Brian Posehn o apokalypse a synoviStand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:112
Počet zobrazení:6 124

Brian Posehn, kterého můžete znát jako Berta z Teorie velkého třesku, se trošku rozpovídá o tom, co to znamená být nerd, a o svém synovi.

Přepis titulků

Jsem obrovský nerd. Jedna z věcí, které miluju, a moje první posedlost jsou komiksy. Myslím, že... Já nerdy definuju tak, že jsou něčím posedlí. A komiksy byly moje první posedlost. Sbíral jsem je, hledal jsem je na internetu a měl jsem je zabalené v plastu. Měl jsem je abecedně seřazené a tak.

A myslím, že o tom nerdi jsou. O nějaké posedlosti. A myslím, že existují další typy nerdů, o kterých lidé nemluví. Myslím, že... sporťáci, co hrajou virtuální fotbal, to jsou sportovní nerdi. A křesťané jsou Ježíšovi nerdi. A gayové jsou penisoví nerdi. No co?

Sbírají je, hledají je na internetu. Mají je abecedně seřazené. Zabalené v plastu, aby neztratily hodnotu. Zažil jsem něco divného. Mám totiž syna. Jasně, už teď je vám ho líto. A zažil jsem něco divného, přísahám Bohu, mí přátelé ve Státech, když jsme se ženou oznámili... Jo, dělal jsem to s jednou paní, tak jsme si ho udělali. Divné, že?

Když jsme to řekli přátelům, reagovali divně. Někteří říkali: "Hele, jak můžeš mít dítě v tomhle zkaženém světě? Svět je v prdeli a je to čím dál horší. A v roce 2012 skončí mayský kalendář. A až skončí mayský kalendář, přijde apokalypsa. Natočili o tom ten příšerný film." Nemyslím, že je to pravda. Prostě si kupte nový mayský kalendář. No ne?

Tak přece kalendáře fungují. Někde mají sakra konec. A pak si zajdete do mayského obchoďáku do mayského knihkupectví a koupíte si nový mayský kalendář s Garfieldem a hotovo. A ano, jestli svět v roce 2012 skončí, nebudu mít radost. Budu smutný jako všichni. Ale budu obzvlášť smutný proto, že mému klukovi budou tou dobou teprve tři.

Ani slovo apokalypsa nebude schopný vyslovit. Řekne: "Tatínku, apokakypsa je tu!" A já si řeknu: "To je roztomilé." Prásk, kostlivci. Hořkosladký moment, než nastane apokakypsa. Pitomá apokakypsa. Miluju svého syna, je to s ním super. Tohle se nedávno stalo, můj dvouletý syn...

Je roztomilý, zápasíme spolu, když v tom ukáže na moje břicho a zeptá se: "Mimi?" Já vím... Zmrd. Ukázalo se, že dvouletej kluk nesnese ani mírnou ránu. Kamarádíček pořád spinká. Už se ale nemůžu dočkat. Chci se dostat do formy, abych synovi předal vše, co mám rád.

Jedna z věcí, kterou mu chci předat, je zážitek ze srazu fanoušků komiksů. A taky mu chci ukázat horory a další nerdovské věci, co mám rád. Ale to nejdůležitější je Weird Al. Ano. Věděl jsem, že na téhle show budou nějací fanoušci Weird Ala. Ale byl to trošku risk. Miluju Weird Ala!

Nejraději mám jeho parodie. Ale ještě jsem se nerozhodl, v jakém kontextu ho mám svému synovi představit. Mám mu nejdřív pustit originál? "Hele, tady je skupina Queen. Freddie Mercury, Brian May, slabší kousek, Another One Bites the Dust. Ale tady je vtipná verze Weird Ala, Another One Rides the Bus."

Nebo mu tu hudbu pustím s tím, že je zcela původní? Udělat si z něj prdel. Až na party poprvé uslyší Michaela Jacksona, tak si řekne: "Co to kurva je? Beat It? To zní přesně jako Eat It! Ať už je tenhle klaun kdokoliv, na Weird Ala to prostě nemá." Byli jste skvělí, díky.

Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zas tak strasny mi to neprislo teda.. jasne, nesmal jsem se az jsem se udusil, ale jsou tu mnohem, mnohem horsi.. 3,5/5

20

Odpovědět

Vysvětlivky k názvům a tak už jsou pasé?

00

Odpovědět

Chápu, že překladatelé překládají to, co mají rádi oni, ale nestálo by za to se zamyslet nad tím, co se zde prezentuje, když většina videí z poslední doby končí s hodnocení kolem 50%...?!?

617

Odpovědět

Zajímavé hrátky s čísly, ovšem jen tři z deseti posledních videí nejsou zelená (tedy s hodnocením pod 75 %), a všechna jsou nad 60 %. Opravdu tedy nevím, kde jsi vzal "většina videí končí s hodnocením kolem 50 %". Asi selektivní slepota.

73