslo...

200

Odpovědět

No asi tak jak je to na foťáku či kameře, tam máš základ nějaký čip, který se skládá se strašné spousty bodů, které jsou schopné rozeznat zdali na ně dopadá světlo (a popřípadě jaké vlnové délky) a jsou schopny jej přeměnit na elektrický impuls v podobě strojové informace zakódované jako jedničky a nuly, ty dávají informaci o tom jak fotka vypadá a "součet" tady těch jedniček a nul ti dává informaci o tom kolik ten obrázek zabírá paměti. V oku máš zase sítnici u které můžeš spočítat na jak velkou plochu dopadá světlo a kolik senzitivních bodů (v tomto případě ne čip, ale tyčinky a čípky) je na jednotce plochy, tedy kolik bodů snímá obraz a přetváří jej taky na elektrický impulz jdoucí nervem, no a víme že takovouhle "organickou fotku" dělají oči asi 28 krát za sekundu tak takhle to spočítali...

181

Odpovědět

http://scienceblogs.com/cognitivedaily/2006/10/22/what-is-the-resolution-of-the/
Podle nějakých výpočtů (nekontroloval jsem ten princip, tak nevim) má lidské oko rozlišení okolo 576 megapixelů, když to vememe jako fotku tak podle jednoho konvertoru je 576 mpx cca 870 MB, když započítáme to, že "fotografie" vytvořená okem je naprosto "surová" nezpracovaná a že vidíme víc zaostřeně než objektiv, že vidíme všechny možné odstíny najednou, atp (a mozek si to zpracovává) a.. vynásobíme to 2x (za obě oči, tak by to těch 72 Gb dát mohlo.

180

Odpovědět

+cws...a jestli je pravdivý komentář nade mnou, tak se to musí ještě vynásobit 28.. tak to by mohl vycházet na 72 GB... :)

180

Odpovědět

+cwsJak tam někdo píše v komentářích, člověk ostře vidí jen zlomek celého svého zorného pole, zbytek je rozmazaný a mozek si ho ostře jen "domýšlí", takže skutečné rozlišení bude mnohem menší. Tzn. mozek vytváří jen iluzi těch 72 GB. No, není to vědecké video, nebudem v tom šťourat. A díky vám oběma, jinak bych se k tomu asi nedohrabal. :)

180

Odpovědět

Až moc optimický pohled. Bohužel svět není takový :-(

191

Odpovědět

*optimistický :-)

191

Odpovědět

Že lidstvo toho udělá spoustu. Jo, pokud by se semklo, ale zatím si tu jede každý sám na sebe, je tu pár nadnárodních korporací kterým je lidstvo ukradené, tahle technologie nezmění člověka, to, jaký je. I kdyby jednoho dne byla.

193

Odpovědět

Hlavní pohon lidstva je stejný, jako u všech živočišných druhů. Ať už si tu kdo chce bude namlouvat.

Pořád je to o zachování druhu a i když dneska tomu dává lidstvo pěkně na zadek, pořád je to o tom, aby silnější vyhráli.


Pokud nám tu nastane řekněme něco jako utopie a všichni budou šťastní a spokojení, pracovat společně... tak se pokrok fakticky zasekne. Není přece náhoda, že poprok vždy jde kupředu když jde o soutěž, zápas, či rovnou válku. Člověk přišel na to, jak kout bronzové meče, protože dávají výhodu proti kamenným sekerám, přišel na to, jak poslat raketu na Londýn a následně ten samý pak poslal velice podobnou raketu i na Měsíc... vše je otázka soupeření. Bez soupeření není potřeba se posouvat... bez potřeby není výsledek.

Neexistuje nic, co by člověk nemohl dosáhnout, pokud je motivován a motivace se docílí právě jen zápolením.

Nechť se to nelíbí třeba nám všem, přirozenost se nedá zapřít.

186

Odpovědět

+DivacProsím tě, než něco řekneš takovým stylem, že ikdyž se nám to nelíbí tak se to nedá zapřít, tak o tom aspoň zkus popřemýšlet dýl než 2 minuty.

Nevím, jestli sis toho všiml ale je 21. století po Kristu, ne před Kristem, na to aby všechen pokrok byl zapříčiněn jenom soutěžením a tím, aby silnější vyhráli. A ani tehdy Babyloňané nepotřebovali s nikým soupeřit, aby vymysleli ten svuj pokročilý zavlažovací způsob polí v zemědělství.

Ani Einstein, ani Newton ani žádný jiný významný fyzik nepomohl pokroku, protože by s někým chtěl soupeřit. A jestli myslíš ty německé vědce a konstruktéry, kteří za 2. světové války museli pro Hitlera pracovat pod hrozbou jejich smrti a jejich rodin, dobře, ti pomohli k proudovým motorům, ale za takovou cenu? Za cenu několika milionů životů, za utrpení, které ty si ani nedokážeš představit? Go f*ck yourself. Jsem si jistý, že o pár let pozdějí by to objevil stejně někdo jiný.

A co se týka vesmíru, že by bez soutěžení nebylo tak daleko, to si taky nemyslím. Všichni lidé, kteří se dnes nějakým způsobem podílejí na pokroku ve vesmíru, ať to je Richard Branson nebo lidi v NASA, nebo ti, kteří chtějí začít těžit platinu a jiné nerosty na meteorech, které jsou v okolí Země, každý z nich to dělá proto, že je to prostě boží a že je to baví a dobře, taky proto že z toho mají dost peněz, ale toto je ten tvůj hlavní pohon, že lidí baví to co dělají, že dělají něco dobrého.

Nemůžeš být úspěšný v něčem, co tě nebaví a ne každého motivuje k pokroku pocit, že by chtěl být lepší než ostatní. Mě třeba motivuje to, že jsem vděčný za to, že tu můžu být, tak nechci sedět na p****i a nic nedělat, a cítím nějakou potřebu něco dělat, a to co dělám tak mě baví, a to že mě to baví mě motivuje a posunuje dál, baví mě se zlepšovat. Nebo jiné motivuje pomáhat druhým lidem, protože je to dobré, mají z toho dobrý pocit. S kým oni potřebujou soupeřit?

A pokud by byli všichni šťastni tak se pokrok zasekne, všiml sis, že lidé směřují k pokroku právě proto, aby byli šťastni? To, že jsou války je proto, že existují lidé, kteří jsou tak hloupí, že si myslí že mají právo omezovat druhé a používají k tomu násilí, a na druhé straně jsou ti kteří vidí, že je to špatně a začnou se bránit, nebo začnou bránit ty kteří jsou omezováni.

Všechny vynálezy a všechen pokrok je proto, že se lidé snaži docílit aby byli štaštní, ale myslím, že ještě dlouho to tak nebude, aby byli šťastni úplně všichni, protože pořád tu budou ti, kteří jsou tak hloupí že používají násilí k tomu, aby dosáhli svých cílů a takoví, jejichž cíl je ubližovat druhým.

Pokrok je pomáhat druhým, šířit dobrou náladu a dobré věci, aby co nejvíc lidí bylo šťastných a zařizovat aby svět byl lepším místem.

A neříkej že když se to nelíbí nám všem tak se to nedá zapřít. To je tvůj názor tak se netvař že to tak musí fungovat pro všechny. Každý by měl mít svůj názor, to co jsem napsal já je taky jenom můj názor a nikoho v poslední větě nepřesvedčuju, aby mi to věřil, to se musí rozhodnout každý sám.

205

Odpovědět

Reklama jak z učebnice. To bych teď ale nechal stranou. Stejně jako si teď můžeme vybrat zda budeme či nebudeme mít profil na facebooku, případně když ho máme tak na něm sdílet či nesdílet, si budeme moci vybrat zda chceme nebo nechceme s někým sdílet naše pocity, zážitky, vzpomínky nebo to jak sami osobně vnímáme svět kolem nás. Stačí se podívat jakou cestou prošlo lidstvo od jeskyních maleb do teď. Jsme v době kdy můžeme stroje ovládat pouhou myšlenkou, cestovat vesmírem, vyrábět věci o jejichž existenci by se člověk bez přístrojů ani nedozvěděl. Tohle všechno se nám ale povedlo z obrovské části jen díky tomu že spolu můžeme komunikovat. Jako všechno i komunikace je oproti minulosti mnohem vyvinutější a bude se vyvíjet dál. Věřím že člověk v budoucnosti bude mít mnohem lepší způsoby komunikace než je slovo, obraz nebo třeba internet. A určitě nevylučuji možnost, že lidstvo bude komunikovat tím, že lidé mezi sebou budou sdílet to co právě cítí nebo na co právě myslí. To už můžeme dělat dnes ale když se nad tím zamyslíte tak pouze hodně omezeně. Podle komentářů mi přijde, že hodně lidí co vidělo toto video ho pochopilo pouze tak že v budoucnu bude možné lidem vykrádat z hlav vzpomínky, myšlenky atd. ale zamyslete se nad tím podrobněji. Když chcete s někým něco sdílet (ať už jen tím že to řeknete nebo to dáte na zeď na fb, na tom nezáleží) tak to uděláte ale dokud to neuděláte tak vám to nikdo ukrást nemůže. Slovy toho můžeme vyjádřit mnoho ale je také spoustu toho co slovy vyjádřit nemůžeme. Nejen z důvodu toho že ne vše se dá popsat slovy ale třeba také že ne všichni si pod stejným slovem představíme to samé. Každý člověk vnímá věci individuálně a někdy prostě jinému člověku nemůžete vysvětlit váš pohled na věc za použití prostředků co máme dnes ať už je to slovo, čich, hmat, obraz nebo zvuk. Dnes nevysvětlíte slepému jaké to je vidět, nevysvětlíte hluchému jaké to je slyšet, nevysvětlíte opačnému pohlaví jak vnímáte sex. Dokonce když se budete bavit s někým kdo jedl kuře, spálil se o plotnu, miloval a shodnete se že tyto věci vnímáte stejně tak nikdy nebudete vědět zda je opravdu vnímáte stejně. Stejně jako když se několik lidí dívá na design auta či ženu, oba se dívají na stejný objekt ale každý ho vnímá jinak a nezáleží na tom jestli se oběma líbí nebo jednomu ne. Věřím že jednou bude člověk schopný komunikovat tak že tyto bariéry které máme teď existovat nebudou. A nedovedu si vůbec představit čeho potom dosáhne lidstvo jako celek když už s tak "primitivním" způsobem komunikace který máme teď jsme dosáhli toho čeho jsme dosáhli. Proto nechápu co se vám na této myšlence komunikace nelíbí. Až mi přijde škoda že toto video je pouze reklama na počítačovou hru. Já ho vnímám spíš jako zamyšlení. ;-)

184

Odpovědět

Promiň, ať už tam píšeš cokoliv, a je to jakkoliv dobré či vystihující..Tak si to nepřečtu.

1817

Odpovědět

+FrancekCo se nám na této myšlence komunikace nelíbí? Asi to, že se by se toho dalo nehorázným způsobem zneužít.

191

Odpovědět

+FrancekTéměř všechno se dá zneužít. I současného způsobu komunikace se dá nehorázným způsobem zneužít.

180

Odpovědět

+FrancekJo, sirek se dá taky zneužít, ale stejně je dáš někomu raději než materiál na atomovku...

180

Odpovědět

diky za preklad...necekal jsem ze to bude uz dnes a ze to vubec bude :D ...tak jeste jednou diky ;-)

181

Odpovědět


Odpovědět

Dobrý. Úplně vidím, jak bude velká apokalypsa a poslední přeživší to najdou a (samozřejmě s poškozeným zvukem/obrazem) si to přehrají :D.

190

Odpovědět

Stejně tak jak Deus Ex měl podobné video odkazující na korporaci ve hře, tak tohle video odkazuje na hru Remember me (což jde vidět i v ukázkách na konci videa)

180

Odpovědět

Takže, do komentářů moc nepíšu protože jsem nikdy moc žádnou potřebu neměl. Ale ted musim naspsat jednu věc. Dívám se tu na videa a většinou když nemám čas tak se podivam jen na ty, ktere maji vysoké hodnocení. Dneska jsem si pustil tohle video i když jsem něchtěl. A nepochopim jednu věc. Jak může mít tak nízké hodnocení.

1811

Odpovědět

Tady je zajímavě vidět ta protichůdnost. Já osobně jsem z těch keců už během videa začal mít divnej pocit, a přitom jiní říkaj jak je to pěkný a krásný a už mi to i někdo sdílel na FB s takovým popisem. Samozřejmě si nezjistili, že je to virál na novou hru a asi jen koukali na záběry a moc neposlouchali...
Už vidím jak se tohle video teď začne masově šířit a přitom většina lidí to nepochopí a nezjistí, že to má co dělat s nějakou hrou a budou to brát jako takový další "motivační" video (původně jsem taky měl takovej pocit, i když tam nic moc motivačního vlastně není).
Paradox, že to má být jakože reklama té "zlé" korporace ze hry a většina lidí to naopak bude považovat za pěkný video :D

190

Odpovědět

Alespoň je krásně vidět jak se lidem dokáže všechno podstrčit když k tomu hraje inspirativní hudba, pár obrázku smějících se lidí a kecy typu "budeme vás zabíjet protože se vám to bude líbit". Něco jako za druhé světové "pro civilní obyvatelstvo židovského původu bylo nedaleko města vybudováno několik ubytovacích zařízení"

190

Odpovědět

Jsem rád, že nejsem jediný, kdo to tak vnímá. Dost mě z toho mrazí!

190

Odpovědět

Neznáte někdo jméno té písničky?

180

Odpovědět

Stephen J. Andreson - Remember Me

K přehrání je tady: http://stephenjanderson.bandcamp.com/

181

Odpovědět

Ať žije Velký bratr.

183

Odpovědět

nezdielal som ziadny status,pesnicku ani nic ine na facebooku uz viac ako 2 roky,fotku tam mam len jednu aj to len koli tomu aby ludia vedeli ako vyzeram..neuznavam dnesne zdielanie vsetkeho,nehovorim ze to je nespravne alebo nieco take,nech si kazdy robi co chce..ale bojim sa ze v zaujme vacsiny sa bude v buducnosti utlacat mensina. Zoberme si ako priklad hry, stale viac a viac sa socializuju,ludia sa porovnavaju,meraju,zdruzuju..ja o to nemam zaujem..chcem cistu singleplayerovu zabavu,len ja a hra..ale ktora hra to uz dnes ponuka? chapem ze vydavatelia sa sustredia na vacsinu,nezazlievam im to..je to vyvoj..preto sa ani na nic nestazujem a beriem veci take ake su..verim ze vsetko sa deje pre nejaky vyznam..hawk.:D

180

Další