James Veitch trollí formulářStand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:310
Počet zobrazení:12 564

James Veitch nám tentokrát ukáže, jak (ne)vyplňovat vstupní posudek u psychologa.

Přepis titulků

Docela mě překvapilo, že mě do Melbourne zase pozvali. Když jsem tady byl na festivalu loni, poslali mi předem tenhle plánek sálu, abych věděl, jak to bude vypadat. Takový to má tvar, osvětlení, prostory atd. Neměl jsem to dělat, protože ty lidi neznám a je to čest být pozvaný, ale nemohl jsem... "Když se tak dívám na to PDF, pár věcí mě znepokojuje."

Musí tu ten chlap... Musí tu ten chlap celou dobu stát? Můžu ho požádat, aby šel pryč, když budu vystupovat? Myslí si, že si ho tu nevšimneme, ale my ho samozřejmě vidíme. Je to fajn tu být. Co fakt nesnáším, hlavně na internetu, je jakákoliv byrokracie nebo formalita. Když jdu k doktorovi, objednávám se online. Chtěli potvrdit, že přijdu, a ptali se, jaký je důvod mé návštěvy.

To mě naštvalo, tak jsem napsal: "Obávám se, že umřu." To prošlo. Když jsem tam šel znovu, napsal jsem: "Smrt je nevyhnutelná." To taky prošlo, ale musel jsem dvacet minut vysvětlovat, že se nechci zabít. "Ale co to smrt je nevyhnutelná?" "Vždyť je!" To vám měli říct první den! Byla z toho rozhozená, asi chtěla říct: "Míváte sebevražedné myšlenky?" Místo toho ale řekla: "Uvažoval..."

"Uvažoval jste o sebevraždě?" Nevěděl jsem, že to je na výběr. Před pár lety jsem šel k psychologovi. Pochopitelně. A... Díky za podporu, lidi. Chtěl jsem si s někým promluvit, ale místo toho mi dali formulář. Tady to je.

Vstupní posudek. Bezva, ale já si chci jen s někým promluvit. První otázka: Které tři věci vás v životě nejvíce stresují? Nejvíce mě samozřejmě stresuje vstupní posudek. To je číslo jedna. Dále formální klasifikace nepopsatelných subjektivních myšlenek pro účely generalizované psychometrické analýzy. A letištní kontroly. Otočil jsem stránku, myslel jsem si, že to je vše, ale ne.

Bylo to ještě horší. Křížky. Proč nemůžu s někým mluvit? První otázka: Jak často doma nedáte věci tam, kam patří? Často. Jak často máte problémy věci uspořádat? Málokdy. Pak jsem si ale uvědomil, že s tím problémy mám a že jsem ty odpovědi přehodil. (moje chyba) Další otázka.

Jak často děláte chyby z nedbalosti, když musíte pracovat na nudném projektu? Vůbec nikdy. Jak často nejste schopni učinit rozhodnutí? Někdy? Ale pak mi došlo, že... Jak často máte problém dokončit projekt? Skoro jsem to dokončil, ale pak jsem v půlce přestal. Poslední otázka: Když s někým mluvíte, jak často jim skáčete do řeči, než...

Doslova vždy. Díky, ahoj! Překlad: Snoopadoop www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prosím nezaměňovat terapeuty a psychology. Je v tom obrovský rozdíl.
To je u překladatelů furt opakující se a zjednodušující chyba, kterou přebije už jen snad to neustálé zaměňování child-molester za pedofila, jak máte v tolika videích zvykem. ;)

20

Odpovědět

Toto je pán troll, inteligentný a vtipný, nie ako tie nemehlá čo vídať kade tade v komentároch.

262

Odpovědět

Dotaz na personál !!!
Dá se někde sehnat a přeložit tento 13 minutový kraťas?
Tady ani u konkurence to nemohu najít.
Voormanův problém
The Voorman Problem
https://www.csfd.cz/film/361907-voormanuv-problem/

21

Odpovědět

Najprv ho nájdi niekde, kde sa bude dať pozrieť a uverejniť na tejto stránke. Lebo ja som ho našiel len na zakúpenie za 3.99 USD.

13

Odpovědět

Ke stažení na různých nosičích

00

Odpovědět

+anonymníNo to mi poser prsa do roviny. Opravdu vyčerpávající informace, přímo nabitá konkrétními informacemi.
Jako bych to už měl doma převázané růžovoučkou mašlí.
Teď už jen přijít na to, co měl Anonymní Anonym na mysli těmi "různými nosiči.
Nebo je to jen Anonymní Alkoholik blábolící v deliriu?

00

Odpovědět

Proč hned ty palce dolů pro Pacholka? Víceméně souhlasím. Troufám si říci, že naprostá většina Jamesových vtipů je založena na humoru, jež víceméně nepřekvapí. Tudíž je předem předvídatelný, což značně znižuje efekt komiky. Navíc jeho projev nemusí sedět každému, jeho nahraná témata sice dají práci, ale je to spíše kýč (něco jako když se podíváte na sice pracnou malbu nepodstatného zátiší s ovocem a řeknete si: "to muselo dát práce a přitom taková zbytečnost"). Když si uvědomíme, že nevyužívá humoru k nijakému hlubšímu odkazu (což také znižuje kredit přežití komedie v dlouhodobém měrítku) a dohromady na tom nic moc nevidět, mnohem víc mne překvapuje, čím vůbec dosáhl těch kladných ohlasů. Ráda si to nechám vysvětlit od fanoušků. Nejlépe, kdybychom hned přešli ke konkrétní pozitivní analýze vystoupení místo "když se Ti nelíbí, proč si jej pouštíš?" (re: protože se snažím přijít na to, co se na tom někomu líbí) nebo "Tvůj komentář je pak podle Tvého vzoru také kýč (zbytečný a nicneřešící)" (re: ano, to asi je, dokud nedostane význam skrze inteligentní pozitivní kritiku Veitch-e).

111

Odpovědět

"to muselo dát práce a přitom taková zbytečnost"

254

Odpovědět

+kritika kritikyAno, ta je vůči mému komentáři opodstatněna; na což sama předem upozorňuji v poslední části textu výše ;).

00

Odpovědět

Čětl jsem tvou reakci několikrát. Mě se na něm líbí jeho nasazení, jde do toho a udělá to, jakási vytrvalost, dotáhnout věco do konce. Dále pak otevřenost, živost. Tohle video mi příjde vydařenější než kachničky v koupelně, nebo pronajímání bytu, i když všechna tato videa odhalují, jaký je.

41

Odpovědět

Kachnicky se mi libily - bylo to neco noveho. Cim vic jsem toho videl tim mene vtipne mi to prislo, protoze je to hodne podobne. Ale porad jsem se bavil.
Rekl bych, ze hodne tomu pomaha jeho prednes.
Dalsi vec, ze jeho historky jsou trochu rebelske. Mluvi o vecech co vetsina taky zazila (spam, omyl, spolubydlici, otravny formular) a misto aby ho to jen otravovalo a stezoval si na to, tak to resi s napaditosti a vtipem. Coz by asi chtel kazdy

60

Odpovědět

Vtipy od Izera znám už 10x nazpaměť a stejně se směju - tak mi teda vysvětli jak je to možné, když to nemůže překvapit / je to předvídatelné.

20

Odpovědět

Skoda, ze nerekl co se delo pote. Jak na to reagovali. Tedy u toho doktora to rekl, ale u psychologa uz ne.

43

Odpovědět

Tak tohle bylo dost slabý. V podstatě jsem se nezasmál ani jednou, což se mi u Stand-Up show nikdy nestalo. Škoda :/

922

Odpovědět

Zkusil jsi zapnout zvuk a titulky?

458

Odpovědět

+InkognitoPustil jsem si to znovu a zase nic(samozřejmě se zvukem a titulky jako poprvé). Pravděpodobně jsem se nechytil u to prvního vtipu a pak 2. atd.. Prostě to nefunguje. To vyplňování formuláře je taky k ničemu, nikam to nevede. Na tomto webu je spousta skvělých stand-upů, ze kterých mě až bolí břicho, jak jsou super, ale tohle se podle mě nepovedlo. A myslím to naprosto vážně, žádný trolling. Zajímalo by mě, jestli Vám to přijde stejně vtipný, když si to pustíte podruhé. Díky

56

Odpovědět

+pacholekTak poprvé jsem si to užíval více, což je asi logické. Napodruhé mě bavilo hlavně vyplňování dotazníku, speciálně křížkování.

13

Odpovědět

Nejsi náhodou James Veitch ?

23

Odpovědět

Je to holt těžké se zasmát, když najednou nepadlo ani jedno sprosté slovo, nebo o tom jak měl 3 baby večer v hotelu co? Když tě tak nebaví, tak si najdi nagelovaného frajera, co ti řekne, jak přestal fetovat a všichni mu strašně začnou plácat - tohle máš radši?

15