Jim Norton o plochozemcíchStand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:128
Počet zobrazení:6 064
Americký komik Jim Norton viděl dokument o ploché Zemi a nemůže na něj přestat myslet. 

Přepis titulků

Nedávno jsem viděl dokument o plochozemcích. Bylo to strhující. Pokud o tom někdo nevíte, tak existují lidé, co věří, že Země je plochá. Ten dokument se jmenuje Kreténi. Nemohl jsem si pomoct. Zajímalo mě, jestli tomu lidé opravdu věří. Nejen, že tomu věří, ale jsou neoblomní a říkají lidem: „Celý život ti lhali, lžou ti o tvaru Země.“ A mě jen zajímá, proč by někdo lhal...

o tvaru Země? Co tím získá? To si někdo před lety řekl: „Hele, já vím, že je plochá, ty víš, že je plochá, ale pokud lidi přesvědčíme...“ Rád bych s plochozemcem mluvil. Mám tolik otázek. Tolik mě toho zajímá. Pokud teda je plochá, co uvidíte pod ní? Co tam je?

Australani a Číňani, co visí za nohy jako netopýři? Stekla by z ní voda a spadly koně, protože zvířata jsou hloupý. Ale mají na to odpověď. Plochozemci na to mají odpověď. Podle nich voda nestíká a nic nepadá, protože na kraji Země jsou sněhem pokryté hory. Říkal jsem si: „Tak jo. Už jsem se bál, že řekneš nějakou blbost.“ To dává smysl, že žijeme na talíři a kolem nás je bramborová kaše. Ale nevyvolávají nenávist. Nic proti nim nemám. Hodně konspiračních teorií mě štve, protože popírají něčí utrpení.

Konspirace o 11. září nebo masakru v Newtownu popírají něčí tragédii. Plochozemci nikomu neubližují. Nikoho neštve, že mluví o ploché Zemi. Když řeknou: „Země je plochá,“ nikdo neodpoví: „Drž kurva hubu! Už půl roku jsem neprodal glóbus. Drž hubu.“ Toto je můj problém s konspiračními teoriemi. Pokud jsou pravdivé, víte, kolik lidí by se té lži muselo účastnit?

Plochá Země je největší konspirace ze všech. Jedou v ní miliony lidí, nejen vlády. Nejen NSA a FBI. Lidé, kteří by vás nenapadli, že v tom jedou. Lodní kapitáni. Každý lodní kapitán, co kdy žil, musel projít školením, kde mu vysvětlili... A nemyslím jen kapitány zaoceánských lodí. Myslím každou bílou lůzu, co kapitánuje výletní lodi.

Musí si s nimi sednout a říct: „Hele, popluješ přes oceán. Uvidíš hory. Prostě... zahoukej a otoč to. Nikomu nic neříkej.“

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

strhávam mu dve * za 9/11

716

Odpovědět

Samozřejmě, že Země je plochá. Copak jste nečetli Úžasnou Zeměplochu sakra pes?! 😑🤔😂

124

Odpovědět

Jsou lidi, co věří v plochou zemi.
A jsou lidi, co věří, že jsou tu lidi, co věří v plochou zemi.

34

Odpovědět

Sorry, že pod vtipný video lezu s vážně míněným příspěvkem, ale... dvě zla tihle plochozemci páchají:

1. snižují důvěru ve vědu. Podobně jako antivakcináři nebo popíječi Sava. Vlastně říkají "s**t na nějaké astronomy, fyziky a matematiky, my máme fejsbukovou skupinu, tam jsme všichni prozřeli a známe jedinou pravou pravdu."

2. zaměstnávají vědce zbytečnostmi. Před časem dávali v rádiu debatu nějakého českého plochozemce s dr. Jiřím Grygarem, naší největší a nejslavnější kapacitou přes vesmír. A místo toho, aby využili vzácný čas, kdy tady ještě tohoto popularizátora vesmírných záležitostí máme, a nechali ho mluvit na nějaké opravdu zajímavé a důležité téma, jsme promarnili hodinu jeho času tím, že musel vyvracet z palce vycucané kraviny nějakého pitomce. Strašlivě jsem se styděl a fakt bych nechtěl být tím, kdo Grygara do takové debaty pozve a pak ho vystaví takové zbytečné idiocii.

Kdysi dávno měli tihle týpci hlas leda někde ve své lokální hospůdce, kde kafrali kraviny tak dlouho, než se nějaký štamgast nasral a dal jim po hubě půllitrem. Dneska dostávají prostor v celostátních médiích.

413

Odpovědět

No, a kdysi ještě dávněji byli tihle týpci v převaze a kapacity jako Grygar hořely na hranicích. Doba se neustále mění.

133

Odpovědět

+(Pepek)Ono to jde i obrátit... Výpočet poloměru Země s odchylkou na 1% je známo už od starověku.

Pak přišel Kolumbus a přesvědčil královnu, že ' západní cestou se dostane do Číny/Indie' snadněji. A tahle sázka pak způsobila novou revoluci v geografii.. I když ne původně zamýšlenou...

I hádka s ' popíračem ' má smysl, když povede k nezamýšleným výsledkům, nebo vybroušený definicím...

02

Odpovědět

Odpovědět

Škoda, že to není celé, začínal jsem se bavit.

80

Odpovědět

Z ploché země je nejlepší Hlídka a ať se picnu jestli je to jinak.

120

Odpovědět

Zaslaná pošta!
a Čarodějky na cestách!

(ale já toho moc nepřečetl, takže Hlídka by se mi asi líbila též, nicméně Čarodějky na cestách považuji za veledílo :-D a za lásku k ZP může profesní deformace :-D).

00

Odpovědět

+DremoranNadělat prachy taky stojí zato... aneb vulvy :D :D

11

Odpovědět

Zvolil si dost těžký téma, protože plochozemci jsou dost komický už sami o sobě. A podle mě to snad ani nemůžou myslet vážně, teda aspoň většina z nich.
Za mě je Jim Norton nejlepší v Lucky Louie.
Lucky Louie - Free pizza

30

Odpovědět

tykkt nuda ako hrom

318