Ďáblovo dilemaStudio C

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 16
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:187
Počet zobrazení:7 401

Některý člověk je dobrý, některý zlý a některý... je prostě nudný. Ale kam s ním, když za celý život neprovedl nic, za co by si zasloužil nebe nebo peklo?

Přepis titulků

Ještě kousíček... Proboha! Já jsem mrtvý? To jsem v těch kalhotách vždy vypadal tak hrozně? Aarone Fieldingu! Jsi mrtvý. A ty kalhoty jsou hrozný. - Pojď, přišel jsem si pro tvoji duši. - Cože? To musí být omyl. Taky jsem si to myslel, ale ukázalo se, že i zrzci ji mají.

Ne, tohle ne. Proč jdu s tebou, ne do nebe? Mě neobviňuj, je to výsledek hodu mincí. Je ta pizza čerstvá? To je fuk. Hod mincí? Jo, to je, když si dva hodí minci a tipují... Já vím, co to je, ale... To je dobře, málem jsem tě měl za pitomce. Můj celý posmrtný život rozhodl hod mincí?

Občas je těžké rozhodnout, kam někoho po smrti umístit. A tohle je humus. Takže jsem byl na hranici mezi dobrem a zlem... Ne, nikdo tě nechtěl. Ale řekl jsi, že jste si házeli mincí. Jo a já prohrál. Ty si myslíš, že tu jsem, protože chci tvou duši? Věř mi, to je trest spíš pro mě než pro tebe.

To jsem tak špatný? Ne, špatné lidi miluju. O ty mi jde především. Kdybys byl špatný, tak tu metám přemety. Nejsi špatný, jsi nudný. Jsi ta nejnudnější bytost. Proboha, to je peněženka na suchý zip? Suchý zip je nudný? Kéž bys mohl umřít dvakrát.

Myslel jsem si, že žiju dobrý život. Nekradl jsem a nelhal. Jo, samé zklamání. Ale to je dobře, přece jsem nikoho nezabil. Nikoho jsi nezabil? Tak mazej do nebe vedle Matky Terezy. Když lidé mluví o jejích zásluhách, většinou nezmiňují, kolik lidí nezabila. "Podívejte na ty lidi, které Matka Tereza nezabila.

Světice." Mluví o tom, kolika pomohla. - Já lidem pomáhal. - Komu? No jo. Musíme běžet. Za svůj život jsi neudělal nic dobrého ani špatného. Šel jsi do práce, pak domů, sledoval jsi Netflix a pak sis dal ohřívanou hotovku. To by podle mě měl být hřích, ale prý ne. - Platil jsem daně.

- I Hitler platil daně, Aarone. To zrovna není hranice mezi dobrem a zlem. Ale co můj pes? On dokazuje, že jsem dobrý. Není čistokrevný, zachránil jsem ho z útulku. - Protože jsi chudý? - Jo... Nemůžu tomu uvěřit. Mou duši nikdo nechce? Proč by ji někdo měl chtít? Jsi nudný patron, Aarone. Jsi Coca-Cola o pokojové teplotě. Jsi bílý jogurt mezi lidmi.

- Mám rád bílý jogurt. - Já vím. Jsi totiž strašný. Kéž by zrzci neměli duši. Jo, když jsem si to myslel, byli jste zajímavější. A co kdybys mě neodvedl? Co kdyby... Co kdybys mě vrátil do mého těla a dal mi druhou šanci. Druhé šance nejsou normálně mým oborem, ale...

Fakt tě nesnáším. Tak dobře. Vrať se do svého těla, ale pamatuj, Aarone, že dobro není jen nepřítomnost zla. Je to přítomnost dobra. Chceš, abych konal dobré skutky, abys mě už nemusel potkat. Jo! Hodně štěstí, ty lidská rýžová placko.

Já žiju! Odteď naplním svůj život tvrdou prac... Moje hotovka. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Určitě by to chtělo více videí od Studia C. Teď jse ztrávil celé dny sledováním jejich Sketchů na Youtube a ještě teď mě bolí bránice od smíchu :D

00

Odpovědět

Kill Count v Bibli (bez povodne) : Buh 2 476 633, Satan 10.

Buh je ten sadista, co vidi hladovejici a umirajici lidi a nehne ani prstem :D

Tak nevim, nevim, ale rekl bych, ze Buh je ten zly (nebe = Zamrzle peklo) a Lucifer se mu postavil (proto ho Buh vyhnal) a postavil raj (Peklo, prijemne teploucko a tak :D ) Lucifer je vlastne hrdina. Jenom Buh se snazi pospinit jeho jmeno :D

186

Odpovědět

A kde byl Lucifer, když měla Samova máma zákal?

30

Odpovědět

Po 4 minutach bez kyslika by z neho bola uz zelenina ne ? :D

315

Odpovědět

Osobně jsem nikdy nepochopil to klišé, že ďábel vládne peklu ve kterém trápí své duše. :)) Přitom tomu nevěří ani křesťan, že by o peklu rozhodoval někdo jiný než Bůh. Tak odkud se vzala tahle pověra, která se zdá být křesťanská, ale nevěří v ní jediný křesťan? :D

42

Odpovědět

každý batman potrebuje jokera

124

Odpovědět

Toť otázka. Bylo by asi hodně těžký umělecky ztvárnit Boha, jak vládne peklu, a nebo dělat, že tam žádnej vedoucí není :D

12

Odpovědět

+Jenda100Naopak.

Raní křesťané věřili, že Kristus vládne/bude vládnou i satanovi (v Ravenně je satan zobrazen jako "modrý anděl" nalevo od Krista).

22

Odpovědět

+Jenda100Tak ono žádné umělecké ztvárnění pekla, kde Satan vládne lidem není. :)
Buď je peklo znázorňováno jako protiklad nebe, tedy jsou tam pouze padlí andělé. A nebo jako místo, kam patří ti, co nepoznali milost, a pak tam patří i Satan a nevládne tam. :)
Takže vlastně zobrazení z Genesis nebo ze Zjevení. Ale i tak se v lidech pořád nějak drží představa, že Satan s čertama vládne peklu, kde jsou lidi za trest, jakoby on unikl hněvu a soudu Boha. :))

04

Odpovědět

+MikeeeJe otázka, co bereš jako "umělecké ztvárnění". Pokud jen díla 500+ let stará, nad kterými masturbují yntelechtuálové v galeriích, tak máš asi pravdu...

11

Odpovědět

"zdá být křesťanská" - na tohle bych se zaměřil. Odkud většina lidí čerpá? Jelikož většina lidí nejsou křesťani a/nebo nečetli Bibli, tak z Bible ne. Většina lidí čerpá z moderní tvorby, která si jen půjčuje některé prvky. Ale nakonec je to úplně jedno, nemůžeš říct, že jedna fiktivní postava je fiktivnější než druhá. :) Mimochodem dnešní podobu Satana asi nejvíc ovlivnilo ztvárnění ve Ztraceném Ráji od Johna Miltona, jestli hledáš tuhle odpověď.

00