Josh Rabinowitz o trapasech a cigaretáchStand-up okénko

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 28
72 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:122
Počet zobrazení:5 694

Josh Rabinowitz je mladý herec, producent a stand-up komik. Dnes nám prozradí něco o svých trapasech a o tom, jak by vypadala jeho protikuřácká kampaň.

Přepis titulků

Přichází Josh Rabinowitz. Díky. Díky. Celý život mi lidé říkají, že jsem trapák. Hodně mě to frustruje. Ale mnohem více mě frustruje to, že poslední dobou je cool a v módě být trapák nebo chovat se trapně. Možná jste viděli někoho říkat: "Jejda, trapas!"

Proč to říkají? Nedávno jsem byl s holkou, co byla vždycky krásná a oblíbená. Pocintala se salátem, na což reagovala slovy: "Trapas!" Chtěl jsem říct: "To není trapas, spadl ti salát, já se nesnáším, to jsou hodně rozdílné věci!" Když lidé jako já udělají něco skutečně trapného, tak si neříkají: "Trapas!" ale: "Sem už se nemůžu vrátit." Je mi 25, ale mám pocit, že jako dítě jsem byl mnohem úspěšnější, než jsem teď jako dospělý.

Jako malému mi všichni říkali: "Joshi, nebav se s cizími lidmi." A to mi šlo naprosto skvěle. Byl jsem v tom skvělý. Ale když jsem dospěl, lidi říkají: "Teď bys měl chodit do klubů a snažit se s cizími lidmi vyspat." A to mi vůbec nejde. Přátelé si ze mě dělají legraci, ale není to moje vina, tohle mi nepůjde. V klubech je hrozný hluk, nedá se tam pořádně mluvit, takže musíte spoléhat jen na svůj zevnějšek.

Měřím 165 centimetrů, nemám žádné svaly a vypadám jako chlapec. Takže i když někomu v klubu přijdu opravdu atraktivní, tak jen lidem, kteří jsou na mě moc úchylní. Bylo by to divné. Jsem spíš fetiš než skutečný muž. V klubech bych neměl mít šanci. Je mi jedno, jestli vám nakonec stačím, ale nechci být tím, co opravdu chcete.

Protože lidi, kteří mě opravdu chtějí, patří do skupiny cizích lidí, se kterými jsem se jako malý neměl bavit. Za celý život jsem vykouřil možná 12 cigaret. Nikdy jsem nebyl kuřák, ale zkusil jsem to. Ale nikdy jsem nepochopil protikuřácké kampaně pro dospělé. Mám pocit, že žádná z nich necílí na hlavní problém. A to je fakt, že kouření je cool.

Kouření je strašně cool. Chcete-li zabránit lidem v kouření, musíte se soustředit na to, aby cigarety nebyly tak cool. Mým plánem by bylo uzákonit to, že když si kupujete cigarety, musíte ukázat občanku a fotku vaší nahé mámy. Kdo by se chtěl přátelit s někým, kdo má tohle v peněžence? Nebo bych uzákonil, že ke každé krabičce cigaret dostanete křečka.

Takže všichni silní kuřáci by měli šílené množství křečků. Mně přijdou dospělí lidé, kteří vlastní křečky, nepřitažliví. Mohli by ty křečky sice zabít, ale kdyby váš kamarád kuřák neměl žádného křečka, věděli byste, že ty křečky masově vraždí. S někým takovým se přece přátelit nechcete. Nebo bych do cigaret přidal hélium. A kuřák by řekl: "Čau, zlato, chceš zajít na skleničku?"

Tyhle lidi by nikdo nebral vážně. Kamarádi se na mě kvůli tomu naštvali. Prý jestli si uvědomuju, že lidi kouří, i když ví, že to způsobuje rakovinu. Chápu je, ale smrt je nevyhnutelná. Ať už kouříte, nebo ne. Takže lidé, co kouří, si můžou říkat: "Jaký je rozdíl v tom, že zemřeš v 77 nebo v 87?" Ale nedokážu si představit, že někdo řekne: "Jaký je rozdíl mezi tím, když ve vaně utopím 4000 křečků, nebo ani jednoho?"

Díky moc, já jsem Josh, užijte si zbytek večera. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

1:41 - "I have no muscles and boyish features"... tím chtěl imho naopak říct, že jako chlapec právě nevypadá - nemá, odborně řečeno, sekundární pohlavní znaky. Lidově řečeno "klučičí poznávací znaky" ;)

02

Odpovědět

Dovolím si nesouhlasit. "Boyish features" nebo "boyish face" je významově podobné spojení "baby face". Prostě nevypadá jako chlap, jako dospělý mužský, ale jako kluk či chlapec. Kdyby chtěl říct, že nevypadá jako chlapec, řekl by spíše "I have no muscles and no boyish features", ale to by v tomto kontextu nedávalo příliš smysl. Základní spektrum mužského vzezření je "manly face" na straně jedné (mužný) a "boyish face" (případně "baby face") na straně druhé (chlapecký až dětský).

10

Odpovědět

+XardassUffff... ještě že jsem tam nechal to "imho"... :D
Máš pravdu. Nějakým zkratem jsem si absenci druhého "no" (či naopak "have") přebral podobně jako "I have no legs and arms"... Moje chyba, měl jsem přemýšlet trošku i za řečníka :D
Palec pro Tebe.

10

Odpovědět

teraz dávajú na krabičky obrázky rakovín a podobné blbosti, ktoré fajčiarov aj tak neovplyvnia. Čo tak tam dať fotku nejakého politika, Fico, Babiš... Kto by to chcel nosiť pri sebe?

30

Odpovědět

Podle hodnocení jsem nečekala žádný zázrak, ale tenhle chlapec mi vyloženě sednul. Hlavně ta část s cigaretami byla skvělá.

41

Odpovědět

ten jeho hlas byl silene otravny.. prvni story hodne spatna.. cigarety a helium to nastesti trochu zachranily...

10

Odpovědět

Docela nucené představení.

13

Odpovědět

Ten začátek teda o ničem, ale s cigaretami p***l. I když nejsem kuřák, tak bych ty heliové bral všemi deseti xD Alespoň prvních pár dnů, pak by se to omrzelo.

31

Odpovědět

Čo tak dať do cigariet zlatú dávku čistého a koncentrovaného nikotínu? Veď ak môžu zomrieť v 77 tak prečo nie rovno v 18? Aspoň by bolo menej kokotov, čo mi znečisťujú ovzdušie.

106

Odpovědět

A co uzákonit, že by se vyráběli jen cigarety ve tvaru a barvě penisu. :D Minimálně 96% můžů by už na veřejnosti nekouřilo. :D

152

Odpovědět

Tak týmto si prekonal celé vystúpenie, pod ktorým je tvoj komentár :-)

00